Canım sıkkın ; çünkü . . .. .

ayy sinir oldum evet kadın kendisi yazıyor bunları emin ol, ve yüz göz olma en kısa zamanda herkese böyle yapıp huzuru bozduğu için şutlanacak olan kendisi, kardeşimin okulundada bir senede 3 tane müdür yardımcısı değişti hep bu tipler patron yalakası üzerine vazife olmayan işlere giren tipler

Kadın zaten canım, tatlım falan diye konuşuyordu ondan rahatsız olduğumu anlasın diye dedimki
Bana hemen tanıştığım insanlarla canımlı cicimli olmak çok yapmacık geliyor. Bir insanla yaşanmışlıklar olmadan kimse kimseyi sevemez. Seviyor gibi yapıyorsa bu yalandır dedim. Bana diyorki yönetim artık sizlerle aralarında durmam için beni aldı. Demeye getiriyorki artık yöneticilerle değil benimle konuşucaksınız. Bende dedimki burda birbirimizin kaşından gözünden anlıyoruz birbirimizi yeni başlayan birisine ben içimi açamam. Benden hoşlanmadın galiba dedi alaycı bi gülüş attım. Umarım anlamıştır. Bugün yöneticimle konuşucam. Keşke çıkartsalar beni de bende rahat rahat gitsem tatil falan yapsam :KK9:
Bana diyorki başka departman düşünmezmisin, yükselmek istemezmisin. Yükselmek derken dedim. Burda destek birimine geçmekle yükselmiş olmuyorum dedim. Zaten eskiden burayı hep uzun vade düşünüyordum artık zaman ne gösterir bilinmez dedim.

Genelde davulun sesi herkese uzaktan hoş gelir;o nedenle sana yazacaklarımı 'kendi başıma gelmiş' gibi yazmak isterim.. İlk merak ettiğim ;tatil dönüşünde ;yöneticilerinle yüz yüze geldin mi ;eğer geldiysen ;sana karşı herhangi bir tepkileri olduğunu hissetmişsindir.Kaldı ki İK nın bu yorumları birkaç nedene bağlı olabilir ; mesela ;izin isteyen birkaç kişi olmuştur;onlara izin verilmemiştir ; ya da 4yıldır orada çalışıyor olman bir İK yı korkutmaya yeter;çünkü çalıştığın yere ondan daha hakim durumdasın şu anda.Kaldı ki o da yeni düzen yeni personel (yani kendi kurup kullanacağı;ona minnet edebilen bir işçi arayışı stratejisinde olabilir) Devamını uzatmadan önce dediğim gibi ; yöneticilerinle karşılaşıp karşılaşmadığını benimle paylaşır mısın ?

Yöneticilerimle tabi ki karşılaştım. Günaydınlaştık, akşam üstü yakın olan yöneticim arap gibi olmuşun kız dedi güldü. Ne biliyim bi gariplik anlamadım. Sabah geldiğimde bi haftalık rapor vs yaptım diğer yöneticime bilgi verdim. Sağol ellerine sağlık dedi. Sorun hissetmedim yani

Kadın zaten canım, tatlım falan diye konuşuyordu ondan rahatsız olduğumu anlasın diye dedimki
Bana hemen tanıştığım insanlarla canımlı cicimli olmak çok yapmacık geliyor. Bir insanla yaşanmışlıklar olmadan kimse kimseyi sevemez. Seviyor gibi yapıyorsa bu yalandır dedim. Bana diyorki yönetim artık sizlerle aralarında durmam için beni aldı. Demeye getiriyorki artık yöneticilerle değil benimle konuşucaksınız. Bende dedimki burda birbirimizin kaşından gözünden anlıyoruz birbirimizi yeni başlayan birisine ben içimi açamam. Benden hoşlanmadın galiba dedi alaycı bi gülüş attım. Umarım anlamıştır. Bugün yöneticimle konuşucam. Keşke çıkartsalar beni de bende rahat rahat gitsem tatil falan yapsam :KK9:
Bana diyorki başka departman düşünmezmisin, yükselmek istemezmisin. Yükselmek derken dedim. Burda destek birimine geçmekle yükselmiş olmuyorum dedim. Zaten eskiden burayı hep uzun vade düşünüyordum artık zaman ne gösterir bilinmez dedim.

