Çamaşır makinası derdim

Var öyle bi seçenek ama ben çamaşırımı evde kurutuyorum 800de bayağı ıslak kalıyor iki gün kurumuyor bu sefer orda burda geziyo kokuyo sinir oluyorum. Ama deneyeyim

Ben de evde kurutuyorum ama şöyle yapabilirsiniz, sadece nevresim çarşaf yastık kılıflarını atın, çıktığında 2 ye katlayıp serin çamaşır askınıza. ben öyle yapıyorum. Dışarıya seremiyorum ben de yolun tozundan; bi taraf işlek bi yol, diğeri cadde olduğundan.

Benım makinem altus 12 senedir kullanıyorum. Benımkınıde benzer yapıyo yanında başka bısey attıysam ıcıne topluyor tüm malzemeyi. Ve makinenin altı boşta olduğu ıcın yerinden oynar altına kalın bı kağıt parçası yada bez sıkıştırın oynama yapmasın. 1000 devırıde daha düşük devre getırın benım en yüksek 700 devir ama çamaşırları çok kırısık yaptığı ıcın 400 devirde yıkıyorum. Bu dediklerimi yaparsanız bu dertten kurtulursunuz.

Bosch marka olmuyor bende 3 yıl önce aldım

camasir makinesinde degil de kurutma bu sorunu yasiyorum,
ama sanirim o da donme devrinden kaynakli, yani ayni problem aslinda.

bence en dusuk devirde siksin, sonra siz ya ayrica siktirin camasirlari ya da baska sekilde kurutun.
Ben nevresimlerle birlikte baska camasir yikasam bile kurutmaya ayri ayri atiyorum artik.

Katlayarak koyuyorum hem yıkamaya hem kurutmaya ve de ağzını kapatıyorum sorun yaşamadım hiç .Ama dediğiniz gibi yapıyorsa makinanizin yerinde duramamasi lazım sıkma esnasında .

Merhabalar bu konu vesilesi ile bende sormak istiyorum Benim makina bosch un 9 kg ve 1400 devir ben kıyafetleri genelde 30 yada 40 derece de yıkıyorum ve hiç temiz olmuyor kıyafetler makinem da yeni yani 2 yıllık acaba yanlış mi yıkıyorum bilen birileri yardımcı olabilir mi genelde sentetiklerde yikama yapıyorum.

Bende de oluyor. Hemde marka farketmeksizin.
Ayaklar tam oturuyor zemine. Yani hoplama zıplaması da yok.
Şimdiye kadar hiç aklıma sorun olabileceği gelmedi.

Hic hayatimda 1000 devirde bir sey yikamadim .s yazin 400 kisin 600de yikarim. Nevresim de dahil. Ben de evin icine kurutuyorum bu arada. Deviri dusururseniz sorun cozulur bence. Zor kuruma olayini da (kisin zor kuruyordur muhtemelen) serdiginiz odaya kisa sureli isitici acarak cozebilrisiniz belki.

Bosch kullandım böyle bişey başıma gelmedi.leke çıkarmıyordu ve yırtıyordu. Sonunda beyni yandı 7 yıllıık makinenin . Kurtuldum. Asla bosch almam. Hotpoint aldım çok memnunum onda da böyle topaklanma olmuyor..

benimde ayni maalesef her defasinda nevresimin icinden cikiariyorum carsafi yastik kiliflari

ciddiii misin 600 de yikasam 400u saymiyorum bile sulu cikiyor gercekten kurumuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…