Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
ben kızılay var bizim burda dedem,babam daha evvel gitti çok iyi sonuçlar oldu uzman doktor var ona gittim...O bana contractubex ve lierac önerdi...Sabah birini akşam birini sürüyorum masaj yapara...3-4 ay kadar sürekli süreceksin dedi sonra ded tamamı gitmesede kiloda verdiğin taktirde %60-70 gitme oranı olacak dedi...1 ay sonra gittim cidden fark belli zaten...Erken teşhiste pembe ve mor iken dedi iyi ki gldin erken teşhis çok önemli geçme şansı çok daha yüksek eskilere göre dedi...O yüzden ya benim dediklerimi al çünkü ssk başka contractubex hariç sanırsam vermiyor çatlaklara bir şey paralı almak zorundasın lierac ta ücretli zaten böyle işte...Şifalar sanada..

vazgecmeyın arkadaslar ben ılaç kullanıyodum arkadasım bana bırakmamı soyledı kendısı bıtkı. sif. uzmanı bende yaklasık 2 haftadır bıraktım ve onun yaptıgı karısımı kullandm suan cok azz hıc bellı olmayan cızgılerım var bana 1 ay bıle surmez dedı haklıymıs ya cok mutluyum ben artık catlaklarım yok benımmm cok sevınclıyım kurtulamıcam zannetmıstım sukurler olsunn kurtuldummmmm

Son düzenleme:
Bitkiler iyi gelebilir ama jeller ve kremlerde ztn bitkilerden filan yapılıyor...Ayrıca ztn öyle bir şey iyi gelse bile bunu bence doktorlarda şu karışımları yaptırıp alın derdi...Bence bırakınca onu eskiye döner bu bnm fikrim..Ben contractubex ile lierac kullanıyorum doktorların verdiği ürünler 1 ayda yarıya indi doktorda kontrol etti ve öyle...Bazı bitki karışımları biraz meyilli bayanlarda bitkiler tüylenme yapıyor o bitki o bayanda yapmamış ama sizde yapabilir ve bu sefer onu düzeltmek çok daha zor olur... Bitkisel şeyler süreceğinize bence içten yiyin ağızdan alın daha etkili ve yan etkide yapma şansı yok..bende jeller aldım ssk veriyor öyle şeyler alın derim.. Bu bnm fikrim arkadaşlar genede siz bilirsiniz...

Çünkü bende bir ara suratım içinde bir bitkisel bir şey almak istiyorum tv de mi nette mi birebir bilenlerden aldığım bir bitkisel karışımdı hani daha sonradan öğrendim ki bazı bitkilerden karışım demin ki yazıda da yazdığım gibi vücuttaki tüyleri ya da herhangi başka şeyleri harekete geçiriyor ve sonra durma uğraş çok ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor...Bİtkilerin yararları olduğu gibi yan etkileri de çok...Hani birinde yapmayan yan etki birinde yapabilir..Mesela accelynese mi öyle bir takım kremler bazılarına sitede görüyorum çok iyi geliyor bazılarınada yan etki yapıp deformasyona neden oluyor...Bu açıdan iyice bitkilerin adını ve içeriğini önerip alsın herkes derim ben ...

bi beş ay kullandım madecaassol-acnelyse yi..kıpkırrrrrrmızı oldu kaçımaktan sabahlara kadar uyuyamadım.bacaklarımı resmen yırrttım!!ama yırtıkları bil kaşımaktan alamadım kendimi..o deece berbat kaşınıyor yanii...sonra bıraktım 2 hafta sonra tamamen eski haline döndü bacağım..leke bırakmadı ama çatlaklarımda gram eksilme olmadı..sonra bi 5 ay daha sıktım dişimi belki geçer diye..gene aynı işkence:1no2:ama sonuç gene hüsran..yani 10 aylık maceram var o kremlerle..banyo yaptıktan sonra aynalara bakmıyorum giyinirken o derece tiksiniyorum :çok üzgünüm:ama sonuç hep hüsran oldu..sonra bir de karboksiterapi maceram oldu TAM 18 SEANS....ZERRE GEÇMEDİ BİSSÜRÜ İĞNENİN İŞKENCESİ DE CABASI YANIMA KALDI..ADAM BANA 10SEANSTA GEÇER DEDİ SONRA 18 SEANSTAN SONRA 40 SEANS YAPALIM SANA DEDİ...ANLADIM OLMAYACAK ONU DA BIRAKTIMbu işin ameliyatı yokmu ya...been kurtulmak istiyorum bu lanet şeylerden artık!!!!!!!!!!!!!!

