Callanetics Egzersizleri

Arkadaşlar mrb...ben 15 temmuzda sezeryan olarak erken doğum yaptım..ve göbeğimin gitmesini istiyorum...Bu sporu sezeryanlılar yapabilirmi acaba bilginiz varmıdır? 42 gün oldu doğum yapalı..Zararı olabilirmi..VE adetin 1.günü mü başlıyo acaba ? Adet olmadan başlasam problem olmaz herhalde...

Aman diyeyim! Doktorunuza danışın derim.

21 ve 42 olayını anlatmıştım. :44: Forumda çoğunluk böyle yapıyordu. 10 gün 15 gün yapıp direkt süpere geçenler yapamıyormuş vücut hazır olmuyormuş. Bu yüzden 21 gibi bi durum çıkmış ortaya bildiğim kadarıyla...

hımm olabilir ama yinede rakam yok hiç bi yerde araştırdığım kadarıyla.
zaten hareketleri rahat yapar hale gelince bir sonraki aşamaya geçin diye tavsiye ediliyor.
o mantığa göre doğru 21 falan yapmak yani vücudun hazır hale gelmesi için. :KK34:

canım kaç gündür yapıyosun bilmiyorum ama türkçe videoyu dinleyip ayna karşısında yaptıktan sonra bence yanlış yapman için bi sebep yok..call teyzenin ağzından çıkan her kelimeye kulak verince gerçekten harekketlerin hakkını vermiş oluyoruz..normalde de ince yapılı bi insansan sonuçları biraz geç farketmen normal..

bence asla motivasyonunu düşürme aksine sonuç alanlara kulak verip sen de iştaha gel..:) ben her gün farkediyorum mesela ve vücudum hoşuma gitmeye başladığından gün içinde defalarca aynaya bakıyorum..:) sen de pes etme ve devam et bence mutlaka sonuç alacaksın..

aynaya bakıp bakıp yapıyorum zaten ama olmuyo galiba :KK5: moralim bozuldu,daha 3. günüm basen ve bacak kısmımın cayır cayır yanmasını bekledim ama olmadı,bi de arka bacak kısmım hiç çalışmıyo sende de öyle mi oluyo,öööfff öf:KK5:

aynaya bakıp bakıp yapıyorum zaten ama olmuyo galiba :KK5: moralim bozuldu,daha 3. günüm basen ve bacak kısmımın cayır cayır yanmasını bekledim ama olmadı,bi de arka bacak kısmım hiç çalışmıyo sende de öyle mi oluyo,öööfff öf:KK5:

valla ben ilk 3 gün her yerimden kalkamadım..:)heryerimin ağrıdığını hissettim..o zamanlar ingilizce videoyla yapıyodum yanlışlarım çokmuş haliyle..türkçe videoyu bulunca 1 deyerek yeniden başladım ve değişimi 4. günde farkettim şimdide her geçen gün farkkediyorum..yarın 7 diye devam edicem inşallah..dediğim gibi hareketleri doğru yaptığından eminsen moralini bozma belkide esnek bi vücuda sahipsindir ondan zorlanmıyosundur..mesela ben şu bacakları açıp yere eğildiğimiz harekketi onlar gibi yapamıyorum hala dizimi kırıp ayaklarımı yere basıp call teyzenin bu şekildede yapabilirsiniz dediği gibi yapıyorum ama yengeme denettim mesela o hareketi hiç spor yapmadığı halde nerdeyse yeri öpecek kadar eğilebildi..herkesin hareket kabiliyeti farklı sanırım bendeki etkiyle sendeki etki aynı olmayabilir..sabırla devam etmelisin..

valla ben ilk 3 gün her yerimden kalkamadım..:)heryerimin ağrıdığını hissettim..o zamanlar ingilizce videoyla yapıyodum yanlışlarım çokmuş haliyle..türkçe videoyu bulunca 1 deyerek yeniden başladım ve değişimi 4. günde farkettim şimdide her geçen gün farkkediyorum..yarın 7 diye devam edicem inşallah..dediğim gibi hareketleri doğru yaptığından eminsen moralini bozma belkide esnek bi vücuda sahipsindir ondan zorlanmıyosundur..mesela ben şu bacakları açıp yere eğildiğimiz harekketi onlar gibi yapamıyorum hala dizimi kırıp ayaklarımı yere basıp call teyzenin bu şekildede yapabilirsiniz dediği gibi yapıyorum ama yengeme denettim mesela o hareketi hiç spor yapmadığı halde nerdeyse yeri öpecek kadar eğilebildi..herkesin hareket kabiliyeti farklı sanırım bendeki etkiyle sendeki etki aynı olmayabilir..sabırla devam etmelisin..

bana indirdiğin türkçe videonun linkini atarmısın lütfen bn bulamıyorum:/

önemli değil canım.öğrendiklerimi paylaşmak en sevdiğim şeydir :KK66:

evet biz direk 10 saatte 10 yaş gençleş yaptık.14 gün oldu benim.inşallah yarından itibaren super callan yapıcam inşallah.super callanı da rahat yapar hale gelince evolution ve cardio yaparım.

yalnız bu 21 ve 42 gün nerden nasıl çıktı çok merak ettim :)
hepimize fit günler diliyorum :KK66:

gumushumm süper call ı sende ara ara mı yapacaksın yoksa onu da 10 ya da 20 gün üst üste mi..bu konuyla ilgili bişeylere rastladınmı..süper de nasıl bi yol izlemmeliyiz..?

