canım kedim öldü

princesss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2011
1.946
1.072
bir süredir depresyondaydım. aşırı kaygı vardı üzerimde. tombalak'a yani kedime hep söylüyordum "bak senin yüzünden oluyor ben de felç olacağım" diye. her an ona bir şey olacak endişesi taşıyordum. psikiyatristim ilaç verdi anksiteye için. aşmam gerekiyor diye makaleler okudum. rahat bırakacaktım buydu özü.

olay aslında daha detaylı. tombalak yani benim güzel kedimin başka bir ailesi daha vardı. tombi 4 yaşında bir kedi. son bir senedir bana gelip gidiyordu. geceleri diğer evinde kalıyordu 3 senedir onlarınmış. bazı geceler kaçamak yapıp benimle kalıyordu. hasta bir yaşlı kadının kedisiymiş. kadın aniden felç oluyor. ama tombi onu da bırakmıyor, evdeki tüm diğer kediler gitmiş. bakıcı tutuyorlar. kedi, yaşlı kadın ve bakıcı yaşıyorlar. tombi sokağa çıkıp eve dönen bir kedi. tuvalet için falan sokağı tercih ediyor.

o sırada biz karşılaşıyoruz oğlumla. aşık oluyoruz birbirimize. her an peşimde her an yanımda. başta o evini boşluyor. sonra ikiye bölüyor ilgisini.

bir senedir hayatımın en mutlu günlerini yaşıyordum onunla. sokakta da evde de her an ilgisi inanılmaz üzerimde, sarı güzel bir kedi. bana benziyormuş tipi hep öyle derlerdi. doğru benziyoruz da. en iyi arkadaşım olmuştu. birbirimizi koklayınca rahatlıyorduk.

dünden önceki gün bana geldi yine, akşamüzeri iş çıkışı. koynumda uyudu. burnunu elime getirdi beni kokladı.
içimden sokağa çıkarmak gelmedi ama ağlamaya başladı sokağa cıkacağım diye. tuvaletini de sokağa yapıyor bu arada evde kumu olmasına rağmen. o yüzden iki evden de mecbur cıkarıyorduk.

anneme kediyi sen dışarı çıkar dedim, tombi'ye dönüp "bak ben il dışı gezilere gideceğim beni göremeyeceksin. son kez bak dedim" baktı. öptüm. çıktılar annemle.
ben yatağa yattım uyumak için. o sırada bir şey dürttü. pijamamla çıktım dışarıya.
apartmandan çıktım. annem orada hala.
tombi uzakta.
birlikte tombiye el salladık. anahtarı salladı annem kedim severdi anahtar sesine gelirdi. gelmedi. hoplayıp zıplıyor. şirinlik yapıyor uzakta bir bahçede.
bir an bir şey oldu
o ileri doğru yürümeye başladı uzaklaşıyor bizden. ben pijamamla çıktım sokağa ona doğru yürüyorum.
annem arkamdan bağrıyor nereye gidiyosun bu kılıkta diye.
bir şey beni çağırdı.
gittim beş apartman falan aşağı indik sokakta
ve o kendini yola attı. hızla geçen bir araba da ona vurdu ve gitti.
o ses kulağımdan gitmiyor.
tombi sürünerek kaldırıma çıktı. koştum karşıya geçip aldım onu kucağımda bağıra bağıra koştum.
insanlar vardı. insanların yardım etmemesi de aklımdan çıkmıyor.
en son bir yerde durduk. kedinin bakıcısı çıktı dışarıya annem geldi vs derken kedim o sıra ölmüştü zaten. 15 saniye falan yaşatabildim kucağımda. dayan annecim dedim ama dayanamadı. acı çekmemiştir değil mi?

en sevdiği şey, en sevdiği yer benim kucağımdı... uykuya dalmış gibi olmuştur değil mi kucağımda?

googleda ararken burada buldum, öldüğümde kedimle aynı yere gider miyim başlığını... bir sonraki hayatta onu görürüm değil mi? asla koynumdan çıkarmayacağım.
bir dakika bile kötü davranmadım. küsmedim. her dediğini yaptım. her an onu çok sevdiğimi söyledim. seni çok seviyorum tombalak ben işe gidiyorum şimdi. akşam beşte gel diyerek vedalaştım hep.

