Callanetics Egzersizleri

Türkçe videoyu da bir araştırayım bakayım. Altyazılı 10 hour'u bulmuştum ama hiç açmadım, altyazıları uyuyorsa en kötü ondan yaparım haftasonu, merak ettim şimdi anlamadığım bişiy oldu mu diye (düzgün ingilizcesi vardı kadının hızı falan da iyiydi ama deyişler farklı sonuçta yanlış anlamış da olabilirim)... Bulursam paylaşırım kızlar, evolution ingilizce ama farketmez diyenlere gönderebilirim.

:))) canım, inşallah kalçanı ve bacaklarını da kısa zamanda istediğin forma sokmanı sağlar:))

21 günlük dediğin 10years 10hours.. olandır sanırım. onu 21 gün veya rahat yapar hale gelince bir üst seviyesi olan süper callaneticsi yapabilirsin.
yada direk evolotion ile başlayıp videodaki 3 bayandan seviyene uygun yapanı(başlangıç-orat-ileri) takip ederek yapabilirsin.

benim şahsi görüşüm evolution daha iyidir çünkü zaman içinde mutlaka geliştirilmiştir yeni şeyler eklenmiş insanların yorumları doğrultusunda daha iyi hareketler keşfedilmiştir. bunu bir süre ilk videoyu, bir süre diğerini yapıp deneyip sonuçları karşılaştırarak söylemiyorum böyle bir denemem olmadı ama ikisini de yaptım 2.yi daha çok sevdim.
yinede hep callan teyzenin 1. videosunu yapmayı tercih ettim, çünkü türkçeydi, pozisyonu doğru yapmak kolay değildi detay çoktu ve ben yanlış anlayıp yanlış yapmaktan korkuyordum, evolotionu yaptıktan sonra vücudum daha fazla rahatlıyordu ve daha fazla çalıştığını hissediyordum(zaten ileri seviyedeki kızı izleyerek yapıyordum) ama yinede aklımda hep bir acaba kalıyordu. bende içim rahat etsin diye türkçe olanı yaptım.

şimdi hareketlerin mantığını daha iyi biliyorum ne söylendiğini anlamaya ingilizcem yetiyor ama şimdide tembellikten ve alışkanlıktan yine eski videoyu yapıyorum:) evolotiondan daha çabuk bitiyor, hareketleri, sırasını ezberledim, kolay geliyor 2dk da bitiyor vs..
artık süper calla geçme zamanım geliyor birazda süper call mı yapsam yoksa evolotion mu yapsam yada dönüşümlü mü yapsam bilemiyorum... evolotion daha mantıklı ama süper call yapıyor olmanında başka bir havası ve motivasyonu olacak:)))

kısaca, hareketleri doğru yapmak alacağınız sonuçlar açısından çok önemli, eğer ne dediğini iyi anlıyorsanız evolotion yapın ama "yok ben anlamıyorum sadece görüntüye bakarak yapıcam" derseniz öyle olmuyor, call diğer sporlar gibi değil onun için türkçe olan videoyu indirip onu yapın derim ben...

Ya vaktim olsa dönüşümlü callanetics veya yoga, üstüne bodyrock yapıcam da her gün 1,5 saat nerdee :)

Türkçe videoyu da bir araştırayım bakayım. Altyazılı 10 hour'u bulmuştum ama hiç açmadım, altyazıları uyuyorsa en kötü ondan yaparım haftasonu, merak ettim şimdi anlamadığım bişiy oldu mu diye (düzgün ingilizcesi vardı kadının hızı falan da iyiydi ama deyişler farklı sonuçta yanlış anlamış da olabilirim)... Bulursam paylaşırım kızlar, evolution ingilizce ama farketmez diyenlere gönderebilirim.