ameliyatı şöyle var canım karın germe ve bacak germe ameliyatıyla çatlak deri tamamen çıkartılıp alınıyor. sonuç güzel ama bu seferde iç çamaşırının içinde kalacak şekilde göbeğini boydan boya saran bir ameliyat izi olacak. pek belli olmayan cinsten ama çünkü yapıştırma yöntemi kullanılıyor. maddi durumum olsa bugun bende yaptırmayı düşünürdüm valla.

bugüne kadar bitkisel olan ürünleri denedim.her duyduğumu belki bu iyi gelir diye uyguladım.ama malesef sonuç alamadım.ayrıca gözümü karartıp 250 ytl ye strıvectin bile aldım.hiç bir şekilde faydasını görmedim.12 senedir hep denedim artık bundan sonra bıraktım.iyisi mi yeni anne olacaklara tavsiyem hamileyken cildinize çok iyi bakın.çünkü sonradan yapılanların hiçbir faydası yok.

PALOMAR marka yeni bir LAZER ile 2-3 seansta geçeceğini öğrendim. ince çizgiler tamamen kapanıp, derin olanlar yüzeyselleşiyormuş. seans ücretleri çok çok pahalı ama artık geçmez denilen çatlak izleri tedavi edilebiliyormuş.

arkadaşlar ben kadınlar lulübünde okuduğum bir kaçkremi kullanmaya başladım arkadaşlar kullanmışlardı bir doktor tavsiye etmişti hatta bazı forumlarda uzun uzun bu kremler tartışılmıştı denemekte fayda var dedim aldım 10 gündür kullanıyorum 10 yıllık çatlaklarımda renk değişikliği olmaya başladı sedefli görünümü azaldı madecassol ve acnelyse belki sizinde gözünüze çarpmıştır forumlarda ama ben bunların yanında bepanthen ve aynı safa kreminide kullanıyorum hangisi neye yaradı bilmem ama düzelme var sanırım madecassol fayda etti en düzenli onukullandım acnelyseyede iki gün oldu başlayalı onunla daha hızlı bir gelişme sağlayacağına inanıyorum inaşllah ama bugünlerde mutluyum umudum yokken gözlerimle görüyorum değişikliği inşallah tamane geçer :)

arkadaşlar burada yazdım mı bilmiyorum ama cildiniz kaşındığı zaman tırnak takarak kaşımayın!!!! genellikle tırnak ile kaşıma, kuru ve gergin ciltte çatlak olarak karşımıza çıkıyor. birde palmers ürünün kakao yağlı bir kremi var üzerinde hamile resmi var. onu tavsiye edebilirim. nette araştırırsaniz çok memnun olanlar var.

medicassol ve acnelyse kullanın arkadaşlar.benim bacaklarımın arkasında çok vardı.kullanıyorum 5 aydır ve kapandı nerdeyse.hala da kullanıyorum.tawsiye ederimsüprizzzzz.

canım ne kadar zamanda geçmeye başladı çatlakların acele bir bilgi versen hemen sevinirim canım zaten dreamrageden kestim ümidi

:dance::teytey: BİR HAFTADAAAAA:teytey::dance:

yanlız ben biraz fazla sürmüşüm çok kızardı,ondan sonra yara olck öyle kalck diye çok korktum bende buraktım 3-4günde tamamen geçti kızarıklıklar,şimdi yine başladım kullanmaya,müthiş bişey ya:sm_cool:

ben bepanten ve buğday yağı kullanıyorum en azından esnek bi cilde sahip olayım ama çatlaklar hala var belki yenileri olmaz.

