Çamaşır makinası derdim

Bende de oluyor nevresimin düğmelerini kapatıyorum burada katlayıp koy yazmışlar ben tam tersine iyice karıştırıp koyuyorum böylece hacmi artıyor bu şekilde yapıp yanına da 3-5 havlu atasam daha az top oluyor.

Merhaba kızlar
Bişey sormak istiyorum sizlere. Benim çamaşır makinem çok özellikli bişey değil 7 kg 1000 devir arçelik. 2 yıl önce almıştık. Makine iyi yıkıyor eyvallah ama nevresim takımı yıkattığımda 1000 devirde çarşafı nevresimin içine sokuyor bi şekilde ve top yapıyor. Bunu nevresimin açık kısmını kapatarak denediğimde kördüğüm gibi oluyor birbirine giriyor yine top oluyor. Bitmesine yakın sıkmaya geçince de hoplayıp zıplıyor içine sanki taş koymuşum gibi zangır zangır tepiniyor. Ne yapacağımı şaşırdım aşağıdaki komşuya da mahcup oldum. Servisi çağırmak da istemiyorum arçeliğin servisine giden üründen pek bi hayır gelmiyor. Annem 7 kere yolladı çamaşır makinesini parçası değişti diyorlar olduğu gibi getiriyorlar. Hatta cizik ezil getiriyorlar.
Sorum sizin de makineniz nevresimleri top yapıyor mu ve buna nasıl bi çözüm bulabilirim?
Eşim de görüyor makinenin halini pek oralı olmuyor en son balkondan atıcam bunu 😔

Öncelikle anlattığınız işlemde bütün çamaşır makinaları aynı şeyi yapar.Çünkü çalışma prensipleri aynıdır .Makina ya nevresimin koyma şeklini değiştirin derim.

Benim de top şeklinde kalıyor tüm çamaşırları içine topluyordu. İkeadan çamaşır yıkama filesi aldım içine koyup öyle yıkıyorum. Kesinlikle öneririm. Başka birçok markada da var.

Samsung makina kullanıyorum. Bahsettiğiniz kadar iç içe geçirmiyor ama mesela nevresimin içinden atlet veya iç çamaşırı çıkardığım oluyor. Bir de sıkmaya geçtiğinde her makina kadar ses çıkarıyor, alt kata mahcup edecek kadar ses çıkarmadı şu ana kadar çok şükür. Memnunum yani. Yeni makina almayı düşünürseniz tavsiye ederim, çift kapaklı olan modelden. Yıkamasından da memnunum.

Merhaba kızlar
Bişey sormak istiyorum sizlere. Benim çamaşır makinem çok özellikli bişey değil 7 kg 1000 devir arçelik. 2 yıl önce almıştık. Makine iyi yıkıyor eyvallah ama nevresim takımı yıkattığımda 1000 devirde çarşafı nevresimin içine sokuyor bi şekilde ve top yapıyor. Bunu nevresimin açık kısmını kapatarak denediğimde kördüğüm gibi oluyor birbirine giriyor yine top oluyor. Bitmesine yakın sıkmaya geçince de hoplayıp zıplıyor içine sanki taş koymuşum gibi zangır zangır tepiniyor. Ne yapacağımı şaşırdım aşağıdaki komşuya da mahcup oldum. Servisi çağırmak da istemiyorum arçeliğin servisine giden üründen pek bi hayır gelmiyor. Annem 7 kere yolladı çamaşır makinesini parçası değişti diyorlar olduğu gibi getiriyorlar. Hatta cizik ezil getiriyorlar.
Sorum sizin de makineniz nevresimleri top yapıyor mu ve buna nasıl bi çözüm bulabilirim?
Eşim de görüyor makinenin halini pek oralı olmuyor en son balkondan atıcam bunu 😔
Ya klasik olacak belki ama kireç sökücü kullanıyor musunuz, belki de kireçleniyordur.

Benim kurutucum da nevresimde yapıyor ama ne zaman biliyor musunuz? Makine tam dolmadığı zaman. 2-3 parça atınca iç hazne büyük olduğu için dolanıyor.
Benim makinem çok küçük. 7 kg aldığıma pişmanım yorgan bile yıkayamıyorum. Ama çok dolu da olmuyor bir el boşluk kalacak şekilde doldururum her zaman makineyi ne boş ne dolu tam kilosunda

İçine girmesi normal, bende de oluyor. Devirini düşürme seçeceğiniz varsa öyle deneyin, hassas programında 800 devirde yıkayabilirsiniz tabi varsa öyle bir seçenek. En azından kördüğüm olmaz
Var öyle bi seçenek ama ben çamaşırımı evde kurutuyorum 800de bayağı ıslak kalıyor iki gün kurumuyor bu sefer orda burda geziyo kokuyo sinir oluyorum. Ama deneyeyim

aynisi benim nevresimlerde de oluyor
hoplayip ziplamasi asiri yukten ve 1000 devir çok fazla
camasirin islak halini 7 kilo hesaplamamiz gerekiyor
bende dahil bir cok kisi kuru camasiri 7 kilo gibi hesapliyoruz bu seferde makinaya agir ve dengesiz yuk bindigi icin sikma devrine gecince makina dengesini koruyamiyor

Ben de makina muzdaribiyim makinam arcelik 20 yildir kullaniyorum arceligin en iyi makinasi sakin degistirme dedi tamirci uc yil once aslinda ses haric memnunum makinamdan sıkmaya gecince evden ucak havalaniyor resmen .
Farkettim de icinde cok camasir oldugunda daha cok gurultu oluyor bir de kirec cozucu kullanmak gerekiyormus bunu anladim kirec de zamanla makinayi tikayip sesi artiriyormus yeni fark ettim.
Ben kullanıyorum calgon. Sorunum ses değil zaten sesten ziyade hoplayıp koşması

aynisi benim nevresimlerde de oluyor
hoplayip ziplamasi asiri yukten ve 1000 devir çok fazla
camasirin islak halini 7 kilo hesaplamamiz gerekiyor
bende dahil bir cok kisi kuru camasiri 7 kilo gibi hesapliyoruz bu seferde makinaya agir ve dengesiz yuk bindigi icin sikma devrine gecince makina dengesini koruyamiyor
Nevresim takımı çok bir yük olmuyor yıkamada. Ben makinamı hep bir karış boş kalacak şekilde doldururum. Gerekirse ikiye bölerim. Bunlara dikkat ediyorum zaten. Ki siyah pantolonlarım daha ağır gelmesi gerek nevresimden ama onda yapmıyor bunu

Merhaba kızlar
Makinanız arçeliğin bu modelimi

Eklentiler

• arcelik-9103-yp-a-1000-devir-9-kg-z.jpg
    arcelik-9103-yp-a-1000-devir-9-kg-z.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba kızlar

Öncelikle makinanın devrini 800 e düşürün, 1000 devir çok yıpratır çamaşınızı, 800 de gayet iyi sıkılmış olarak çıkıyor
Nevresimizle birlikte birkaç parça çamaşır atın yanına, boşluk kaldığı için iç içe geçiyor çamaşırlar
Çamaşır top haline geldiği için sıkarken gürültü yapar, gürültü yine devam ederse makinanın yerdeki ayaklarını ayarlayın, vida gibi onlar ve zemine tam oturmadığında gürültü yapıyor, hopluyor makineler.

X