Çatlatma iğnesi kullananlar acil yardım

Elif ilhan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2024
18
10
25
Merhabalar arkadaşlar 25 yaşındayım 2 yıldır evliyim ve 1 yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz. 1 yıldır hiç gebe kalmadım bende bir problem yok eşimde varikosel tespit edildi.
(23 Temmuz adetin 4. günü)

23-27 Temmuz arası sabah akşam femara

29 Temmuz yumurta kontrolü 17 mm

30 Temmuz sabah 10.10 ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi
Doktorum iğneden sonra gün aşırı değerlendirin dedi. 31 ağustosta yani 38-39uncu saatlerde değerdirdik. Yumurta çatladı mı hiç bilmiyorum bugün ovülasyon testi yaptı biri koyu diğeri silik çizgi çıktı. Çatlamış anlamına mı geliyor bilmiyorum sadece bugün sabah çoz az ve kısa süreli kasık ağrım oldu Bugünü de değerlendirmeli miyiz yoksa sperm kalitesi için bugünü boş bırakmalıyız. Kafam gerçekten çok karışık bir yıldır her ay hastanedeyim pisikolojik olarak berbat hissediyorum daha önce böyle tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi lütfen. ( çok uzun oldu şimdiden kusura bakmayın😔)

Ben bu konuda tecrübeliyim daha önce vurdurdum çatlatma iğnesi doktor bana 36 saat sonra ve saat ayrıca gününü söyleyerek değerlendirmemi istedi ben de o gün ovulasyon testi yaptım ikisi de koyuydu kontrole gittiğimde de hepsinin çatlamış olduğunu söyledi ama maalesef hiç bir problem olmamasına rağmen olmadı. Bu ay ise aşılama oldum femara kullandım sonucu bekliyorum dilerim sen de ben de tüm evlat bekleyenler güzel haberler alır . Ovulasyon testini tekrarlamanda fayda var

Merhaba bende ovitrelle vuruldum cumartesi ama o günden beri testim pik geliyor forumda okuduğumda çoğunluğun böyle olduğunu iğne etkisinden kaynaklandığın okudum. Sende biri koyu biri açık olmasına şaşırdım 😌Sıvı alımına dikkat ederek bi daha tekrar et bence de üstteki arkadaşın da yazdığı gibi. İçinde bizde olmak üzere isteyen herkese nasip olsun inşallah 🫶 eklediğim testte 1 saat önce yapılan cumartesiden beri en az koyuluğu olan testim

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    50,3 KB · Görüntüleme: 227
Dün başka bir markanın ovülasyon testini yapmıştım onda ikisi de koyu çizgiydi yani renkleri çok yakındı. İki koyu çizgi olunca çatlamış mı oluyor yoksa yumurta istenilen büyüklüğe gelmiş mi oluyor. Bizde bu ayda olmazsa aşılama deneyeceğiz. Allah kimseye yokluğunu aratmasın kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah bu ay tüm bekleyenler olarak pozitif sonuçlar alalım 🤲🏻

Doktorum ilk önce çatlatma iğnesi ve aşılama deneyelim rahim ve yumurtaların güzel değerlendireceğiniz günleri bilirsiniz,pozitif sonuç olasığımız yüksek bunlarla pozitif sonuç elde edemezsek eşiniz ameliyat olur dedi. Bu şekilde yönlendirdiği için bizde denemek istedik

Dün başka bir markanın ovülasyon testini yapmıştım onda ikisi de koyu çizgiydi yani renkleri çok yakındı. İki koyu çizgi olunca çatlamış mı oluyor yoksa yumurta istenilen büyüklüğe gelmiş mi oluyor. Bizde bu ayda olmazsa aşılama deneyeceğiz. Allah kimseye yokluğunu aratmasın kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah bu ay tüm bekleyenler olarak pozitif sonuçlar alalım 🤲🏻
Bende tam bilmiyordum bu süreçte öğrendim koyulaştıkça yumurta olgunlaşıyor pik olduğundan sonra çatlıyor yani pik gördüğünde çatlamaya yakın olgunlaşmış yumurta ama rengi solduğunda anlıyoruz çatladığını yanlış yönlendirmek istemiyorum ama böyle biliyorum ben canım🙏

Bende tam bilmiyordum bu süreçte öğrendim koyulaştıkça yumurta olgunlaşıyor pik olduğundan sonra çatlıyor yani pik gördüğünde çatlamaya yakın olgunlaşmış yumurta ama rengi solduğunda anlıyoruz çatladığını yanlış yönlendirmek istemiyorum ama böyle biliyorum ben canım🙏
Teşekkür ederim canım fikir edinmiş oluyorum sonuçta 🤗

Ben ilk defa çatlatma iğnesi oldum daha 5 gün oldu test falan yapmadım yanıltıcı pozitif etkisi olduğunu yeni öğreniyorum üç gün kadar test yapma bakalım üç gün sonra yapınca hala silikse daha çok ihtimal verebiliriz
Gün gün yapıp takip etmeyi düşünüyorum canım en azından yalancı pozitifse de vücudumdan ne zaman atıldığını anlarım

Bende iğne olalı 5 gün oluyor 36. itibariyle üç gün değerlendirdik doktorum adet geçmeden test yapma dedi ama çok heyecanlıyım sürekli bişeyler araştırıp okuyorum konudan uzaklaşamıyorum bir türlü. İğnenin kaçıncı günü test yapsam daha doğru olur ve erken gebelik yoksa normal kaset test mi yapmalıyım

Bende iğne olalı 5 gün oluyor 36. itibariyle üç gün değerlendirdik doktorum adet geçmeden test yapma dedi ama çok heyecanlıyım sürekli bişeyler araştırıp okuyorum konudan uzaklaşamıyorum bir türlü. İğnenin kaçıncı günü test yapsam daha doğru olur ve erken gebelik yoksa normal kaset test mi yapmalıyım
Canım yani doktorların önerdiği 14. Günden sonra erken gebelik testi yapabilirsin yada adetin geçtikten sonra kan verebilirsin kesin sonuç için

X