yaa işte o şüphe sinir ediyor beni:)) zaten oranı sık oranı bırak orayıda öne al derken özellikle ilk başta pozisyona girmek zor oluyor birde kas farkındalığın yeterince gelişmediği için her yeri sıkıyorsun, bacağı serbest bırakıp kalçayı sıkmak pelvisi öne alıp hala sırtıda esnetebilmek yada sadece iç kalça kası ile kalkmak imkansız geliyor sonra sonra öğreniliyor orayı sıkıp orayı bırakmak.

hala bazen aa buramı oynatabiliyorum yada burda bi kas daha varmış ve ben bu kası artık diğerlerinden ayırarak kontrol edebiliyorum demek teyze bunu kastediyormuş, şimdi daha iyi anladım dediğim şeyler oluyor.

mesela ilk başta karın yaparken daha çok sırtım kasılıyordu, mide üstünü hissediyordum yavaş yavaş orta karnım yanmaya başladı yakın zamanda ilkkez alt karnım yandı oysa orası benim için en zor noktaydı, bu yanmanın çok azını sadece t5tdeki 2. hareket gibi şeyleri çok yapınca hissederdim ki genelde alt karnımdan önce belim ağrırdı.
ama pelvisi içerden gerip yukarı doğru alacak şekilde tuttunca, bacakları ve kalçayıda serbest bırakınca alt karın cayır cayır yanmaya başladı... sezeryanlı karnımın oralarını ve dikiş altındaki kasları yıllarca hissetmemiştim ben. beni fazla kesti diye doktora söylenir dururdum:))

keşke evolotionu da dublajlayan birisi olsa, yaparız diye niyetlenenler oldu ama sonra kimseden ses çıkmadı...

Ya vaktim olsa dönüşümlü callanetics veya yoga, üstüne bodyrock yapıcam da her gün 1,5 saat nerdee :)

evolotion uzun sürüyor ama 10 hoursun hareket kısmı 45dk falan gerisi konuşma hareketleri öğrenince videoya bakmak gerekmeyince en fazla yarım saatte bitirirsin.
yada birde cardio callanetics var. buda evolotionu yapan sandranın videosu yarımsaat bale benzeri hareketlerden oluşan bir cardio yaptırıyor, dans gibi çok cici birşey, sonra da evolotion videosundaki bazı hareketlerin çıkartıp yarım saate indirilmiş kısaltılmış halini yapıyor. onun cardiosu yerine bodyrock yapıp sonra kalan yarım saatlik kısmı yapmak olabilir belki... bu şeklide 45dklık bir çalışma yapabilirsin belki...

evolotion uzun sürüyor ama 10 hoursun hareket kısmı 45dk falan gerisi konuşma hareketleri öğrenince videoya bakmak gerekmeyince en fazla yarım saatte bitirirsin.
yada birde cardio callanetics var. buda evolotionu yapan sandranın videosu yarımsaat bale benzeri hareketlerden oluşan bir cardio yaptırıyor, dans gibi çok cici birşey, sonra da evolotion videosundaki bazı hareketlerin çıkartıp yarım saate indirilmiş kısaltılmış halini yapıyor. onun cardiosu yerine bodyrock yapıp sonra kalan yarım saatlik kısmı yapmak olabilir belki... bu şeklide 45dklık bir çalışma yapabilirsin belki...

Hmm süper olur :) Ben ne kadar callanetics videosu varsa bakiim... Eheh evet ya orayı sık orayı bırak derken hangisini kasıp neremi öne alacağımı şaşırdığımda videoyu habire ileri geri oynattıydım bi ara :) Çok teşekkürler canım :)

ben bu callaneticsi yerim yerimmm :KK52::KK52::KK52: bugün 11/21 başlamadan önce ölçülerimi almıştım fakat bidaha ölçmedim cumartesiye saklıyorum :KK34: ama bugün mini eteğimi giyip aynaya baktığımda bacaklarımın ne kadar inceldiğini gayet gayet gayet iyi gördümm :KK16::KK16::KK16: iyi ki buraya üye olmuşum iyi ki bu yazılanları okuyup call ile tanışmışımm En Büyük KKEn Büyük KK

