Callanetics Egzersizleri

Aradan sonraki günüm bugün yani 7/21 olucak
Ve şans bu ya regl olmuşum
Ağrılarım geçer geçmez yapıcam normalde ben sabah aç karnına yapıyorum callı

canım benim de hamlığım var 5 mil çok ağır geldi 5mile başladım 3 mil bitince ben de bittim diyetisyenler genelde 3 mil öneriyormuş zaten.call yaptıkça hareketleri öğreniyorsun ben daha önce 2 set tamamladım.4 gün zorluk çekersin ama sonra hareketleri ezberliyorsun vücut daalışıyor zamanı kısaltıyorsun böylelikle. güzl bir müzik aç yada dizi izlerken yap o zaman ne zaman bittiğini anlamıyorsun bile:KK71:

Saol cnaım ya bu akşam leslie yapmadan sadece call denicem bakalım ona alıştırmaya çalışayım kendimi. :KK66:

arkadaslar rica etsem bu egzersilerin videolarını özelden msj atabilirmisiniz googledan buldugum yerlerde linler ölmüş:) yardımlarınızı ve tavisyelerinizi bekliyorum

fazla kilom yok ama hiç spor yapmıyorum masabası bir işte çalışıyorum haliyle vucudum hiç sıkı deil ve saglıksız, spor geçmişim yok hangi adımları izlemeliyim

Ben aynı zamanda sağlık sektöründe eğitimciyim, sizin boyunuz ile kilonuz dikkate alındığında beden kitle endeksiniz 19 küsürlerde yani neredeyse zayıflık sınırındasınız, 18.5 un altı zayıflık oluyor ve sağlıklı değil. Siz şu an normalsiniz, ama verriseniz zayıf kategorisine girersiniz. Siz sadece hafif kardiyo ve call. ile çok iyi incelip sıkılaşabilirsiniz. Lütfen aşırı zayıflamaya özenmeyelim bu zaten zayıf olup daha da zayıflamaya özenenler için. Ha bu arada ben de kilomu yazayım boy 1.53 kilo 48. Ben de normalim boyuma göre. Benim de sıkılşamaya ihtiyacım var, çünkü yaşım artık 32 ve 30 dan sonra gerçekten çok zor oluyor hem kilo korumak hem de selülit, basen gibi şeyleri önlemek. 2-3 yıl oldu, çok yoğun tempoda çalışmamam rağmen akşamları 1-1.5 saatlik tempolu yürüme ya da 30 dk. koşmaya ara vermedim hiç. Bırakmayı da düşünmüyorum, yazın call. yaptım çok faydasını gördüm, ama artık eğitim dönemi başladı, çok yorgun geliyorum eve, ve ancak kardio yapabiliyorum, call. 6 gün aralıksız olması kötü oluyor. Bir boşluk yakalarsam başlıcam hemen, bazen evde olan arkadaşlara imreniyorum. Sanırım evde olsaydım günde 2-3 saat sabah ve akşama bölerek spor yapardım:KK43:(( Ama ne yapalım biz de bu tempoda bu kadar yapabiliyoruz.

Call. a devam edenleri kutluyorum, ben de başlayınca yazacağım.

canım callın kitabında yada videolarda bu 6 gün yapıp 1 gün durmaktan, 21 günlük set yapmaktan falan bahsedilmiyor bunlar forumlardaki bayanların en iyi verim için kendi tecrübeleriyle, duyumlarıyla vs.. oluşan bir program. eğer hergün yapamıyorsan gün aşırı falanda yapabilirsin ama haftada 6 gün yapanın 1 haftada aldığı sonucu sen 2 haftada alırsın. kendi tecrübeme dayanarak haftada 3 günden az spor yapınca verim alınmıyor bu nedenle bende 48 saatten fazla ara vermemeye çalışırım hep.

maalesefki spor geçmişim yok tatlım:KK25: vucudum alışana kadar dediğin gibi sadece call yapsam daha iyi olucak sanırım.. ama vucudumda yeteri kadar esneklik yokmuş gibi geldi bana dün akşam.. o yüzden kafam çok karıştı..

hiç üzülme canım, bu tür bir spor yapmayan veya 0-6 yaş arasında olmayan hiç kimsede malesef call teyzedeki o esneklik olmuyor. ben ilk pilatese başladığımda bacakları iki yana açtığımız o harekette oturma kemiklerimin üzerinde bile duramıyor geriye düşüyordum hala da başım yere değimiyor ama yaklaşıyor zamanla sende onlar kadar esneyebileceksin, biraz sabır.