aklınca yer etmeye çalışıyor yalnız onun anlamadığı ik çalışanları denetlemez denetim yöneticilerin işidir. ik çalışanların özlük işleri ve yasal haklıarı ile ilgilenir. çalıştığı pozisyonun farkında değil arkadaş sanırım:))

Yöneticilerimle tabi ki karşılaştım. Günaydınlaştık, akşam üstü yakın olan yöneticim arap gibi olmuşun kız dedi güldü. Ne biliyim bi gariplik anlamadım. Sabah geldiğimde bi haftalık rapor vs yaptım diğer yöneticime bilgi verdim. Sağol ellerine sağlık dedi. Sorun hissetmedim yani

Süper ! Çok benzeri durum yaşamışız... şu an için işten ayrılmayı / çıkarılmayı istememen gerekiyormuş gibi hissediyorum (daha dertleşmediğimiz ailevi sorunlarından dolayı ) aslında işin çok basit ; 4 yıl gerçekten çok ii bir süreç bir işyerinde... stratejine start vermelisin ve asla muhatabın ik olmasın :KK66: hatunun totoyu kaldır ama bir o kadar bu durumdan faydalan.. Yani ; yöneticine gidip şikayetlenme ; yöneticine '' mahcupmuşsun'' imajı vermelisin. '' Bu tatilin sana çok ii geldiğini ;ama işten uzak kalınca ;aklının işte kaldığını , ''bu arada birkaç masam dağınık kaldı ;sizi rahatsız etmedi umarım ' gibi ; İK sana ne şikayetlendiyse yöneticine kendi kusurunmuş gbi zarf atmalısın :KK16: yöneticiye gaz verme modu yani ! eminim ki vereceği cevapların çoğu ''yoo:KK16:'' olacak!! Tam o sırada bombanı patlat '' Ah bende ;....Hanım bana böyle söyleyince çok üzülmüştüm ; her halde yanlışlık oldu ; beni karıştırmış olmalı ;neyse kendisine teşekkür borçluyum ;konuyu sizinle paylaşmış oldum gibi .......

aklınca yer etmeye çalışıyor yalnız onun anlamadığı ik çalışanları denetlemez denetim yöneticilerin işidir. ik çalışanların özlük işleri ve yasal haklıarı ile ilgilenir. çalıştığı pozisyonun farkında değil arkadaş sanırım:))

Çok ciddi kurumsal yerlerde çalıştım ayaklarında.
Burası kurumsal bir firma fakat bilişim sektöründe kimse kurumsallık yapamaz.
Samimiyet isteyen bir iş ve o hariç hepimiz gayet sıcak ve mutluyuz. Dilediği kadar huzursuzluk yapabilir neticede onunda 2 ay deneme süresi var.
Burda benim gibi şikayetçi olan çok insan var. Ben yöneticimle konuşup durumu anlatıcam. İsterlerse işten çıkarsın zerre kadar umrumda değil.
Ben buraya hergün mutlu olduğum için geliyodum, hiç off diyerek işe gelmedim o gelene kadar. Umarım biran önce sonuçlanır bu şekilde huzursuz çalışılmıyor çünkü

:KK9: aynen ;full kompleks hatuna İK ol demişler:KK1:

