canım kedim öldü

Ahh kıyamam yaa:KK61: kuşum öldüğünde o kadar çok aglamistim ki o kadar iyi anlıyorum ki seni. Ama onların da belli bir ömrü var vakti gelince gidiyorlar malesef

daha önce kuşlarım öldü. ama hastalanmışlardı. veteriner artık çözüm bulamıyordu. acı çekiyorduk. onları da çok zor atlattım. ama elinde 5 kilo bebek gibi uzun tüylü bir sarışın olunca koyuyormuş. mezarı bile derin kazıyorsun. kürek gerekiyor sopayla kazılmıyor bu kez.

vade vardır değil mi? vadesi dolmuştur

Benim ayları buldu. İlk haftalar nefes alamadım, lokmalar boğazıma düğümlendi, her an aklımdaydı. Ama benim şansım oğlumun yeğenleriyle vakit geçirmek oldu. Onu sever gibi oldum. Davranışlarında, haylazlıklarında, bakışlarında onu gördüm. Ve ona tekrar kavuşacağımı asla aklımdan çıkarmadım. Geçici bir ayrılık bu. Mutlaka kavuşacaksınız siz de. O sizi çok sevdi ve hep sevecek.
lütfen öyle olsun. uykuya daldı kollarımda. öyle gitmiş olsun mutlu, en sevdiği huzurlu olduğu yerde uyumuş olsun. ve sonra ben onun yanına gideyim. sonsuz mutlu olalım.
iki gün oldu. ben yaşlandım. çocuk gib,i ben oğlumu istiyorum diye bağırmak istiyorum. tipimiz onla çok benziyordu, ifadelerimiz. bir şeyler beni dağıtmalı kafamı dağıtmalı. hayat devam etmeli ama nasıl. klavye ıslandı gözyaşlarımdan, yazarken yapışıyor resmen. allahım nolur bana bir çıkar yol göster.
annem diğer evinde kalıyor gibi düşünelim, artık sokağa çıkarmıyorlarmış diyelim diyor. bu kadar zihnimi kandıramıyorum.

En azından mutlu bir hayatı olmuş onu çok seven iki sahibi varmış, hem de dilediği gibi gezmiş dolaşmış özgürce. Onun gittiği anı değil, onunla geçirdiğiniz mutlu zamanları düşünün. O her zaman sizin kediniz olacak.

öyle bir sahne izledim ki aklımdan çıkmıyor arabanın çarpması savurması, oğlumun suruklenmesi. çığlık atmam...
sesler koyuyor. o vurma sesi. en fazla bu aklımda çınlıyor.
ama diyorum iyi ki benim kucağımda öldü.
kendi yaşasaydı bunu ben hep düşünecektim acaba yanında olsam kurtarır mıydım acaba yardım dilenmiş midir, beni düşünmüş müdür... kucağımdaydı ya. en sevdiği şeyin benim kucağımdaydı. aramızdaki ilişki aşk arkadaşlık benzerlik her şeydi. ben eğer bir ölüm hayal etsem onun yanında olmayı isterdim. o her istediğini yaptı özünde

Çok üzüldüm yakın zmaanda bizimde bir kedimiz ve üç kuşumuz birden öldü.ustelik kedimiz çok acı çekti bi ay boyunca felç olmustu:KK43: çok iyi anlıyorum sizi.geçecek bu zor surec fakat onla olan anılarınız tabi aklınızdan hic cikmayacak:KK43:

Ne guzel bir sevgi bu...Umarim atlatirsiniz ve kedicigi hep gülümseyerek anarsiniz.ne tatli bir misafirmis.Cennetinde mutlu olsun.

Kıyamam ben size. Gözlerim doldu inanın. Sanırım bir tek insanoğlu ölüm gerçeğini göz ardı ediyor. Tombi bir gün öleceğini elbette biliyordu. Kazayla olması gerçekten çok üzücü ancak yanında olmanız çok önemli. Şu an çok taze ama acınız hafifleyecek, başka tombileriniz olacak. Onu yeri hep ayrı kalacak ama siz sevmeye hep devam edeceksiniz. Onlar da çok özel olacak sizin için. İnsanın içinde yeter ki sevgi olsun. Tombi güzel bir yaşam sürdü ve bence en önemlisi bu.

Çok çok çok üzüldüm.
Ne yazacağımı bilmiyorum..
Gözlerimden yaşlar akıyor, başın sağolsun..

