Callanetics Egzersizleri

nnnyyy canım tabloya baktıkça bakasım geldi vallaaa

:))) ozamanlarda yazmıştım bu rakamları sende o dönemde call yapıyordun sanırım okumuşsundur bunları ama şimdi böyle tablo halinde görünce bir başka oluyormuş, valla benimde baktıkça bakasım geldi :)))

Son düzenleme:
5/21

bazı hareketleri daha rahat yapıyorum..ama karın hareketlerinde bir müddet sonra hala zorlanıyorumm..vücudumu tam olarak kontrol edemiyorum henüz ama daha rahat esniyorum..
artık kas ağrısı ve mide bulantısı yok..:21:

ben de karın hareketlerine çok alıştım rahatım ama popo hareketleri hala kasıyo :KK50: başımdan ateş çıkıyo sanki :KK17:

merhaba arkadaslar
ilk kez yazıyorum bu baslıga, ama gecen aylarda pek cok sayfayı okudum, burda okuduklarımın ısıgında ve baska forumlardan da faydalanarak call ile alakalı pek cok video indirdim. elimde hem kitap formatında olan, hem 21 gunluk 1o saatte genclesin videosu, hemde su 8 parcadan olusan video var.. ama ancak 10 gun once denedim yapmayı. sonuc maalesef 0.. yani burda okuyorum pek cok arkadas hareketlerin zor oldugundan, bacagının titrediğinden, gucunun yetmediğinden yakınmıs.. benim hic oyle bi sorunum olmadı cunku cogu hareketi anlamadım.. yani yapamadım, tam olarak nereyi gergin nereyi gevsek tutmak gerekiyo, o hareketle nereyi calıstıracagız anlayamadım.. oglum da kafamı cok karıstırdı o sıra, konsantre olabilseydim farklı olur muydu bilmiyorum ama, bu basarısızlık hevesimi de kırdı, bir daha denemedim . oysa burda yorumları okudukca, yapanları gordukce gaza geliyorum, ama devamını getiremiyorum. var mı bana oneriniz, nasıl yapabilirim, nasıl surekli yapmak icin motive olabilirim ve en onemlsi bu egzersizi yaparken bir hareketi dogru yapıp yapmadıgımı nasıl anlayabilirim?

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar
ilk kez yazıyorum bu baslıga, ama gecen aylarda pek cok sayfayı okudum, burda okuduklarımın ısıgında ve baska forumlardan da faydalanarak call ile alakalı pek cok video indirdim. elimde hem kitap formatında olan, hem 21 gunluk 1o saatte genclesin videosu, hemde su 8 parcadan olusan video var.. ama ancak 10 gun once denedim yapmayı. sonuc maalesef 0.. yani burda okuyorum pek cok arkadas hareketlerin zor oldugundan, bacagının titrediğinden, gucunun yetmediğinden yakınmıs.. benim hic oyle bi sorunum olmadı cunku cogu hareketi anlamadım.. yani yapamadım, tam olarak nereyi gergin nereyi gevsek tutmak gerekiyo, o hareketle nereyi calıstıracagız anlayamadım.. oglum da kafamı cok karıstırdı o sıra, konsantre olabilseydim farklı olur muydu bilmiyorum ama, bu basarısızlık hevesimi de kırdı, bir daha denemedim . oysa burda yorumları okudukca, yapanları gordukce gaza geliyorum, ama devamını getiremiyorum. var mı bana oneriniz, nasıl yapabilirim, nasıl surekli yapmak icin motive olabilirim ve en onemlsi bu egzersizi yaparken bir hareketi dogru yapıp yapmadıgımı nasıl anlayabilirim?

canım dublajlı videodan izleyip ne dediğini duyarak yapıyorsun değil mi? sadece bakarak malesef anlaşılmıyor.
bence önce sadece videoyu izle, her hareketi anlamaya çalış sonra aşama aşama söylediğini yap. her seferinde zaten şöylüyor, bacağı kaldır, öne kıvır, kalçayı sık, pelvisi öne al gibi anlatıyor onun verdiği sırayla başlangıç pozisyonlarını al. zamanla daha iyi olacaksın.
nerede zorlanma hissedeceğini de söylüyor ama ilk başta genelde tüm vücudunu kasıyorsun zamanla tek tek kasları sıkıp bırakmayı, hareketin yükünü istediğin kas grubuna vermeyi falan öğreniyorsun.

8 parçalık video dediğin hangisi anlamadım. 10saatte gençleşin olanı yapıyoruz...

