Canım sıkkın - e sigara belası

Velvette

💪🏋️‍♀️
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
37.828
51.657
Ben sigarayı 2017de bıraktım ama her birkaç ayda bir geri dönüp paket alıp sonra pişman olup atıyordum :KK43:
Hatta öyle ki sigara içtikten sonra üstümde tokama kadar yıkıyordum kokusundan tiksindiğim için
Baktım böyle gitmiyor elektroniğe başladım

Belki biliyorsanız bir sürü renkli tatlı kokulu çeşitleri var insanı cezbediyor.
Dedim ki bu zararsız diye tanıtılıyor nasılsa sigara gibi etkilemez.

Şimdi 6 aydır sadece elektronik sigara kullanıyorum, normal sigara içmediğim en uzun süre.
Ama işin kötü tarafı bunun uzun süreli sonuçlarıyla ilgili bilimsel çalışma yok yani 10 sene sonra çıkıp aa pardon zararlıymış diyedebilirler :KK43:

İçine konan şeyler zaten belirsiz ek olarak Türkiyede zaten regüle edilmiyor burada iyice belirsiz

Ben bir şeyleri içime çekmeden yaşar mıyım ya o günleri görür müyüm, yine başarısız olmaktan korkuyorum elektroniği bırakırsam :/ Bu e sigarayı kaç ay kullandıktan sonra bırakmak gerekiyor

Bunu dün fark ettim ki ben sanki hayat boyu e sigara kullanmayı planlıyor gibi davranıyorum, bırakma yönteminden ziyade şu tatlısından da alayım, bunu da deneyeyim falan ama benim amacım bu değildi, bir şey kullanmak istemiyorum artık!!

Ben 4 sene once bıraktım. bıraktıktan 2 sene sonra ilk sigaramı ictim. ondan sonraki sene de basladım tekrar. su an gunde sadece 2 sigara iciyorum ama ben de nefret ediyorum aynen sizin gibi her icisten sonra bi dus almadıgım kalıyor ama en ufak streste aklıma sigara geliyor.
e sigara hakkında hic fikrim yok sevmem zaten aromalı seyleri ama yurtdısındayken bi arkadasım degisik bisey iciyordu bilemiyorum o da bi tur elektronik sigara mı ama soyle bisey, bi sigara var normal sigaranın yarısı kadar onu bi alete takıyosun ve sigarayı yakmıyosun oyle iciyosun. cok daha az duman cıkıyo, cok daha az zararlı ve cok daha az iciriyor diye duydum. bi bakın isterseniz ben onu denemeyi dusunuyorum.

Eğer farklı bir materyal deneyerek birakma niyetiniz varsa e sigara cook yanlış bir seçim. Normal sigaradan zararlıdir, keza nargile de öyle. Bana kalirsa nikotin bantlarını deneyin.

Ille icime bir şey çekeceğim diyosaniz cok kisa bi müddet süresince pipo deneyebilirsiniz, o da farklı değil ama sigarayı birakana kadar azaltarak deneyebilirsiniz.

Hepsi öldürür mü öldürür
Önce kendinizi kandırmayın lütfen hepsi ayni yani.Birakmaniz dileğiyle

Ben sigarayı 2017de bıraktım ama her birkaç ayda bir geri dönüp paket alıp sonra pişman olup atıyordum :KK43:
Hatta öyle ki sigara içtikten sonra üstümde tokama kadar yıkıyordum kokusundan tiksindiğim için

Belki biliyorsanız bir sürü renkli tatlı kokulu çeşitleri var insanı cezbediyor.

Şimdi 6 aydır sadece elektronik sigara kullanıyorum, normal sigara içmediğim en uzun süre.
Ama işin kötü tarafı bunun uzun süreli sonuçlarıyla ilgili bilimsel çalışma yok yani 10 sene sonra çıkıp aa pardon zararlıymış diyedebilirler :KK43:

İçine konan şeyler zaten belirsiz ek olarak Türkiyede zaten regüle edilmiyor burada iyice belirsiz

Ben bir şeyleri içime çekmeden yaşar mıyım ya o günleri görür müyüm, yine başarısız olmaktan korkuyorum elektroniği bırakırsam :/ Bu e sigarayı kaç ay kullandıktan sonra bırakmak gerekiyor

Bunu dün fark ettim ki ben sanki hayat boyu e sigara kullanmayı planlıyor gibi davranıyorum, bırakma yönteminden ziyade şu tatlısından da alayım, bunu da deneyeyim falan ama benim amacım bu değildi, bir şey kullanmak istemiyorum artık!!
allen carr yöntemini duydunmu bilmiyorum, ben 10 gün oldu bıraktım...benim için mucize gibiydi, merak edersen ayrıntılarını anlatırım...

yanlış hatırlamıyorsam dayım 45 yıllık bağımlılığından nöroterapi yöntemiyle kurtulmuştu.

Amerikada bununla ilgili bir çalışma başlatıldı son günlerde. Sigaradan daha zararlı olabileceği düşünülüyor. Geçenlerde okudum bulursam göndereyim. E-sigaraya bağlı 80 civarı kişide akciğer kanseri teşhis edilmiş, iki kişinin de ölümüne sebep olmuş. Ben de sigara bırakmak için düşünmüştüm bir dönem ama cesaret edemedim.