Benim de 2 tane oğlum var . Biri siyah beyaz diğeri sizin ki gibi sarı. Okurken boğazım düğümlendi acınızı derinden hissettim. Allah sabır versin yaşadıklarınızı tahmin edebiliyorum ve aynı şeyin başıma geldiğini düşünmek bile çok acı verici. Tabiki kavuşacaksınız çok güzel bir yerde sizi bekliyor olacak. Dualarım sizinle. Umarım en kısa zamanda atlatırsınız. Bu arada keşke insanlar daha dikkatli olsa onlarca kedi köpek ölüyor hergün bu dikkatsiz ve süratli sürücüler yüzünden.

Çok üzüldüm yakın zmaanda bizimde bir kedimiz ve üç kuşumuz birden öldü.ustelik kedimiz çok acı çekti bi ay boyunca felç olmustu:KK43: çok iyi anlıyorum sizi.geçecek bu zor surec fakat onla olan anılarınız tabi aklınızdan hic cikmayacak:KK43:

hepsi cok büyük acı. size de sabır diliyorum. belki oğlum hasta olmadığı için konduramıyordum. bir de herkes o çok dikkatlidir, sen kafana takma karşıdan karşıya geçerken bir şey olmaz vs derdi bana. kendimi inandırmaya çalışıyordum.

zaten üç kişiydik tombi annem ve ben. şimdi iki sap kaldık. bi o ağlıyor bi ben. kimse birbirini avutamıyor. onu avutabiliyorum insanlar evlat acısı yaşıyor diyorum. ama ben evlat acısı bilemm ki cocuğum yok bir şey yok. bir o vardı. o da öldü. kucağımda öldü.

Ne guzel bir sevgi bu...Umarim atlatirsiniz ve kedicigi hep gülümseyerek anarsiniz.ne tatli bir misafirmis.Cennetinde mutlu olsun.
nolur biz cennette onla beraber olalım. hatta karşılaşırız şaşırırsınız kızla kedisi sarı sarı dolanıyorlar diye. mahallede hep şaşırıyorlardı cidden kediyle benziyorduk saçlar gözler. bi de bi havalıydı ama nazlıydı da. biri ona şirin davransa miyuuuw yapardı hemen şirinleşirdi. sabahları ekmek için vs kapı çalınca çok canım yanıyo o geldi sanıyorum allaha cok dua ediyorum. tombi varken de cok ederdim hepimiz çok mutlu olalım diye. şimdi sabır için ediyorum.

öyle bir sahne izledim ki aklımdan çıkmıyor arabanın çarpması savurması, oğlumun suruklenmesi. çığlık atmam...
sesler koyuyor. o vurma sesi. en fazla bu aklımda çınlıyor.
ama diyorum iyi ki benim kucağımda öldü.
kendi yaşasaydı bunu ben hep düşünecektim acaba yanında olsam kurtarır mıydım acaba yardım dilenmiş midir, beni düşünmüş müdür... kucağımdaydı ya. en sevdiği şeyin benim kucağımdaydı. aramızdaki ilişki aşk arkadaşlık benzerlik her şeydi. ben eğer bir ölüm hayal etsem onun yanında olmayı isterdim. o her istediğini yaptı özünde
İyi ki yalnız ölmemiş, en sevdiği kişinin kolları arasında göç etmiş bu taraftan, onun yanında olmuşsunuz. Benim kedim yok ama onu ne kadar özlediğinizi anlayabiliyorum. İyi anılarınıza sarılın, ona bu kısacık ömründe verebileceğiniz her şeyi vermişsiniz. Ona bu kadar sevgisini verebilen biri, bir kedi için en güzel şeydir herhalde.

gül ağacına 6sında ayın dilek dileyip gömmüştüm. özellikle bir taş altına gömdüm.
hayatım stabil çok mutluyum şeklinde başladım. annem tombi çok sağlıklı olsn. tombi hep bizimle olsn. felçli teyze iyi olsun. bunlardı dileklerim.

oğlumun mezarına taş arıyorduk kuzenimle, o taşı kaldırdı dilek kağıdımın ucunu gordum. teşekkürler gerçekten. 10 gün dayandı dileğim.

daha önce kuşlarım öldü. ama hastalanmışlardı. veteriner artık çözüm bulamıyordu. acı çekiyorduk. onları da çok zor atlattım. ama elinde 5 kilo bebek gibi uzun tüylü bir sarışın olunca koyuyormuş. mezarı bile derin kazıyorsun. kürek gerekiyor sopayla kazılmıyor bu kez.

vade vardır değil mi? vadesi dolmuştur
Malesef üzmüştür tahmin ediyorum. Köpeğimi de başkasına vermek zorunda kalmıştım çok üzüldüm çok özlüyorum ama en azından iyi olduğunu bilmek rahatlatıyor. Tabi ki öyle onun da bir ömrü var malesef ömrü bitince ne yaparsan yap olmaz. Elden bir şey gelmez. İnsan çok üzülüyor seni çok iyi anlıyorum ama. En azından onu seven insanlar vardı güzel bir hayat yaşadı diğer hayvanlara göre ben böyle teselli ediyordum kendimi.