Son düzenleme:
6/21

yarın tatil..:KK8:

başlarken ölçülerimi almıştım..6.gün bitiminde yine aldım..göğüs 1cm- basen,bel,göbekten 2 cm..:KK16:
c.tesi devamm..

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar

21 deyip neden 10.günde pes ettin ki... zaten spor geçmişi olmayan spora yeni başlamış biri spora başladıktan sonra yaklaşık 1 ay

tartılmamalı spor yapan kas-vücut şişer 1-2 kilo bile alabilir, pes etmek için yeterli bi bahane değil mi :) Hiç kafanı karıştırma gerekirse 1gün yap-1 gün dinlen ama dublajlı videoyla 21 saati tamamla... belki benim call.resimlerim motivasyon olabilir, hani ben olmamış olsam inanmazdım call.e. :))

Türkiye`nin 1 numarali Zayiflama-destek Platformu

resimlerim yukarıdaki linkde..

canım dublajlı videodan izleyip ne dediğini duyarak yapıyorsun değil mi? sadece bakarak malesef anlaşılmıyor.
bence önce sadece videoyu izle, her hareketi anlamaya çalış sonra aşama aşama söylediğini yap. her seferinde zaten şöylüyor, bacağı kaldır, öne kıvır, kalçayı sık, pelvisi öne al gibi anlatıyor onun verdiği sırayla başlangıç pozisyonlarını al. zamanla daha iyi olacaksın.
nerede zorlanma hissedeceğini de söylüyor ama ilk başta genelde tüm vücudunu kasıyorsun zamanla tek tek kasları sıkıp bırakmayı, hareketin yükünü istediğin kas grubuna vermeyi falan öğreniyorsun.

8 parçalık video dediğin hangisi anlamadım. 10saatte gençleşin olanı yapıyoruz...

canım evet o dublajlı olan.. yani mesela bir harekette bacagınızı sıkmayın, gevsek bırakın diyor, o pozisyonda bacagımın gevsek olması mumkun degil benim için.. o zaman da yanlıs mı yapıyorum diye dusunuyorum, belki de haklısın zamanla ogrenilir, ama bunun icin duzenli yapmak lazım, ben hala baslayamadım :KK43:

8 parçalık olan callenitics evoluation olarak geciyor, ya burda ya da diğer zayıflama forumlarında okumustum tam hatırlamıyorum, toplam 66 dk lık bir video ama 8 parça indirmek gerekiyor hepsi birden olamyınca calısmıyor. ama burdaki kadın farklı adı sandra, ayrıca dublaj da yok altyazı da.. bunu ancak hareketleri, temel mantıgı anlayıp ogrenmiş olanlar bakarak yapabilirler, biraz da ingilizce bilirseniz daha kolay tabii...

21 deyip neden 10.günde pes ettin ki... zaten spor geçmişi olmayan spora yeni başlamış biri spora başladıktan sonra yaklaşık 1 ay

tartılmamalı spor yapan kas-vücut şişer 1-2 kilo bile alabilir, pes etmek için yeterli bi bahane değil mi :) Hiç kafanı karıştırma gerekirse 1gün yap-1 gün dinlen ama dublajlı videoyla 21 saati tamamla... belki benim call.resimlerim motivasyon olabilir, hani ben olmamış olsam inanmazdım call.e. :))

10. gunde pes etmedim canım, ilk gunde pes ettim :KK43:
gercekten o resimler sen misin, inanılmaz bir degişim bu kadar kısa surede..
hiç kilo verdin mi peki bu surecte?
canım benim sadec call degil genel anlamda motivasyon ve irade guclendimeye ihtiyacım var.. mesele cok karısık aslında yıllardır suregelen bişey ..
basarılı olanlar hep önemli olan beyinde bitirmek diyor ya, işte beyinde nasıl bitiyo ben o kısmı asamadım hala.. hem spor hem diyet konusunda istikrar ve sureklilik saglayamıyorum.. hep aynı yerde donup duruyorum yani. :KK43:

Süpper değişim, tebrikler :)

Ben de nnnyyy'nin tavsiyesi ve yönlendirmesiyle bugün ilk 1 saatlik callanetics evolution'u tamamladım :) 1 seneden fazladır (kaçamaklarla tabii) bodyrock yaparım, ona rağmen benim bacaklarımı bile titretti bu çalışma :) Düzenli yapamasam da vaktim olduğu günlerde mutlaka tekrarlayacağım.

