Carnivale'nin Başarı Öyküsü 21 Kilo Verdi

carnivale

savaşa devam
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2010
550
0
selamlar kızlar... aslında hedefime ulaşana dek böyle bir başlık açmayacaktım ancak benim durumumda olup da durumun vehameti karşısında umutsuz olanlar varsa biraz motivasyon sağlamanın geciktirilmemesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. ben kkya 20 mayıs 2010 gecesi katıldım tam olarak 136 kiloydum. genç kız olduğum günden bu yana hormon problemlerim var ve çocukken başarılı bir yüzücüyken ergenliğimden itibaren sürekli kilo almaya başladım. ama öyle beş altı kilo değil bir ayda on beş yirmi kilo almalar falan... hipofiz, tiroid, yumurtalık vs. hepsinde sorun çıktı. doktorlar sürekli ilaçlar veriyorlar okuyorum kanserojen etkilerini vs. ağlıyorum ama yok kullanmak zorundasın diyorlar. işkolik biri olduğumdan sürekli başarmak istediklerime odaklanıp kendimi bir şekilde uyuşturdum ve arkadaşlarım kendilerine farklı hayatlar kurarken ben yirmi sekiz yaşıma kadar bir tür iş bağımlısı, erkeklerden uzak duran, sağlık problemleri olan, mutsuz ve keyifsiz bir insan haline geldim. insanların en çok aradığı kişilerden biriydim zira her zaman herkesi eğlendiriyordum. neşeliydim hiçbir şeyi takmıyordum vs... ama içimde volkanlar patlıyordu resmen. kendimden nefret etmeye başlamıştım... doktor olan kardeşim 2010 senesinin başında benden yetmiş kiloya inmek için söz istedi 2010un sonuna kadar. tamam söz dedim kendim bile inanmayarak... :nazar:

sonra ... sonra felaketler gelmeye başladı... şubat ayında domuz gribi oldum. üstüne bir de zatürre... ardından tam iyileştim derken ardı ardına beş kez normal gribe yakalandım bir ayda... o da geçti mart ayında ülser ve migren teşhisi kondu bana... iş hayatında kadro almak için deli gibi uğraştığım üniversitem yan çizmeye başladı... üç yıldır her şeyi paylaştığım her zaman yanında olduğum, ne fedakarlıklar yaptığım ve son altı aydır çok yakınlaştığım bir arkadaşım bana dostum! diye biten bir mesaj attıktan sonra yeni biriyle çıkmaya başladı. bu da yetmedi, ev arkadaşlarımın ayrı eve çıkma projelerinin olduğunu, bunu da sırf ben erkek arkadaşları evde yıkanıp yatıp her şeyi yapacaklarsa en azından haftada bir kaç gün gelmelerini söylediğim için yaptıklarını öğrendim. aslında daha pek çok şey oldu ama burada kısa kesiyorum. zira hatırladıkça içim acıyor 2010 senesinde olanları...:sinifsinif:

vee mayıs ayının on dokuzu gecesi tartıldım. en son tartıldığımda hayatımdaki en yüksek kilo olan 110 kilodaydım ve kaç çıkacağıma dair en küçük bir fikrim bile yoktu. ve 136yı görünce inanamadım. mafoldumben tekrar çıktım indim çıktım vs... hatta inanmadığımdan ertesi gün başka bir tartıda da tartıldım. sonuç elbette tam bir felaketti! ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. radikal bir karar verip tüm ilaçları bıraktım. on üç yaşından beri kullandığım her tableti özenle çöpe fırlattım. b en kendime yardım etmiyorken kimsenin bana yardım etmediğini kabullendim. inanır mısınız geçen ay ilk defa kendiliğimden regl oldum ben... bunun ne demek olduğunu ancak yaşayan biri bilebilir:KK43:(((
kilolulara saygı duymayan beyinsizlerin yaşadığı toplumda ne kadar direnseniz de sizin e ilk aklınıza gelen nasıl karşılanacağınız oluyor bir süre sonra... zayıflamalıydım ben de.. internette gezinirken kkyı buldum. o gün bugündür de rejim ve spor yapıyorum. bir ki kez küçük kaçamaklar dışındabilmiyorumkismile hiç kaçamak yapmadım ve sonuç inanaılmaz oldu. o kadar hormon problemine rağmen bugün 27 temmuz ve ben 115 kiloyum. odaklanıp savaştıktan sonra başarılabiliyormuş!! ve 90 üstünde arkadaşlarımla paylaştığım bir kzıılerili atasözünü burada da paylaşmak istiyorum: özgürlük onu her gün yenidne hak edenindir!! bu sözü kilolu insanların öncesi sonrası hallerini ve bir kaç küçük motivasyon sözünü buzdolabıma astım. arkadaşlarıma en dedikoducularına bile:) rejimde olduğumu söyledim ve kendime inanarak son bir kez daha yola çıktım. şu kadarlık bir değişimle bile hayatımda nelerin iyiye doğru gittiğini anlatamam. artık umudum var:eek:

Son düzenleme:
aslında daha uzun bir yazı yazacağım ama dediğim gibi bu adım 1:)) son adımda uzun uzun anlatacağım her şeyi:))

bu arada bunlarda benim yirmi kiloluk serüvenimin öncesi sonrası halleri:)))kaydirigubbakcemile5 boyum 1.78 bu arada:))

136 kilo iken
http://img25.imageshack.us/img25/4681/136nt.jpg

131 kilo iken
http://img266.imageshack.us/img266/3383/bs101462126142820.jpg

126 kilo iken
http://img44.imageshack.us/img44/5024/bs101662415183315.jpg

120 kilo iken
http://img843.imageshack.us/img843/5494/1297.jpg

115 kilo iken
http://img801.imageshack.us/img801/5610/bs101742523191628.jpg

canım öncelikle tebrkler.bişe diyimmi aşırı derecede fark var ya maşallah sana :1shok: boydan kazanıyosun sen.çok güzel bi avantaj bu senin için.çevrendekileri sallaaaa alkisalkisalkis adam mı onlar yaa boş verrrr :lepi: durmak yok yola dewam harika gidiyosun ayrıca yüzünü göremesemde tahmin ediyorum lokum gibi hatunsun maşallah :jeyyar:

canım öncelikle tebrkler.bişe diyimmi aşırı derecede fark var ya maşallah sana :1shok: boydan kazanıyosun sen.çok güzel bi avantaj bu senin için.çevrendekileri sallaaaa alkisalkisalkis adam mı onlar yaa boş verrrr :lepi: durmak yok yola dewam harika gidiyosun ayrıca yüzünü göremesemde tahmin ediyorum lokum gibi hatunsun maşallah :jeyyar:

teşekkür ederim canımkaydirigubbakcemile5 gerçekten boşveriyorum herkesi... benim kilolar gittikçe geçmişte onlarla eraber uçup gidiyor... beni motive eden şeyler olarak kalıyorlar kişisel tarihimde:)) lokum gibi hatun sözün için de ayrıca teşekkür ederim:kedi:

inanılmazsın canım azminin karşısında ve başarının sonucunu görünce yazacak birşey bulamıyorum... zayıflamak istemenin ilk adımı hep şişman olma düşüncesini beyinde bitirmektir ve bunu başarmışsın seni koooocaman tebrik ediyorum vereliniortak boyunda uzunmuş zaten eminim zayıfladıkça harika bir fiziğe ve artık zayıf olan çok tatlı bir bayana dönüşeceksinnnn opuyorumnanaktan avatarına hayran oldum bu arada buradan bile belli ne kadar kararlı olduğun senin adına çok sevindim şuan kararına devam et ve 60 kg çok cici bir bayana dönüş bakalımmmmmm :içelim: bu arada senin avatarı nereden bulabilirimmmm??? :kedi:

inanılmazsın canım azminin karşısında ve başarının sonucunu görünce yazacak birşey bulamıyorum... zayıflamak istemenin ilk adımı hep şişman olma düşüncesini beyinde bitirmektir ve bunu başarmışsın seni koooocaman tebrik ediyorum vereliniortak boyunda uzunmuş zaten eminim zayıfladıkça harika bir fiziğe ve artık zayıf olan çok tatlı bir bayana dönüşeceksinnnn opuyorumnanaktan avatarına hayran oldum bu arada buradan bile belli ne kadar kararlı olduğun senin adına çok sevindim şuan kararına devam et ve 60 kg çok cici bir bayana dönüş bakalımmmmmm :içelim: bu arada senin avatarı nereden bulabilirimmmm??? :kedi:

çok teşekkür ederim canım... 60 kg. şimdilik hayal gibi ama imkansız değil... öncelikli hedefim yüzün altına inmek. kaydirigubbakcemile5 avatarı beğendiğine sevindim. ama bilgisayarımda kayıtlı değil şu an... ya da ben bulamıyorum :)) içimizdeki gerçek azmi göstermemiz gerektiğini hatırlatıyor hep bana... desteğiniz için sonsuz teşekkürler.... olumunekankayizsmile

Son düzenleme:
süpersinizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.inanın daha zayıf görünüyorsunuz.:nazar:

