Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
vücudumda en çok dert ettiğim şey çatlaklarım ve ne kullandıysam geçmek bilmiyor estetiklede kesin çözümü yokmuş sanırım baktıkça ağlayasım geliyo ne yapacağımı şaşırdım

Merhaba bir önceki mesajımda 1 yıla yakın bir zaman demişim evet 1 yıla yakın ama tam 1 yıl değil.Yaklaşık 6 ayda %70 lik bir düzelme ve sonrada tamamen kayboldu..Net şu kadar zaman diyemiyorum..

Merhaba bir önceki mesajımda 1 yıla yakın bir zaman demişim evet 1 yıla yakın ama tam 1 yıl değil.Yaklaşık 6 ayda %70 lik bir düzelme ve sonrada tamamen kayboldu..Net şu kadar zaman diyemiyorum..

kaç yıllıktı çatlakların kırmızı mıydı

Canım sen bu kremi kullanalı ne kadar süre oldu çünkü bazı yorumlarda okudum da kremi braktıktan belli bi süre sonra çatlaklar tekrar belirginleşiyormuş.

Merhabalar...Çatlaklar ne kadarlıktı diye sorulan soruya net bir cevap veremiyorum hafızam çok kötüdür.Yeni oluşmuş diyebilirim....Çatlaklara sürekli bişeyler sürdüm...Bİşeyler denedim.Yağlar,kremler.....Çok kötüydü görüntüsü,geniş bir alandaydı....Rilastil kremede 2010 ekim ayı sonunda başladım..6 ayda %70lik bir azalma ve sonrada zamanla tamamen kayboldu gitti..Hamdolsun..

Çatlaklar geçtikten sonra tekrar bi oluşum olursa kreme devam etmek gerekir.Bende çok azaldığı silikleştiği zamanlardada kullandım....En son aldığım büyük boy krem bitmemişti ve bende bugunlerde bozulmasın diye bitirmek amaçlı hem kalçada ki beyaz çatlaklara hemde iç bacaklara sürüyorum.

Son düzenleme:
kasıklarımın kenarında bacaklarıma dogru catlaklar vardı.. beyaz gayette belirgindi birden kilo alıp verince oldu..
gecenlerde catlaklarımın azaldıgını farkettim hemde baya azalmış

krem falan kullanmadım.. lazere gidiyorum 2 seanstır acaba onun etkisindenmidir diye düşünüyorum:26:

merhaba kızlar.. ben 4 gundur acnelyse ile madecassol kullanıyorum.. madecassol sabah akşam, acnelyse yalnız akşam.. veeee inanır mısınız şimdiden görünümü hafifledi ve silikleştiler.. üstelik 3-4 yıllık beyaz ele gelen çatlaklardı !!! tabiki hala duruyorlar ve ben en az 6 ay kullanmayı düşünüyorum.. azıcık bile olsa geçirdigini bilmek çok mutlu ediyor beni.. bir de bebek yağı aldım, bedtime olan lavantalıdan.. duştan sonra veya canım isteyince ondan suruyorum.. evigen ampul ve bepanthene de aldım ama onları daha kullanmadım.. işte böyle.. güzel gelişmeler oldukça paylaşıcam!

ben hamileliğimin 3. ayında başladım lierac kullanmaya. aynı zamanda üzüm çekirdeği yağı, kayısı yağı ne tür yağ bulduysam karıştırıp sürdüm düzenli olarak. ama sonuçta çatlak oluşumunu engelleyemedim. kalçalarım dünya haritası gibi oldu doğum yapalı 1,5 ay oldu. cildiye doktoruna gittim geçen hafta. demekki yeterli sürememişsin dedi, çünkü karnımda çatlak oluşmamıştı, sadece kalçalarımda ve göğüslerimde. çatlak oluşumu kişilerin cilt yapısına göre değişebiliyormuş, dolayısıyla tedavisi de her bünye için farklı olurmuş. lazer tedavisi uyguluycak doktor bana. ama kesin bir sonuç bekleme dedi, hiçbir gelişme almama ihtimalimiz de olabilir dedi, bu da kişiden kişiye değişebiliyormuş. salı günü ilk seansım yapılcak, gerek görürse 2. seans olabilirmiş. göğüs çatlaklarına lazer uygulmıyorlarmış bu arada lazerle çatlak tedavisi seans fiyatı benim çatlaklarım için 600 TL.