mrb herkese, be yeni üyeyim arkadaslar, Queen arkadasımısın bahsettiği yere gittim ve sonuç tam bi facia.. kadın tam bir para budalası, çatlaklarımı %100 geçireceğini ve hatta bunu ilk seansta bile farkedeciğimi söyledi,inandım,güvendim çünkü baska çaremis kalmıyoo, inanmak istiyorus artık birilerine.. düşünün kıslar temmuzun ortalarında gitmistim bana uyguladığı işlemden sonra cildim berbat ötesi oldu, bacaklarım sivilcelerle doldu ve ilginç artı acı olan taraf halen daha bu sivilcelerin iyileşmemesi.. bu işlem için 80 ytl aldı benden birde evde uygulamam için verdiği ilaçlar 110 ytl yanii paranı çöpe at daha iyi en azından cildin daha da berbat duruma gelmess, ilacı zor bela geri verdim, bu kadını tv lerde görürsünüs arkadaslar, herşey hakkında kesin konusur ama iyileştirsiği hasta sayısı çok az.. yani bunlara kanmayın aldanmayın, burdan dream arkadasımızı da dürüstlüğe davet ediyorum.. kimsenin umutlarıyla oynamasınlar lütfeen..

microcoller araştırıyorum acılı bi yöntem galiba.o kadar acı çekebiliriim % 100 diyolar.ama bu evde yapılan bi yöntem o biraz sakıncalı.

diğer bölümlerde kara üzüm çekirdeğinin çatlaklara faydalı olduğunu duymuştum göğüs bakımı bölümünde yazan olmuş istersen bi bak

çilek yagını arkadaşıma doktor wermişti olan çatlakları geçirmiyor fakat oluşmasını engelliyomuş

ben 1 haftadır contratubex kullanıyorum;daha öncesinde medicassol kullandım işe yaradı ama acayip kızarttı.contratubexe gectim o yüzden.ve süper bence işe yaramaya basladı.tawsiye ederim.

Çatlaklar nasıl oluşur ve vücudun hangi bölümlerinde daha sık görülür? Oluşumunu önlemek ve mevcut olanları tedavi etmek mümkün mü? Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor.

Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranır. Dolayısıyla cildin yapısı bozulur ve çatlaklar ortaya çıkar. Önceleri pembe renkli olan bu çatlaklar zamanla beyaza yakın bir renk alır. Ciltteki bu noktalar bronzlaşmaz ve gözden kaybolmaz. Bu çatlakları ortadan kaldırmaktansa çatlak oluşumunu önlemek daha kolaydır. Çatlakların ortadan kaldırılması için ise, çoğu zaman basit estetik müdahalelere veya kozmetik ürünlerine ihtiyaç duyulur.

Soğuk suyla duş yapmak en iyi çözümlerden biri. Duşu çatlakların bulunduğu bölgenin üzerine tutarak dairesel hareketlerle gezdirmek de kan dolaşımını artıracağı için, yeni oluşmuş taze çatlakların ortadan kaldırılması için etkili bir yöntem. Bu şekilde hücreler canlanarak yeniden elastik bir yapıya kavuşacak, dolayısıyla da çatlaklar kaybolacaktır.

Nerelerde daha sık görülür?
Çatlaklara daha çok göğüs, karın ve bel çevresinde rastlanır.

Göğüsler:
Vücudun en nazik organları arasında yer alırlar. Göğüsleri saran doku oldukça ince ve hassastır. Bu bölgedeki çatlaklar gelişme çağında bile oluşabilir. Buna rağmen çatlakların çoğunlukla doğum sonrasında ortaya çıktıkları görülür.
Karın:
Bu bölgede ortaya çıkan çatlakların oluşumunda da gebelik dönemi önemli bir rol oynar. Genişleyen karın yüzeyi yıpranır ve esnekliğini kaybeder. Vücudun bu bölgesinde çatlak oluşumunu önlemek için cilde badem yağıyla masaj yapmak ve kozmetik ürünlerden faydalanmak olumlu sonuç verir.
Bel çevresi:
Daha çok bel çevresiyle belin üst kısmında görülen çatlaklar her yaşta ortaya çıkabilir. Cinsiyet farkı gözetmeksizin kadın ve erkekte meydana gelen bu tür çatlakların en önemli nedenlerinden biri; kısa zamanda çok miktarda kilo alıp vermektir. Bu şekilde oluşan çatlakları önlemek için doğru beslenme alışkanlıkları edinmek ve kilo alıp vermekten kaçınmak önem taşır.

Kozmetik ürünlerinin etkisi

Vücudun her bölgesinde kullanılabilen kozmetik ürünleri, içeriklerinde yer alan kolajen, hyalüranik asit, elastin ve vitaminler sayesinde cilde tekrar esneklik kazandırırlar. Günde 1 kez, çatlakların bulunduğu bölge üzerine hafif bir şekilde masaj yaparak uygulayacağınız kremler sayesinde istenen etkiyi elde edebilirsiniz.

