Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Arkadaşlar merhaba, çatlaklar diğer sorunlar için kesin çözüm sunan bir önerim var. Yeni bir marka var Earth Mama Angel baby ürünleri adında. Gittiğim bir klinikte broşürünü görmüştüm inceledim, daha sonra hastanelerde de gördüm. Çatlak ürünlerini denemek istedim, edindim kullanıyorum.ürünlerin tamamı organik, hiç katkı maddesi yok. bu anneler ve bebekler için çok önemli. Düşünsenize sizin içinizdeki o narin canlı şu anda karnınızda o steril ortamda ama dışarda onları bir sürü yabancı madde bekliyor ve bebek bakım ürünlerinin pek çoğunda kanser yapıcı, renk ve koku verici madde var. bunun için anne ve bebk ürünlerinin organik olması benim için gerçekten çok önemli. Çatlak sorunu için iki kremi var bu markanın. Body Butter ve Stretch oil. ikisi de birbirini tamamlayan ürünler biri masaj yağı diğeri de çatlak giderici. ürünün güzel tarafı yapışkanlık ve parlaklık yapmaması yani kremi sürdükten ve vücudunuza masaj yaptıktan sonra istediğiniz kıyafeti giyip dışarı çıkabiliyosunuz. Sadece karın bölgenize değil tüm vücuda uygulayabiliyorsunuz, şisesi de özel güneş ışığından etkilenmiyor en az 2buçuk ay gidiyor ve ürünün başarısı mükemmel. Ürünü kullanan üçüz hamile bir arkadaşım daha var. En başından beri kullanıyor,İnanın bir tane çatlağı oluşmadı. Bu sorunu yaşayan tüm arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ederim broşürdeki iletişim numarası 0312 442 74 49.

bir ara belirgin bir azalma olmuştu bunu sizinle paylaşmıştım. böyle devam eder diye umuyordum fakat pek bir değişiklik yok son halinden sonra beklemedeyim. sizler ne durumdasınız? kaçıranlar için yineliyeyim 9 mayısta acnelyse kulanmaya başlamıştım fakat düzenli değil. yaklaşık 2 aydır iki kremi birden düzenli kullanıyorum benim el terazi göz nizam yaptığım tesbitler neticesinde bir daralma söz konusu ve de sedefli görünüm hafifledi (%20-30 gibi bir azalma var gibi geliyor bana)fakat boylarında bir değişiklik yok. dediğim gibi bu son azalma tespitinden sonra ivme kazanır zannetim ama olmadı galiba veya yavaş oluyor (ya da ben böyle inanmak istiyorum). ama bırakmak yok devam bakalım hayırlısı....

slm yazılarını okudum,senin gibi acnelyse kullanan bi arkadaş yazısında,sadece çatlaklara sürün parmağınızla tek tek diyor,ama benimkiler belimde ve ince, parmakla sürdüğüm zaman iki çizgiye birden sürmüş oluyorum ,çatlak olmayan bölgeyede gelmiş oluyor ,sen nasıl uyguluyorsun yardımcı olursan sevinirim.cvp verirsen eyer özel msj atarsan sevinirim

ben acnelyse yöntemini kullananan kişilerin değişik sitelerdende yorumlarını okudum henüz 20 yaşındayım ve iğrenç bir görünüm oluştu kollarımda hızlı kılo alıp vermekten...kısa kollu birşey giymektn çekiniyorum bu yüzden...birçok şey okudummm herkes değişik şeylerden bahsemiş...ama en etkili gördüğüm acneylse ile diger madecassol un kullanımı sanırım korkuyorumda biryerde madecassol un artık üretiminin olmadıgını eczanelerde bulamadıklarını yazmışlar bularbilir miyim ben acaba???

Gerçekten kurtulmak istiyorsanız hazır olun kurtuluyorsunuz....

