Callanetics Egzersizleri

halim kalıyor kalmasına da eve geç geliyorum 8de akşam yemeği yiyorum 6da yesem çok daha iyi olur ama. bir aydır diyet yapmaya çalışıyorum boğazımı tutamıyorum işte :KK43: sürekli spor yapıyorum zaten eliptik bisiklet almam çok iyi oldu. bu gün 3. günüm calla ile. inşallah güzel sonuçlar alırım..

Benim de yemek 8i buluyor, eve gel hazırla falan derken.. Boğazı tutmak ayrı bir sanat, ben çok zor öğrendim :) Tek tavsiyem akşamları tek bir tabak ye, porsiyonları azalt ve bir akşamlık az yemek yap, yedikten sonra da esonrasında da atıştırma... Öyle öyle alıştım ben...

özel mesajla gönderdiğin linkleri tek tek indirdm bu sefer de bozuk bozuk çalıyor,görüntü yok ,eskiye devam edicem sanırım ben:KK43:

hangi medya oynatıcıyı kullanıyorsunuz bilmiyorum, ama windows media player bazı videoları goruntuleyemiyor, ben de yasadım sadece ses vardı, bs player ya da vlc media player yuklemeyi deneyin, o zaman goruntu de geliyor

bu arada ben cumartesi baslamıstım call yapmaya,
ama o gunu daha cok deneme, hareketleri anlama gibi dusundum, pazar gunu de aynı seyi yapıp pazartesiden itibaren de normal program olarak baslayacaktım ama cok kotu hastalandım, kolumu kaldıramıyorum, ilaçla ayaktayım mecbur cocuk var. insaallah atlatırsam duzenli yapacagım.
bisiklete de uzun bir aradan sonra tekrar baslamıstım ama su an ona da gucum yok.

özel mesajla gönderdiğin linkleri tek tek indirdm bu sefer de bozuk bozuk çalıyor,görüntü yok ,eskiye devam edicem sanırım ben:KK43:

Allah allah ya üzüldüm. Gom Player yüklemeyi dene dicem ama? Onda düzgün çalıyor hemen her akşam bende valla... BS player da mahlep'in dediği gibi iyi bir video oynatıcısıdır...

Evolution gönderdiydim ben sana değil mi?

Geçmiş olsun mahlep, boşver herşeyden önce sağlık önemli.. Atlat rahatsızlığını başlarsın sen de sonra :)

Son düzenleme:
Benim de yemek 8i buluyor, eve gel hazırla falan derken.. Boğazı tutmak ayrı bir sanat, ben çok zor öğrendim :) Tek tavsiyem akşamları tek bir tabak ye, porsiyonları azalt ve bir akşamlık az yemek yap, yedikten sonra da esonrasında da atıştırma... Öyle öyle alıştım ben...

haklısın.. teşekkür ederim :) yemekten sonra hiç birşey yememeliyim. sen ne kadar sürede kaç kilo verdin ?

haklısın.. teşekkür ederim :) yemekten sonra hiç birşey yememeliyim. sen ne kadar sürede kaç kilo verdin ?

Kilo vereli heralde 3 seneye yakın olmuştur. İlk 6-7 ayda 8 kilo verdim, kendimi beğendim kaldım o kiloda, sonra az daha vereyim dedim, 5 gitti bir anda (1 aydan kısa sürede), beğenmedim 2 aldım derken iyiyim şimdi :) Sadece porsiyon azalttım ve hareketi arttırdım, o kadar..

Ben de başlayabildim sonunda.
Bugün 3.günüm.
Her tarafım ağrıyor, ama kendimi hareketleri doğru yapamıyormuş gibi hissediyorum.
Ben tam konsantre olurken hareket bitiyor.
Yine de benim kitabımda pes etmek kelimesi olmadığı için devam edeceğim tabiiki.
Özellikle pelvisi döndürdüğümüz harekette zorlanıyorum.
Yapan arkadaşlar size soruyorum,siz de benim gibiydiniz demi.
Bir sorum da;eğitmen ve öğrenciler ne kadar esnek öyle,siz de böyle esnek olacaksınız
zamanla diyor eğitmen,siz oldunuz mu?
Hayran olunmayacak gibi değil.
Onlar ayaklarını yere 90 derece düz kaldırıyor
ben heralde 60 derece ancak kaldırıyorumdur.

