Callanetics Egzersizleri

bugün 3. günüm olucak akşam yapıyorum yemekten 1 saat sonra gerçekten çok zor hareketler hepsini yapamıyorum ben daha doğrusu yapmaya çalışıyorum ama bende 0 esneklik olduğu için deniyorum bugün kalçalarım ve kollarımda özellikle ağrılar var ama kalçam sanki yukarı doğru yükselmiş gibi hissediyorum 6 günün sonunda sonuçları yazıcam ne kadar acılı ve ağrılı olsada devam

tebrik ederim inş bende zamanla esnerimm ya. Anlattığım kısım; kalça hizasını gösteren biyer warya ondan sonra kı hareket, bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açın dio ya o bölüm:) herneyse önemli deil o kısım da ama zamanla inş daha çok esnerim, ama çok etkili hareketler.

3/21 de bitti aynı zamanda şuan reglimin 4. günü karnım ağrımaya başladı ya 1 hafta sonra ölçücem bakalım nasıl değişiklik olmuş

4/21 de bitti çok fazla terlemıyorum we çok yorulmuyorum bazı hareketler dışında sanırım esnemeye başladım

Herkese merhabalar, hep bu sayfayı takip ediyordum ancak hiç yazmamıştım.
21'lik seansları bir kez bitirdim. Callaneticsi sabahları yapıyordum, akşam da Pump it up diye bir egzersiz yapıyordum. Pazar günleri zaten tek izin günüm olduğundan serbest gün ilan ediyordum. 2 ay içinde 6 kilo verdim .
Ardından tatile gidince tabi yapamadım. Ancak tatilde de o kadar yememe rağmen kilo almadım. Açıkçası ben bunu callaneticse bağlıyorum. Sonrasındaki 3 hafta boyunca da hiç egzersiz yapmadım. Sadece yediklerime dikkat ettim ve 1 kilo daha verdim. Bu arada en önemli noktayı da atlamayayım. Daha önceki kilo verme çabalarımda ilk 3-4 hafta hiç kilo veremiyordum. İlk defa bu kadar rahat bir şekilde kilolarım bana veda etti.
Yine başladım, bugün 2/21'i bitirdim. Hedef 48 olmak yani 5 kilo daha vermem gerekiyor. Ve callanetics bu konuda beni en rahatlatan egzersiz programı.
Ekim ya da en geç Kasım'a kadar umarım hedefime ulaşırım.

Maşallah inşallah verirsin istediğin kiloları. Bacaklarında da incelme oldu mu acaba?

Anlatamam etkisini, yaşamak lazım Önceden giydiğim hiçbir pantolonum üstümde durmuyor. Benim en sorunlu bölgem göbeğim. Ancak o da oldukça azaldı. Ama en çok bacaktan ve koldan verdim. Zaten en yorucu bölümleri de callaneticsin o hareketler. Daha önceden pilates de yaptığım ve benzer hareketler olduğu için göbek hareketleri beni çok zorlamadı. Kimi görsem öve öve bitiremiyorum ve videoları çevreme dağıtıyorum.

merhaba arkadaşlar. ben bu başlıktan görüp geçen sene callanetics'e başlamıştım. birkaç denemeden sonra vücudumdaki şekillenmeyi görmeye başlamak çok hoşuma gitmişti fakat daha sonra karnımda bir takım problemler yaşamaya başladım. gaz ağrısı gibi tanımlayabilirim sanırım. bu durum çok uzun sürünce doktora gittim, ilaç kullanma aşamasına vs gelince de callanetics'i unuttum zaten, uzun bir süre de aklıma gelmedi. iki hafta önce yine başladım. şu ana kadar sanırım 5 kere yaptım. son seferimde karın hareketlerinin sonuncusunda bacakları gittikçe aşağı indireceksiniz dediği bölümde dayandım ve bacaklarım biraz daha aşağıda tamamladım hareketi, ne var ki sadece nefesten gelen hüf hüf sesleri yoktu artık, bildiğiniz ıkınma moduna geçmiştim. hani çıkan sesleri durduramayacak derecede. ama alt karın bölgesini başka türlü çalıştıramayacağımı bildiğim için dayandım ve geçen seneki aynı sorunu yaşıyorum şimdi yine. önce karnımda ağrılar başladı, sonra gaz sancıları gibi oldu. annem de acaba yaptığın hareketler zarar vermiş olabilir mi, dedi. düşününce mantıklı gelmiyor, tesadüf de olabilir tabi fakat et kesiği diye tabir ettiğimiz türden bir acı da değil ve hep callanetics denemelerim sırasında oluyor böyle. acaba siz de böyle bir durum yaşadınız mı, yoksa vücudumun yarattığı bir tesadüften mi kaynaklanıyordur?

Benim de göbeğim olmasına rağmen bacaklarım daha çok endişelendiriyor beni nedense...
Ramazan bitince bahanem kalmayacak ve yapacağım inşallah.

3/21 bitti. Yanında yeni bir şeye başladım "Get six pack abs in 6 minutes on your couch" diye. Akşam 2 defa sabah da callanetics sonrasında 1 defa yaptım. Bu kadar çabalıyorum, umarım artık bu göbek de gider.
Ben de şu pelvis hareketlerinde acayip sıkılıyorum.
İşe yaramadığını bilsem anında bırakırım ama resmen katlanıyoruz.

geçmiş olsun canım, bende de zaman zaman karın ağrıları oluyor 1,5 sene önce pilatese ilk başladığımda karın hareketleri ve bazı esnemelerde kramp girmiş gibi bağırsağımdan zorla bir tenis topu geçmeye çalışıyormuş gibi bir beni iki büklüm bırakan 30-40 saniye süren ağrılar oluyordu, ozaman zorlanmadan olduğunu düşünüp hiç ciddiye almamıştım ilk callaneticse başladığımda da olmuştu bu ağrılar hala bazen özellikle ara verip tekrar spora başladığımda da oluyor. Doktora gittiğinde teşhis olarak ne söylemişti? sorununun calla ilgili olduğunu düşünmek için teşhis de önemli sanırım..