Teşekkürler nnnyyy :)

Ben de nnnyyy'nin tavsiyesi ve yönlendirmesiyle bugün ilk 1 saatlik callanetics evolution'u tamamladım :) 1 seneden fazladır (kaçamaklarla tabii) bodyrock yaparım, ona rağmen benim bacaklarımı bile titretti bu çalışma :) Düzenli yapamasam da vaktim olduğu günlerde mutlaka tekrarlayacağım.

:))) beğenmene sevindim canım, boşuna saatlerce fitness yapmaya bedel bir çalışma olduğunu söylemiyorlar...

Teşekkür ederim:) Devamını temenni ederim.

10. gunde pes etmedim canım, ilk gunde pes ettim :KK43:
gercekten o resimler sen misin, inanılmaz bir degişim bu kadar kısa surede..
hiç kilo verdin mi peki bu surecte?
canım benim sadec call degil genel anlamda motivasyon ve irade guclendimeye ihtiyacım var.. mesele cok karısık aslında yıllardır suregelen bişey ..
basarılı olanlar hep önemli olan beyinde bitirmek diyor ya, işte beyinde nasıl bitiyo ben o kısmı asamadım hala.. hem spor hem diyet konusunda istikrar ve sureklilik saglayamıyorum.. hep aynı yerde donup duruyorum yani. :KK43:

Durum daha vahim desene...Kilo vereceğimi ummuyordum çünkü bende diyet yapmayı sevmem ama yediklerime gerçekten dikkat ettim...bol su içtim...36 saati tamamlayana kadar uzun süre ara vermedim.
Motivasyon için klasik tavsiyerlerim olabilir asıl iş senin kendinde bitiyor...
bak yaz geliyor...yazın tiril tiril elbiseler, kat kat yağlarının olmadığı badyler,şotlar giymek istemez misin? Çok kilo veremesende şekilli sıkı bir vücut...
Varsa eski zayıf bir resmini çıkar ortaya,koy buzdolabının üstüne..he mutfağa gittiğinde bak..sonra ye:))

günde sadece 35-40 dk...çok mu? izlediğin dizilerden,nette geçirdiğin zamandan daha az belki....sana kalmış.

Call'ın iki videosunuda indirdim ama bu call evolutionu merak ettim içeriği nasıl yada diğerlerine göre bu dahamı iyi sizce.indirmek için linkleride araştırdım doğru düzgün bulamadım fazla vaktimde yoktu açıkçası bunuda indirmek istiyorum varsa link alabilirmiyim.

liladaisy cnm meğer sende zayıfla sitesinden tanışıyormuşuzda haberimiz yokmuş benim nickimde k.cemilek cnm.resimler harika hemen farkediliyo değişim.3 aydır hatta biraz daha fazla spor yapıyorum ama daha yeni yeni değişimi farkediyorum senin o kadar zamanda değişimi yaşaman mucize birşey yani.

sağolsun nnnyyy'nin sayesinde duygu'yla beraber call'ada el attık call kardeşliğine bende varım.Duygu'cum o kadar çalıştırıyo yani bacakları benimkilerde titresin razıyım.şimdi iyice dozumuda artırıyorum lastiğimin en sert ve zor olanına geçtim o bile rahat geliyo bir şekilde zorlamam lazım kendimi.

Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım.Bende bu egzersizleri denemek istiyorum ama videoyu bulamadım bir türlü eğer bana yollayabilirseniz çok sevinirim..

ayy süper değişimm banaaaaa ilhamm geldi :KK66: bende buradaki arkadaşların şiddetli önerileri sayesinde ara ara zaman buldukça yaptım geçen akşam yine yaptım videonun bir çok hareketini sonlarını yapmadım tek yani hiç 1 saati doldurmadım :KK70: yaptığım hareketler bana yetti karnıma ağrılar bacaklarıma ağrılar girdi yaparken gerçekten etkili ve vücut fecii ıısnıyooo ayy bende yapmak istiyorum basenn gitsinnnnn basenlerden kurtulmak istiyoruuuummmm

arkadaşlar indirmeyi başardım ve hemen bu gece başladım sandalyeyele biten video dimi yerde oturarak bitio bide yanlış bişey yapmıyımda.Bacaklarım fena durumda şu an bakalım gelişmeleri aktarıcam

callenetics gerçekten etkili bi egzersiz programı.ben de tekrar döndüm call e:) body rock un abcaklar ve eni öğrendiğim yanlar içi egzersizler de ilave .:) brazil butt e başlayamadım henüz onu çok istiyorum da..ne hikmettir ona sıra gelmedi.

X