çoookk teşekkür ederim canım... daha da zayıflayınca nasıl görüneceğim inanın çok merak ediyorum. malum on üç yaşımdan beri hiç zayıf olmadım. bakalım nasıl bir fizik çıkacak ortaya?:)) zemuszemus meraktayım... desteğiniz için çok teşekkürler tekrar...kaydirigubbakcemile5

harikasın arkadaşım opuyorumnanaktan
işte böyle isteyince oluyormuş demek ki
yalnız resimler de çok daha zayıf görünüyorsun bu bile büyük avantaj
hiç birşeyi kafaya takma kim ne ederse kendine eder
sen kendin için en güzel olanı yapmış bunu da başarmışsın
inşallah istediğin kiloya da ulaşırsın
herşey gönlünce olsun

carnivaleeee kiz 21mi oldu giden kilo bak cok kiskaniyorum seni simdi ben amaaaaaa masallah kim tutar seni yola devam erisin yaglar :)

harikasın arkadaşım opuyorumnanaktan
işte böyle isteyince oluyormuş demek ki
yalnız resimler de çok daha zayıf görünüyorsun bu bile büyük avantaj
hiç birşeyi kafaya takma kim ne ederse kendine eder
sen kendin için en güzel olanı yapmış bunu da başarmışsın
inşallah istediğin kiloya da ulaşırsın
herşey gönlünce olsun

çok teşekkür ederim canım takmıyorum kimseyi artık zaten. önce kendimi kurtarma operasyonumu bitirmeliyim. sonra takılmaya değer insanlarla karşılarım umarım... daha zayıf gördüğün için de ayrıca teşekkür ederim. umarım isteyen herkes, hepimiz istediğimiz kilolara bir an önce ineriz. o gün şöyle düşündüm mesela, eskiden benim belime iki litrelik kolalardan on tane sarmışlar öyle geziyor uyuyo eğiliyor öyle yaşıyormuşum... eziyete bak... neyse en azından birazından kurtulduk şükür... darısı herkesin başına...kaydirigubbakcemile5

carnivaleeee kiz 21mi oldu giden kilo bak cok kiskaniyorum seni simdi ben amaaaaaa masallah kim tutar seni yola devam erisin yaglar :)

sağolasın sutemim:))))) dur kıs daha 21 ne ki 31 i 41 i 51i görmem lazım benim:))) birlikte başardık bu işi kaydirigubbakcemile5 sonunu da birlikte getireceğiz inşallah... bu arada sen de çıtır olma yoluna emiiinnnn adımlarla ilerliyorsun:))aklinialirimsmile

Canım ne yedin diyetini filan yazar mısın rica etsem..
Ve spor derken yürüdün mü yoksa evdemi hareket yaptın

ne diyebilirim ki... tek kelimeyle mükemmelsin. böyle yazıları okudukça ben neden yapamayayım diorum ama artık gerçekten bıktım yoruldum. kendimi bildim bileli yaşıtlarım her şeyi yerken ben (tabii ki devamlı sonradan bozulan) diyetler uyguladım. şimdi 118 kilodayım, bir kızım var 16 aylık. eşim beni böyle sevdiğini söylüor ve gerçekten çok sevior. ama ben biliorum ki her erkek gibi o da güzel vücutlu bir eşe sahip olmak isterdi. ben başıma gelenleri anlatsam sayfalar dolar. aslında hepimizin başına benzer şeyler gelmiş. dünya patavatsızlarla dolu. daha 3 gün önce bir tekne gezintisinde kadının biri kızıma bakarak ay yavrum hep annen mi yemiş sana bir şey yedirmemiş dedi. trajikomik!!! valla artık yalama oldu. nefret etmekten yoruldum... ama seni tebrik ediorum. bu azmin hepimize örnek olacak. sevgiler... :içelim:

Canım ne yedin diyetini filan yazar mısın rica etsem..
Ve spor derken yürüdün mü yoksa evdemi hareket yaptın

canım yazarım tabi ne demek:))) canım aslında çok belirli bir diyet programı izlemedim ama çokkk güzel bir kahvaltı yaptım mesela dört beş zeytin, iki kk beyaz peynir, iki dilim karpuz, bol yeşillik bir haşlanmış yumurta ekmek yok... ara öğün meyve öğlen bir porsiyon et, çorba ara öğün bir avuç beyaz leblebi, akşam çorba veya salata... yani ben akşama doğru yediklerimi azaltım. bir de her akşam yarım litre suya bir yeşil elmanın kabuğunu ve bir adet kuru kayısıyı koyup kavanoza, ağzını kapattım hava almayacak şekilde ve sabah ilk iş o meyve kabuğunu ve kuru kayısıyı yiyip suyu içtim... bu da çok faydalı oluyor yağ yakımı için... spor derken de ben eski yüzücü olduğum için haftada iki gün yüzdüm üç gün de salonda kardiyo fat burn programı yaptım. evde de mekik çektim canım günde beşle başlayıp şimdi elliye çıktı... koaly gelsin canımcım... daha da büyük başarılar diliyorum sana...