Süper ! Çok benzeri durum yaşamışız... şu an için işten ayrılmayı / çıkarılmayı istememen gerekiyormuş gibi hissediyorum (daha dertleşmediğimiz ailevi sorunlarından dolayı ) aslında işin çok basit ; 4 yıl gerçekten çok ii bir süreç bir işyerinde... stratejine start vermelisin ve asla muhatabın ik olmasın :KK66: hatunun totoyu kaldır ama bir o kadar bu durumdan faydalan.. Yani ; yöneticine gidip şikayetlenme ; yöneticine '' mahcupmuşsun'' imajı vermelisin. '' Bu tatilin sana çok ii geldiğini ;ama işten uzak kalınca ;aklının işte kaldığını , ''bu arada birkaç masam dağınık kaldı ;sizi rahatsız etmedi umarım ' gibi ; İK sana ne şikayetlendiyse yöneticine kendi kusurunmuş gbi zarf atmalısın :KK16: yöneticiye gaz verme modu yani ! eminim ki vereceği cevapların çoğu ''yoo:KK16:'' olacak!! Tam o sırada bombanı patlat '' Ah bende ;....Hanım bana böyle söyleyince çok üzülmüştüm ; her halde yanlışlık oldu ; beni karıştırmış olmalı ;neyse kendisine teşekkür borçluyum ;konuyu sizinle paylaşmış oldum gibi .......

Bende şöyle düşündüm,
x bey benden bu kadar şikayetçi olduğunuzu daha önce hiç belirtmediniz. 3 ay önce herşey güzeldi, 3 ay da ne gibi hatalarım oldu bilmek istiyorum.
x hanım benimle konuştuğunda çok üzüldüm. Böyle düşündüğünüzü bilmiyordum, birde artık bizimle konuşmakdan yana değilmişiniz ik yı aracı yapıcakmışınız. Bu zamana kadar hep sizi yakın gördük sizinle herşeyimizi konuştuk. Yeni gelen birisine birden alışamayız bizim önceliğimiz sizsiniz diycem

:KK9: aynen ;full kompleks hatuna İK ol demişler:KK1:

Kadın 2. görüşmeye geldiğinde patronlara demişki, beni hiç sıcak karşılamadılar çok negatif elektrik aldım demiş. Patronlarda daha işe başlamamış görüşmeye gelen birisine bizde bu durumdan çok şikayetçiyiz demişler. Kadın bence hasta, düşünsene şirketin kurucu ortağı 2 hafta önce işe başlayan ik dan izin almış beni tatile göndermek için

Bende şöyle düşündüm,
x bey benden bu kadar şikayetçi olduğunuzu daha önce hiç belirtmediniz. 3 ay önce herşey güzeldi, 3 ay da ne gibi hatalarım oldu bilmek istiyorum.
x hanım benimle konuştuğunda çok üzüldüm. Böyle düşündüğünüzü bilmiyordum, birde artık bizimle konuşmakdan yana değilmişiniz ik yı aracı yapıcakmışınız. Bu zamana kadar hep sizi yakın gördük sizinle herşeyimizi konuştuk. Yeni gelen birisine birden alışamayız bizim önceliğimiz sizsiniz diycem

Tatlım bunu bu şekilde yansıtırsan o ik bozuntusuna koz verirsin bunu unutma.... sen damardan gir... bu şekilde tepkilenirsen ;hayatına,sorunlarına,dönemsel sıkıntılarına kadar düşünürler bu tepkime şeklini... yani ; ik yı şikayet ederek konuşmak sadece seni şövalye yapar ;geri kalan susar konuşmaz bundan emin ol... zaten senle ilgili kötü düşünmediklerinden eminiz ;ik gazına gelip adama sorgu çeker gbi konuşmak yerine ; bu konuşmanı şöyle yap ki ;yönetici (!)egosunu yaşasın : Tatiline teşekkür et , istediği birşey olup olmadığını , dönemsel sıkıntılarının sona erdiğini ;ama o sürecte eksiklik duydugu konular olabileceğini ( masa dağınıklığından tut ;ik nın sana söylediği herşey ) .... sana diyecektir ki sorun yok ;atlatmana sevindim vs ; ozaman dediğimi dene ; ayyyyy bende çok üzüldüm ; ik dan bu şekilde duyunca vs vs (ilk yazdığımdaki gibi) adamı ik ya cevap hakkına bağlama ;kendine bağlamalısın :KK66:

Burası geyik bölümü değil ki bir dert olur konu sahibi derdini söyler diğerleri de ona yardımcı olmaya çalışır konu bu burada. Konu sahibi başlığınızın geyik bölümüne taşınması için yazdınız mı? aralarda insanların kendi dertlerini yazmadı derdim var bölümünde durması gerektiği anlamına gelmiyor. Geyikten sohbet edebilirsiniz. Gerçek dert içerikli konular aşağıya kayıyor çünkü. :KK34:

