Çantalara neler koydunuz bakıyım :)

evde hiç kullanmadığım çok sütyen var ama hepsi süngerli rahat olmaz diye dün emzirme sütyeni aldım çok rahat bişeymiş :) bebeye şampuan felan koyacakmıyız

kızlar yaa ben daha hazırlmadım hastane çantamızı, çok mu ağırdan alıyorum?

Simcikkkk basliyorum yazmaya korkmayin tamammi :roflol:

Bebek icin

6 tane atlet ( zibin )

6 tane tulum

2 takim kiyafet ( tulum gibi )

2 takim pijama

4 tane patik

6 cift corap

6 cift eldiven

6 tane onluk

6 tane sapka

Bir tane battaniye

Kislik hastane ciksi icin eldiven sapka ve atki takimi

Hastane cikisi icin ceket

Tarak kese havlu takimi

Daha losyonlarini ve sampuanlarini almadim :)

Gelelim banaaaa :roflol:

Dogum ani icin gecelik

2 adet Pijama takimi

Sabahlik

6 adet kilot

4 adet atlet

Havlu takimi

4 tane tulbent

4 cift corap

Tarak makyaj takimim kremlerim losyonlarim

Bakalim gidene kadar eksiklerim olursa onlarida koyucam ama sanirim cantamda yer kalmicak :roflol:

Birde bebek bezi kadin bagi olsaydi kesin sigdiramazdim Allahtan hastane verecek :)

Maşallah,benim bebeğe toptan aldığım kıyafetler bu kadar değil yaw.Hiçbişey almamışım ki ben.Doğru çarşıya gitmem lazım. :)
Anniş oto koltuğu hazır mı?Orda zorunluymuş sanırım.Ne marka aldın?

ohooo bu kadar çok şeyi hastaneye mi götürceksiniz boşuna yük taşımış olursunuz ben 1 pijama takımı bir gecelik iki tane gecelik koysanız iyi olur çorap bir paket hasta bezi bakın normal doğum yapcaklar muhakkak hasta bezi bir paket alın suyum hastanedeyken patladı gelene kadar bebek 4-5 bez değiştirmişimdir birde doğduktan sonrada ihtiyaç oluyo hastanenin verdikleri yetmiyor istemek zorunda kalırsınız durmadan sonra tarak makyaj malzemelerimi koymuştum kendim için bebek içinse 1 takım hastane çıkışı, 4- tane bebek bezi, 3 tane alttan çıtçıtlı kısa kollu atlet gibi badi yedek tulum, puset normal doğum yaptığım için 1 gece kaldım bebek için çok şey götürmüştüm boşuna götürmüşüm gerksiz fazladan eşya koymayın bence normal doğum yapıcaklar 1 gece için

Benim cantam 7. aydan beri hazir.Gozum korkmustu o zamanlar hemen hazirlamistim.Iyikide hazirlamisim yoksa bana uykular haram olurdu.Cok pimpirikliyim napiyim.Simdi yarinda borekler sarmalar yapicaz arkadaslarimla derin dondurucuya koymak icin dogumdan sonra gelecek misafirler icin cok pratik oluyo.Allahtan herkes oyle yapiyo :)) caresini onceden bulmuslar.

Haftayada temizliki kadin geldimi ohh benden iyisi yok.Sirf bu iki is yuzunden gunlerdir uyku yok.Ay ben yapana kadar dogurursam diye :))) Neyseki bu haftayi atlattik birde su temizlik isi bitse cok rahatlicam :)

ayy o kadar pimpirikli olma yaaa, herşey olacağına varıyor neticede, gönlünü ferah tut ki bebek de
ferah olsun:)
bu arada ben de 1 saat önce kalktım hazırladım çantamızı
kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
2 tane külot (2 tane daha ekleyeceğim)
1 emzirme sütyeni(1 tane daha koyacağım)
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
tarak-toka (kırmızı kurdela eklenecek)
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
kulak pamuğu-normal pamuk
hasta bezi(4 tane koydum ama melser arkadaşımız yetmez demiş sanırım hepsini koycam)
göğüs pedi(10 tane aldım)
kutu mendil-ıslak mendil
meme ucu kremini son anda koycam çünkü kullanıyorum şuan
kirli torbası alcam en yakın zamanda
oda spreyi koydum çantaya
bir de yüz kremi alınacak

bebek için:
2 adet eldiven
1 battaniye
4 tek alt(ayaklı şeylerden)
4 body
3 tulum
3 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi
bebek bezi
emzik
biberon
Eksik var mı kızlar???

Son düzenleme:
Valla bacim masallah hersey tamam gibi eksik gorursem yazarim :))

kızlar yaa ben daha hazırlmadım hastane çantamızı, çok mu ağırdan alıyorum?

canım merak etme benim daha bişiy hazır degill çokk da az kaldı bana fisfisfis ama ben hala tembellik yapıyorumm ama yarın bikaç bişey daha var alacagım yıkayayım herhalde cumaya hazır ederimm valla benim kız çook rahat nst bile kıpırdamadı sancı çıkmadı birde sezaryan olacagı için planlı olacak yanii sadece çantalara koymak kaldı. ya siz bebişlere ne çokk şey almışsınız valla bana bişi aldırtmadılar yeter dediler zaten çook kullanmıcaksın hemen büyüyorlar boşa gider dediler bende çook almadım :a015:

Bende nihayet bugün hazırladım valize yerleştirmek zor geliyordu.Hemen apartman kapısının yakınına koydum ne olur ne olmaz:)))
Neler aldım kendim için:
iki adet pijama
iki paket doğum pedi içinde bir paketin 10 adet var
Terlik
Kamera
Göğüs pedi
ıslak mendil
kolanya
İç çamaşırı
Makyaj malzemeleri
Havlu
Bebek için:iki tane hastane çıkışı
Bir tane tulum
body, külot
İnce battaniye, kalın battaniye
3 adet çorap,patik
İnce bez mediller
Önlük
Bebe yağı kremi...
Bunları koydum,bebek bezi falan henüz koymadım çok yer kaplıyor yolda giderken bile alına bilir diye düşündüm.