Ben de başlayabildim sonunda.
Bugün 3.günüm.
Her tarafım ağrıyor, ama kendimi hareketleri doğru yapamıyormuş gibi hissediyorum.
Ben tam konsantre olurken hareket bitiyor.
Yine de benim kitabımda pes etmek kelimesi olmadığı için devam edeceğim tabiiki.
Özellikle pelvisi döndürdüğümüz harekette zorlanıyorum.
Yapan arkadaşlar size soruyorum,siz de benim gibiydiniz demi.
Bir sorum da;eğitmen ve öğrenciler ne kadar esnek öyle,siz de böyle esnek olacaksınız
zamanla diyor eğitmen,siz oldunuz mu?
Hayran olunmayacak gibi değil.
Onlar ayaklarını yere 90 derece düz kaldırıyor
ben heralde 60 derece ancak kaldırıyorumdur.

:))) tabiiki hepimiz zorlanıyorduk ilk başta...
ben okulda rapor alıp bedene eğitimi dersine bile girmeyen biriyken 30 yaşında 80 kiloyla spora başladım. pilates ve yüzme ile...
hani callda yere oturup bacakları iki yana açıyorsun öne eğiliyorsun ya o hareketin aynısı pilateste de var. ben oturma kemiklerimin üzerinde duramıyordum, geriye düşüyordum, eşim çok gülüyordu halime:))) sırt üstü yatıp ayaklarımı yerden 1 defa zor kaldıramıyordum gerisi gelmiyordu:)) ama vazgeçmedim bacaklarım kalkmasada ben kaldırmaya çabaladım. eskiden 10 mekik çekmek mucizeydi, şimdi günde 200den fazla mekik çekiyorum, zaten sadece callda yaptığımız karın hareketi sayısı 400 tane.

callanetics başlı başına zor bir spor.. geçen yıl, 1 senedir pilates, yüzme ve step aerobik yapan birisi olarak callaneticse başladım ilk seanslarda ben de zorlandım. bir çok kişi yarım bırakıyor zaten yada sayıları yarım yapıyor. kondisyonu çok iyi olan, kendine çok güvenerek başlayan bir çok arkadaşımızın da ilk seansın sonunda bacakları titriyordu:))

esneklik kişiye göre değişiyor sanırım. ben fazla esnek değilim. şuan iki bacak birleşikse başım dizime değiyor ama bacaklar açıkken yerden bir karış yukarda kalıyorum, bazen sağa sola esnerken başım dizime değiyor bazende 15-20cm yukarda kalıyor, ayakta yapılan bacak esnetmelerde de, bacaklarım yükseğe kalkıyor ama üstüne tam kapanamıyorum. işin sırrı kendini serbest bırakmakta ama ben hep bir yeri sıkıyor oluyorum farkedip bırakana kadar da sayısı bitmiş oluyor...

pelvis döngüsü çok zor bir hareket, videoda dikkat et hepsi çok zorlanıyor, hatta callan teyze bile bitirince yere yatıyor:)) benimde en zorlandığım hareket oydu, halada o... ama geçen gün sağımı solumu karıştırıp 2. defa aynı yöne dönmüşüm farkedince diğer taraf eksik kalmasın dedim orayada 20 defa döndüm, kolay değil ama zamala oluyor hepsi. sonuçları almaya başlayınca da bu zorluğa değdiğini görüyorsun...

15/21

öncesinde 1 saat tempolu yürüyüş..malum hava bahar gibi..

bacaklarım artık taşlıktan çıktı kaya olma yolunda..iki tane kazığın üstünde yürüyomuşum gibi:KK1:
ama gelgelelim ki göbekte istediğimi alamadım henüz..erken biliyorum..göbeği şişirip şişirip 15 günde dümdüz olmasın beklemek olmaz..öyle olsa kimsenin göbeciği olmaz dı di mi?

sürekli yapan arkadaşlar kaç saatten sonra göbeğiniz istediğiniz gibi oldu..?
gerçi göbeğin altındaki kasları elle hissedebiliyorum da üstünde hala et tabakası var..ne nalet bişey şu göbek..en zor o eriyor..:KK43::KK43:

Bugün belim ağrıyor ve yapamayacağım galba diye üzüldüm, var mı böyle bir şey ya :) Babaanneyle beraber mi yapsam ki acaba :))

az önce yaptım bu egzersizi yaklasık 1 saat sürüyo çok zor yaaa basım ağrıyo her yerim titriyo şuan yarın nasıl yapıcam ben yaa off insallah alışır vücut birde kadın çok idealı konusuyo gerçekten o öyle dedikçe insanın daha çok yapası geliyo ama hareketler zor birde yanlardaki yağlar için bel yağları falan birde kollar için pek bişey yaptırmıyo benim en çok şikayetim kollrımın kalınlığı göğüs bölgem ve yanlarımdaki yağlar doğumdan kaldı devam etsemmi bilemedim bak şimdi:26: kızlar sizce oralarada etki edermi bu egzersizler

Son düzenleme:
Kilo vereli heralde 3 seneye yakın olmuştur. İlk 6-7 ayda 8 kilo verdim, kendimi beğendim kaldım o kiloda, sonra az daha vereyim dedim, 5 gitti bir anda (1 aydan kısa sürede), beğenmedim 2 aldım derken iyiyim şimdi :) Sadece porsiyon azalttım ve hareketi arttırdım, o kadar..

inşallah bende o şekilde yapabilirim :) tek sorun abur cubur :S geç saatte yenilen bisküviler krakerler ..

az önce yaptım bu egzersizi yaklasık 1 saat sürüyo çok zor yaaa basım ağrıyo her yerim titriyo şuan yarın nasıl yapıcam ben yaa off insallah alışır vücut birde kadın çok idealı konusuyo gerçekten o öyle dedikçe insanın daha çok yapası geliyo ama hareketler zor birde yanlardaki yağlar için bel yağları falan birde kollar için pek bişey yaptırmıyo benim en çok şikayetim kollrımın kalınlığı göğüs bölgem ve yanlarımdaki yağlar doğumdan kaldı devam etsemmi bilemedim bak şimdi:26: kızlar sizce oralarada etki edermi bu egzersizler

kollarını arkaya çevirerek yaptığın ısınma hareketi kolları özellikle trisepsleri(el sallarken sallanan kısım, tuzluklar:))) çok iyi topluyor. sağa sola eğilerek yapılan ısınma dediği hareket beli ortaya çıkarıyor. call simitleri de topluyor, bunu kalça hareketleri yapıyor sanırım. pelvis döngüleride her tarafı çalıştırıyor...

ilk 3 gün ağrı oluyor, klasik hamlama ağrısı.. yaptıkça rahatlarsın esnemeleri ihmal etme onlar ilaç:) nekadar iyi esnersen ağrın okadar az olur. yapamayacak gibi olursanda 48 saatten fazla ara vermemeye çalış. vazgeçme, sonuç çok güzel olacak, vücudun hızla güçlenecek, şekillenerek incelecek, 1 hafta sonra kolaylamaya başlayacak, sende kendindeki değişimi hissetmeye başlarsın zaten...

Son düzenleme:
:))) tabiiki hepimiz zorlanıyorduk ilk başta...
ben okulda rapor alıp bedene eğitimi dersine bile girmeyen biriyken 30 yaşında 80 kiloyla spora başladım. pilates ve yüzme ile...
hani callda yere oturup bacakları iki yana açıyorsun öne eğiliyorsun ya o hareketin aynısı pilateste de var. ben oturma kemiklerimin üzerinde duramıyordum, geriye düşüyordum, eşim çok gülüyordu halime:))) sırt üstü yatıp ayaklarımı yerden 1 defa zor kaldıramıyordum gerisi gelmiyordu:)) ama vazgeçmedim bacaklarım kalkmasada ben kaldırmaya çabaladım. eskiden 10 mekik çekmek mucizeydi, şimdi günde 200den fazla mekik çekiyorum, zaten sadece callda yaptığımız karın hareketi sayısı 400 tane.

