Callanetics Egzersizleri

bende bugün 11.kez yapıcaktım ama yapamadım evde değildim geç geldik eve bide regli oldum sabah heryerim ağrıyo dökülüyo resmen gezmekte yordu biraz ama yarın yapıcam fazla ara vermemek gerekiyomuş galiba....bide giyinirken az önce yan taraflarım baya gitmiş şok oldum:KK53: eşimde bugün diyo popon küçülmüş senin oda üzülüyo galiba küçüldü diye:KK1::KK1::KK1: ağzın bal yesin dedim bende bu egzersizler çok etkili kızlar işe yarıyomuş gerçekten hemde 10. yapışta farkettim bide ara vermiştim 2 gün vermeseydim 12 gün yapmış olucaktım bide tabi bugünde yapamadım yarın yapıcam kısmetse tabi bu kadar ağrım olmassa benim reglim çok ağrılı ve çok zor geçiyo çünkü :KK50::KK50::KK50: yada bi kç gün yapmam sonra bi başlarım bidahaki reglime kadar ara vermeden yaparım ozamanda zaten istediğim incelmeye ve sıkılamaya ulaşırım sonrasındada hergün yapmıycam 2 günde 1 yapıcam:)))

Son düzenleme:
üstüme alınmam gerek bir yorum gördüm sanırım ben:KK1:

ayy valla billa yarın başlıcam yaa ertelememin sebebi de ne biliyor musun kuzu?
ayın 15 inde izmire gidiyorum,gelinlik diktiricem onun için,10 gün falan kalıcam şimdi başlayıp ara vermek de istemiyorum orada yapmam imkansız zaten,acaba şimdilik pilates bandıya bacak çalışsam da dönüşte mi call a adamakıllı başlasam diyorum.Bİr yandn da başla ,ara ver nolcak ki hareket harekettir diyorum ama bu ara çok hantalım kendi kendimi kandırıyorum sanıım:KK1: bugün yediğim şeyleri bir yazsam bana 5 caall üst üste yapma cezası verirsin:KK1:

ayy balayndaki ruslar geldi aklıma ühüüüüüüüüü:KK43:

Bak balayındaki ruslar bunlar olacak :From Russia with russian bride.

Bak ben sadece 12 defa yaptım tamam mı.. 12 defa... Değişim süper, başka şeyler de yapıyor muyum tabii ki evet, Bodyrock Zuzana, t5t, Jillian, arada başka şeyler vs. ama Zuzana gibi Callanetics'in de yeri ayrı oldu bende :)

bende bugün 11.kez yapıcaktım ama yapamadım evde değildim geç geldik eve bide regli oldum sabah heryerim ağrıyo dökülüyo resmen gezmekte yordu biraz ama yarın yapıcam fazla ara vermemek gerekiyomuş galiba....bide giyinirken az önce yan taraflarım baya gitmiş şok oldum:KK53: eşimde bugün diyo popon küçülmüş senin oda üzülüyo galiba küçüldü diye:KK1::KK1::KK1: ağzın bal yesin dedim bende bu egzersizler çok etkili kızlar işe yarıyomuş gerçekten hemde 10. yapışta farkettim bide ara vermiştim 2 gün vermeseydim 12 gün yapmış olucaktım bide tabi bugünde yapamadım yarın yapıcam kısmetse tabi bu kadar ağrım olmassa benim reglim çok ağrılı ve çok zor geçiyo çünkü :KK50::KK50::KK50: yada bi kç gün yapmam sonra bi başlarım bidahaki reglime kadar ara vermeden yaparım ozamanda zaten istediğim incelmeye ve sıkılamaya ulaşırım sonrasındada hergün yapmıycam 2 günde 1 yapıcam:)))
mrb bende başlamak istiyorum ama ne rede yazıyor ayrıntılar yardım lütfennnnnn

bugün itibariyle bende başladım bitişte bacaklarım felaket titredi yaparken baya bi zorlandım inşallah devamını getirebilirim:KK8::KK8:

Ben birazdan 10.yapacağım.
Geçen hafta bende regl oldum ve benim ki de çok ağrılı geçiyor.
O yüzden ara vermek zorunda kaldım.
Ama 2 gün önce yaptığım ölçümlerde bel ve göbekte 2 cm gibi bir
incelme olduğunu gördüm.Diğer yerler aynıydı.
Aslında ara vermeden yapsam epey bir faydasını görecektim ya neyse artık
bundan sonra dikkat etmeye çalışırım ne yapayım.