Benim cantam 7. aydan beri hazir.Gozum korkmustu o zamanlar hemen hazirlamistim.Iyikide hazirlamisim yoksa bana uykular haram olurdu.Cok pimpirikliyim napiyim.Simdi yarinda borekler sarmalar yapicaz arkadaslarimla derin dondurucuya koymak icin dogumdan sonra gelecek misafirler icin cok pratik oluyo.Allahtan herkes oyle yapiyo :)) caresini onceden bulmuslar.

Haftayada temizliki kadin geldimi ohh benden iyisi yok.Sirf bu iki is yuzunden gunlerdir uyku yok.Ay ben yapana kadar dogurursam diye :))) Neyseki bu haftayi atlattik birde su temizlik isi bitse cok rahatlicam :)

bence temızlık ıcın acele etme benımde gunum 31 martta doluyor.bende aman erken olursa bebıs dıye 38.haftamda yaptırdım temızlık.39.haftamda agdamıda yaptırdım.fakat bebegın hala gelecegı yok.ev yenıden kırlenmeye basladı bu gıdısle agdayada tekrar gıtmek zorunda kalıcam.senın dogum ne zaman.

ayy o kadar pimpirikli olma yaaa, herşey olacağına varıyor neticede, gönlünü ferah tut ki bebek de
ferah olsun:)
bu arada ben de 1 saat önce kalktım hazırladım çantamızı
kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
2 tane külot (2 tane daha ekleyeceğim)
1 emzirme sütyeni(1 tane daha koyacağım)
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
tarak-toka (kırmızı kurdela eklenecek)
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
kulak pamuğu-normal pamuk
hasta bezi(4 tane koydum ama melser arkadaşımız yetmez demiş sanırım hepsini koycam)
göğüs pedi(10 tane aldım)
kutu mendil-ıslak mendil
meme ucu kremini son anda koycam çünkü kullanıyorum şuan
kirli torbası alcam en yakın zamanda
oda spreyi koydum çantaya
bir de yüz kremi alınacak

bebek için:
4 tek alt(ayaklı şeylerden)
4 body
3 tulum
3 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi

Eksik var mı kızlar???

canım bebek için eldıven koy bence

sağol canım
koymuştum ama yazmamışım:)
2 tane koydum

bu arada emzik -biberon falan bunları makinede yıkayıp da mı koysam?
siz nasıl temizlediniz?

canım ben emzık bıberon kaynar suda bekleticem sterıl olsun dıye öyle koyacağım

canlarım emzik biberon gibi şeylerin
steril olması için kaynatılması gerekiyor
ilk kullanımdan önce...

Ay emzikleri biberonlari yikamak hic aklima gelmemisti yav sagolun valla :)

erimez canlarım
yumurta kaynatır gibi bi 10 dk kaynatın bişi olmaz

kızlar ben spinal sezeryan oldummmm hastane cantası ıcın bı ton sey hazılrmaıstım ama iclerınden bana ve bebegıme lazım olan sunlar olmustu
1 takım gecelık
1 corap
1 hırka
1 adet terlik
1 paket hasta bezi
2 adet atlet ve ic camasırı (zaten sezeryan olanlar bıraz zor ıc camasırı gıyınıyo hasta bezı ve dıkıs oldugu ıcın pek fazla sıkı seyler gıyınılmıyo)
biberon
mama
2 adet cıt cıtlı badı
2 adet zibın ve 2 takim elbise
bebek bezi
ıslak mendıl havllu seklınde olanlardan poposıl hıc goturmeyınnn cocugu cok beter tahrik edıyo
corap ve bebe yagı
fort bebe bı tane pelus batanıyeden olsun bı tanede hastaneden cıkartırken kalın batanıyeden olsunnn pelus batanıyeyı cocugu kanlı kanlı sarıyolar ondan ıkı battanıye almanızda fayda varrr
bence tarakmıs makyaj mazemesıymıs bılmem neymısss bunlar fasa fısooo dıkıslerden bunları dusunmek aklınızdan bıle gecmıyooo makyaj mazemesı falan fılan hersey koydum hıc bırı aklıma bıle gelmedı dikişlerimın agrısından ve bebegıme bakmakdannnnnnnn

myflowers
ben 2 sene elazıgda görev yaptım,geçtiğimiz eylülde döndüm
elazıgı ve elazıglıları o kadar özlüyorum ki
şimdi aklıma geldi birden...
allah bebeişine sağlık sıhhat uzun ömürler versin,analı babalı büyüsün inşallah
bu arada makyaj malzemelerimi kardeşime tembihlicem sıkı sıkı, gelen giden olacak saçımı başımı
düzelt bir allık falan sür bana diye:))

X