Çantalara neler koydunuz bakıyım :)

wsw

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
342
87
kızlar sanırım yavaş yavaş çantalar hazırlanıyor neler koyacaksınız biraz sizden kopya çekiyim sırnaşık şey eksik bişeyim kalmasın :eek:

BEN ASLINDA ÇOK BİŞİ ALMADIM CHİCCONUN BEBEK BAKIM SETİ (BİBERONU HERBOY BAŞLIK, EMZİK, EMZİK KUTUSU, SABUN, YENİ DOGAN İSLAK MENDİLİ, GÖGÜSPEDİ) FALAN VAR İÇİNDE DAHA YAVAŞ YAVAŞ TAMAMLAYACAGIZ İŞTE SONRA YENİ DOGAN TAKIMI ALDIM 2 TANE ÇORAP PATİK BATTANİYE KOYDUM
KIZLAR TAVSİYEM YENİ DOGAN TAKIMI 2 TANE FALAN BULUNDURUN ÇÜNKÜ DEVLETTE VE BAZI ÖZEL HASTANELERDE BEBEGİ YIKAMADAN GİYDİRİYOLAR SADECE SİLİNİYO ONUN İÇİN HEMŞİRELERE İLK GİYECEK OLARAK ÖZENLİ BİŞİ DEGİLDE YUMUŞAK DANDİK Bİ YENİ DOGAN TAKIMI ALIN ONU GİYDİRSİNLER SONRA BATIYO HASTANEDEN ÇIKARKENDE DİĞER ÖZENLE ALDIĞINIZ TAKIMLARI GİYDİRİN... KENDİNİZEDE ÖNÜ AÇILAN GECELİK TAKIMI ALIN...

emzik koymaya gerek varmı hmmm bide yeni doğanlar için ayrı ıslak mendilmi oluyo onuda bilmiyordum hastane çıkışınıda bitane koymayı düşünüyodum bilgilendirdiğin için teşekkürler :)

emzikte olması gerekiyormuşşş bende koydum bide eczanede yenidogan ıslak mendili akın muhakkak alın normal ıslak mendili yeni doganda kullanılmamlıdır. çünkü normal ıslak mendiller alkol kolonya v.b maddeler içeriyor onun için yeni dogan ıslak mendillerinin içeriği sadece su ve hazır pamuklu mendillerden olşuyor yani bu su ve pamuklu mendili hazır yapmışlar eskiden deniliyordu ya su ve pamukla silin die işte onun hazırı.

ben herşeyi hazırladım fakat valize koymadım
unibaby nin yeni doğan ıslak mendilini aldım,alokolsüz yazıyo üstünde
şimdi 2 hast. çıkışı,1 battaniye
emzik
bez
başka ne koyucaz bebiş için
kendimize pijama,gecelik,sabahlık,terlik,bakım ürünleri,göğüs pedi
başka???

aaa bi ben heralde hazırlamamışım bak şimdi telaşa verdim:emir_bebek:

Ben doğum yaptım yaklaşık 4,5 sene kadar önce bende başından geçen olarak şunları almıştım.
Hastane çıkışı,battaniye (hastaneden çıkarken lazım olmuştu)
Biz pusete koymuştuk bebeği ama çantaya koyanda var.çantada bebeğin yüzünün denk geldiği yeri kapatmak için süslü tülbent almıştık yanımıza.
Bebek bezi (fazla abartmayın hastanedeyken hastane kendi bezlerinden kullanıyor)
Islak (yağlı) mendil

Kendiniz için gecelik (normal doğumda lazım oluyor)
Pijama
Terlik
Havlu kağıt
Hasta bezi
Hastaneden eve kadar giyebileceğiniz tarzda bir kıyafet yada eşortman

Ben yazmaya kalksam uzun bir liste cikar.Neyse bugun kizimin ustun uteleyip bavulu kapaticam.O zaman sirf sizin icin listemi hazirlicam.Yalniz benimki 6 gunluk hastane yatimi icin burda boyle o yuzden sasirmayin listeyi gorunce :))

kızlar saçınıza takmak için KIRMIZI KURDELE yi sakın unutmayınnn.Bunun dışında kendim için;gecelik,pijama tk.,sabahlık,göğüs pedi,hasta pedi,orkid,havlu,sıvı sabun,terlik,diş macunu,diş fırçası,çorap,pamuk,makyaj malzemelerim(olmadan olmaz ).çarşaf da almayı düşünüyorum.eksik varsa tamamlayın kızlar.

süslü bantlar var ya..ben onlardan aldım kırmızı:)

Simcikkkk basliyorum yazmaya korkmayin tamammi :roflol:

Bebek icin

6 tane atlet ( zibin )