son vedamızda da annemle el sallamış olduk arkasından.
anksiyete sanmışlardı, hissetmekmiş meğer.
deliriyorum. bağıra bağıra ağlamak istiyorum gözümde yaş bitti. küçümsemek isteyenler olur anlattıklarımı. babamı kaybettim. teyzemi, ninelerimi, dedelerimi, bütün büyük ailemi kaybettim. annem ben ve o vardık. şimdi o yok. deliriyorum. nolur delireyim de hissetmeyeyim. bu acıyla nasıl durulur kestiremiyorum. ben cenazelerde hep metanetli durabilirdim. acıyı paylaşmaktandı belki. şimdi tek başına acı çekiyorum deliriyorum. lütfen olsun çünkü delireyim.

:KK43: Çok üzücü.. Basın sağ olsun.

Bunun bir çaresi ona benzeyen bir kedi sahiplenmeniz. Böyle tavsiye ediyorlar kedileri ölen kişiler. Ne kadar diner sızınız bilemiyorum.

:KK43: Çok üzücü.. Basın sağ olsun.

Bunun bir çaresi ona benzeyen bir kedi sahiplenmeniz. Böyle tavsiye ediyorlar kedileri ölen kişiler. Ne kadar diner sızınız bilemiyorum.

felçli teyze için bir kedi sahiplenecekler tekrar. daha evde yaşayan sokağa çıkmayan bir kedi olmasını planlıyorlar. ama bu düşünce annem ve bana aşırı uzak geldi. hani hem ihanet gibi hem de zaten benim derdim kedi değidli ki, o beni bulmuştu. bana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için benim olmuştu. ama sanırım bir yol olarak aklımda kalacak bu

Benimde çok kedim öldü .

Tek tesellim bu iğrenç dünyadan kurtulup daha huzurlu bir yere gitmiş olmaları .

Genel olarak ölen hayvanlar için böyle düşünüyorum . Üzülmüyorum onlar için.

Gittikleri yerde durduk yere tekmeleyenler yok , aç bırakanlar susuz bırakanlar yok , giysi için kürklerini soyanlar yok , eziyet çektirerek öldürenler arabayla üzerinden geçenler yok .

Kurtuldular bu dünyadan . Ha siz çok çok iyi bakmışsınız emin olun bir yerde mutlaka buluşacaksınız .

Benimde çok kedim öldü .

Tek tesellim bu iğrenç dünyadan kurtulup daha huzurlu bir yere gitmiş olmaları .

Genel olarak ölen hayvanlar için böyle düşünüyorum . Üzülmüyorum onlar için.

Gittikleri yerde durduk yere tekmeleyenler yok , aç bırakanlar susuz bırakanlar yok , giysi için kürklerini soyanlar yok , eziyet çektirerek öldürenler arabayla üzerinden geçenler yok .

Kurtuldular bu dünyadan . Ha siz çok çok iyi bakmışsınız emin olun bir yerde mutlaka buluşacaksınız .
inşallah buluşayım. kuşlarım ölmüştü daha önce. ama hastalanmışlardı. çözüm bulunamamıştı vs. beklerken ölmüşlerdi acı son bulmuştu. hoplayıp zıplayıp giderken bir anda ölmesi beni mahvediyor. onların da vadesi vardır değil mi?

çünkü tombi herkesle vedalaşmış hemen hemen hayatına giren. felçli teyzenin yanına yatmış gece üçte. bakıcıyla oynamış sabah beşte. 7de bana geldi sabah birlitke uyuduk bir saat.

sonra akşam geldi bu oldu.

Sizi en iyi ben anlarım. Ben de köpeğimi kaybettim. 4 sene oldu ve hala içimde sızısı. Allah sabır versin size. Siz ona baktınız, sevdiniz, aile ve dost oldunuz. Ve sonraki hayatınızda elbette o da yanınızda olacak. Sizin şahitiniz olacak. Ve hak edersek inşallah cennette hep yanınızda olacak. Şunu aklınızdan çıkarmayın lutfen; tombi nefes almıyor evet ama yok olmadı. Bizim algılayamadığımız bir boyutta varlığını sürdürüyor.