Karnımla ilgili hiç sorun yaşamadım ama ilk yaptığımda boynumu incitmiştim. Hareketleri abartmışım galiba.
Bugün 4/21 de bitti. Dediğim karın hareketlerini de yapıyorum, alt tarafı 6 dklık set halinde ama nefes nefese kalıyorum resmen

off ya dün kadir gecesi diye iftardan sonra ibadet ettim call yapamadım bugunde kayınwaldemlere gidicez of ya başa mı döncem yaa buarada belimi ölçtüm 70 olmuş 72 idi 2 cm incelmişim akşam erken gelirsem yapıcam 48 saat i aşmadan yapmam lazım:18::18::18::97:

merhaba,
bence kendinizi çok fazla zorluyorsunuz. bende zamanında call yaptım. birkaç günde o videodakiler gibi bütün hareketleri yapmak imkansız. ben calle başlarken arkadaşlar birden 100 e kadar tamamlamaya çalışma dedi.haklıydılar.
başlarda her 20 de bir 10 sn falan dinleniyordum. diyorumya zaten zamanla tüm hareketleri yapabileceksin.acele etme bence.
Not: mide problemi yaşamış biri olarak sölüyorum. spor yaparken nefes alış-verişlerine dikkat etmelisin. eğer o tempo içerisinde kendini sıkar ve yanlış nefes alarak hava yutarsan, miden hava ile dolacağından mide ve bağırsak problemi yaşarsın.
ayrıca dolu mide ile spor yapmamak gerekiyor.
bunlar nacizane tavsiyelerimdi.sağlıklı kilo vermeler

konuya daha önce yazmıştım ve malesef tahmin ettiğim gibi hem biraz boşvermekten ama daha çok aşırı yoğunluktan callanetics'i 1 ay kadar ihmal ettim. şu aralar tekrar yavaş yavaş dönmeye çalışıyorum. şimdi hareketleri yaparken, biraz biraz kazandığım esnekliği yine kaybettiğimi görüp üzülüyorum. ama bu beni durduracak değil tabi, tam tersi =)

ara verdiğim dönemde callanetics'i özlemememe ve bıraktığım için suçluluk duymama sebep olan, kendi üzerimde gördüğüm/başkalrının gördüğü etkilerini paylaşmak istedim arkadaşlar. hareketleri yaptıktan sonraki o güzel histen bahsetmiştim zaten. en önemli artılarından biri benim gerçekten artık şiddetli bir şekilde çektiğim bel ağrılarını yavaş yavaş yok etmesi oldu. bıraktığım dönemde bu bel ağrıları tekrar kendini göstermeye başladı malesef. ilk başta ciddi boyun ağrısı yapmıştı ama birkaç gün sonra geçti. aylardır beni görmeyen annem callanetics yaptığım dönemde beni gördüğünde uzun süreli bir şok yaşadı. "bacakların uzamış mı yoksa incelmiş mi? aman allahım o mideden hayatta kurtulamayacağını düşünüyordum, yok olmuş! boynun resmen uzamış! dön bakayım şöyle... hiii artık kızımın bi poposu var!" =)) tabi ki süper bir vücuttan çok uzağım ama call.in katkıları es geçilecek gibi değil. bacaklarım uzamadı ama inceldi, midemi içeri alan sadece call. değil, aynı zamanda daha az yiyerek küçültmek. ama evet boynum resmen uzadı ve artık bir popom var ^^ önceden düz bir kareden ibaret olan şey artık ufak da olsa yuvarlaklaştı - ki bu konuda şikayetçi olan arkadaşları da gördüm burada. sanırım zaten güzel bir kalçanız varsa biraz küçültebiliyor da. yapıya bağlı. bir başka artısı (ki yine kişiden kişiye artı ya da eksi olması değişir) göğüsleri küçültmesi. hem de hormon aldığım ve onların daha da büyümeye başladığı dönemde. kimsenin canını sıkmak istemem ama bende en çok göğüslerden gitti. yine yapı meselesi; bende kilo değişimleri de ilk olarak yüz ve göğüste kendini belli ediyor.

bu güzellikler cm olarak belki cetvele pek yansımadı pek çoğunuz kadar. göğüsten 6, göbekten 5, üst bacaktan 4, kalçadan 3 cm kaybettim. üst kol ve bel ise en inatçı kısımlar olarak sadece 2 cm. ama rakamlara yansıdığından çok daha fazla şekillendim ve çok memnunum bu yeni şekilden.

ve unutmadan beni çok şaşırtan özelliklerinden biri: güçlendim! şöyle söyleyeyim, çocukluk ve ergenlik çağının önemli bir kısmını yüzme yaparak (profesyonel anlamda) geçirdim. o zinde vücutla bile kelebek stili bana imkansız gelir, bu stili asla yüzemeyeceğim diye üzülürdüm. bilirsiniz, kelebek gerçekten çok zorlayıcı ve genelde profesyonel yüzücülerin tercih ettiği bir yüzme stilidir. yıllar sonra yaş 30larda tatile gittiğimde kardeşimin ısrarıyla denedim ve ilk defa, hayatımda ilk defa bu stilde yüzebildim. kısacası callanetics arada bir vefasızlık yapsam da hep dönüp geleceğim bir dost artık =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…