2/21 i de yaptım bugün.karın hareketleri benim için nedense çok zorlayıcı oluyo.boynum kopcak nerdeyse, titreme falan mevcut. bacak,kalça hareketleri ise yaparken kolay geliyo ama nedense bitirdiğimde titreme bacak bölgesinde söz konusu oluyo:44:

2/21 i de yaptım bugün.karın hareketleri benim için nedense çok zorlayıcı oluyo.boynum kopcak nerdeyse, titreme falan mevcut. bacak,kalça hareketleri ise yaparken kolay geliyo ama nedense bitirdiğimde titreme bacak bölgesinde söz konusu oluyo:44:

demekki seninde benim gibi kalça kasların karın kaslarından daha güçlüymüş. ilk başlarda karın hareketinde tansiyon boyunda oluyor sonra sırta doğru iniyor. boynu fazla zorlamamak lazım dinlenerek yada elini başının altına koyarak yapabilirsin, mekik yapar gibi ama dikkat et başlangıçta dirsekleri yukarı kıvırarak aldığın pozisyon bozulmamalı...
titrem bendede hala bazen oluyor.

Bak ben sadece 12 defa yaptım tamam mı.. 12 defa... Değişim süper, başka şeyler de yapıyor muyum tabii ki evet, Bodyrock Zuzana, t5t, Jillian, arada başka şeyler vs. ama Zuzana gibi Callanetics'in de yeri ayrı oldu bende :)

ayyyyyyyyyyy:KK43::KK43:
zuzanayı denedim ben tepinemiyom öle tepinebilsem de kovarlar siteden:KK1:

bence hemen yapman kilo vermeni de hızlandırır. spor + diyet birlikte götürürsen kilo verme süren yarıya inmiş olur.

Hiç beklemeden çabuk başla :)

hemen başlayabilirsin canım, hem sarkmadan kilo verirsin hemde verdiğin her 1 kilo 2 kilo gibi görünür.
ben bu sayede hedef kiloma ulaşmama 7 kilo varken hedeflediğim bedene geldim, 7 kilo daha azken giydiğim elbiseyi giydim, üstelik vücudum da daha güzel daha kıvrımlı görünüyor..

:KK16::KK16: Cevap icin tesekkurler kizlar...
Gecen bikac kere denedim tabi tamamini yapamadim zorlandim bariz..
ama yaptik sonra cok rahatladim vucudumda ufak deisimler farkettim :nazar:
birde bu hareketleri nasil yapiorsunuz laptop u acip karsisina geciorm video seyredicem die
bazi hareketlere tam odaklanamadigim oluyor :44:
Bu hareketleri 20 gun boyunca yapiorz yanilmiyorsam peki ya sonrasi icin ??
we bi donem sonra birakinca wucud cabucak eski goruntusune donmuyor mu :44::44:

Bugun duzenli olarak callanetics e basliyorum Allah in izniyle :nazar:

hemen açıyorum kara kaplı defterimi:) calla başladıktan sonra belden 7 cm, kalçadan 5cm incelmişim ve ilk yaptığım ayda 1 kilo vermişim genelde 60-61 kilolarda gezinmişim.
fakat beraberinde aklıma estikçe pilates,yoga, step ve haftada 2-3 gün yüzme yaptım bunları calla başlamadan önceki 1 sene boyuncada yapmıştım ve sonrasında da yaptım.

kız kardesim 20 gün sadece call yaptı onun ölçülerini de önceki sayfalarda paylaşmıştım, bulursanız(alıntılayın lütfen) tek başına call yapmanın etkilerini görmek açısından daha sağlıklı bilgi verir.

2 sene kadar önce 83 kiloydum haftada 2 gün yüzme, 2 gün step-aerobik ve 3-4 gün pilates yapıyordum ve yediklerime de dikkat ederek 1-1,5 sene sonunda 60-62 kiloya indim. hedefim eskisi gibi 53 kilo olup yıllardır giyemediğim bir elbisemi giymekti ama kocişim çok kiloverdiğimi söyleyip protestoya başlayınca bir süre kilomu korumaya karar verdim tesadüfen bu dönemde de callanetics ile taniştım. 10 gün yaptıktan sonra kalçadan ve belden 2cm kadar incelmiştim ki dizimden sakatlanınca hergün yapamaz oldum haftada 2-3-4 gün yapabildiğim kadar yaptım(beraberinde diğer sporlarada devam ettim) zaman zaman 1-2 hafta yada 1-2 ay ara verdiğim oldu ama hep dönüp dolaşıp callan teyzeye devam ettim:)) sonunda 53 kilo olmadım ama 60 kiloyla tekrar o elbiseyi giydim, üstelik kalçası ve beli eskisi gibi üzerime oturmuyordu:))))

