Çamaşır makinası derdim

Bende bir sey sorayim madem de lazim olacak cunku

Makine alirken nelere dikkat etmek lazim?
Nasil ozellikleri olmasi lazim

Ben de evde kurutuyorum ama şöyle yapabilirsiniz, sadece nevresim çarşaf yastık kılıflarını atın, çıktığında 2 ye katlayıp serin çamaşır askınıza. ben öyle yapıyorum. Dışarıya seremiyorum ben de yolun tozundan; bi taraf işlek bi yol, diğeri cadde olduğundan.
Öyle yapıyorum zaten ama kurumuyor. Çünkü pencere açamıyorum çok fazla eşimle papaz oluyoruz. Hava nemlenince hiç kurumuyor.

Benım makinem altus 12 senedir kullanıyorum. Benımkınıde benzer yapıyo yanında başka bısey attıysam ıcıne topluyor tüm malzemeyi. Ve makinenin altı boşta olduğu ıcın yerinden oynar altına kalın bı kağıt parçası yada bez sıkıştırın oynama yapmasın. 1000 devırıde daha düşük devre getırın benım en yüksek 700 devir ama çamaşırları çok kırısık yaptığı ıcın 400 devirde yıkıyorum. Bu dediklerimi yaparsanız bu dertten kurtulursunuz.
Ben 400 devire alırsam sıkmadan çıkarır. 800de bile sulu kalıyor.

camasir makinesinde degil de kurutma bu sorunu yasiyorum,
ama sanirim o da donme devrinden kaynakli, yani ayni problem aslinda.

bence en dusuk devirde siksin, sonra siz ya ayrica siktirin camasirlari ya da baska sekilde kurutun.
Ben nevresimlerle birlikte baska camasir yikasam bile kurutmaya ayri ayri atiyorum artik.
Benim kurutma makinem yok. Çamaşırda sorun bu. Ki nevresimde oluyor sadece hoplayıp zıplıyor. Nevresimleride çamaşırdan ayrı yıkarım zaten. Kurutma makinesi koyacak alan yok evde balkonda yok hep evde kurutuyorum yaz kış. Yazın sorun olmuyor düşük devirde yıkasamda hızlı kurur ama kışın 800 de ıslak bırakıyor bu seferde iki günde kurumuyo hafif kokuyor. Ama yapacak bişey yok bi de 800 de deniycem onda da yaparsa makineyi balkondan atıcam 😂

Markayla alakalı olduğunu sanmıyorum. Bizdeki de siemens ama 1200 devirde yıkayınca aynı şey oluyor. 800 devirde falan yıkamayı deneseniz?

Benimki miele olmasina ragmen nevresimleri sizinki gibi top yapiyor, o kisma hic takilmayin cok normal. Sıkarken makinenin biraz titremesi de normal. Ama uzerindekileri yere firlatacak yada yerinden baska tarafa hareket edecek kadarsa normal degil. Makinalarin altinda yer ile temas icin ayarlanmasi gereken tekerlegimsi seyler var, onu yere gore ayarlamaniz ise yarayabilir.

Hic hayatimda 1000 devirde bir sey yikamadim .s yazin 400 kisin 600de yikarim. Nevresim de dahil. Ben de evin icine kurutuyorum bu arada. Deviri dusururseniz sorun cozulur bence. Zor kuruma olayini da (kisin zor kuruyordur muhtemelen) serdiginiz odaya kisa sureli isitici acarak cozebilrisiniz belki.
Koridorda kurutuyorum boş yerim yok. Kalım böyle

Bende bir sey sorayim madem de lazim olacak cunku

Makine alirken nelere dikkat etmek lazim?
Nasil ozellikleri olmasi lazim
Bence arçelik olmasın yeterli 😂
Bence çok çamaşırınız çıkıyorsa kg yüksek alın çıkmıyorsa çok büyük almayın boşa çalışıyor makine oda zararlı.
Çok detaylı programlar yerine işinizi göreceğini tercih edin. Tamburunun delikleri sık olsun arçeliğin geniş südyen teli filan kaçıyor. Sessiz olanını tercih edin mümkün olduğu kadar. Benim diyebileceklerim bunlar

Makinelerin kazanlarını tutan bir şeyler oluyormuş. Onlardan kırılan olunca makine çok sesli bir şekilde tangır tungur yürüyor sıkma yaparken. Kv min makinesi yürüyordu gelip tamir ettiler şimdi çok uslu 😂

Makinelerin kazanlarını tutan bir şeyler oluyormuş. Onlardan kırılan olunca makine çok sesli bir şekilde tangır tungur yürüyor sıkma yaparken. Kv min makinesi yürüyordu gelip tamir ettiler şimdi çok uslu 😂
Bende bi terbiyeci çağırayım bari 😂😂😂😂 servise gitmesini istemiyorum ama 800 devirde deniycem yine olursa çağırıcam el mahkum

Makinanız aldığınızdan beri mı böyle sesli çalışıyor yoksa yeni mi oldu?
Benim makinem Bosch o da çarşafları birbirine doluyor devir fazla olduğu içindir mutlaka..
Ama zıplaması hayra alamet değil..
Ilk gün benim makinem de hem çok sesli çalışmıştı hem hopliyordu hemen yetkili servisi çağırdık onların hatası olduğunu öğrendik.

Makinayı kurduktan sonra arkasında bir vidayı çıkarmaları çalışmaya hazır hale getirmeleri gerekiyormus.

Sonra o vidayı çıkarınca makina düzelmişti .

Sorun top yapması değil ki sorun top yaptıktan sonra hoplaması yürümesi. Dikmeye gerek yok zaten fermuarlı çekip de denedim yine aynı
Top oldugu zaman hoplamıyor mu? O sorun kalkınca digeri de kalkar diye düşündüm. Bu arada ben az önce arkadaşların dedigi gibi katladım. Top olmadı. Olmadıgı için de hoplamaz diye düşünüyorum

X