Gecen gun su saglik bakanlığının sigarayi birakma hattını aradim. Zannediyorum ki bana ilac vericekler falan. Ve ya hastaneye yönlendirecekler.
Bana birkac soru sordu klasik.
Kac tane sigara icersiniz
Ilk sigaranızı ne zaman icersiniz
En cok hangi zamanda icersiniz gibi
Bana diyor ki telefondaki kadın agziniza karanfil atin naneli sakız çiğneyin meyve sulari için, soda falan.
Elinizi yüzünüzü yıkayın. Ilık bir duş alın.
Açık havada yürüyüş yapın.
Tam bir hayal kırıklığı oldu benim icin.
Esim de ozur dilerim sana onlari ara dedigim icin kendimden utaniyorum dedi.
Saka gibi :kızgın::kızgın::kızgın:
Champix i reçete edicek bir doktor illa ki var da acaba o ilac masum mu..
Bir de bence o elektronik sigarada bagimlilik yapıyor.
Bende ictim bir ara. 2 sigara birakma denememde onu içtim. Insallah onu da bırakırsın ama o da masum degil 2 kisi vefat etmis gecen haberlerde dinledim arabada radyoda bende.
Hic masum degil bence o

neden beğenmediniz, anlamadım:)
😂😂😂😂 bende ise yaramadi ondan beğenmedin. Hatta aksine daha cok içtim sanki. O videoyu izleyince. Sinirlerimi bozdu. Kitabini okumadim ama. Bence o yöntemde yaş. Beyne dalga gonderilen bi yontem varmis rezosans gibi bi ismi vardi hep unutuyorum acaba o nasıl.

😂😂😂😂 bende ise yaramadi ondan beğenmedin. Hatta aksine daha cok içtim sanki. O videoyu izleyince. Sinirlerimi bozdu. Kitabini okumadim ama. Bence o yöntemde yaş. Beyne dalga gonderilen bi yontem varmis rezosans gibi bi ismi vardi hep unutuyorum acaba o nasıl.
her kelimesini sindirerek, düşünerek dinlemelisiniz bence...ben o videoyu izlemedim...başka bir videoda 2-3 dklık allen car
izledim, o yetti bana...

Bildiğim kadarıyla e sigara diğerlerinden daha zararlı bende 2 ay e sigara kullandım boğaz ağrısı baş dönmesi çok yaşadım e sigara içene kadar günde 2 veya 3 içer zamanla bırakırım dedim oda olmadı bu iş e sigara veya azaltma ile olacak bi şey değil kesin kararla içmeyeceksin 3 gün sigara içmessen vücud nikotini attıkça canın istemiyor bırakıyorsun diyorlar henüz 3.günü başaramadım 2.günün sonunda hep içtim...Allah kurtarsın bizi bu illetten

bildigim kadariyla sen yurt disindaydin juul denedin mi? tipinden midir neden bilmem bana sanki turkiyedeki e-sigaralar kadar zararli degilmis gibi geliyor o.

Bildiğim kadarıyla e sigara diğerlerinden daha zararlı bende 2 ay e sigara kullandım boğaz ağrısı baş dönmesi çok yaşadım e sigara içene kadar günde 2 veya 3 içer zamanla bırakırım dedim oda olmadı bu iş e sigara veya azaltma ile olacak bi şey değil kesin kararla içmeyeceksin 3 gün sigara içmessen vücud nikotini attıkça canın istemiyor bırakıyorsun diyorlar henüz 3.günü başaramadım 2.günün sonunda hep içtim...Allah kurtarsın bizi bu illetten
Canim yalan. Ben 10 gun icmedim 10.gun sonunda içtim. Bir defada 1 hafta içmedim sonra ictim inan 3 gun olayi da hikaye

Elektronik sigaranın yol açtığı iddia edilen "gizemli hastalıktan" ölenlerin sayısı 5'e yükseldi diye haber çıktı

Ben 4 sene once bıraktım. bıraktıktan 2 sene sonra ilk sigaramı ictim. ondan sonraki sene de basladım tekrar. su an gunde sadece 2 sigara iciyorum ama ben de nefret ediyorum aynen sizin gibi her icisten sonra bi dus almadıgım kalıyor ama en ufak streste aklıma sigara geliyor.
e sigara hakkında hic fikrim yok sevmem zaten aromalı seyleri ama yurtdısındayken bi arkadasım degisik bisey iciyordu bilemiyorum o da bi tur elektronik sigara mı ama soyle bisey, bi sigara var normal sigaranın yarısı kadar onu bi alete takıyosun ve sigarayı yakmıyosun oyle iciyosun. cok daha az duman cıkıyo, cok daha az zararlı ve cok daha az iciriyor diye duydum. bi bakın isterseniz ben onu denemeyi dusunuyorum.
Bu dediginiz sigaradan kardesimde kullanıyor iqos diye biliyorum adını belki arkadasınızın kullandığı da böyle bir seydir..

allen carr yöntemini duydunmu bilmiyorum, ben 10 gün oldu bıraktım...benim için mucize gibiydi, merak edersen ayrıntılarını anlatırım...

Denedim, 2 ay işe yaradı
Mantığını anlıyorsunuz evet ama o iç gıcıklanması başlayınca mantık falan hak getire olmuştu...

X