Callanetics Egzersizleri

Ne mutlu sana :nazar:

Gecmis olsn cnm, callan teyze ustune basa basa zorlamayin wucudunuzu yapabildginiz kadar yapin diyor
bidaha ki sefere bunu dikkate alarak yap ..

tadli cnm sen diyete devam ediyomusun hiç uğramıyosun artık bizim topiğe

dün dinleme günümdü birazdan tekrar yapmaya başlıcam.bugün eskiden dizimden üste zor çıkan,yerlere yata yata giyebildiğim pantolonumu giydim tekrar,bu kez üst bacaklar inceldiği için bacakları bol geldi,çizmelerin içinde biraz komik oldu ama olsun ben aldığım sonuca memnun oldum valla kim ne derse desin:KK36: ama sınavlar yaklaşıyor,o yüzden sınav süresince koruma programına geçip sonra tekrar başlarım artık,bu kadar ilerleme kaydetmişken bırakmak olmaz değil mi:KK66:

kaçıncıyı yaptın canım benim 2/21.yatmadan 3ü yapacağım....

callanı en son yapalı 2 sene oldu doğum yaptım tekrar yapacağım ama nedense callanı indiremiyorum ezberlemiştim bazı hareketleri unuttum lütfen callanı ezbere bilen arkadaslar fazla detaya girmeden sırasıyla hareketleri ve hangi bölgeyi calıstırdığını yazabilirse hatırlarım

kaçıncıyı yaptın canım benim 2/21.yatmadan 3ü yapacağım....

saymak benim motivasyonumu artırmak yerine düşürüyor nedense o yüzden saymıyorum ama tahmini 30-35 olmuştur sanırım.dediğim gibi dün dinlenme günümdü,bugün tekrar yaptım ve daha rahat yaptım kaslar dinlenince bi kendine geldi galiba:KK70: daha fazla esnemek istedim falan,tam olarak istediğim gibi olmadım daha:)insan hep daha fazlasını istiyor,bi de sonuçları gördükçe daha fazla yapmak istiyosun.aramıza hoşgeldin diyelim o zaman,önceden yaptın mı bilmiyorum ama pişman olmazsın onu biliyorum,sadece kendini zorlama ve sabırlı ol işte bu kadaaaaar:KK76:

saymak benim motivasyonumu artırmak yerine düşürüyor nedense o yüzden saymıyorum ama tahmini 30-35 olmuştur sanırım.dediğim gibi dün dinlenme günümdü,bugün tekrar yaptım ve daha rahat yaptım kaslar dinlenince bi kendine geldi galiba:KK70: daha fazla esnemek istedim falan,tam olarak istediğim gibi olmadım daha:)insan hep daha fazlasını istiyor,bi de sonuçları gördükçe daha fazla yapmak istiyosun.aramıza hoşgeldin diyelim o zaman,önceden yaptın mı bilmiyorum ama pişman olmazsın onu biliyorum,sadece kendini zorlama ve sabırlı ol işte bu kadaaaaar:KK76:

anladım canım yaklaşık 2-3 sene önce yapmıştım,faydasını görmüştüm.umarım bırakmam bu sefer.her yerim ağrıyor vallahi yapmakk zor geliyor.

arkadaşlar bugün 2. ciyi yaptım. fakat ben bu egzersizleri yapmayı beceremiyorum. omzum boynum ağrıyor. bacaklarım ağrımıyo, kalçam ağrımıyo. özellikle kalça için olan işte bacağın bir tanesini öne aldığımızda hem kalçayı sıkıp hem pelvisi nasıl yukarı kaldırıyorsunuz? yapanlara helal olsun ben beceremedim. anlatırsanız sevinirim

hmm tamam cnm cvp bekliyoruz ozaman sabırsızlıkla...teşekkür ederim:KK16:

Günde 2 kere de kesinlikle yapabilirsin diyorlar :) Cevap veren abla 20 yıldır yapıyormuş callanetics, sanırım yaşı epey büyük bizden ve esnekliğini, hiç zorlanmadan herşeyi yapabildiğini callanetics'e borçlu olduğunu söylüyor :)

Ben bu gazla 21. saatimi de yaparım :))

Günde 2 kere de kesinlikle yapabilirsin diyorlar :) Cevap veren abla 20 yıldır yapıyormuş callanetics, sanırım yaşı epey büyük bizden ve esnekliğini, hiç zorlanmadan herşeyi yapabildiğini callanetics'e borçlu olduğunu söylüyor :)

Ben bu gazla 21. saatimi de yaparım :))

aaa iyi bare yapamadığımız günler günde 2 kere yaparız tamamlamış oluruz ...20 yıldırmı yapıyomuş :KK53: masallah bu ne hazim yahu :KK9: bravo:KK53:

baya olmuş yapıyosun peki çok büyük fark oldumu

aynen bende bugün 9.kere yaptım şimdi anlamadığım 21 kere yapıcaz sonra yinemi 21 kere yapıcaz yani kaç kere yapıcaz 21 gün boyunca?

