Callanetics Egzersizleri

call ile sıkılaşma sağladıktan sonra bırakırsak eğer eski halimize hemen döner miyiz :KK43: vücut hemen salar mı kendini?? :18::18:

mutlaka her sporda bırakınca geri dönüşler olur ama kilo almazsan çok büyük bir geri dönüş olmuyor cm olarak geri büyümeden çok, sıkılığın kaybı söz konusu oluyor.
geri dönüş süresi, birazda ne kadar zaman yaptığınla ilgili sanırım, forumdaki arkadaşlardan bildiğim kadarıyla, ilk 5-10 saatten sonra bırakanlar 1 ay sonra gevşedim diye geri geldiler. 21 yapanlar 2-3 ay sonra geri geldiler. ben yazın 1-1,5 ay kadar yapmamıştım popom biraz yumşamıştı, biraz da aşağı inmişti, duruşum bozulmuştu, göbekte gözüme batmaya başlamıştı ama ölçülerime bakınca 4cm incelen kalçamdan 2 cm artarak, 6 cm incelen belden 3 cm kalınlaşarak ve 2 kilo alarak dönmüşüm tatilden. belki kilo almasam cm olarak genişlemez, ayn kalırdım.

mutlaka her sporda bırakınca geri dönüşler olur ama kilo almazsan çok büyük bir geri dönüş olmuyor cm olarak geri büyümeden çok, sıkılığın kaybı söz konusu oluyor.
geri dönüş süresi, birazda ne kadar zaman yaptığınla ilgili sanırım, forumdaki arkadaşlardan bildiğim kadarıyla, ilk 5-10 saatten sonra bırakanlar 1 ay sonra gevşedim diye geri geldiler. 21 yapanlar 2-3 ay sonra geri geldiler. ben yazın 1-1,5 ay kadar yapmamıştım popom biraz yumşamıştı, biraz da aşağı inmişti, duruşum bozulmuştu, göbekte gözüme batmaya başlamıştı ama ölçülerime bakınca 4cm incelen kalçamdan 2 cm artarak, 6 cm incelen belden 3 cm kalınlaşarak ve 2 kilo alarak dönmüşüm tatilden. belki kilo almasam cm olarak genişlemez, ayn kalırdım.

bunu duyduğuma sevindim :KK17: ben iki hafta yaptım popodan gitmesini çok istedim fakat bacaklarda değişme oldu sonra tatil bitti ve yurda dönünce call ı da bırakmak zorunda kaldım halbuki çok iyi alışmıştım hatta bacak hareketleri gram zorlamıyordu burda yapamıyorum maalesef eve gittiğim her zaman yapmak istiyorummmm :21::21: kolay kolay peşini bırakmam artık call ın :KK49::KK49:

Sadece 20 gün değil, alışkanlık oluştursun diye 20 gün denmiş, istediğin ölçülere gelene kadar yapabilirsin, sonra da ara ara yaparsın...

Yaptıklarının hepsi faydalı ve zaman buldukça kesinlikle yapmaya devam et, callanetics de ekstra sıkılaşmana yardımcı olacaktır :) Bunun verdiği sıkılık bambaşka :)

Ben önce videoyu iyice izlemiştim, 3-4 sefer yaptıktan sonra hareketlere alıştım ve bir kağıda yazdım, şimdi videoyu açmadan yazdığım kağıda bakarak yapıyorum :) Önce bir videoyu izlemek kesinlikle faydalı oluyor :)

Yap onları, kaslar gerip gevşetmene yarıyor :))

Zuzana'nın tepinmesiz videoları da var :) Yere halı üstüne mat serince pek ses çıkmıyor ama sen bilirsin :)) Ruslar çok fena di mi :))

mat yok bendee en yakın zamanda alıp beraber tepinelim:KK1:
Ay rus rus diye diye valla balayımı iptal edicem:KK60:

mat yok bendee en yakın zamanda alıp beraber tepinelim:KK1:
Ay rus rus diye diye valla balayımı iptal edicem:KK60:

Mantıklı bir yere yaptırsaydın rezervasyon sen de :) Benim mat da parçalanmaya yüz tutmuş, bugün minik minik ufalandı resmen :) Eh canı çıktı haliyle üstünde 1 seneden fazladır tepiniyorum :)

Mantıklı bir yere yaptırsaydın rezervasyon sen de :) Benim mat da parçalanmaya yüz tutmuş, bugün minik minik ufalandı resmen :) Eh canı çıktı haliyle üstünde 1 seneden fazladır tepiniyorum :)

:)) bence onu için en mantıklı yer orası, bir musibet bin nasihattan iyidir meselesi:KK66: hala 1/93 yazdığını göremedik, enişte ruslara bakıyor mu diye kollamaktan gözleri şaşı gelin olacak birde.:KK4::KK4: hadi be gece kuşum başla artık kır şu üzerindeki rehaveti :KK4:

matın markası ne canım, ben 2 senedir ravel kullanıyorum 1cm hb den indirimden almıştım halı gibi hep yerde üstüne basıp geçiyoruz, fazla tepinmedim ama çoluk çocuk yer minderi olarak kullanıyoruz yeni yeni üst yüzeyi yıpranıp çizilmeye başladı...

:)) bence onu için en mantıklı yer orası, bir musibet bin nasihattan iyidir meselesi:KK66: hala 1/93 yazdığını göremedik, enişte ruslara bakıyor mu diye kollamaktan gözleri şaşı gelin olacak birde.:KK4::KK4: hadi be gece kuşum başla artık kır şu üzerindeki rehaveti :KK4:

matın markası ne canım, ben 2 senedir ravel kullanıyorum 1cm hb den indirimden almıştım halı gibi hep yerde üstüne basıp geçiyoruz, fazla tepinmedim ama çoluk çocuk yer minderi olarak kullanıyoruz yeni yeni üst yüzeyi yıpranıp çizilmeye başladı...

Tchibo'dan aldıydım sanırım 3 senesi vardır, ama son 1 seneden fazladır kullanılıyor işte.. Belki ondan kurumuştur üstü, 1 cm yok ama sanırım 6-7 mm vardır. HB'ye bir bakayım ben de :)

Bu da Gecekuşu için gelsin : Ukrainian Brides single and beautiful, sexy and cute ukrainian women. Dating agency from Ukraine

Bugun bir saat yapmaya calistim egzersizi, dun baslicam dmistim islerim wardi bugun baslamis oldum..
egitmen ustune basa basa wucudunuzu zorlamayin diyor, bende fazla zorlamak istemedim
egzersizi ilk bitirdigim dakkalarda ozellikle boynumda karnimda agri oldu yarim saat sonra fazla kalmadi?
normal mi sizce??
bu calismadan werim alabilmek icin kesinlikle cok dogru yapilmasi lazim
birebir uygulayabildigimi sanmiyorum :KK50:

Bugun bir saat yapmaya calistim egzersizi, dun baslicam dmistim islerim wardi bugun baslamis oldum..
egitmen ustune basa basa wucudunuzu zorlamayin diyor, bende fazla zorlamak istemedim
egzersizi ilk bitirdigim dakkalarda ozellikle boynumda karnimda agri oldu yarim saat sonra fazla kalmadi?
normal mi sizce??
bu calismadan werim alabilmek icin kesinlikle cok dogru yapilmasi lazim
birebir uygulayabildigimi sanmiyorum :KK50:

Üzülme hemen, ilk seferde süper yapabilen yok zaten :) Hatta zamanla ne demek istediğini daha iyi anlıyorsun ve hangi kası çalıştırman gerektiğini farkediyorsun, ve hatta varlığından haberin olmayan kaslarını çalıştırırken buluyorsun kendini :) Sadece devam et yeter...

