Çaresizim hayatım filme döndü

Hastalık yeni çıkmış zaten.
Siz 10 senedir berabersiniz. Baştan beri aynı diyorsunuz.

Doktor ne diyor. Çaresi yok mu diyor. Tedavisi yok mu. Sabredin bence. Ölümcül hastalık neticede. Şu an onun sağlığı da yerinde değildir. Biraz daha sabredin dua edin.

Dr iyi konuşmuyor bir yılda olabilir üç beş yılda ama kendisi çok iyi bişeyi yok Şuan

Hastalık hakkında çok bilgim yok ama davranışlarını da etkiliyor olabilir bu hastalık. Beyin olduğu için söylüyorum. Allah rızası için gene sabredin. En azından o kendini iyi hissedene kadar. Moral çok önemli çünkü. Boşanma ne kadar istese de travmatik birşey. Benim arkadaşım eşini sevmiyordu. Çocuk yoktu. Kendi istedi. Yine de atlatamadi saçları falan döküldü. Yani sadece toplumsal baskıdan dolayı bile kötü hissedebilir. Tekrar nuks olur. Hastalığı hızlı ilerler sizde vicdan azabı çekersiniz. Teklif gelirse ondan gelsin. Siz boşanmayı istemeyin. Sabredin.

Aynen bende böyle davranıyorum ama nereye kadar gidecek hergün huzursuzluk hakaret bilmiyorum çıkmazdayım

Vicdan yapacak bisey yok hep size kotu davranmis hastalikta belki yaptiklarinin bedelidir coktan ayrilmaliydiniz hala daha ayrilabilirsiniz ama siz onu yapamazsiniz belki oluyor ozaman tehtit edin birakir giderim seni diye kendine davranislarina ceki duzen versin akillanir yoksa bikac gun terk edin bakalim ne oluyor

Git defol der zaten. En ufak şeyde git eve gelme diyor ben çocuk var nereye gideyim ayrılmadan diyorum.

Narsist kisiyle gecinmenin (daha dogrusu huzurunuz kacmadan hayat surdurmenin) tek yolu, bloflerine dusmemektir.

+sen beni hastayim diye terkediyorsun
-hayir seni terketmiyorum (yanlis)

+sen beni hastayim diye terkediyorsun
-hayir seni hastasın diye degil su su nedenlerden terkediyorum (yanlis)

-Sen beni hastayim diye terkediyorsun
+Hmm oyle mi ilginc bir cikarim
diyerek arkanizi doneceksiniz.

Yani cok acimasiz yazacagim ama boyle bir adami birakirim bir koseye kendi kendine ölsün. Su adamin olum yaklasinca once sizi oldurmeyeceginin garantisi yok. Kendinizi kurtarinm

Konu sahibi, kızım sen aklını peynir ekmekle mi yedin? Bu adam büyük ihtimal son günlerini hastanede geçirecek, çocuğun daha küçük neden parayı çöpe atmaya kalkıyorsun?

Adamın zaten sana tavrı iyi değilmiş şimdi hastalık ölüm endişesi daha kötü olmuş. Evleri ayırın çocuğu bahane et seni sürekli öyle ağır hasta görmesin de.

Sen boşanmayı düşünmüyorsun bence. Doktorlar eğer birkaç yıl yaşama durumu var dediyse 15 yıl bile yaşayabilir, 3 ay 6 ay dememiş doktor. Neyi bekliyorsun?

Arkadaşım da beyin kanseriydi, ameliyat oldu ve kemoterapi aldı. psikolojik olarak eski halinden eser yok. Her şeye sinirlenen, dengesiz biri olup çıktı, eşinizin siniri de öfkesi de katmerlenmiş. Adamın ne kadar yaşayacağı belli değil, bence de felaket tellallığı yapıyorsunuz. 1-3 yıl yaşar denilen adam 5 yıl da yaşar, 10 yıl da. Önemli olan metastaz yapıp yapmaması. Eşinizin durumunu çok dillendirmeyin siz kötü olursunuz, sanki eşinizin ölmesini beklediğinizi düşünürler. Paranıza sahip çıkın, size bağırıp çağırmasını ses kaydı alın, ailesiyle konuşun dayanamıyorum artık diye, en azından çevrenize de derdinizi anlatmış olursunuz.

Şu yorumun aynısını yazmaya geldim.
Kendinize eziyet etmekten keyif mi alıyorsunuz arkadaş? Can çıkmadan huy çıkmaz bırak ne hali varsa görsün ya,parası pulu olmayan köyden çıkamamış Ayşe teyze değilsin ama vicdan deyip böyle mahluklara ömür ziyan ediyorsunuz,size yazık değil mi?

Fazla çok fazla safsınız( iyi kalpli anlaminda değil)Şu adama gösterdiğiniz ilgiyi az kendinize az evladiniza gosterseniz olmaz değil mi?Yerden yere vurulmak aşağılanmak yaşam biçiminiz olmuş,anlayın artık kocanız gibiler tepesinde Azrail i görse yine vicdana gelmez Kalpleri kararmış,zift dolmuş.Siz hâlâ evladınızın rızkını saçma derdindesiniz.Adam olmese çekeyim yeter ki başımda dursun Kendisi ailesi günde 3 posta hakaret etsin,asagilasın modunda yaşayan kadınlardansınız.

Bence ayni sekilde devam edin ama evde yalnizken fazla muhattap olmayin ilacini verin yemegini yapin kav vs de kosenize cekilin .zaten durumu iyiye gitmeyecek sekilde malum sonu bekleyin yaoacak bisey yok ama sunu unutmayin siz ona degil o size muhtac.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…