Çatlaklar oldukça belirgin ve beyaz renkliyse, genellikle kozmetik ürünler ve soğuk duş gibi çözümlerle yeterli etki sağlanamaz. Bu yöntemler sadece başka çatlakların oluşumunu önlemek amacıyla kullanılabilir. Beyaz renkli ve oluşumu uzun zaman öncesine dayanan çatlaklardan kurtulmak için tıbbi uygulamalara ihtiyaç duyulur.

Bu uygulamaları şöyle sıralamak mümkün:

1) Bitkisel peeling:
Bitkilerden oluşan toz halindeki özel bir karışım, özel losyonuyla sulandırılarak çatlakların olduğu bölgeye masaj hareketleriyle uygulanıyor. Uygulama yapıldıktan 1 hafta sonra ciltte soyulma meydana geliyor. Bu şekilde derideki düzey farklılıkları azaltıldığı gibi, bitkilerin özellikleri nedeniyle cildin kan dolaşımı uyarılıyor. Bunun sonucunda da gergin ve canlı bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu işlem, çatlaklar çok ileri düzeyde olmadığı takdirde, karın gevşeme ve sarkmalarında da uygulanıyor.
2) AHA peeling:
Glikolik asit kullanılarak yapılan AHA peeling, yeni başlayan dikey çatlakların tedavisinde etkili bir yöntem. Vücut bölgesi önce glikolik asit içeren temizleyicilerle temizleniyor. Arkasından glikolik asidin yüzde 40'tan başlayan konsantrasyondaki solüsyonları uygulanıyor. Seanslar haftada 1 kez yapılıyor ve seans sayısı kişiye göre değişiyor.
3) İontoferez:
Bu yöntemle çatlakların altında eksilen kolajen yapının uyarılması ve doldurulması amaçlanıyor. Bunun için kolajen içeren ampüller cilde sürülüyor. Ardından yaklaşık 5 - 6 dakika kadar galvanik akım veriliyor ve kolajenin cildin alt tabakasına iletilmesi sağlanıyor. Haftada 2 - 3 seans şeklinde uygulanıyor. Ortalama 2,5 - 3 aylık bir tedavi süresi gerektiriyor.

Beslenmeye dikkat
Cildin esnek ve formunda olması için sadece dıştan korunması değil, içten de beslenmesi gerekiyor. Cildinize gereken özeni göstermek istiyorsanız, öncelikle işe beslenme düzeninizi değiştirerek başlamalısınız. Bu yüzden yediklerinize dikkat etmenizde fayda var.

Yoğurt, süt, taze sebze ve meyveleri masadan eksik etmeyin.

Serbest radikallerle savaşarak hücre yenilenmesinde önemli bir rol oynayan E ve C vitamini içeren yumurta, süt ve süt ürünleri gibi besinleri tercih edin.

Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan besinleri tüketin. Böylece daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Günde 1 - 1,5 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Cilde gereken nemi sağladığınız takdirde esnekliğini uzun bir süre koruyabilirsiniz.
Çatlakları önlemek için öneriler

Bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi, vücut çatlaklarının da oluşmasını önlemek, tedavi etmekten daha kolaydır. Bunun için de öncelikle cildin elastikiyetinin sağlanması gerekir. Ayrıca bazı hususlara da dikkat etmelisiniz:

Kısa zamanda aşırı miktarda kilo alıp vermekten kaçının. Cilt, vücuttaki yağ miktarının artıp azalmasıyla birlikte aynı hızda esnemeyi başaramadığı için yıpranır ve çatlaklar oluşur.

Cildin elastikiyetini kazanması ve koruması için çaba sarf edin. Bu amaçla yumuşatıcı yağlar, A, E ve F vitamini, kolajen, elastin ve hyalüranik asit yönünden zengin çatlak giderici kozmetik ürünleri düzenli olarak kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Çok dar giysiler giymemeye özen gösterin. Bu tür giysiler kan dolaşımını güçleştirerek, cilde gereken oksijenin sağlanmasını engeller. Oksijen almayan cilt yeteri kadar beslenemediği için daha kolay yıpranır ve deformasyona uğrar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…