bana hala ilginç geliyor bacaklarımızı esnetme hareketlerimizle nasıl bacak inceltiyoruz :) bi masa gibi bir şeyin üzerine koy bacağını 1cm aşağı yukarı oynat.. bu sonra da tabanını daya..ve bacaklar inceliyor :KK70: şu call acayip birşey. bana öyle geliyor ki bu hareketle
r boy da uzatıyor he arkadaşlar kemik gelişimi kapanmadı ise çünkü esneme üzerien kurulu hep.bacakları esnetme vs . e pilateste uzatıyor deniliyor belki bu call da uzatıyordur bakarsnız öyle bi artısı daha olur :)

bana hala ilginç geliyor bacaklarımızı esnetme hareketlerimizle nasıl bacak inceltiyoruz :) bi masa gibi bir şeyin üzerine koy bacağını 1cm aşağı yukarı oynat.. bu sonra da tabanını daya..ve bacaklar inceliyor :KK70: şu call acayip birşey. bana öyle geliyor ki bu hareketle
r boy da uzatıyor he arkadaşlar kemik gelişimi kapanmadı ise çünkü esneme üzerien kurulu hep.bacakları esnetme vs . e pilateste uzatıyor deniliyor belki bu call da uzatıyordur bakarsnız öyle bi artısı daha olur :)

uzatır tabii, pilatesteki aynı mantık söz konusu ama yaptığın sürece sadece 2-3 cm uzun görünüyorsun, üzerine eklenmez, devamlı bir uzama yok.
mesela o bacak germelerden sonra bir bacağını yapınca otur yere uzat ikisinide, yaptığın bacak yapmadığından bariz daha uzun oluyor,
aynı şey pilatesteki lastikle yapılan bacak germelerden sonrada oluyor.
yada başlamadan önce yaslan duvara işaretle boyunu birde yapıp bitirince işaretle mutlaka daha uzun çıkacaksın ama 2-3 gün yapma yine kısalırsın. ergenlik çağındaysan kalıcı olur tabii uzamalar o ayrı...

Son düzenleme:
ben bu callaneticsi yerim yerimmm :KK52::KK52::KK52: bugün 11/21 başlamadan önce ölçülerimi almıştım fakat bidaha ölçmedim cumartesiye saklıyorum :KK34: ama bugün mini eteğimi giyip aynaya baktığımda bacaklarımın ne kadar inceldiğini gayet gayet gayet iyi gördümm :KK16::KK16::KK16: iyi ki buraya üye olmuşum iyi ki bu yazılanları okuyup call ile tanışmışımm En Büyük KKEn Büyük KK

kendimi sıkıp başlama gayretini gösterebilsem yeniden bende yicem :KK1:

nnnyyy canım ben senin evli ve de çocuklu olduğunu bilmiyordum valla.çocuklu olmana rağmrn bu azim sende var ya valla tebrik ederim kendimden utandım :KK1:

duygucum çok sağol canım.kilosorunum yok hiç sma basen sorunum var.Daha bugün balayı için rezervasyonumuzu yaptırdık antalyaya,fit olmam lazım :KK60:

kimse yardım etmicekmi :KK43:

canım google da callanetics 10 günde 10 yaş gençleşin yazıp ilk çıkan siteden indirebilirsen..ben ordan indirdim dün akşam :))

Ben de tam bilmiyorum ancak 21 günlükten sonra yaparsın :) Bu video daha yeni diğerinden, gönderiyorum birazdan linkleri..