İlk önce çatlaklar neden oluşuyor onu inceleyelim. Neden oluştuğunu anlarsak, nasıl tedavi edeceğimizi daha rahat anlarız. Derimiz tüm vücudumuzu kaplayan en geniş organımızdır. Bir nevi tüm vücudumuzun elbisesidir diyebiliriz. Elbiseye benzetmemiz iyi oldu, hatta çok daha rahat anlamanız için onu likralı kumaştan üretilmiş bir elbiseye benzetelim. Likralı kumaşlar elastik, yani esneyebilen yapıları nedeniyle vücudu tam saran giysilerde kullanılır ve çok hoş görünür. Fakat bu kumaşlar da zamanla sıcaklık, nem, güneş ışığı vs. kısaca dış etkenler nedeniyle içerdiği elastik liflerin bozulması sonucu bu esneme özelliğini yitirir ve çok gerildikleri bölgelerde aynı vücudumuzdaki çatlaklara benzer yırtılmalar oluşur. Bu yırtılmalar kumaşın tam ayrılması değildir. Sadece o bölgede bollaşma olmuş gibi görünür ama asla düzelmez. Pekala bir terzi olsaydınız ve bu durumu düzeltmek isteseydiniz ne yapardınız. Eğer çok sabırlıysanız kumaşın o bölgesindeki elastik lifleri büyüteç altında tek tek çıkartıp, yeni hiç yıpranmamış elastik lifleri yerlerine koyardınız, o zaman elbiseniz eskisi gibi yepyeni olurdu veya tam bir yırtılma olmadığı için o kadar bir bollaşma beni rahatsız etmez deyip güzel elbisenizi giymeye devam ederdiniz. Elbisenizde tam bir yırtılma olmadığı için uzaktan kimse fark etmezdi. Aslında derimizde oluşan çatlaklarda aynı nedenle meydana gelir. Derimizin içinde de, derimizi elastik yapan ve onun yırtılmasını engelleyen elastin ve kollajen fibriller mevcuttur. Zamanla , genetik yapıya bağlı, bazı minerallerin eksikliğinde, bazı hastalıklara bağlı olarak, hormonal değişimler nedeniyle vs. vs bu elastin ve kollajen fibrillerin yapıları bozularak elastikiyetlerini kaybeder. Eğer bu dönemlerde aşırı kilo alıp verdiysek veya hamile kaldıysak aynı likralı elbiselerimizde olduğu gibi derimizin orta tabakası ayrılır ve çatlaklar meydana gelir. Bu çatlakların zamanla kaybolmasını veya derinin kendi kendisini tamir etmesini beklersek hayal kurmuş oluruz. Çünkü vücudumuz maalesef titiz değildir ve deride bu çatlaklar oluştuğunda tüm katmanlarda tam bir ayrılma olmadığı için bunu önemsemez ve tamir etmez. Halbuki bu çatlak oluşması yerine derimiz bir bıçakla kesilmiş olsaydı, tüm katmanlarda tam bir ayrılma olduğu için vücudumuz bu deliği yani bu kesiği kapatırdı. Derimiz aynı zamanda iç organlarımızın koruyucu bir kalkanı olduğu için bu tür bir kesik oluştuğunda dış ortama karşı savunmamızı tamamlamak için bu tamiri yapar , fakat çatlakta böyle bir durum olmadığından çatlağı tamir etmez. Çatlağı tamir etmesi için bizim derimizi bu tamire zorlamamız gerekir. Tamir edilecek bölge orta tabaka olduğu için, zorlamamızı bu bölgede yapmamız gerekir. Çatlaklarımızı incelersek, cildin en üst bölümünde bir tahribat olmadığını sadece orta bölümün birbirinden ayrıldığını çok kolay görebiliriz. Şimdi çatlağınıza iyice dikkatli bakın ve düşünün. Gördüğünüz problemi, yani orta derinizde olan çatlamayı dışarıdan sürdüğünüz bir kremle geçirebileceğinize inanıyor musunuz? Olsa olsa görünümde bir fark yaratabilir ama gerçek tedaviyi asla başaramaz. Bizim tedaviden kastımız, orta tabakanın nasıl bir kesik iyileşiyorsa öyle iyileşerek tamamen sorunun ortadan kalkmasıdır. Görüntüyü hafifletmek, rengini değiştirmek veya uzaktan görünmemesini sağlamak tedavi etmek değildir.