:KK9::KK9::KK9: gercekten cok motiwe edici guzel haberler :nazar:
zayiflamaya yardimci olsun die ve vucudumdaki sarkma vs onlemek icin leslie yapiyorum duzenli bisiklet surmeye calisiyorum bazen gunde yarim saat,
bir saat, duruma gore zamanim olursa iki saat yani bosluk wakit buldukca atliorm bisiklete ne dersinzi faydasi olur mu ustune callanetics i de etkilesem?
bide shred hareketlerinin sonuclari da beni en az callanetics kadar etkilemisti, shred, callanetics, leslie, bisiklet kombini nasil olur sizce :KK36:

shred i yapior musun sende :KK19:

bacak haraketlerinden sonra yapılan esneme hareketleri ne işe yarıyor kızlar ben onları yapmak istemiyorum yapmasam nolur :KK70: 2 gundur yapıyorum bu arada

biz zaten 10 saatlik programı 21 gün yapıyoruz canım

laelaelaelaelae ben yine unuttum ölçüleri yanıma almayı :kedi:

Dün tatil günümdü 6/21 oldu ve ben yine sanırım tamamlayamıycam perşembe günü şehir dışına gidicem belki orda devam edebillirim ama şimdilik bilmiyorum...
slm verdiğin bilgiler çk güzel rica etsem banada kitabın linkini atabilirmisin ,şimdiden tesekkür ederim

:KK16::KK16: Cevap icin tesekkurler kizlar...
Gecen bikac kere denedim tabi tamamini yapamadim zorlandim bariz..
ama yaptik sonra cok rahatladim vucudumda ufak deisimler farkettim :nazar:
birde bu hareketleri nasil yapiorsunuz laptop u acip karsisina geciorm video seyredicem die
bazi hareketlere tam odaklanamadigim oluyor :44:
Bu hareketleri 20 gun boyunca yapiorz yanilmiyorsam peki ya sonrasi icin ??
we bi donem sonra birakinca wucud cabucak eski goruntusune donmuyor mu :44::44:

Bugun duzenli olarak callanetics e basliyorum Allah in izniyle :nazar:

:KK9::KK9::KK9: gercekten cok motiwe edici guzel haberler :nazar:
zayiflamaya yardimci olsun die ve vucudumdaki sarkma vs onlemek icin leslie yapiyorum duzenli bisiklet surmeye calisiyorum bazen gunde yarim saat,
bir saat, duruma gore zamanim olursa iki saat yani bosluk wakit buldukca atliorm bisiklete ne dersinzi faydasi olur mu ustune callanetics i de etkilesem?
bide shred hareketlerinin sonuclari da beni en az callanetics kadar etkilemisti, shred, callanetics, leslie, bisiklet kombini nasil olur sizce :KK36:

shred i yapior musun sende :KK19:

Sadece 20 gün değil, alışkanlık oluştursun diye 20 gün denmiş, istediğin ölçülere gelene kadar yapabilirsin, sonra da ara ara yaparsın...

Yaptıklarının hepsi faydalı ve zaman buldukça kesinlikle yapmaya devam et, callanetics de ekstra sıkılaşmana yardımcı olacaktır :) Bunun verdiği sıkılık bambaşka :)

Ben önce videoyu iyice izlemiştim, 3-4 sefer yaptıktan sonra hareketlere alıştım ve bir kağıda yazdım, şimdi videoyu açmadan yazdığım kağıda bakarak yapıyorum :) Önce bir videoyu izlemek kesinlikle faydalı oluyor :)

bacak haraketlerinden sonra yapılan esneme hareketleri ne işe yarıyor kızlar ben onları yapmak istemiyorum yapmasam nolur :KK70: 2 gundur yapıyorum bu arada

Yap onları, kaslar gerip gevşetmene yarıyor :))

ayyyyyyyyyyy:KK43::KK43:
zuzanayı denedim ben tepinemiyom öle tepinebilsem de kovarlar siteden:KK1:

Zuzana'nın tepinmesiz videoları da var :) Yere halı üstüne mat serince pek ses çıkmıyor ama sen bilirsin :)) Ruslar çok fena di mi :))

hangi esnemeyi dediğini tam anlamadım ama genel olarak esnemezsen ağrın olur, çalıştırdığın kaslarda biriken laktik asit esnerken atılıyor ve kaslar uzayıp rahatlıyor. karın, kalça vs. hareketlerinde gerekli pozisyona tam olarak gelemezsin buda yeterince verim almanı engeller. ayrıca esnek olmak iyidir, günlük yaşamında hareketlerine de zerafet katar.

verilen adresteki linki indirdim fakat ilk 5 dk var sonrası çalışmıyo 1 saat olarak gösterdigi halde

Hareketleri gösteren linli lütfen birisi mesaj atsın ,tam motive olmuşken açılmıyo :KK43:((

call ile sıkılaşma sağladıktan sonra bırakırsak eğer eski halimize hemen döner miyiz :KK43: vücut hemen salar mı kendini?? :18::18:

X