Benim de 2 tane oğlum var . Biri siyah beyaz diğeri sizin ki gibi sarı. Okurken boğazım düğümlendi acınızı derinden hissettim. Allah sabır versin yaşadıklarınızı tahmin edebiliyorum ve aynı şeyin başıma geldiğini düşünmek bile çok acı verici. Tabiki kavuşacaksınız çok güzel bir yerde sizi bekliyor olacak. Dualarım sizinle. Umarım en kısa zamanda atlatırsınız. Bu arada keşke insanlar daha dikkatli olsa onlarca kedi köpek ölüyor hergün bu dikkatsiz ve süratli sürücüler yüzünden.

çok çabaladım. tombi girip çıkan bir kedi olduğu için duyarlılaştığım doğrudur. bir gün yürüyüş yaparken bir kediye önümde araba çarptı. onu kurtardık ama. sonra belediyeyi aradım. baya yüksek tipler koydum araya. yola kasis yapılsın diye. üç apartman önü söyledim sokağımız boyunca. zira sokağımız cadde yanı ve caddede ışıklara yakalanmak istemeyenlerin girdiği bir yol. okul vs olmadığı için yapamadıkları yanıtını aldım.
canım oğlumu kaybettim evet ama...
tombi sürüklenerek bi apartmana gittiğinde apartmandan cikan bir adam vardı sadece baktı öylece.
kucağımda kedi bağıra bağıra koştuğumda bi insan noluyor demedi.
kedime çarpan araba yavaşlamadı bile durmayı bırak. bastı gitti. kime ne yaptım diye inlesin.

benim mesleğim gazetecilik. bu insanlar için bir şeyler yapmaya çalıştım hep. mağduriyetler bitsin diye. ben bu insanlar için çalışıyorum. bi tanesi noldu demedi ya. 30 yaşında kadın koşuyo bağıra bağıra. çocuk değlim ya

Malesef üzmüştür tahmin ediyorum. Köpeğimi de başkasına vermek zorunda kalmıştım çok üzüldüm çok özlüyorum ama en azından iyi olduğunu bilmek rahatlatıyor. Tabi ki öyle onun da bir ömrü var malesef ömrü bitince ne yaparsan yap olmaz. Elden bir şey gelmez. İnsan çok üzülüyor seni çok iyi anlıyorum ama. En azından onu seven insanlar vardı güzel bir hayat yaşadı diğer hayvanlara göre ben böyle teselli ediyordum kendimi.

tombi cok güzel bir hayat yaşadı en azından bizimle. teyze felçli olana kadar da eminim iyiydi. sonra bakıcı yanında sığıntı gibi yaşadı ama olsn. bir evi vardı sonuçta. çok yağmur yağınca çıkmazdı mesela.
babam ölmeden önce annemi aramıştı. bir duruşmaya gidecekti il dışına. 'ayaklarım geri geri gidiyor gitmek istemiyorum' demişti. annem ikna etmişti. hatta 'ölüm yok ya ucunda' demiş. sonra babam o yolda trafik kazası gecirip öldü.
annem o dönem başta kendini avutamadı sonra hep şey dedi evde de olsa kafasına kütüphaneden kitap düşecekti bir şey olacaktı.

gerçekten böyle mi vade...
evde tutsaydım o gün. ağla ama çıkamazsın deseydim... ölmez miydi... ölür müydü

Çok üzüldüm. Başınız sağolsun. Benim de 3 kedim var. Birinin bu hafta 3 tane yavrusu oldu. Bahçeye yer yaptık orada kalıyorlar. Ben de maalesef daha önce kedimı aynı şekilde kaybettim. Hatta arabayla kedime zarar veren komşumuzdu. Kavga etmiştik. Hala da konuşmam

Çok üzüldüm. Başınız sağolsun. Benim de 3 kedim var. Birinin bu hafta 3 tane yavrusu oldu. Bahçeye yer yaptık orada kalıyorlar. Ben de maalesef daha önce kedimı aynı şekilde kaybettim. Hatta arabayla kedime zarar veren komşumuzdu. Kavga etmiştik. Hala da konuşmam

belalarını bulsunlar diyorum. annem beddua etme diyor yoksa çocuklarından bulsunlar derdim.
çok fazla olay gördüm. 100 tane cesedi aynı anda gördüğüm bombalı saldırılarda olduğum oldu.
oğlumun o sahnesi gözümden gitmiyor.