tatlım çalışıyorum.. iş öncesi spor yapamam maalesef :KK50: akşamları spora vaktim kalıo.. dün akşam leslie ile 5 mil yapmayı denedim 3 mili tamamladım bıraktım.. arkasından call yapıcam diye.. call ı da hareketleri denedim ama hem sıktı hem çok zor geldi.. netçem ben bilmiyorum :KK52:

çiğneyemeyeceğin lokmayı ısırmışsın sanırım:)) yarım bırakmak hiç doğru değil sonlarda esnemeler var onları atlarsan çok kas ağrısı yaşarsın, ilk 3 gündeki hamlık ağrısından sonra yaşanan kas ağrılar genelde esnemelerin hakkını verememekten kaynaklanıyor ayrıca esnemeler kasların uzamasını sağlıyor, hiç birimizin istemediği o çirkin şişkin erkeksi kasların olmasını engelliyor. 5 mil yapamadıysan 3 millik videoyu indir son mildeki soğumayı esnemeyi mutlaka yap. call yaparkenden mutlaka bütün hareketleri yap 100 yerine 50 yap 20 yap 10 yap ama mutlaka yap.

Son düzenleme:
arkadaslar rica etsem bu egzersilerin videolarını özelden msj atabilirmisiniz googledan buldugum yerlerde linler ölmüş:) yardımlarınızı ve tavisyelerinizi bekliyorum

fazla kilom yok ama hiç spor yapmıyorum masabası bir işte çalışıyorum haliyle vucudum hiç sıkı deil ve saglıksız, spor geçmişim yok hangi adımları izlemeliyim

205-206. sayfalarda link vardı o da ölümü? callanetics 10 Years Younger in 10 Hours türkçe dublajlı diye aratmayı dene istersen..

ilk defasında hareketlerin ısınmadan sonraki karın, kalça, bacak, pelvis gibi zor kısımlarını daha az sayıda yaparak kendini deneyerek başla durumuna göre 100 yerine 10-50 arasında yap yanmayı hissedince bırak mesela çok zorlama ve hergün sayıyı arttır, max 1 haftada 100 yapacak hale gelirsin. ilk 3 gün kas ağrıların olacak vazgeçme, 6 gün yap 1 gün dinlen. videoyu tam yapmaya başladıktan 6 gün sonra çevrendekiler sendeki değişimi farketmeye başlar sen ilk günden hissedersin:)

bugün çok işim vardı cam sildim perde yıkadım derken günü bitirdim ama callı azimle yaptım bu saatten sonra müziği açamayacağım için lesliyi yarına bırakak zorunda kaldım

dün akşam call yaptım kızlar.. daha doğrusu yarısını yaptım ama yok durmak azmettim.. hareketler tam oalrak yapmaya çalışıorum ben azar azar yapıp hepsini yapmak daha doğru olucak sanırım :KK1: sonra zaten atlarım bütününe.. karın egzersizlerinde karın kaslarımın titrediğini hissettim yaa :KK66:

Karın egzersizlerinde "gövdenizi öne doğru yuvarlayın" diyor ya kızlar orada boynumu kalkık bi şekilde tutarken boyun kaslarım acıyor benim ya, galiba yanlış yapıyorum bu hareketi :44: sırtınızı kullanmayın omuzlarını ileri geri yapmayın sadece gövdeyi 1 cm yuvarlayın iyide nasıl ? Mekik çek daha basit :KK1:

Karın egzersizlerinde "gövdenizi öne doğru yuvarlayın" diyor ya kızlar orada boynumu kalkık bi şekilde tutarken boyun kaslarım acıyor benim ya, galiba yanlış yapıyorum bu hareketi :44: sırtınızı kullanmayın omuzlarını ileri geri yapmayın sadece gövdeyi 1 cm yuvarlayın iyide nasıl ? Mekik çek daha basit :KK1:

mekik çekerkende boynun ağrır, karın kasları yeterince güçlü değilse insanlar ağırlığı boyuna yada bele veriyor dolayısıyla ağrı oluyor. bu hareketler mekikden çooook daha etkili bundan 100 tane yapmayı 100 tane mekikle bir tutma. boynunu fazla kaldırmayıp boynundan güç almadan karın kasını kullanarak öne doğru kıvrılmaya çalış, diğer kaslarını serbest bıraktığından emin ol, eğer ağrın başka bir sorundan değilse ve hareketi yanlış yapmıyorsan ki okadar iyi anlatıyorki yanlış olmasına pek ihtimal vermiyorum budurumda tavsiyem ağrı olunca bırak biraz dinlen sonra devam et. zamanla hareketi yaptıkça karın kaslarını daha net hissedeceksin, nasıl çalıştığını dışardan bakınca çok rahat görebileceksin mesela tek bacağı kaldırıp yaparken o bacak tarafındaki kas yukarı kalkıp iniyor çok net görünüyor bu dışardan. kaslar güçlenince de ağrı kalmaz tabii geçmişden gelen bir sorun yoksa...

Son düzenleme:
mekik çekerkende boynun ağrır, karın kasları yeterince güçlü değilse insanlar ağırlığı boyuna yada bele veriyor dolayısıyla ağrı oluyor. bu hareketler mekikden çooook daha etkili bundan 100 tane yapmayı 100 tane mekikle bir tutma. boynunu fazla kaldırmayıp boynundan güç almadan karın kasını kullanarak öne doğru kıvrılmaya çalış, diğer kaslarını serbest bıraktığından emin ol, eğer ağrın başka bir sorundan değilse ve hareketi yanlış yapmıyorsan ki okadar iyi anlatıyorki yanlış olmasına pek ihtimal vermiyorum budurumda tavsiyem ağrı olunca bırak biraz dinlen sonra devam et. zamanla hareketi yaptıkça karın kaslarını daha net hissedeceksin, nasıl çalıştığını dışardan bakınca çok rahat görebileceksin mesela tek bacağı kaldırıp yaparken o bacak tarafındaki kas yukarı kalkıp iniyor çok net görünüyor bu dışardan. kaslar güçlenince de ağrı kalmaz tabii geçmişden gelen bir sorun yoksa...

Teşekkür ederim cevabın için. Callaneticse başlayalı birkaç gün oldu henüz ama mekik çekmeyi çok kolaylaştırdı kaslara iyi geldiğini buradan bariz bi şekilde anladım bende callaneticsin. En zorlandığım hareket ise bu karın hareketleri, diğerlerini daha kolayca yapabiliyorum ama karın hareketlerinde çabuk yoruluyorum ve ikidebir duruyorum karın kaslarım güçlü değil galiba. Sağlık sorunum yok Allah'a şükür, sanırım o kaslarda güçlendikçe yapabileceğim açıklamanızdan onu anladım teşekkürler tekraren :KK16:

Balhuzur bahsettiğin arıyı bende çekiyorum :)
Galiba güçlendikçe geçer canım
Hareketi doğru yaptığımıda eminim
Zaten 1cmlik hareket çok yavaş ileri geri gitmen yetiyo

keşke kalabalık bir grup olsak da birbirimizi heveslendirsek ne güzel olr yaa... gün geün gelişmeleri yazsak her gün birbirimizden raporları alsak... bugün üçüncü günümdeyimm ama inanın o kadar zor geliyor ki bırakmak da istemiyorumm...Aynaya baktığımda yada kot giydiğimde özellikle de yayılan bacaklarımı gördükçe kendimden soğumaya başladım ama beni gaza getirecek biri lazım kendi gazım yetmiyo:KK1:

Balhuzur bahsettiğin arıyı bende çekiyorum :)
Galiba güçlendikçe geçer canım
Hareketi doğru yaptığımıda eminim
Zaten 1cmlik hareket çok yavaş ileri geri gitmen yetiyo

Sen de mi yenisin callaneticste canım:) teyze lastik gibi olmuş bizde öyle oluruz inşallah canım yada arada bir söylediği "bezbebek" gibi :KK1:

Ben videodakilerin vucüdünu görünce gaza geliyorum hemde acayip
Benim bugün 1o.cu gündü galiba
Keşke daha fazla bir grup olsak ilgilenen:)

gaza gelmek yetmiyor icraat lazım :KK1: güzel bir film araştırıyorum bulunca başlıcam yaa bugün çok yedim zaten :KK1:

Kızlar cal. yaparken terliyor musunuz? Hiç terletmiyor bu beni, leslie terletiyor mesela, zumba da öyle:) terlemeyince yağ yakmıyor muyuz şu durumda :KK8:

X