Çatlaklar Çatlaklarımdan Kurtuldum

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
bende hic catlak olmadi, karnimi hic kasimadim bide günde dört litre su ictim ,yeni hamile kalacaklara öneririm, bide su bazli nemlendiriciler kullandim bol bol.

ama ben daha bekarım :)yenilerin oluşmaması adına dedikleriniz katkı sağlayabilir teşekkur ederim
ama şu an olmuş çatlaklarıma çözüm arıyorum(((

kızlar çatlaklar ne alemde neler yapıyorsunuz??

Öncelikle bilgiler için teşekkürler.:) bu kremleri sadece çatlakların üzerine mi sürüyoruz yoksa o bölgenn tamamına mı ??

Arkadaşlar ben bu acnelyse madecassol uygulamasını yapmayı düşünüorm. Ama benim asıl korktuğum yeni çatlakların olusması Siz yeni çatlaklar oluşmasın die hangi nemlendiricileri kullanıyorsunuz? Piyasada birsürü yağ birsürü nemlendirici var kafam karıştı.

merhaba berylla;çatlaklardan kurtulmak için kullandığın kremleri 1,5 aydır bende kullanıyorum.Gerçekten bu yöntemle çatlaklarından kurtuldunuz mu? Madecassol ve acnelyse kremleri kullanmak büyük sabır gerektiriyor.Kremlerin verdiği kaşıntıya katlanmak zor.Sonuçlarını düşündükçe katlanabiliyorum. Henüz net bir sonuç alamadım.Ne kadar süre sonra çatlaklarda azalma oluyor,çatlaklarım artacak diye korkuyorum.Birde kırmızı kantoran yağı olarak hangi markayı kullanıyordunuz merak ediyorum.Eğer yanıtlarsanız çok mutlu olurum.tşkler....

bu tedaviyi öneren doktor 1 yıldan bahsediyordu

bu tedaviyi öneren doktor 1 yıldan bahsediyordu

Benim öğrenmek istediğim gerçekten bir yılın sonunda kurtuldum diyen biriyle konuşmak gerçek olduğuna inanmak.Forumda yer alan tüm yazıları okuyorumm.Bende çatlaklarımdan kurtulmak istiyorum.Ama kaşıntısı ve kremlerin verdiği zorluk çok zor.Sonunda kurtulamayacaksam boşa giden zamanıma üzülürüm.O yüzden kurtuldum devam et diyen birine sanırım ihtiyaç duyuyorum.Ama yalan söylemeyen biri tabiiii.....Birisi cevap verebilirmi ?

acnelyse sivilce kremidir. cildi kurutup soyar ve akneli tabaka da gitmiş olur. madecassol da cilt yenileyici bir kremdir. bepantene muhadilidir(eş değerlisidir yani) ikisi birleşince de çatlaklara iyi gelmiştir. peki ben bunları nereden mi biliyorum?? üniversite hayatım boyunca evimin yanındaki eczanede kalfalık yaptım da oradan:)))

bende bir şey sormak istiyorum çatalaklara iyi gelen bu kıremler sıkılaşmada yapıyor mu?deneyenlerden cevap bekliyorum verirseniz sevinirim

ay ilahi resmen sesli güldüm

ben acnelys karıştırmadan tek başına madecassol kullanıyorum. Hem yüzüme hemde bacak bolgemde. Yüzümde hafif çil gibi lazerden kalma lekemsi kahverengilikler var. Birde koca bir cıban lekesi ve cukuru :) 3 günde bile yüzümde ciddi bir düzelme var. lekeler kücülmüş
cukurluklar dolmuş gibi :) bu sadece 3 gün.1 ay devam edicem. Bacak bölgemdeki catlaklara en az 3 ay devam etmeyi düşünüyorum. Çatlak için 20 gündür kullanıyordum yüzüme 3 gündür. Bacaklarımda bile hafifleme var bu çatlaklar cok eski :)
Kasıntı kızarma acnelysden kaynaklı sanırım. Acnelyse cesaretim yok :) Sabırla devam ediyorum. Gozle gorulur sonucları almaya basladım. Ucuz bir pomad 7 lira :) Estee Lauder, Roc, Vichy, Lanchester, Babe bosuna para vermisim. Gündüz sadece gunes koruyucu kullanıyorum La Roche Possay +50. Yağsız su bazlı . Sivilce vs yapmıyor. Madecassol kesinlikle deneyin derim.