10 gundur acnelyse ve madecassol kullanıyorum.. acnelyse i dikkatli kullandım , gıdım gıdım belli belirsiz sürdüm ve daha hala soyulma olmadı.. daha soyulma olmamasına ragmen çatlak görünümünde %25-30 arası bir azalma oldu.. ben yanılıyorum desem ki zannetmiyorum çok dikkatliyimdir, anneme gösterdim, o bile farketti ve kullanmaya devam et dedi.. tavsiye ediyorum..

ozaman acnelyse kullanmasakda olur zaten soymak içindir o madecassol cildi yenileme özelliği olduğu için bi tek onuda sürsek olur ama çok çabuk bitiyo ben alınca 4,5tane alıyım ki zırt pırt eczaneye gitmeyeyim

ozaman acnelyse kullanmasakda olur zaten soymak içindir o madecassol cildi yenileme özelliği olduğu için bi tek onuda sürsek olur ama çok çabuk bitiyo ben alınca 4,5tane alıyım ki zırt pırt eczaneye gitmeyeyim

evet ama soymak da faydalı aslında çünkü çatlagın derinligini azaltıyor.. madecassol de onun uzerine deriyi yeniliyor.. acneylse de baya bir uygun zaten.. ne kaşınma ne kızarıklık hiçbirşey olmadı.. madecassol baya güzel ama

ilk lazer seansımı yaptırdım geçen hafta. bayağı acıyomuş. önce kıpkırmızı oldu, kabardı. sonradan hızla soyulmaya başladı. hala da soyuluyo. tabi doktorun verdiği kremleri günde 4-5 kez sürdüm. ciltte renk değişimi oldu. kahverengileşti, inş öyle kalmaz. 1 hafta içinde çatlak çukurları azaldı ama çatlak görüntüsü hala var. doktor cildimin iyi tepki verdiğini söylüyor. 2. seans için 1,5 ay sonrasına randevu verdi.

şöyle bir çözüm söyleyebilirim
iki ürün duydum biri var evde diğerini almadım

ilki babe markalı çatlak kremi eczanede gördüm merak edip sordum "kırmızıları geçiriyor, beyazları ise örnek verdi 2 cm ise genişliği 1 cm e indiriyor" dedi. fiyatı 90 lira civarıydı alamadım haliyle.

ikincisi ize "oxizon" seda sayan da anlatıyorlardı işte tanıtım falan çatlaklara da iyi geliyormuş vs.
kardeşimin kaşımaktan oluşan baya derin yırtıkları oluştu kırmızı ve mor karışımı renkte aşırı belirgindi. nasıl desem üstüne vucüdu saran atletler var ya lastikli falan onları giydiğinde göbeğindeki o yırtıklar aşırı belli oluyordu. oxizon u kullandı o mor yırtıklar söndü :S gayet şaşırdık bizde.

vaktim olmadığından düzenli kullanamayacağımı bildiğimden denemedim şisem hala duruyo dolapta.

oxizon un içeriğine gelince ozon ve zeytinyağı var o kadar.

yalnız ben kokusunu beğenmiyorum

kırışık için iyi geliyormuş

ürünü aldığım sıralarda dudaklarım çatlamıştı biraz süreyim demiştim baya iyi gelmişti dudak çatlagım düzeldi yani öyle diyim size.

birde mantık açısından bakarsak bu ürünler inceltiyorsa diyelim 1 senede incelttiyse çatlak genişliğini, sen bunu toplamda 3 sene kullanırsan tamamen görünürlüğünü ortadan kaldırabiliriz?

ben ufakken astımdan kolayı kilo alışıma dur demek için diyetisyene gitmiştik o bana phytolastil kremi önermşti o sıralarda kullandığım göbek altı bölgemde oluşan çatlaklarım varsa bile üst derim de görünmüyor göbek deliğime kadar aşağıdan yukarıya çatlak görünümü yok göbek deliğimden yukarılarda çatlaklarım var:)

bendekideneyimler bu :)

Çatlak aslında basit bir olay deği Kilo sonrasında yıtılan yani çatlayan çizgi oluan yer melamin (pigment ) renk veremiyor Bütün sorun bu yoksa kese fırça hepsi boş tedavi olan varsa yardımcı olurum Çünkü bendede vardı 2 ayda çoğunu halettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…