6 tane tulum

2 takim kiyafet ( tulum gibi )

2 takim pijama

4 tane patik

6 cift corap

6 cift eldiven

6 tane onluk

6 tane sapka

Bir tane battaniye

Kislik hastane ciksi icin eldiven sapka ve atki takimi

Hastane cikisi icin ceket

Tarak kese havlu takimi

Daha losyonlarini ve sampuanlarini almadim :)

Gelelim banaaaa :roflol:

Dogum ani icin gecelik

2 adet Pijama takimi

Sabahlik

6 adet kilot

4 adet atlet

Havlu takimi

4 tane tulbent

4 cift corap

Tarak makyaj takimim kremlerim losyonlarim

Bakalim gidene kadar eksiklerim olursa onlarida koyucam ama sanirim cantamda yer kalmicak :roflol:

Birde bebek bezi kadin bagi olsaydi kesin sigdiramazdim Allahtan hastane verecek :)

maşallah anniş adayı sen herşeyi almışsın . bişi sorcam niçin 6 gün hastanede kalmak zorunda bırakıyolar özelbi sebebi varmı?

süslü bantlar var ya..ben onlardan aldım kırmızı:)

nasıl bişey o canım
ben taç aldım kalın,onu kırmızı kurdelayla kaplayıp bi de fiyonk yapmayı düşünüyorum,saçlarım kısa olduğu için bant durmaz die,taç aldım

Simcikkkk basliyorum yazmaya korkmayin tamammi :roflol:

Bebek icin

6 tane atlet ( zibin )

6 tane tulum

2 takim kiyafet ( tulum gibi )

2 takim pijama

4 tane patik

6 cift corap

6 cift eldiven

6 tane onluk

6 tane sapka

Bir tane battaniye

Kislik hastane ciksi icin eldiven sapka ve atki takimi

Hastane cikisi icin ceket

Tarak kese havlu takimi

Daha losyonlarini ve sampuanlarini almadim :)

Gelelim banaaaa :roflol:

Dogum ani icin gecelik

2 adet Pijama takimi

Sabahlik

6 adet kilot

4 adet atlet

Havlu takimi

4 tane tulbent

4 cift corap

Tarak makyaj takimim kremlerim losyonlarim

Bakalim gidene kadar eksiklerim olursa onlarida koyucam ama sanirim cantamda yer kalmicak :roflol:

Birde bebek bezi kadin bagi olsaydi kesin sigdiramazdim Allahtan hastane verecek :)

canım terlik ve sütyeni unutmuşsun:)

maşallah anniş adayı sen herşeyi almışsın . bişi sorcam niçin 6 gün hastanede kalmak zorunda bırakıyolar özelbi sebebi varmı?

Yok canim ozel bir sebebi yok.Herkes icin gecerli olan bir durum.Ama kendimi iyi hissediyorum dersen iyice muayene ederler ve belkii bir ihtimal iyiysen 4 gune cikarirlar.Burda iyice ayaklanmadan sagligina kavusmadan cikarmiyorlar.Eve gecince hasta olur mikrop kapar ve bebegin en onemli haftasi olan o 1 haftada ilgilenemezsin diye sanirim.Yani sadece kadinin ve bebegin sagligini dusunuyorlar.Zaten en iyisi o.Birde bebek bakimini ogretiyorlar orda yikamasi giydirmesi emzirmesi falan kaldigin surece resmen kurs goruyorsun.Birde 6 gun boyunca gelen giden tebrik eden hepsi cikiyo aradan bebek sekerlerinide orda dagitiyorsun yani orda agirliyorsun 1. dereceden akrabalarini ve cevreni.Birde sadece dinleniyorsun keyfi yapiyorsun eve gelicen gene temizlik yapican gozune baticak ev ay sunu topliyim bunu temizliyim derken yerimizde rahat duramicaz.Hazir o hakki vermisler sonuna kadar kullanalim demi yaa a.s

arkadaşlar ben doğum yapalı 15 ay oldu
ben de çantama fazla bişi koymadım 2 gün kalacağız nesıl olsa diye 2 şer takım koydum ama yetmedi.terliyo ,ağzından süt akıtıyor,üstü temiz olsa bile hemşireler üstünü değişme zamanı geldi diyor.
ben baya zorlandım.annem evden takviye yaptı sonra.
odamda banyo vardı duş aldım yanınıza havlu şampuan alın.
sezeryan yaptım ben doğum.doktor duş alabilirsin dedi.
hem sütünde gelmiş olur dedi.çok ta tahatladım duştan sonra sütümde geldi.
banyo yapma imkanınız varsa yapın.
bebek eşyası yanınıza bolca alın
kendinize 2 takım pijama alın
terlik alın kendinize.

X