Çantalara neler koydunuz bakıyım :)

canım merak etme benim daha bişiy hazır degill çokk da az kaldı bana fisfisfis ama ben hala tembellik yapıyorumm ama yarın bikaç bişey daha var alacagım yıkayayım herhalde cumaya hazır ederimm valla benim kız çook rahat nst bile kıpırdamadı sancı çıkmadı birde sezaryan olacagı için planlı olacak yanii sadece çantalara koymak kaldı. ya siz bebişlere ne çokk şey almışsınız valla bana bişi aldırtmadılar yeter dediler zaten çook kullanmıcaksın hemen büyüyorlar boşa gider dediler bende çook almadım :a015:
Aynen ya bende aynı durumdayım.Yok çabuk büyüyorlar,yok hediye gelir.1 hastane çıkışı 10 çıtçıtlı badi,ve bir iki tulum aldım.Ama gidip ayaklı ayaksız altlar,ve tulumlar alıcam 5 tane filan.Üstten yelek giydiririz de alttan 2 kat yapmalı sanırım.

Bende nihayet bugün hazırladım valize yerleştirmek zor geliyordu.Hemen apartman kapısının yakınına koydum ne olur ne olmaz:)))
Neler aldım kendim için:
iki adet pijama
iki paket doğum pedi içinde bir paketin 10 adet var
Terlik
Kamera
Göğüs pedi
ıslak mendil
kolanya
İç çamaşırı
Makyaj malzemeleri
Havlu
.
Gecelik koymamışsın.Doğum esnasında giyiliyormuş sanırım.

benim doğum yaptığım hastaneden verdiler.ben geceliğimi kullanmadım.hastanenizde veriliyorsa hiç gerek yok...çantasını hazırlamayan arkadaşlar çantalarınızı çok geç olmadan hazırlayın.benim gibi beklemediğiniz bir anda bebişiniz olursa çanta hazırlamak zor olur.herkese hayırlı doğumlar...

sağol canım
koymuştum ama yazmamışım:)
2 tane koydum

bu arada emzik -biberon falan bunları makinede yıkayıp da mı koysam?
siz nasıl temizlediniz?

emzik ve biberonu kaynamış suya atıp ,5 dk kaynatıyorsun diye biliyorum ben canım..

Biberon herkes koymuş, bir yerde sütünüz gelmese bile hemşireler kaşıkla besler gibi bişey yazıyordu.Mutlaka gerek mi biberon?
Pompa,göğüs kalkanı gibi şeyler aldınız mı?Yoksa gerekirse mi almayı düşünüyorsunuz?

Bende biberon koymadım Şule bu arada geceliği hatırlatman iyi oldu sezeryan diye koymadım ama yanıma almamda fayda var ben pompa almadım işe başlıcağım zaman alıcam nasıl bişey alıcağıma karar vermedim bir sürü çeşiti var 250 ytl de var 20 ytl var.

kızlar bende bugün sizi okuduktan sonra tam bi düzenleme yaptım 1 bavul iki küçük çanta ve bir oto koltuğuyla doğuma gitcembakın neler koydum eksik varsa yardımmm lütfen
kendim için
bir gecelik sabahlık
iki pijama
1 terlik
3 çorap
1 patik
5 külot (çooook geniş en büyüğünden aradım buldum:)))))))
1 atlet
1 emzirme sütyen,
1 şal
bebek için
2 adet hastane çıkışı
2 adet battaniye bitanesi kalın çıkışta lazım olur diye
6 adet ağız mendili
anemin eliyle işlediği tülbent mermerşah bezler
1 adet yelek,
bi bavul böyle oldu bi küçük çantayada
kağıt havlu
hijyenik bağ(hasta bezini hastane veriyomuş gerek kalmıyomuş lazımda olsa hastanenin yanında eczane var orda alırlar)
gögüs pedi
bebek bezi(daha koymadım koycam)
diğer küçük çantada
deodarant
ayna toka tarak makyaj malzemesi
yeni doğan ıslak mendli
pişik kremi
sabun şampuan(minik)
diş macunu
diş fırçası
gögüs kremleri
bukadar kızlar ama gögüs pompasıda almayı düşünüyomda
acaba gerçekten de gögüs kalkanı alsakmı?
bide biberon koymayı düşünmüyom sütüm gelmesede kaşıkla versinler biberona alışmasın
ama emzik koyabilirim(kıslar buarada hiç almadımemzik biberon hangisinden alayım ne drsiniz)

Biberon bi Chicconun var eğimli biraz.Bir Dr.Brown u çok övüyorlar sanırım.Emzik de NUK damaklı silikon.