evet kızlar 3/21 yaptım...hareketler baya zorluyor insanı ama yılmak yok:KK8::KK8:

vay be 20 yıldır yapıyormuş ha:nazar: merak ettim o kişiyi görmek isterdimm doğrusu.yabancı sitelrde callenetics ile ilgili çok paylaşım var ama anlayana:KK17:

Son düzenleme:
dün dinleme günümdü birazdan tekrar yapmaya başlıcam.bugün eskiden dizimden üste zor çıkan,yerlere yata yata giyebildiğim pantolonumu giydim tekrar,bu kez üst bacaklar inceldiği için bacakları bol geldi,çizmelerin içinde biraz komik oldu ama olsun ben aldığım sonuca memnun oldum valla kim ne derse desin:KK36: ama sınavlar yaklaşıyor,o yüzden sınav süresince koruma programına geçip sonra tekrar başlarım artık,bu kadar ilerleme kaydetmişken bırakmak olmaz değil mi:KK66:
:nazar::nazar::nazar::nazar:

arkadaşlar bugün 2. ciyi yaptım. fakat ben bu egzersizleri yapmayı beceremiyorum. omzum boynum ağrıyor. bacaklarım ağrımıyo, kalçam ağrımıyo. özellikle kalça için olan işte bacağın bir tanesini öne aldığımızda hem kalçayı sıkıp hem pelvisi nasıl yukarı kaldırıyorsunuz? yapanlara helal olsun ben beceremedim. anlatırsanız sevinirim
tuvaletimi tutar gibi önü arkayı sıkarken, vajinal kaslarıda kagel egzersizi yapar gibi içerden yukarı doğru sıkarak çekiyorsun, bu arada da otomatik olarak pelvis öne geliyor zaten. ilk başlarda yapması anlaması kasları hissetmesi zor ama zamanla kaslar güçlendikçe tek tek istediğini sıkıp istediğini bırakabilecek hale geliyorsun. şimdilik yapabildiğin kadar yap konsantre olup sıkamasanda hayal et zamanla olacak.
birde gün içinde kagel egzersizi yaparsan pelvis kasların daha çabuk güçlenir; çişini tutar gibi, vajinanın içinde tampon varmış da düşmesin diye tutarmış gibi sıkıp bırak aklına geldikçe. bu egzersiz doğumu kolaylaştırmak, ileri yaşlarda tuvalet kaçırmamak ve esnekliğini kaybeden vajinayı sıkılaştırmak içinde tavsiye edilen bir egzersiz..

aynen bende bugün 9.kere yaptım şimdi anlamadığım 21 kere yapıcaz sonra yinemi 21 kere yapıcaz yani kaç kere yapıcaz 21 gün boyunca?

istediğin forma gelene kadar yapıyorsun sonra günde 15 dklık koruma programını yapıyorsun, bu program kitapda yazıyor mevcut hareketlerin sayısı azaltılarak 10-15dkya indirilmiş hali. yada haftada 1-2-3e indirerek yapanlarda varmış... hele bir istediğin forma gelde, vücudunu tanıyınca kendinde anlarsın zaten korumak için nekadar yapman gerektiğini...

tadli cnm sen diyete devam ediyomusun hiç uğramıyosun artık bizim topiğe

Slm cnm Allah in izniyle dikkat etmeye dewam ediyorum, nerdeyse 1,5 aydir baska topikteyim, arada
sizin topige girip yorum yaziyorum ama cvp veren pek olmuyor :))))

Sen napiyorsun, kilo wermen ne alemde diyete dewam mi?

Baslangic asamasinda olanlara gore guzel yol katetmissin masallah:nazar:
Kacirmis olabilirim wucudunda herhangi bi gelisme degisme war mi peki?
Ileri asamada olanlardaki degisiklikleri ben cok merak ediyorum once we sonrasi olarak
resiim paylasilsa daha motive edici olur hem :26:

Callanetics i arastirirken gordugum bu resim beni cok motive etmisti sizlede paylasayim ..

$callanetic pic.jpg
$callanetics pic2.jpg

Bu arada dun 3/21 yapmis olacaktim kosturmacalardan birazda tembelligimden wakit bulup yapamadim,
bugun ogleden once 3/21 i aksam 8-9 dan sonrada 4/21 i yapmayi dusunuyorum ne dersiniz sorun olmaz demi?.

Bu arada dun 3/21 yapmis olacaktim kosturmacalardan birazda tembelligimden wakit bulup yapamadim,
bugun ogleden once 3/21 i aksam 8-9 dan sonrada 4/21 i yapmayi dusunuyorum ne dersiniz sorun olmaz demi?.

Günde 2 defa olabilirmiş tatlım..

X