Callanetics Egzersizleri

Nasıl anlatsam?:) Avuç içlerinizi birleştiriyorsunuz. Göğüs hizasınada duracak şekilde ve sıkıyorsunuz. Ben 100 kez yapıyordum. İsteğe bağlı daha fazla yapabilirseniz yapın tabi...:)

sağol canım bende deneyeceğim bunu. :) gögüsler baya büyük benim küçülmesi lazım :) işe yarıyorsa hiç bırakmam kolay bi hareketmiş zaten :)

şimdi videoya tekrar baktım o sopadan tutunup bacağımızı aşağı yukarı kaldırdığımız hareket var ya ben onu dizlerim kırık şekilde yapıyormuşum ama bacağımı tam uzattığımda bel çevrem çalışıyo ve çok acıyo sen onu düz uzatıp mı yapıyosun? biliyorum çok soru sordum ama inat ettim ben bu calleniticsi tam yapıcam:KK15::KK15:

tabii ki soracaksin..hepimiz sorduk ve sormayada devam ediyoruz..:)

bahsettigin hareket beni en çok yoran 3. hareket diyebilirim..:) dikkat ettiysen orda call teyze dizler hafif kırık olacak diyo..çok fazla değil ama bacagi bahsettiğin gibi kaskati da tutmuycaz..o harekette esas olan bacağı kalçadan itibaren içe döndürmek..ne kadar çok döndürürsen bacağindaki yanmayida o kadar çok hissedersin..umarim yardimci olabilimisimdir..bi de böyle dene bakalim bi değişiklik farkedersen de mutlaka yaz..:) kolay gelsin..

hallettin mi sorununu tatlım?

Şirket bilgisayarından yukledim vlc playerı ama izin vermedi.
12 partı tekrar kendı bılgısayarıma indirmekte yemiyo açıkçası:)) usb ile prtları kendi bilgisayarıma atıp öyle deneyeceğim, teşekkürler sorduğun için:)

Ben de call ı ikinci kere deneyenlerdenim. Daha önce 10 gün kadar yapmıştım bende özellikle ön üst bacak selulıtlerımde baya fark etmişti. Hani şu dizin üstünde toplanan selulitlerden.
Sonra bıraktım aradan baya zaman geçti şimdi tekrar başladım ama ben ne yazık ki ara vermeden 10 gün yada ardarda 6 gun yapamayacağım. Ama bırakmadan olduğu kadar devam etmeyi dusunuyorum bu sefer. Haftada 3 ya da 4 gun. İncelmem daha yavas olur ama hiç yoktan iyidir.

Bir de call alt karın kaslarını çok çalıştırmıyor. Alt karın kasları için , d&r larda kitapcılarda filan satılan 3 cd lik bir pilates seti var onu tavsiye ederim.

Ilk cd si yenı baslayanlar ıcın cok kısa 30 dk lık bırsey. Daha cok işte lise de voleybol oynarken beden derslerınde fılan yaptığımız ısınma hareketlerıne benzıyor cok gereklı değil yani.
2. cd baya alt karın kaslarını calıstırıyor ama onda da basen hareketlerı cok yok. Ama yapılan bacak hareketlerınde bıle alt karın kasları calısıyor, hıssedıyorsunuz.
3. cd yı 2yi 1 ay yaptıktan sonra yapmaya baslamıstım ama baya iddialı birşeydi. Kan ter içinde kalıyordunuz ve açıkçası bu kadar zorlayıcı olması bırakmama neden olmuştu.