Canım bende gözyaşlarımı tutamadım çok üzüldüm bende köpeğimi kaybettigimde 1 yıl sürdü her anmam da ağlıyordum her gün fotoğraf ve videolarina bakıyordum çok zor gerçekten bazı insanlar anlamıyor dalga bile geçen oluyor yaşayan bilir zamanla azalacak acısı şu an ne desem boş

biz tombi ile çok yakın arkadaş idik. sokaklarda sürekli bir sarışın kız bir sarı kedi dolanırdık. ne istese olurdu çünkü o. felçli teyze bizi hep camdan izlermiş. dün de beni göremeyince sokakta endişelenmiş. bakıcı söyledi. anne çok endişeli seni göremedi bir yanına uğra dedi. yanına gittim. hiç hareket edemeyen kadın...

elini tuttum. annem sen güçlü ol dedim. tombi sen ben hepimiz çok mutlu olacağız. iyileş tamam mı dedim. kafasını salladı. şaşırdım ama saçmalıyorum sandım. elini kaldırdı, saçımı eliyle kulağımın arkasına attı. beni kendine çekip alnımı öptü. evde bayram havası oldu. hareket etti çünkü. sevgi buluşturdu bizi sanırım. allah hepimize dayanma gücü versin.

inşallah buluşayım. kuşlarım ölmüştü daha önce. ama hastalanmışlardı. çözüm bulunamamıştı vs. beklerken ölmüşlerdi acı son bulmuştu. hoplayıp zıplayıp giderken bir anda ölmesi beni mahvediyor. onların da vadesi vardır değil mi?

çünkü tombi herkesle vedalaşmış hemen hemen hayatına giren. felçli teyzenin yanına yatmış gece üçte. bakıcıyla oynamış sabah beşte. 7de bana geldi sabah birlitke uyuduk bir saat.

sonra akşam geldi bu oldu.

Hepimiz gün gelecek vedalaşacağız bu dünyayla . O yüzden sen salma kendini başka kedilere umut ol. İsimleri önemli değil . Dışarıda bir kap yemek bir kap su ve sevgi bekleyen binlerce kedi var . Sen üzülüp depresyona girersen ben girersem kim sahip çıkacak onlara .

Hemen toparla kendini .

Sizi en iyi ben anlarım. Ben de köpeğimi kaybettim. 4 sene oldu ve hala içimde sızısı. Allah sabır versin size. Siz ona baktınız, sevdiniz, aile ve dost oldunuz. Ve sonraki hayatınızda elbette o da yanınızda olacak. Sizin şahitiniz olacak. Ve hak edersek inşallah cennette hep yanınızda olacak. Şunu aklınızdan çıkarmayın lutfen; tombi nefes almıyor evet ama yok olmadı. Bizim algılayamadığımız bir boyutta varlığını sürdürüyor.

tombi'yi diğer evinin arka bahçesine gömdük. dün gece oraya gittim. mezarının başında ağladım biraz sanırım. çok hatırlayamıyorum. sonra telefon sesiyle uyandım diyeyim. erkek arkadaşım arıyor. eve git falan diyordu. kalkmaya çalıştım kalkamadım tekrar düştüm. ısırgan otlarının içine.
on dakika sonra falan bakıcı kadın geldi. bahçelerindeki kameradan tesadüfen görmüş beni. beni eve kadar getirdi. sürüklendim resmen ama gelebildim. ben oğlumu kaybettim gibi geliyor ya. nolur yanımda olsun gelecekte bir hayatımız varsa. yarım saat önce koynumda uyurken yarım saat sonra bunu yaşamak beni delirtiyor.

ne kadar sürede normal insana dönebildiniz? ben dün işe gidebildim bugun gidemedim. dün de sürekli ağladığım için izin verdiler çıktım. her şeyde o var şu an her şeyde

Konuyu asla okuyamam :KK43:
Başın sağolsun demeye geldim :KK61:
okuma benim de en fazla kaçtığım başlık budur. ekşi sözlükte bile kedinin ölmesi başlığına bakamam. kafayı yerim derdim. yanımda koynumda yatana sarılırdım. insanın en korktuğu oluyormuş işte.

