Çamaşır makinası derdim

Sorun makinede değil bende 9 kg luk var ve bende ay ne olcak canim atayim yikar diye bir ton kışlık kiyafet atınca makine yürüyor sandım öyle bir ses. 7 kg da kolay dolar. Fazla atiyorsunuz çamaşır o yüzden oluyor. Atinca boşluk kalacak ve su cektigindeki boşluğu da düşünerek atacaksınız.7 kg pişmanlıktır zaten. Ama az atarsaniz makinenizi bilip bir sey olmaz. Hiç düşünmediniz mi neden nevresimde yapıyor diye misal? Parça değişimine gerek yok. Kısa programda azar azar yikamak zorundasınız.

3 senedir bosch 9 kilo 1200 devir çamaşır makinesi kullanıyorum. Evlere şenlik. Ter lekesini bile çıkarmıyor. Annem geçen geldiğinde çocugun çamaşırları katlıyordu bana dedi ki 'pis çamaşırları bana neden katlatıyorsun?' öyle bir makine yani. 2 tip kıyafetimiz var artık dışarı çıkarken giydiğimiz evdeyken lekeli lekeli giydiklerimiz.

Top oldugu zaman hoplamıyor mu? O sorun kalkınca digeri de kalkar diye düşündüm. Bu arada ben az önce arkadaşların dedigi gibi katladım. Top olmadı. Olmadıgı için de hoplamaz diye düşünüyorum
Canım katlayarak da denedim makine yine top yaptı katlamadan açık yerini kapattığımda da kör düğüm gibi yapıp yine top yaptı yani sorunumu bu durum malesef çözemedi

İlk zamanlar yoktu yani sıkmada sesi oluyordu hafif sallıyordu ama normaldi. sonradan hoplayıp zıplamaya başladı.
Sanırım benden kaynaklı bir sorun ağırda çalıştırmıyorum ama burada yazan arkadaşların denediklerinin hepsini denedim olmadı. tamburu tutan şeyler kırıldı herhalde bi baktırmam gerekiyor mecburen servise göndereceğim

Aaa ablamın makinesi bosch çok memnun komşumunkide bosch oda memnun. Benim ve annemin arçelik ikimizde bıkkınız. Ama ne yalan söyleyeyim leke çıkarıyor o konuda sorunum yok.
Çamaşırları doğru programda ve gerekli ağırlıkta yıkadığınızdan eminseniz servis çağırın yada deterjan değiştirin

Makina kullanmayı biliyorum. Nevresimi top yaptığı için hoplayıp zıplıyor ağır geldiği için değil. Pantolonlar daha ağır gelmesine rağmen böyle yapmıyor. Ayrıca ben makinamı her çalıştırdığımda bir karış boşluk bırakırım. Sepetimi de 7 ye ayırırım. Şallarımı ayrı südyenimi ayrı iç giyimi ayrı havluyu ayrı pantolon gömlek kazak diye ayırırım. Yani ben makineme çok biriktirip tıkmam. Bunların hepsi içide ayrı ayrı deterjan kullanıyorum. Ayrı ayrı programlarda çalıştırıyorum.
Ayrıca küçük bir tavsiye nevresim takımı hergün kullanılan ve bütün ölü derinin uykuda sürtünerek döküldüğü yer. Yıkarken yüksek ısıda yıkamak ve biraz uzun yıkamak gerekir iç çamaşırı gibi.

1000 yüksek değil mi ben en yüksek 800’de sıkıyorum.
800 biraz ıslak bırakıyor bide programı öyle makinemin. Pamuklu 60 derece 1000 devir. Zaten geri kalan programların hepsi 600 800devir genellikle. Ama nevresimi 800de yıkadığımda kurumuyor iki gün sıkıntı oluyor. Bugun denedim zaten 800 devirde onda da zıpladı nevresim takımında problem oluyor anlayamadım servis çağıracağım

Benim makinem samsung bende oluyor aynısı.Pantalonlar birbirine giriyor.Ama bence devirle alakalı bir sorun var.Deviri düşükte çalıştırın eğer ayarı varsa.

Canım bende bosch kullanıyorum ve cok memnunum eger degıstıreceksen 9kg/1200devır gayet yorgan bıle yıkıyor. Ayrıca allergy plus baby programı bıle var. Tabırı caızse kaymak gıbı ve az burusuk cıkıyor camasırlarım resmı eklıyorum. Tavsıyemdır

Eklentiler

• IMG_20191111_182949.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 70
Benimki de bundan :) bende çok memnunum :)

Benim yeni aldığım çorabımın tekini 1 yıl sonra nevresimin içinden çıktı altın bulmuş gibi sevindim

Bence leke çıkarma olayı biraz müdahale ve deterjan ve suyun saflığıyla alakalı, ben gayet memnunum, güzel de duruluyor.
Valla ben kendımız ıcın beyazlara arıel renklılere bıngo kullanıyorum. Bebegın lekelı esyaları ıcınde arıel baby aldım sıvı. Makıne durduktan sonrada ıkı tur durulama yaptırıyorum unı baby sıvı kullanıyorum lekesız olanlara ondan da memnunum. Ama ılla kı durulama yaptırırım extra cunku bebek. Deterjan cok onemlı bencede

Biraz su ve deterjanlami alakali acaba ben itiraf edeyim onca senelik evliyim yikama tekniklerini daha yakin yillarda kavradim benim camasirim o kadar pahali alirdim leke cikarmazdi veya kokmazdi gibi gibi..Ama demekki bazi modeller boylr ben cook eskiden bosch kullandim hemde eski modellerden camssirim sakiz gibi tabirle cikardi o kadar iyi sıkardiki ona ragmen kirismazdi

Benim bi kere oldu cok programli hata verdi sıkmaya gelince
Dedim heralde bozuldu tekrar calistirdim tekrar hata verdi aksama kadar calistirmistim
İki kat yapip koysaniz belki ise yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…