ARKADAŞLAR YENİ DOGAN BEBEKLERE EMZİKVE BİBERON ALIRKEN SİLİKON OLMASINA VE DAMAKLI OLMASINA ÖZEN GÖSTERİN DAMAKSIZ OLMASIN SAKIN YOKSA EMMEMEZLER DAMAKLI OLMASININ AMACIDA DAHA YENİ EMMEYE BAŞALDIKLARI İÇİN ANNE MEME BAŞINA BENZESİN DAMAGINA OTURSUN DİE YA SİLİKON YADA KAUCUK GİBİ OLSUN AMA GENELDE SİLİKON ÖNERİLİYOR VE BEBİŞİNİZ EMİYORSA BİBERONA ALIŞTIRMAYIN VERMEYİN yasakkelime

Kızlar,bende hastaneye valizime biberon koymadım.hepiniz koydunuz mu?pişik önleyici kremde koymamıştım onu dün koydum çantaya ama biberon ne kadar gerekir karar veremedim.açıkçası..

ya kızlar bişe sorcam ben sezeryan ile dogum yapmayı düşünüyorum bu hasta bezi normal bildiğimiz ped değil mi?

Canım,sanırım hasta bezi daha kalın..yani ikisi farklı..ama ben geçen hafta sezeryan doğum yapacağım hastaneyi gezmeye gittiğimde hemşireler bana en uzunundan ped götürmemi söylediler.bende 2 paket alıp valizime koydum..

canlarım zaten hastanede verilen hasta bezleri gazlı bezin içine pamuk konulmuş hali
o yüzden çok güvenli gelmiyor bana
eğer kanama çoksa
sızma felan yapabilir
o nedenle ben de en büyük boy ped aldım
size de tavsiye ederim...

myflowers
ben 2 sene elazıgda görev yaptım,geçtiğimiz eylülde döndüm
elazıgı ve elazıglıları o kadar özlüyorum ki
şimdi aklıma geldi birden...
allah bebeişine sağlık sıhhat uzun ömürler versin,analı babalı büyüsün inşallah
bu arada makyaj malzemelerimi kardeşime tembihlicem sıkı sıkı, gelen giden olacak saçımı başımı
düzelt bir allık falan sür bana diye:))

teskur ederım guzel dıleklerın ıcın rabbım hayırlın dogumlar nasıp etsın

ben valla derler ya yumurta kapıya dayanınca diye aynen öle yaptım dün genital bölgemde çook agrı oldu ve kasılmalarım oldu ve bende hemen allel acele bebişimin ve kendimin eşyalarını çantaya koymaya başaldım kızımın cicilerini şimdi yıkıyorum. valla bi kere yokladı bende hemen başladım hazırlmaya oda olmasa herhalde dogumdan bir gün önce hazırlıcaktım herhalde ama şimdi bizde hazırlıyoruzz kızlarya hazırlamak bile heycanlandırdı beni makinaya atarken hepsini teker teker sevdim öyle koydum çok güzel bir duygu yaaa ALLAH BEBİŞ BEKLEYENLERİN YARDIMCISI OLSUN ONLARADA NASİP ETSİN İNŞALLAH

Şu bebek çamaşırları için file varmış,makinaya kaçmasın diye onlara gerek var mı?Makinalarda kaçacak bir yer var mı ki?

canım valla ben bugün kızımın cicilerini makinaya atttım illa dışardan almana gerek yok evde eger kese gibi bibez varsa yada sende yapabilirsin bende vardı onun içine koydum sadece eldiven ve çoraplarını koydum onun içine öle yıkadım aslına bakarsan gerek yok evde artık bez varsa küçük kese tarzında yap çorap ve eldivenleri koymak için kaçacak biyer yok ama sıkışabilir kenarlara ben sordum 30 ytl den aşagı degil o fileler boşuna para onun yerine daha çok kullanılacak eşyalar alırsın. kendin yapp canım alma bence a.s

canım valla ben bugün kızımın cicilerini makinaya atttım illa dışardan almana gerek yok evde eger kese gibi bibez varsa yada sende yapabilirsin bende vardı onun içine koydum sadece eldiven ve çoraplarını koydum onun içine öle yıkadım aslına bakarsan gerek yok evde artık bez varsa küçük kese tarzında yap çorap ve eldivenleri koymak için kaçacak biyer yok ama sıkışabilir kenarlara ben sordum 30 ytl den aşagı degil o fileler boşuna para onun yerine daha çok kullanılacak eşyalar alırsın. kendin yapp canım alma bence a.s

canlarım bende fermuarlı yastık kılıfı var ben onun içinde yıkıyorum
gayet kullanışlı tavsiye ederim şekerler
fermuarlı yoksa bile bi yastık kılıfının içine koyun ağzını bağlayın
işte size çamaşır torbası:):)

arkadaşlar bütün kıyafetlerini birliktemi attınız makineye ben renklerine bişey olurmu diye merak ediyorum elde yıkama programındamı yıkadınız :uhm:

ben açık renkleri ayrı koyu renkleri ayrı yıkadım
narin yıkama programında...

bende açık renklı koyu renklı dıye ayırdım kızlar

X