demekki seninde benim gibi kalça kasların karın kaslarından daha güçlüymüş. ilk başlarda karın hareketinde tansiyon boyunda oluyor sonra sırta doğru iniyor. boynu fazla zorlamamak lazım dinlenerek yada elini başının altına koyarak yapabilirsin, mekik yapar gibi ama dikkat et başlangıçta dirsekleri yukarı kıvırarak aldığın pozisyon bozulmamalı...
titrem bendede hala bazen oluyor.
teşekkür ederim:)) vee 4/21 oldu:KK66:

bugün 4. yaptım ama hala heryerim ağrıyo acaba ne zaman geçer??
birde bu pelvis hareketlerini falan tam anlamıyla yapbildiğimi düşünmüyorumm:KK5::KK5:
yapanlar ne aşamadasınız rahat yapabiliyor musunuz:26::26::26:

birde bu pelvis hareketlerini falan tam anlamıyla yapbildiğimi düşünmüyorumm:KK5::KK5:

canım benim 21 günü geçti sanırım ama hâlâ zaman zaman bazı yerlerim ağrıyor ve pelvis hareketlerinde ben de zorlanıyorum,ara vererek 10a tamamlayabiliyorum.ilk zamanlar 3 taneyi zor yapardım:)çok zorlamıştı beni callanetics,zamanla alışıyosun,zaten videoda callan teyzeyle öğrencileri de kendini yerlere atıyor pelvis hareketlerinden sonra:) bizim zorlanmamız da normal bence:KK66:

sonunda bende basladim ve bugun hayatima callaneticsin gireli 3 gun oldu :) okulda paytak paytak yuruyorum her yanim sizliyor ustelik pilates de yapmis insanim spor hayatimda az bucuk yere sahip ama o karin hareketlerinde boynum olduruyor beni ne zaman duzelcek tahmini fikrinizi ogrenirsem sevinirim herkese bol incelmeler :))

bende hala karın hareketlerinde daha çok zorlanıyorum hele 2 bacağı kaldırıp yaparken pelvis hareketleride çok zor bacak esnetmede :KK50: ama dayanıyorum zar zor birde şu pelviz hareketleri ne işe yarıyodur kızlar:26:

sonunda bende basladim ve bugun hayatima callaneticsin gireli 3 gun oldu :) okulda paytak paytak yuruyorum her yanim sizliyor ustelik pilates de yapmis insanim spor hayatimda az bucuk yere sahip ama o karin hareketlerinde boynum olduruyor beni ne zaman duzelcek tahmini fikrinizi ogrenirsem sevinirim herkese bol incelmeler :))

hamlama ağrısı ilk 3 günden sonra geçer. onun dışında vücut çalıştıkça daha derin kasları kullanabiliyorsun, farkındalığın arttıkça ilk başta ordaki tüm kasları haybeye sıkıyorken sonraları birini sıkıp birini gevşetmeyi başarabiliyorsun buda yeni yerleri çalıştırmana ve yeni ağrılar yaşamana sebep olabiliyor... tabii bu ağrıya sevinmek gibi bir durum da yaşıyorsun:)))

bende hala karın hareketlerinde daha çok zorlanıyorum hele 2 bacağı kaldırıp yaparken pelvis hareketleride çok zor bacak esnetmede :KK50: ama dayanıyorum zar zor birde şu pelviz hareketleri ne işe yarıyodur kızlar:26:

bunu sen daha önce de sormamış mıydın? pelvis ne işe yarıyor yapmasam olmaz mı diye.. bacaklardan sırta kadar her yeri çalıştırıyor bence olmazsa olmaz..

callan teyze kitabında şöyle diyor " bu hareketin sırtınızı güçlendirdiğini göreceksiniz. ancak gerçek basen, kalça ve pelvis bölgenizdeki kasların iyice çalıştırılmış olmasından kaynaklanacaktır. Böylelikle cinsel gücünüzde artacaktır............ Bu egzersizler basen, kalça, bacaklar, bel ve karın bölgelerini çok iyi bir şekilde çalıştıran hareketlerdir. Pelvis hareketinden sonra yapılacak olan germe hareketleri ise bu egzersizle mükemmel bir şekilde bütünleştiği için de sonuç mükemmel olacaktır"

ilk başlarda çok zor tabii mola vererek 5 sağa 5 sola sonra yine 5 sağa 5 sola gibi bölerek yapmayı deneyebilirsin...

canim bana da indirme linkini atabilirmisin yanlis birseyler indirdim sanirim be[/B]n :26:

X