Bir de call ı deneyelim bakalım:)

amma çok çeşiti çıkmış bu callan ın yahu? en fazla 3 yıl yoktum ortalıkta :)
hangisini yapıyosunuz kızlar? doğumdan 1 yıl sonra bile gitmeyen çok güzel yağlarım var :18:

Şirket bilgisayarından yukledim vlc playerı ama izin vermedi.
12 partı tekrar kendı bılgısayarıma indirmekte yemiyo açıkçası:)) usb ile prtları kendi bilgisayarıma atıp öyle deneyeceğim, teşekkürler sorduğun için:)

Ben de call ı ikinci kere deneyenlerdenim. Daha önce 10 gün kadar yapmıştım bende özellikle ön üst bacak selulıtlerımde baya fark etmişti. Hani şu dizin üstünde toplanan selulitlerden.
Sonra bıraktım aradan baya zaman geçti şimdi tekrar başladım ama ben ne yazık ki ara vermeden 10 gün yada ardarda 6 gun yapamayacağım. Ama bırakmadan olduğu kadar devam etmeyi dusunuyorum bu sefer. Haftada 3 ya da 4 gun. İncelmem daha yavas olur ama hiç yoktan iyidir.

Bir de call alt karın kaslarını çok çalıştırmıyor. Alt karın kasları için , d&r larda kitapcılarda filan satılan 3 cd lik bir pilates seti var onu tavsiye ederim.

Ilk cd si yenı baslayanlar ıcın cok kısa 30 dk lık bırsey. Daha cok işte lise de voleybol oynarken beden derslerınde fılan yaptığımız ısınma hareketlerıne benzıyor cok gereklı değil yani.
2. cd baya alt karın kaslarını calıstırıyor ama onda da basen hareketlerı cok yok. Ama yapılan bacak hareketlerınde bıle alt karın kasları calısıyor, hıssedıyorsunuz.
3. cd yı 2yi 1 ay yaptıktan sonra yapmaya baslamıstım ama baya iddialı birşeydi. Kan ter içinde kalıyordunuz ve açıkçası bu kadar zorlayıcı olması bırakmama neden olmuştu.

Bir de call ı deneyelim bakalım:)

canım söyle söyleyim benim kalbimde hem kapakçık problemi hem de delik var. 4 yıl öncesi gibi değilim ve inanılmaz çabuk yoruluyorum. Ama callı keşfetmiş olmak müthiş oldu benim için. Kan tr içinde kalmadan fit olmak harika birşey :)))

Arkadaşlar mrb...ben 15 temmuzda sezeryan olarak erken doğum yaptım..ve göbeğimin gitmesini istiyorum...Bu sporu sezeryanlılar yapabilirmi acaba bilginiz varmıdır? 42 gün oldu doğum yapalı..Zararı olabilirmi..VE adetin 1.günü mü başlıyo acaba ? Adet olmadan başlasam problem olmaz herhalde...

Arkadaşım daha yeni doğum yapmışsın. Vücudunun dinlenmsine müsade et biraz. Onca zaman gebelik yaşadın. Sezeryan sonrası içerden iyileşme en az 2 ay, dışardan iyileşme en az 6 ay zaman alır. Hem şimdi emziriyorsundur da. Emzirirken yaklaşık 80 kalori yakarsın zaten. Tam sağlığına kavuştuktan sonra bu tarz hareketlere başla çünkü call derin kasları da çalıştıryor. Başına iş alma derim. Ayrıca illaki doktoruna danış.

kızlar dün uzun aradan sonra tekrar başladım call teyzemle terlemeye :KK23: bu akşam da 2. yapacagım. ( bskn cimm ben basladım :KK34: hadi sende :KK16:)

kolay gelir sandım ama ara verdigim icin bayagı zorlandım. bir de gaza geldim sabah oryantal aerobik yaptım bacaklarım dökülüyo :KK9::KK9::KK9:

kızlar dün uzun aradan sonra tekrar başladım call teyzemle terlemeye :KK23: bu akşam da 2. yapacagım. ( bskn cimm ben basladım :KK34: hadi sende :KK16:)

kolay gelir sandım ama ara verdigim icin bayagı zorlandım. bir de gaza geldim sabah oryantal aerobik yaptım bacaklarım dökülüyo :KK9::KK9::KK9:

upppsss. o zaman hemen kalkıyorum yapmaya.

geçtiğimiz hafta hep arkadaşa kalmaya gttim. o da bir zayıf sorma gitsin. az kilolu olsa kalk yapalım bir iki spor derdim amaa şansım olmadı :KK70:

Eşim geldiği için ara vermiştim ama ne bir gram almışım nede 1cm genişlemişim süper... Evet bir hafta düzenli yaptıktan sonra artık birer gün arayla yapmaya başlarım artık...