En azından mutlu bir hayatı olmuş onu çok seven iki sahibi varmış, hem de dilediği gibi gezmiş dolaşmış özgürce. Onun gittiği anı değil, onunla geçirdiğiniz mutlu zamanları düşünün. O her zaman sizin kediniz olacak.

Hepimiz gün gelecek vedalaşacağız bu dünyayla . O yüzden sen salma kendini başka kedilere umut ol. İsimleri önemli değil . Dışarıda bir kap yemek bir kap su ve sevgi bekleyen binlerce kedi var . Sen üzülüp depresyona girersen ben girersem kim sahip çıkacak onlara .

Hemen toparla kendini .
tombi gibi baktığım kediler vardı ama sokaktaydı onlar tek farkı bu. troll vardı, sarışın prenses, papyon, duman...
daha geçen hafta dumana araba çarptı diye belediyeden ambulans istedim. günboyu onu iyileştirmeye çalıtşım. iyileşti de. şimdi onlar duruyor kapıda ama evimdeki kedim yok.

bir de ben tuhaf şekilde kedileri topluyordum etrafıma. tombiden önce iki kedi sahiplendim. kont ve makaron. ikisinin de başka sahibi varmış. yani ben bulunca facebooka ilan koyuyordum kedib ulundu diye. ikisi de mahalleden gelip aldılar. bazen de şey diyorum ulan o kadar iyilik yaptım, ister istemez işte kedileri sahiplerine kavuşturdum iyileştirdim. oğlum biraz daha benimle kalamaz mıydı? yemin ediyorum kimseye bi zararım yok ot gibi yaşayıp gidiyorum. tele tabi gibi dolanıyorum mutlu, huzurlu, herkese iyilik saçan bir modda. neden benim başıma geldi...

Başınız sağ olsun.
Bir başka boynu bükük hediye annelik yaparak acınızı azaltabilirsiniz bir ihtimal.

Ahh kıyamam yaa:KK61: kuşum öldüğünde o kadar çok aglamistim ki o kadar iyi anlıyorum ki seni. Ama onların da belli bir ömrü var vakti gelince gidiyorlar malesef

Başınız sağ olsun.
Bir başka boynu bükük hediye annelik yaparak acınızı azaltabilirsiniz bir ihtimal.

sanırım. zamanını kollayacağım. tombi'yi de özellikle seçmedim bir kış günü bahçemde aç geziyordu yemek verdim öyle alıştı. sonra evimin kedisi oldu. yine bana ihtiyacı olan bir kediye bunu yapabilirim. diğerlerine elimden geldiğince yardım edeceğim sokaktakilere gelmeyenlere vs. ama bi gün belki yine bu hissi yaşarım

tombi'yi diğer evinin arka bahçesine gömdük. dün gece oraya gittim. mezarının başında ağladım biraz sanırım. çok hatırlayamıyorum. sonra telefon sesiyle uyandım diyeyim. erkek arkadaşım arıyor. eve git falan diyordu. kalkmaya çalıştım kalkamadım tekrar düştüm. ısırgan otlarının içine.
on dakika sonra falan bakıcı kadın geldi. bahçelerindeki kameradan tesadüfen görmüş beni. beni eve kadar getirdi. sürüklendim resmen ama gelebildim. ben oğlumu kaybettim gibi geliyor ya. nolur yanımda olsun gelecekte bir hayatımız varsa. yarım saat önce koynumda uyurken yarım saat sonra bunu yaşamak beni delirtiyor.

ne kadar sürede normal insana dönebildiniz? ben dün işe gidebildim bugun gidemedim. dün de sürekli ağladığım için izin verdiler çıktım. her şeyde o var şu an her şeyde
Benim ayları buldu. İlk haftalar nefes alamadım, lokmalar boğazıma düğümlendi, her an aklımdaydı. Ama benim şansım oğlumun yeğenleriyle vakit geçirmek oldu. Onu sever gibi oldum. Davranışlarında, haylazlıklarında, bakışlarında onu gördüm. Ve ona tekrar kavuşacağımı asla aklımdan çıkarmadım. Geçici bir ayrılık bu. Mutlaka kavuşacaksınız siz de. O sizi çok sevdi ve hep sevecek.

X