Callanetics Egzersizleri

ben 19 saat kadar yaptım sanırım,sonra bıraktım.başta işe yaramadığını ya da hareketlerin hakkını vererek yapmadığımı düşündüm ama 11 saat falan olunca farkı hissettmeye başladım,çok hoşuma gitti lesli ile yapıyordum önceleri,sonra sadece call yaptım.çok güzel toparlıyo vücudu ama lesliyi bıraktıktan sonra pek bi fark göremedim sanki,ölçü de almamıştım onun için de olabilir,yenibaşlayanlar ölçü alarak başlasın bence daha çok motive eder sanırım,biraz koşuyla desteklenirse işe yarar sanırım.çok zaman aldığını düşündüğüm için sıkıldım bıraktım ben ama yeniden başlamayı düşünüyorum.ah bi de şu boğazımı tutabilsem.herkese kolay gelsin:))

Bende bugün 3/21'deyim...2 akşamdır eve geç döndüğümüz için çok geç saatlerde yapmak zorunda kalıyorum ve daha yeni bitti egzersizim.Saat 02:20 :)))
Azimliyim ve 21 günü tamamlayacağım inşallah.Umarım istediğim sonucu alırım.Kaslarımda acayip bir ağrı var.Umarım birkaç güne azalır.
Faydasını gören arkadaşlar ciddi bir incelme oldumu sizlerde ???
Resimlerde ki kadar bir toparlanma sağlayan oldumu merak ediyorum !

Son düzenleme:

merhaba.ben bir buçuk yıl önce yapmaya başladım aralıklı olarak yapmaya devam ediyorum.ilk başladığım zaman 10 saat sonunda 3er cm incelme olmuştu.sonraları mesela bir ay yaptım ara verdim iki hafta yaptım ara verdim bu şekilde bugüne kadar geldim.ilk yaptığımdaki sonucu sonradan alamadım.neden bilmiyorum belki yanında diyet yapmadığımdan olabilir.ama cm olarak incelme olmasada görünüş olarak çok toparlanma oluyor.olduğunuz kilodan ince görünüyosunuz.

Öncelile cevabın için teşekkür ederim.Toparlanma olsun istiyorum zaten.Daha 3-4 gün yapmama rağmen eşim sıkılaştığının farkındamısın dedi
Çok mutlu oldum.Bel ve göğüste bir incelme yok ve kilomda da bir değişiklik yok ama kalçamda 3 cm incelme var.İşe yarayacağını düşünüyorum.

3 cm incelme çok iyi bir sonuç.bu sonuca sadece 4 gündemi ulaştın?

6 ay önce ilk başladığımda 10. günde her yerden 2-3cm incelmem olmuştu, kız kardeşim sayıları hep eksik yaptığı halde onda 3-4cm incelme olmuştu sanırım ben zaten spor yaptığım ve sıkı olduğum için onun kadar fazla sıkılaşmam olmamıştı. sonrasında çeşitli sebeplerle aralıklarla devam ettim yapmaya haftada 1-3 gün call 2-3 gün pilates 2-3 gün yüzme şeklinde tamamen keyfime göre spor yaptım 2 ay kadar önce call ve pilatese ara vermek zorunda kaldım bıraktığımda toplamda kalça ve göbekte 4cm, belde 6cm incelmem vardı, kalçe hizam çok yükselmiş, resmen taş olmuştu ve kiloma göre çok ince ve fit görünüyordum eskiden bu kilodayken giydiğimden 1 beden daha küçük giyebiliyordum. ayrıca calldanmı pilatesten mi bilmem bacaklarımdaki korkunç selülitlerden eser kalmadı, sadece popomun alt kısmında çok az vardı.
2 ay ara verdikten sonra tatilden döndüğümde kilom aynı olduğu halde pantolonumun üzerine minik bir göbek katı düşüverdi, üstelik insanlar kilo aldığımı söylüyordu, hemen ölçü aldım sadece 1cm arttığım halde kendimi daha fazla ve hantal hissediyordum, kalçam gevşemişti ve karnımda belirgin şişkinlik vardı tekrar calla başladım bugün 7/21 i yaptım cm olarak 7 günde sadece göbekten 2cm incelme var gerisi aynı ama duruşum değişti hemen, kalçam yine yükselişe geçti, karnımda ve kalçamda serleşme hissediliyor, kendimi de çok iyi hissediyorum.

Süpermiş,daha bir haveslendirdin beni :)) Yanlız bacak hareketlerinden birini çok anlayamıyorum.Şu bacağı yüksek bir yere koyup yaptığımız hareket.Orda omuzları ve bacakları gevşek bırakıp gövdemizi mi 1 cm hareket ettiriyoruz ?? ve yerde bacakları 2 yana açıp yaptığımız hareketlerde mümkün değil o videodakiler gibi vücudumu tamamen öne eğemiyorum.

aynı durum bendede oldu.kilomda değişiklik olmadığı halde her bölgemde genişleme oldu.call yapmaya tekrar başladım.toparlanmayı hissediyorum ama cm olarak değişiklik yok.işte bu beni çok üzüyo

Benim basenlerim birazcık fazla, ve popom da öyle sanırım.
Üstümde hiç fazlalık yok, sadece alt kısmım biraz fazla
Callanetics yaparak ne kadar kurtulabilirim basenlerimden ve popomdan?

Şimdi sizleri heveslendirecek bir paylaşımım olcak kızlar :))

İlk gün ki ölçülerim ve 6.günki ölçülerim ve kilom...

1.gün 6.gün

Kilom (aç karnına) 56.8 - 55.4
göğüs ölçüm 89.5 - 87,5 (bu üzdü beni )
bel ölçüm 72 - 69,5
kalça ölçüm 98,5 - 95
simit bölgem 87,5 - 86
üst bacak 57,5 - 55,5

Göğüslerim hariç gerisi mutlu etti beni :)))

Son düzenleme:

çok güzel sonuçlar bunlar çok sevindim canım.
göğüs toparlanıp sıkılaştığı için cm olarak küçülme görülebiliyor bende de 1-2cm küçüldü ama sütyendeki doluluk hep aynıydı, daha çok dikleştirdi ve sıkılaştırdı. zaten D cup olduğum ve sarkma sorunum olduğu için de bu durum işime geldi doğrusu.. senin sütyende bollaşma var mı? yada görüntü olarak sıkılık olarak bir değişiklik?

O da olabilir tabi ama benim göğüslerimden de farkediliyor,normalde çok dolgundu,şimdi daha sönük ((

bu ara ödem attırıcı bir detoks falan yapmış olabilir misin? bende öyle zamanlarda başta göğüsterim olmak üzere tüm vücudum sönük olur. Dediğim gibi benimkiler biraz dikleşip, sertleşti ama sadece call yapmadım bunda pilatesin ve yüzmeminde etkisi vardır mutlaka. sadece call yapanlarda daha önce bu durumu hep sırttan incelmeye bağlamıştık hiç memenin kendisi küçüldü diyeni hatırlamıyorum. diğer arkadaşlar da yazarlarsa onlarda durum nasıl acaba?

Canım bu bünyeyle alakalı bir durum sanırım.Çünkü ben kilo aldığımda göğüslerim acayip büyüyor,kilo verdiğimde de küçülüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…