tatlım şu jdownloader ne çok uğraştırdı beni bi türlü de olmadı modem reset işlemini yapamadım airties modemlerde sorun oluyomuş zaten hep forumlarda gördüm ..bgn tekrar denicem ama:)) callayı da bi site buldum tek link oradan indirdim..ama seninkini de bgn bi denicem bakalım dün açmadı...dün biraz deniyim dedim ama sürekli geri al izle bi daha yap başım döndü resmen..dünü saymıyorum bgn başlıcam bakalım ilk günler heralde hareketleri öğrenene kadar baya yavaş olucak..inşşşş işe yarar da ben de yazarım şu kadar inceldim diyee::)))

nnnyyy canım ben senin evli ve de çocuklu olduğunu bilmiyordum valla.çocuklu olmana rağmrn bu azim sende var ya valla tebrik ederim kendimden utandım :KK1:

duygucum çok sağol canım.kilosorunum yok hiç sma basen sorunum var.Daha bugün balayı için rezervasyonumuzu yaptırdık antalyaya,fit olmam lazım :KK60:

Hiii hem de Antalya! Bütün benim gıcık olduğum Rus'lar oradayken hemi de :) Çabuk başla :))

Durum daha vahim desene...Kilo vereceğimi ummuyordum çünkü bende diyet yapmayı sevmem ama yediklerime gerçekten dikkat ettim...bol su içtim...36 saati tamamlayana kadar uzun süre ara vermedim.
Motivasyon için klasik tavsiyerlerim olabilir asıl iş senin kendinde bitiyor...
bak yaz geliyor...yazın tiril tiril elbiseler, kat kat yağlarının olmadığı badyler,şotlar giymek istemez misin? Çok kilo veremesende şekilli sıkı bir vücut...
Varsa eski zayıf bir resmini çıkar ortaya,koy buzdolabının üstüne..he mutfağa gittiğinde bak..sonra ye:))

günde sadece 35-40 dk...çok mu? izlediğin dizilerden,nette geçirdiğin zamandan daha az belki....sana kalmış.

kesinlikle haklısın, bugun 3 defa yapardım bu call'i mesela. benim ciddi bir tarz degişikliğine gitmm gerek (hem dusuncelerimde, hem yaptıklarımda)
ama karar verdim insaallah bu sefer uygulamada da basarılı olurum, yarın ve haftasonu hareketleri anlamaya calısacagım, yani yavas yavas neresi sıkılıyor neresi kasılıyor vs, tam olarak anlamak zaman ister, yaptıkca gelişir bunu biliyorum, ama daha once aerobik vs de yaptım, bu call cok farklı geldi, pzts kadar ısınma turları seklinde calısıp, pzts den itibaren istikrarlı bir şekilde uygulamayı istiyorum. insaallah bu sefer basarılı olurum.
bu arada videolar konusunda bayagı karısıklık var, şimdi benim anladıgım su:

klasik call: bu 21 gun uygulanan, (bir set 21 seans) ve turkçe dublaj da yapılmıs, 80 lerden kalma orjinal video.

call evoluation: yukardakinin modifiye edilmiş hali, hareketler açısından benzer, ancak dublaj ve altyazı olmadıgı için, buna geçmeden once temel hareketleri ogrenmiş olmakta fayda var, dolayısıyla bunda da 1 set 21 gun

süper call: klasik call videosundaki (veya evoluation) hareketleri iyice ogrenip, kolay yapabilir hale geldikten sonra süper call'e geçilebilir. bunda bir set toplam 10 seans.

dogru mu acaba?

kısmen doğru,

21 gün diye bir kural yok, forumlarda bir arkadaşın bir şeyi 21 gün yaparsan alışkanlık olur 21 gün yapalım demesi üzerine çıkmış, motivasyonu ve devamlılığı sağladığı için 21 günlük periyodlarda yapmayı hedefliyoruz bizde.. kitabında hergün yapın bile demiyor ama tecrübelerime ve okuduğum başka yorumlara dayanarak söylüyorum, mümkünse 48 saatten fazla ara vermeyin...

klasik call: başlangıç videosu, turkçe dublaj da yapılmıs, 80 lerden kalma orjinal video.