Çatlağın ne olduğunu iyice anladığımıza göre gelelim nasıl tedavi edebileceğimize. Benim inandığım bir konu var, vücudumuzda iyileşme başlaması için mutlaka bir tetik mekanizmasının harekete geçmesi gerekliliğidir. Bazı durumlarda bu mekanizma otomatik olarak devreye girse de birçok durumda bunu bizim harekete geçirmemiz gerekir. Vücudumuz genellikle bütünlüğünü tehdit eden durumlarda bu tetik mekanizmasını otomatik olarak devreye sokuyor, fakat bütünlüğünü tehdit etmeyen durumlarda o kadar ilgili davranmıyor. Kısaca elimiz kesildiğinde bütünlüğü tehdit eden bir durum sözkonusu ama çatlak oluştuğunda bu tehdit söz konusu değil. Elimiz kesilince iyileşiyor ama karnımız çatladığında iyileşme gerçekleşmiyor. Bu durumda tetik mekanizmasını bizim çekmemiz gerekir. Bunu yapmak için çatlağın aslında vücudun bütünlüğünü tehdit edebileceğini göstermemiz gerekli. En etkili yöntem, çatlak olan bölgeyi yara şekline döndürmek. Çünkü vücudumuz kesikleri ve delikleri iyileştiriyor. Bizde çatlak olan bölgeye binlerce minik delik açalım. Her iğne deliğini vücut iyileştiriyorsa, çatlak olan bölgede açtığımız binlerce deliğide iyileştirecektir. Bu binlerce deliği tek tek açarsak çok zor olur hemde çok canımız yanar. O zaman ne yapalım, üzerinde yüzlerce iğne olan bir makineyi çatlakların üzerinde gezdirelim. Çok ince ve küçük iğneler olduğu için canımız çok yanmaz üstelik daha önce o bölgeye cilt yüzeyinden emla veya benzeri bir uyuşturucu krem sürdüysek, hemen hemen hiç ağrı hissetmeyiz. Ne dersiniz mantıklı geldi mi? Bir de bu delikleri açtığımızda aynı bölgeye hücre yenileyici bir solüsyon veya krem sürersek, bu deliklerden bu solüsyon veya krem daha çabuk emilip hedef bölgeye ulaşarak tedavimize extra katkısı olur. Tabii bu yapılan işlemlerde steriliziteye de dikkat etmemiz gerekli. Bu nedenle delikleri açtığımız aletin de steril edilebilir olması veya tek kullanımlık olması gereklidir. Bu anlattığım aslında şu anda kullandığımız bir yöntem. Kullandığımız araç microroller adını verdiğimiz bir disk. Her biri 42 konik iğne ucu ihtiva eden paslanmaz çelikten mamul, 5 veya 7 diskin birleşmesi ile oluşturulmuş bir roller. Yapımında sterilizasyona uygun plastik malzeme ve saf çelik kullanıldığı için güvenli. Sanırım çatlaklarınızdan kurtulabileceğinize inanmaya başladınız.

bir doktorun makalesi bana çok mantıklı geldi....en azından diğer doktorlar gibi olayyaa umutsuz yaklaşmıyorr...