şimdi videoya tekrar baktım o sopadan tutunup bacağımızı aşağı yukarı kaldırdığımız hareket var ya ben onu dizlerim kırık şekilde yapıyormuşum ama bacağımı tam uzattığımda bel çevrem çalışıyo ve çok acıyo sen onu düz uzatıp mı yapıyosun? biliyorum çok soru sordum ama inat ettim ben bu calleniticsi tam yapıcam:KK15::KK15:

callanetics göğüsleri sıkılaştırıyor mu ?

Bildiğim kadarıyla toparlıyor. Ben göğüs ölçümün küçülmesi ve sıkılaşması için ayrı bi hareket daha yapıyordum. Zaten başlasanız call daki hareketlerin yetersiz geleceğini göreceksinizdir.

sen hangi hareketi yapıyorsun peki ?

Nasıl anlatsam?:) Avuç içlerinizi birleştiriyorsunuz. Göğüs hizasınada duracak şekilde ve sıkıyorsunuz. Ben 100 kez yapıyordum. İsteğe bağlı daha fazla yapabilirseniz yapın tabi...:)

Hatta fotoğrafta ekleyeyim. :) Bu şekilde...

$400_F_32980674_w3XtBcOqSB9kG5DwXrzPn6zBQ6TDvUNh[1].jpg

kızlar bu sayfa açıldığında da genel olarak callaneticsten bahsedilmiş fakat programlar ve ne kadar yapılackları konusunda pek bilgi verilmemiş.belki de paylaşım olmuştur bu konuda ama ilk sayfaları taradım öyle bi bilgiyle karşılaşamadım.
callaneticsin programları şöyle;

CALLANETİCS BEGİNNİNG : callaneticse yeni başlayanlar için ve basit hareketlerle 30 dklık bir egzersiz.10 saate 10 yaş gençleş prorgamı için ön hazırlık.
CALLANETİCS 10 YEARS YOUNGER İN 10 HOUR : 10 saatte 10 yaş gençleş programı callaneticsin ilk programı olrak kabul ediliyor.57 dklık bir egzersiz.
AM/PM CALLANETİCS : 10 saatte 10 yaş gençleş programının alternatifi.1 saatini bir anda egzersize ayıramayan kişiler için.20 şer dk sabah ve akşam için 2 ayrı program.
SÜPER CALLANETİCS : 10 saatte 10 yaş gençleş programından sonra yapılması gereken program ve 1.5 saat sürüyor.
CALLANETİCS EVOLUTİON : Bu dahada geliştirilmiş bi call programı ve çok iddialı.Dolaptan içine sığamadığınız skinny kotunuzu çıkarın spor sonrası sığacaksınız diyor.65 dk.
CARDİO CALLANTETİCS : Bu kilo vermek isteyen kişiler için ideal.Yağ yakımı çok hızla sağlanıyor.Bale,yoga ve aerobik karışımı.

Bir de hızlı CALLANETİCS programları var.Bölgesel çalışmak isteyenler için;
QUİCK CALLANETİCS LEGS : 20dk. sadece bacakları sıkılaştıran ve çalıştıran bir program.
QUİCK CALLANETİCS STOMACH : 20 dk karın ve mide için.
QUİCK CALLANETİCS HİPS&BEHİND : 20 dk basen ve kalça için.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla cardio ve evolution programları callan teyzeden sonra geliştirilmiş.diğerleri callan teyze zamanından bu yana geliyor.

Birde şöyle bir tavsiye var;
yeni başlayanlar BEGİNNİNG yapıcak.
hareketlere alışınca 10 gün yani 10 saat yapılması gereken 10 YEARS YOUNGER İN 10 HOUR yada vakit probleminiz varsa AM/PM CALLANETİCS.
daha sonraki aşama SÜPER CALLANETİCS
sonrası size kalmış. istediğinizi seçip devam edin.kilo vererek devam etmek için aşağıdaki şekilde devam edebilir.

Kilo vermek isteyenler haftanın 3 günü CardioCallanetics (kardiyo 65 dakika) programları Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve mutlaka sonra ve Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri Callanetics Evolution programı (65 dakika) yapması gerekiyor.Pazar dinlenme.

Bir de egzersiz programında 6 gün egzersiz 1 gün mutlaka dinlenme tavsiye ediliyor.

Benden bu kadar yanlışım varsa bilen biri düzeltsin memnun olurum.sizler için araştırdım umarım işinize yarar.

Ellerine sağlık arkadaşım. Çok güzel olmuş paylaşımın.

X