Sizin durum nedir? :) Bayadır yapıyorsunuz değil mi?

Mayıs sonu gibi başlamış birkaçgün bırakıp tekrar haziran başında başlamıştımm...Şöyle böyle 3ay olmuş... Eşim şehir dışından gelince arada yapmaya çalışsamda bu gelişinde hiç yapamadım bayram gezmeleri vs derken hiç fırsat bulamadım yorgunluktan eve zor düştüm... Ama tekrar başladımmm. Bu hafta hergün yapacağım sonra birer gün arayla devam ederim. Hemen hemen istediğim vücuda kavuştum... Ama bunu korumam gerekiyor çünkü vücudum çok çabuk ihanet edebiliyor... Ama bir haftadır sürekli yememe ve egzersiz yapmama rağmen bir değişiklik olmamış çünkü ben iki üç gün dikkat etmeyeyim tartı çıldırırdı... Dukanın ve callaneticsin etkisi sanırım.... İşte bunun için devam etmeye daha çok karar verdimm... Emeklerimi boşa çıkarmadı...

Mayıs sonu gibi başlamış birkaçgün bırakıp tekrar haziran başında başlamıştımm...Şöyle böyle 3ay olmuş... Eşim şehir dışından gelince arada yapmaya çalışsamda bu gelişinde hiç yapamadım bayram gezmeleri vs derken hiç fırsat bulamadım yorgunluktan eve zor düştüm... Ama tekrar başladımmm. Bu hafta hergün yapacağım sonra birer gün arayla devam ederim. Hemen hemen istediğim vücuda kavuştum... Ama bunu korumam gerekiyor çünkü vücudum çok çabuk ihanet edebiliyor... Ama bir haftadır sürekli yememe ve egzersiz yapmama rağmen bir değişiklik olmamış çünkü ben iki üç gün dikkat etmeyeyim tartı çıldırırdı... Dukanın ve callaneticsin etkisi sanırım.... İşte bunun için devam etmeye daha çok karar verdimm... Emeklerimi boşa çıkarmadı...

ramazandan önce iki hafta kadar yaptım sanırım sonra aksattım falan bi baktım bırakmışım bile, ramazanda azıcık kilo vermiştim ama bayram aynen iade etti verdiğim kadarını, tekrar başlamam lazım callenetics e acilen...
dukan yapmıştım ben de gerçekten de dukan sonrasında kilo sabitleniyor kolay kolay kilo alınmıyor bi daha ki ben yarıda bırakmıştım dukanı ona rağmen bıraktığımdan beri hiç kilo almadım

upppsss. o zaman hemen kalkıyorum yapmaya.

geçtiğimiz hafta hep arkadaşa kalmaya gttim. o da bir zayıf sorma gitsin. az kilolu olsa kalk yapalım bir iki spor derdim amaa şansım olmadı :KK70:

olsun ona da yaptır saglık icin dersin :KK9::KK9:

dün de 2. yapıldı.. akşama 3. :KK53: ama bacaklarım feci ya otururken bile zor oturuyorum :KK9::KK9: :KK35:

dün 31/42 oldu ya ben ekim'e kadar yapacağım ama sonra bırakmak zorunda kalacağım okul dershane falan.. bırakınca vücut yavaş yavaş eski haline mi döner acaba?:KK43:

kızlaaarrr banada türkçe dublajlı linki atabilecek varmı canlarım. akşam denk geldim bu konuya araştırmaya başladım ama türkçesini bulamadım. hem kitabının hemde yeni başlayanlar için olanının linkini göndereni şimdiden öpüyoruumm :)

bide benim indirdiğimde karın egzersizleri arka arkaya, doğru videoysa nasıl dayanılır bilmem.
( sayfaları kontrol et demeyin ilk sayfalardakileri denedim başaramadım )

X