call evolution: yukardakinin modifiye edilmiş hali, hareketler açısından benzer, ancak dublaj ve altyazı olmadıgı için, buna geçmeden once temel hareketleri ogrenmiş olmakta fayda var. 3 ayrı eğitmen 3 ayrı seviyeye uygun olarak hareketleri gösteriyor, seviyenize uygun olan takip ediliyor.

süper call: klasik call videosundaki hareketleri iyice ogrenip, kolay yapabilir hale geldikten sonra süper call'e geçilebilir.

koruma programı: videosu yok kitapda yazıyor. callan " kimsenin hergün bu işe 1 saat ayırması beklenemez istediğiniz ölçüye gelene kadar 1 saatik programı yapın sonra 15dklık koruma programını yaparsınız" diyor. klasik calldaki hareketlerin sayısının azaltılmış hali diyebiliriz. istediğimiz ölçüye gelince bu yapılacak.

cardio callanetics: evolution videosunu hazırlayan sandra ve seranın çekimi 1 saatlik video. 30dk bale benzeri hareketlerden oluşan bir cardiyo yapılıyor ardından evolotion videosunu makaslayıp 30dklık hale getirip eklemişler. hem incelmek hemde kilovermek isteyenlere uygun.

am/pm callanetics: 80lerden kalma 20dklık 2 video. 1 saati olmayanlar için hazırlanmış. klasik video 2 ye bölünmüş gibi düşünebilirsiniz. biri sabah biri akşam yapılacak.

Quick Callanetics Hips & Behind: 80lerden kalma 20dklık bir video. sadece kalçamı düzelteyim diğer bölgelerimde sorun yok onlarla vakit harcamayayım acelem var, diyenler için sadece kalça hareketlerinden oluşan video.

Quick Callanetics stomach: 80lerden kalma 20dklık bir video. sadece karnımı düzelteyim, diyenler için sadece karın hareketlerinden oluşan video.

Quick Callanetics legs: 80lerden kalma 20dklık bir video. sadece bacak hareketlerinden oluşuyormuş. görmek kısmet olmadı nette çok aradım ama bulamadım, bulan varsa linki yollarsa sevinirim.

Son düzenleme:
Süper açıklayıcı bilgiler olmuş, çok teşekkürler nnnyyy :)

Cumartesi 20 yıl önceki ablayı yapacağım bakalım, Türkçe videoyu bulamadım ama altyazı buldum ve ayarladım :) Doğru mu yapmışım merak ediyorum geçen sefer :)

kızlar hepinize merhaba.
ben 60 kiloyum 55 e düşmek istiyorum. callanetics çok ilgimi çekti. ama yardımınız gerekli lütfen. indiremedim videoyu.

kızlar hepinize merhaba.
ben 60 kiloyum 55 e düşmek istiyorum. callanetics çok ilgimi çekti. ama yardımınız gerekli lütfen. indiremedim videoyu.

linkler bende yok yakın zamanda indiren arkadaşlar gönderirler sanırım...
call yaparsan kilo vermeden bile 55 gibi gözükürsün, verirsende her 1 kilo 2 kilo gitmiş gibi görünür...
ben 2 sene önce 83 kiloydum 1 sene öncede 60a düştüm hedefim doğum öncesi kilom olan 53 dü sonra call ile tanıştım hala 60-61 kiloyum ama 53 kiloyken giydiklerimi hatta bazen giyemediklerimi bile giyebilir hale geldim,içine girmeyi hedefleriğim bir elbisem vardı şimdi kalçası eskisi gibi oturmuyor beli de... son 7 kiloyu vermeme gerek kalmadı, zaten eşim de kilo verme artık çok zayıfladın diye kızıyor:)) ama insan duramıyor işte şimdide belirgin karın kaslarım olsun istiyorum onun için biraz daha kilo vermem gerekiyor tabii kocişe çaktırmadan:)))

X