bnm yüzümde çukurları var kesin madecassol geçirir mi

Cnm bu soruya en az 1 ayı tamamlayınca cevap verebilirim. Şu an iyi gidiyor. Farkediliyor açıkcası değişiklik. Ciddi ciddi hem leke hemde çukur epey küçüldü. O bölgede çıbanın açtıgı cukuru keske fotoğraf çekip ekleseydim.
Tam anlamıyla çukurları alır mı onu ileri ki zamanda cevaplayabilirim.Fakat kullanmanı tavsiye ederim. Zararsız ve ciltte ağırlık yapmıyor. Hatta aynı anda bepanthen kremi de kullanabilirsin. Mavi kutusu. Pomad değil krem yazıyor üzerinde yağsız.
Leke ve cok cok derin olmayan izlerde kısa sürede gayet güzel sonuçlar alabiliyorsun. Derin olanlarda ne sonuç verecek yazarım :)

doğumdan ne kadar sonra başlanır ki bu tedaviye:44::44::44::44:

Eveett gelismeleri yaziyorum yuzumdeki koca cibanin biraktigi iz igne ucu kadar kaldi.Cukurlugu ciddi oranda hafifledi. Hala dewam ediyorum kullanmaya. Her aksam yatmadan en az yarim saat once yuzumu temizliyorum . Madecasole 1 haftadir bepanthen krem karistirdim yagsiz olani. Bir krem kutusuna ikisini bosaltip karistirdim yuzume surutorum sabah surmuyorum hava cok sicak ve terketiyor. Catlaklarimada suruyorum. Catlaklarim icin hala direkt gecti bitti diyemiyorum. Fakat yuzumde aldigim sonuclar harika. Puruzsuz oldu demiyorum fakat cogi lekeyi aldi. O cibanin biraktigi izi ve cukurlugu yok etti. En az 2 ay devam etmem gerek ... Catlaklar icinse 3 ay daha.. Fakat hafifleme var onu itiraf edeyim. Yizunuzde cok rahat kullanabilirsiniz zaten problem yapcak bir ixergi yok hatta dogal bile sayilir. Cilt rengimde bile duzelme var:) berrak ve oldukca temiz hatta puruzsuz. gorundugunu soyluyorlar.

kızlar ben önceden de buraya iyi geldiğni yazmıştım bugün kararmalar çok az kalmış o yüzden daha iyi görebildim gerçekten diz kapaklarımın arkasındaki çatlaklar artık takmicam kadar azalmışlar 4 5 ay falan kullandım sanırım ve ben genelde sadece acnelyse sürdüm arada madeccasol sürüyodum olduğu zamanlar sadece bayağı soyulup kaşınmıştı bence sizde de işe yarar yani sonuçta soyuyo deriyi çatlaklar çook derinse anca tam gitmes diye düşünüyorum dermorellar mıdır nedir deriye iğne soktuğunuz şeyle uğraşcaığnıza acnelsye kullanın daha iyi bence

doğum yapalı 5buçuk sene oldu. doğumumdan 15 gün önce felaket çatlaklarım oluştu. cilt doktoru bi krem önerdi hala kullanmadım.tam geçmiyo ama incecik çizgi haline geliyo dedi. uzun zaman geçti aradan ama denesem bu kremleri etkisi olurmuki. göğüsümdede çatlaklarım var

Çatlakların ne renk şu anda ?
Kremin adınıda söyleyebilir misin ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…