callanetics başlı başına zor bir spor.. geçen yıl, 1 senedir pilates, yüzme ve step aerobik yapan birisi olarak callaneticse başladım ilk seanslarda ben de zorlandım. bir çok kişi yarım bırakıyor zaten yada sayıları yarım yapıyor. kondisyonu çok iyi olan, kendine çok güvenerek başlayan bir çok arkadaşımızın da ilk seansın sonunda bacakları titriyordu:))

esneklik kişiye göre değişiyor sanırım. ben fazla esnek değilim. şuan iki bacak birleşikse başım dizime değiyor ama bacaklar açıkken yerden bir karış yukarda kalıyorum, bazen sağa sola esnerken başım dizime değiyor bazende 15-20cm yukarda kalıyor, ayakta yapılan bacak esnetmelerde de, bacaklarım yükseğe kalkıyor ama üstüne tam kapanamıyorum. işin sırrı kendini serbest bırakmakta ama ben hep bir yeri sıkıyor oluyorum farkedip bırakana kadar da sayısı bitmiş oluyor...

pelvis döngüsü çok zor bir hareket, videoda dikkat et hepsi çok zorlanıyor, hatta callan teyze bile bitirince yere yatıyor:)) benimde en zorlandığım hareket oydu, halada o... ama geçen gün sağımı solumu karıştırıp 2. defa aynı yöne dönmüşüm farkedince diğer taraf eksik kalmasın dedim orayada 20 defa döndüm, kolay değil ama zamala oluyor hepsi. sonuçları almaya başlayınca da bu zorluğa değdiğini görüyorsun...

Yaş olarak hemen hemen aynı sayılırız.Öğrenmek istediğim buydu işte.Ben kendimi kazık gibi görmeye başlamıştım çünkü.
Biliyorum zamanla olacak ama o hareketleri yarım yamalak yaptığımı düşünüp üzülüyorum bir an için.
Söylediklerin inan motivasyon oluyor benim için.
Herkese de yardımcı olmaya çalışıyorsun,çok teşekkür ederim gerçekten.
Yeni başlayan herkese uzun uzun mesajlar yazarak cevaplıyorsun.

Bugün akşam yemekten sonra yorgunluktan uyuyup kalmışım.
Kalktığımda 23.30 du.
Zaten uyurken bile aklımda sürekli Callanetics vardı.
Kalkıp yapmalıyım dedim durdum kendime.
Valla makineye de çamaşırları attım, başladım ve şükür bitirdim.
Sabahta mesai var ama yapmazsam çok pişman olacaktım.
Bir duş alıp yatacağım.Herkese iyi geceler.

Yaş olarak hemen hemen aynı sayılırız.Öğrenmek istediğim buydu işte.Ben kendimi kazık gibi görmeye başlamıştım çünkü.
Biliyorum zamanla olacak ama o hareketleri yarım yamalak yaptığımı düşünüp üzülüyorum bir an için.

Kalktığımda 23.30 du.

:) rica ederim canım, ilk başlarken başkalarının yorumlarını aldığı sonuçları okumak benim için de çok motive ediciydi, hala da öyle...

Kalktığımda 23.30 du.

Dün gece ben de homurdanıp durdum kendime beli sakatlayacak zamanı buldum diye :KK70: Gece yatarken aklımda callanetics ile yapamadığım tibet vardı, sabah zuzana da yapamayacağım zaten diye homurdanıp durdum :)) Ben de kütükten halliceydim, daha yeni 4. yapışta falan açılmaya başlamıştı biraz bacaklarım :) Çoook normal :)

nnnyyy bulaştırdı beni de Callanetics'e, inanamıyorum hala sıkılmayıp aksine sevip devam ettiğime, çok iyi etti çoook :)

Dün gece ben de homurdanıp durdum kendime beli sakatlayacak zamanı buldum diye :KK70: Gece yatarken aklımda callanetics ile yapamadığım tibet vardı, sabah zuzana da yapamayacağım zaten diye homurdanıp durdum :)) Ben de kütükten halliceydim, daha yeni 4. yapışta falan açılmaya başlamıştı biraz bacaklarım :) Çoook normal :)

nnnyyy bulaştırdı beni de Callanetics'e, inanamıyorum hala sıkılmayıp aksine sevip devam ettiğime, çok iyi etti çoook :)

:))) bulaştırırım işte öyle, enişteler de sonucu görünce bana teşekküre gelsin:))

akşam yatılı misafirim vardı, halada var.. bende yapamadım. 1 saat sonra misafir geleceğini öğrenince, apar topar önce t5t yaptım sonra ortalığı topladım, 30dk daha olsa call da yapardım:)))

Son düzenleme:
X