evet gerçekten çok mantıklı yoksa çatlağın tedavisi mi bulunuyoor :sm_cool: doktor sitesinde 2 hastasının geldiğini söylemiş bir süre bekleyip yakından takip etmeyi düşünüyorum

contractubex kullanıyorum 3 gündür sanki soyuluyor gibi sürünce ya hergün mü sürecez bunu bi de soyuyor mu acaba deriyi sahi yoksa bana mı öyle geliyor

canım o ilacın tedaviside soyularak oluyorr çünkü çatlaklarımız orta tabakada üst deriyi soyması lazım bunun için birçok kişi faydasını görmüş bende bugün başladımm kolay gelsinn

merhaba kızlar ben siteyi çok yakından takip ediyodum benim selülit sorunum vardı denemediğim hiç bi krem kalmamıştı deracine barboro bort inneov selülit çayı vichy yağlar hepsini kullandım kullmasına ama ya yarım bıraktım yada düzenli kullanmadım msj da yapmadım böyle kullanırsak tabi hiç bi yararı olmuyor . 1 ay dır düzenli bacaklarımı fırcalıyorum ve hangi yağı bulduysam sürüyorumm gerçekten bacaklarımda azalma oldu yani msj kese fırcalama çok önemli sabah akşam bunu yapın burdan okudugum kadarıylada bi çok kişi msj sayesinde kurtulmuş baz arkadaşlar her şey yalan spor diyor sadece ben buna katılıyorum çünkü volleybolcu olarak haftanın 5 günü spor yapıosun olsa bende olmazdı spor vucüdün şekle girmesini ve kas gelişimini tamamlamsında yardımcı olur kan dolaşımı bi tek masaj kese fırçalamada meydana geliyor ben masajla derdime çare buldum darısı başınıza kızlar

ebru... saol cevabına umarım geçerler dimi :) umutlandım .. bi de arkadaşlar tecrübe edindim bişey var aktarmak istiyorum acnelyse ve medecassol kullandım gri bi leke yaptılar bende hatta çatlaklarım fazlalaştı sakın kullanmayın acnelyseyi derim çünkü contractubex gibi soymuyor çok pişmanım hoşçakalın... gelişmeleri aktarıcam contractubex ile ilgili

sedasu merhaba...sana br şey söylemek isterim..susam yağı denen şey vücutta çok fazla kıl çıkmasına sebep olan bir yağdır...Bir tanıdık aktara gitti bizim bir bayan güzelleşeceğim diye susam yağı vb bir kaç yağ alıyormuş aktar ne yapacaksınız diye sormuş kadın tv den duydum güzellik adına demiş suratıma süreceğim...Aktar Allah'tan insaflıymışta sakın hanım efendi bu yağlar iyiyapar ama susam yağı vb.kıllanma gibi etkiside var sonra tüylenirsiniz diye uyarmış...O yüzden bence susam değil sen sadeced bağdem yağı kullan derim gene de senin tercihin tabi ama ben uyarmak istedim...
canım teşekkür ederim uyardığın için şu an zaten karınca yumurtası kullanıyorumtüğlerin kökünü kurutmak için .bide susam yağı kullanıpta başa dönmek istemem saol!!!...

canım teşekkür ederim uyardığın için şu an zaten karınca yumurtası kullanıyorumtüğlerin kökünü kurutmak için .bide susam yağı kullanıpta başa dönmek istemem saol!!!...

ya iyi de badem yağı asıl tüylenme yapan bir numaralı yağ diye biliyorum ben yüzde :)))))
hatta biliyorum değil eminim bizzat test ettim onayladım yani :)))

arkdaşlar bi sitede microcoller diye bişey önerilmiş ya onu deneyeniniz var mı? doktorun makalesi çok mantıklı geldi siteyi uzun zamandr takip ediyorum ama uzun zamandr da yeni resim eklemedi:KK43: umarım gerçekten işe yarıodur...

mikrocolleri okudum ama o alet nerede stılıyo ki?çok mantıklı üstüne gidilmeli bu konu bence dr. yada güzellik uzmanları araştırsın...nette bununla ilgili çok bilgi yok.

arkadaslar emınınkı bır gun catlakları yok eden bı alet cıkıcak ınsallah fazla uzun olmaz ama bır gun cıkacak teknolojı hergun bıraz daha ılerlıyo benım fazla yok fazlalasır dıye korkuyom bu yuzde herhangıbır hergun bı krem surmeye calısıyım vucudum nemsız kalmasın dıye

X