Burası geyik bölümü değil ki bir dert olur konu sahibi derdini söyler diğerleri de ona yardımcı olmaya çalışır konu bu burada. Konu sahibi başlığınızın geyik bölümüne taşınması için yazdınız mı? aralarda insanların kendi dertlerini yazmadı derdim var bölümünde durması gerektiği anlamına gelmiyor. Geyikten sohbet edebilirsiniz. Gerçek dert içerikli konular aşağıya kayıyor çünkü. :KK34:

hmmm ; başlığın geyik bölümüne taşınması ile ilgili birşey yazmadım ; bu durumun buradan ne farkı var onu anlamadım ( bilmediğimden soruyorum bu arada :KK34: ) daha doğrusu şunu anlamadım :KK17: '' aralarda insanların kendi dertlerini yazmadı derdim var bölümünde durması gerektiği anlamına gelmiyor. Geyikten sohbet edebilirsiniz. Gerçek dert içerikli konular aşağıya kayıyor çünkü ''

Konu Sahibi : keje_01 #1 keje_01 keje_01 isimli üye çevrimiçidir (Online)
Nergis

Giriş tarihi
Jul 2009
Dert yerine çözümü bulalım mı?
Arkadaşlar
Sıkıntınız;üzüntünüz;utancınız;ailevi sıkıntılarınız;ikili ilişki sorunlarınız ... aklınıza takılan ne varsa en objektif ve mantıklı şekilde sizlerin derdine derman olalım isterim...-dert-çare-yaşam-cevap-çözüm-neden-sonuç hepsini burda paylaşalım!Unutmayın burada her kafadan olumlu sonuçlar çıkacak;her kafadan sorunlar dökülecek;ve en kolay şekilde sonuçlar sağlanacak ama olumsuzluklar ve umutsuzluklarda değil !! haydi tüm hanımlar;unutmayın bir tek ölüme çare yok...
Düzenleyen: keje_01 Düzenleme Tarihi : 26-07-2009 Düzenleme Saati :21:20

------------
2009 senesinde açtığınız bu konuda da benzer bir üslup var. Canınızın sıkkınlığı 4 senede hiç mi geçmedi? :KK24:

Konu Sahibi : keje_01 #1 keje_01 keje_01 isimli üye çevrimiçidir (Online)
Nergis

Giriş tarihi
Jul 2009
Dert yerine çözümü bulalım mı?
Arkadaşlar
Sıkıntınız;üzüntünüz;utancınız;ailevi sıkıntılarınız;ikili ilişki sorunlarınız ... aklınıza takılan ne varsa en objektif ve mantıklı şekilde sizlerin derdine derman olalım isterim...-dert-çare-yaşam-cevap-çözüm-neden-sonuç hepsini burda paylaşalım!Unutmayın burada her kafadan olumlu sonuçlar çıkacak;her kafadan sorunlar dökülecek;ve en kolay şekilde sonuçlar sağlanacak ama olumsuzluklar ve umutsuzluklarda değil !! haydi tüm hanımlar;unutmayın bir tek ölüme çare yok...
Düzenleyen: keje_01 Düzenleme Tarihi : 26-07-2009 Düzenleme Saati :21:20

------------
2009 senesinde açtığınız bu konuda da benzer bir üslup var. Canınızın sıkkınlığı 4 senede hiç mi geçmedi? :KK24:

Canınızın sıkkınlığı 4 senede hiç mi geçmedi ? üslubunuz enteresan geldi bana . . . az önce gelen yoruma dahi ; bilgim olmayan bir konuda ,yardım isteyerek cevap verdim ; geyik bölümü denilen bölüme geçiş ile ilgili . . .. Kaldı ki şu anda dertlerimi anlatmadan öncelikle dinlediğim bir noktadayım.. Yinede teşekkür edip,saygılarımı sunuyorum size.

X