tombi cok güzel bir hayat yaşadı en azından bizimle. teyze felçli olana kadar da eminim iyiydi. sonra bakıcı yanında sığıntı gibi yaşadı ama olsn. bir evi vardı sonuçta. çok yağmur yağınca çıkmazdı mesela.
babam ölmeden önce annemi aramıştı. bir duruşmaya gidecekti il dışına. 'ayaklarım geri geri gidiyor gitmek istemiyorum' demişti. annem ikna etmişti. hatta 'ölüm yok ya ucunda' demiş. sonra babam o yolda trafik kazası gecirip öldü.
annem o dönem başta kendini avutamadı sonra hep şey dedi evde de olsa kafasına kütüphaneden kitap düşecekti bir şey olacaktı.

gerçekten böyle mi vade...
evde tutsaydım o gün. ağla ama çıkamazsın deseydim... ölmez miydi... ölür müydü
Allah rahmet eylesin. Tabiki insanın belli bir ömrü var. Evde de olsa istersen dört duvar arasına da koysan o ömür bitince elden bir şey gelmiyor. Basimdan trafik kazası geçti. Hiç gitmek gelmiyordu o gün içimden ama ayağım geri Gide Gide ben de kaza yaptığım yere gittim. Ama omrum daha o gün bitmemiş ki yaşıyorum. İnan bana ömür bittiğinde elinden hiç bir şey gelmez. Dört duvar arasında tutsan da kendi kendine kalp krizi geçirip ölebiliyor insan. Ve etrafımda çok hasta olup ölür denilip ölmeyen insanlar da gördüm. Ömürü sadece Allah bilir ve ömür bittiyse de mümkün değil tutamazsin. O şekilde olmasa başka şekilde de mutlaka can cikiyor engel olamiyorsun.

Allah rahmet eylesin. Tabiki insanın belli bir ömrü var. Evde de olsa istersen dört duvar arasına da koysan o ömür bitince elden bir şey gelmiyor. Basimdan trafik kazası geçti. Hiç gitmek gelmiyordu o gün içimden ama ayağım geri Gide Gide ben de kaza yaptığım yere gittim. Ama omrum daha o gün bitmemiş ki yaşıyorum. İnan bana ömür bittiğinde elinden hiç bir şey gelmez. Dört duvar arasında tutsan da kendi kendine kalp krizi geçirip ölebiliyor insan. Ve etrafımda çok hasta olup ölür denilip ölmeyen insanlar da gördüm. Ömürü sadece Allah bilir ve ömür bittiyse de mümkün değil tutamazsin. O şekilde olmasa başka şekilde de mutlaka can cikiyor engel olamiyorsun.
kedim için de geçerli mi acaba bu vade olayı...
evde tutsaydım o an mesela o çıldırdığında hayır çıkmayacaksın deseydim.... gider bir yerde uyurdu belki evde. camda kuş kovalardı ne bileyim.... aniden ölür müydü... saati gelmiş miydi;?

gerçi önceki gece felçli teyzenin yanına yatmış vedalaşmış onla. sonra bakıcıyla. abi var onların o il dışına çıkıyormuş. abi göremezsem bir daha diye sevmiş bunu. o da mı hissetti acaba öleceğini..

kedim için de geçerli mi acaba bu vade olayı...
evde tutsaydım o an mesela o çıldırdığında hayır çıkmayacaksın deseydim.... gider bir yerde uyurdu belki evde. camda kuş kovalardı ne bileyim.... aniden ölür müydü... saati gelmiş miydi;?

gerçi önceki gece felçli teyzenin yanına yatmış vedalaşmış onla. sonra bakıcıyla. abi var onların o il dışına çıkıyormuş. abi göremezsem bir daha diye sevmiş bunu. o da mı hissetti acaba öleceğini..
Tabi ki kedi için de geçerli sonuçta o da bı canlı ve canı var. Mesela kuşum gayet iyiyken bı anda fenalasip avcumun içinde öldu saniyeler sürdü. Hatta o kadar kısa zamanda bir anda kalbi durdu. Kendi avcumun içinde bir anda hareketsiz kaldı öldü. Yapacak bir şeyim de olmadı. Ömrü bu kadarmış demek ki dedim üzüldüm ama yapacak bir şeyim yoktu. Kendini de suçlama kedin o gün olecekmis ne yaparsan yap engel olamazdin inan bana.

X