ne diyebilirim ki... tek kelimeyle mükemmelsin. böyle yazıları okudukça ben neden yapamayayım diorum ama artık gerçekten bıktım yoruldum. kendimi bildim bileli yaşıtlarım her şeyi yerken ben (tabii ki devamlı sonradan bozulan) diyetler uyguladım. şimdi 118 kilodayım, bir kızım var 16 aylık. eşim beni böyle sevdiğini söylüor ve gerçekten çok sevior. ama ben biliorum ki her erkek gibi o da güzel vücutlu bir eşe sahip olmak isterdi. ben başıma gelenleri anlatsam sayfalar dolar. aslında hepimizin başına benzer şeyler gelmiş. dünya patavatsızlarla dolu. daha 3 gün önce bir tekne gezintisinde kadının biri kızıma bakarak ay yavrum hep annen mi yemiş sana bir şey yedirmemiş dedi. trajikomik!!! valla artık yalama oldu. nefret etmekten yoruldum... ama seni tebrik ediorum. bu azmin hepimize örnek olacak. sevgiler... :içelim:

canım böyle insanlar eksik olmuyor mu yav, sayıyla mı veriyorlar bunları bize töbe töbe... inan çok üzüldüm kızının yanında nasıl rencide etmiş seni hayır yani ormanda maymunlar mı büyüttü seni diyesim geliyor... empati yeteneğinden yoksun bu nsanlar... ama şunu söyleyeyim asla yılma, ben bana yapılan haksızlıkları aklımın levhasına astım yoruldukça onları seyredip güö alıyorum devam etmek için... sen de yapailirsin canım benim... yeter ki iste, neleri başardığını düşün bugüne kadar... her şeyden önce bir annesin sen... her şeyi yapabilirsin ve hepimizden de alasını yaparsın canım umarım en kısa sürede hedefine kavuşursun...olumunekankayizsmile

tek kelimeyle mükemmelsin eminim bu azimle sen 60 kiloya inersin bende daha 17 yaşındayım 1 mayısta diyete ve kk ya başladım 85 kiloydum boyum 1.73 şuan azimle 73 buçuk kiloya düştüm hedefim 65 ama çok yıldım yani o kadar tuzlu yememe rağmen tansiyonum çok düşük annemler az yemekten diyolar oysa şu sıralar pek az yemiyorum bende kendimi frenlemesem eminim 100 ün üstüne çıkarım çünkü ben aşırı yemek yiyen bi insandım öğünsüz tabak tabak yerdim ama artık yemicem yoksa kilo almaya müsaitim bu arada o patavatsızlar inşallah bigün kendileride öyle olurlar ne zevk alırlar bilmem banada diyolardı şişman diye zaten ablamın ikizin vardıda onumu yuttun sen demesiyle başladım diyete ben

tek kelimeyle mükemmelsin eminim bu azimle sen 60 kiloya inersin bende daha 17 yaşındayım 1 mayısta diyete ve kk ya başladım 85 kiloydum boyum 1.73 şuan azimle 73 buçuk kiloya düştüm hedefim 65 ama çok yıldım yani o kadar tuzlu yememe rağmen tansiyonum çok düşük annemler az yemekten diyolar oysa şu sıralar pek az yemiyorum bende kendimi frenlemesem eminim 100 ün üstüne çıkarım çünkü ben aşırı yemek yiyen bi insandım öğünsüz tabak tabak yerdim ama artık yemicem yoksa kilo almaya müsaitim bu arada o patavatsızlar inşallah bigün kendileride öyle olurlar ne zevk alırlar bilmem banada diyolardı şişman diye zaten ablamın ikizin vardıda onumu yuttun sen demesiyle başladım diyete ben

canım bir laf vardır, dilin kemiği yok diye... sen de az şey başarmamışsın... zaten yaşın da büyük avantaj... sonu da getireceksin inanıyorum... en başta kabullenmişsin metabolizmanı o çok güzel... biz hiçbir zaman normal insanlar gibi yiyemeyeceğiz, yemmeliyiz. artık bünye her an eskiye dönmeye müsait çünkü... zaten rejimim bitip istediğim kiloya inince inşallah, üç ay koruma rejimi yapacağım ben... umarım 2011 hedeflerimize ulaştığımız bir yıl olur... bir de dediğim elma artı kayısı kürünü denemeni öneririm. lavaboda yağ çıktığını görüyorsun bir süre sonra... kolay gelsin canım...kaydirigubbakcemile5

X