Callanetics Egzersizleri

merhabalar, dünden beri bu konuyu okuyorum ve çok ilgimi çekti, rica etsem bana da söylermisiniz türkçe dublajlısını nerden indiricem?? teşekkür ederim.:KK76:

bende 4. haftaya girdim.. geçen hafta 6 gün yapıp bi gün dinlendim sonunda :KK15:
bu haftada 2 gündür eksizsiz gidiyorum ama çok sıkıldım ben yav :KK17: eziyet gibi geliyo spor yapmak zayıflamakta istiyorum bi yandan diyete başladım lesliylede yürüyorum ama çok sıkılıyorum :KK43:

bende 4. haftaya girdim.. geçen hafta 6 gün yapıp bi gün dinlendim sonunda :KK15:
bu haftada 2 gündür eksizsiz gidiyorum ama çok sıkıldım ben yav :KK17: eziyet gibi geliyo spor yapmak zayıflamakta istiyorum bi yandan diyete başladım lesliylede yürüyorum ama çok sıkılıyorum :KK43:

valla benim 5 gunum ama bende bunaldim ne yalan diyimm :S

bu durumda 21 olmuştur? ölçüler nasıl?
eziyet olarak görürsen eziyet gelir tabii, senin bir amacın var bu yaptıkların da seni amacına götürecek araçlar, yorucumu sıkıcımı diye düşünme, bu konuyu değerlendirmeye bile alma, kafanda hep 1 saat bile sürmeyen mucize bişeyle, saatlerce çalışarak yapamayacağımı yapıyorum düşüncesi olsun ozaman zaman daha hızlı geçer gider... biriyle sohbet ederken 1 saat 5 dk gibi gelir ama duvara bakıp otursan 5 dk 5 saat gibi gelir, aklından ne geçtiği önemli... artık hareketleri iyice öğrenmişsindir videoyu eskisi gibi dikkatli takip etmene gerek yoktur, tv, müzik gibi şeylerle renklendirebilirsin o 1 saati.. yada giyeceğin güzel kıyafetleri, sana dönecek bakışları hayal et bak o süre nasıl hızlı geçecek:))

17.bitti ama ben 2 gün dinleme yapıyorum pzts.ve perşembe ek olarkata yarım saat platese başlayacağım:KK23:

eziyet olarak görürsen eziyet gelir tabii, senin bir amacın var bu yaptıkların da seni amacına götürecek araçlar, yorucumu sıkıcımı diye düşünme, bu konuyu değerlendirmeye bile alma, kafanda hep 1 saat bile sürmeyen mucize bişeyle, saatlerce çalışarak yapamayacağımı yapıyorum düşüncesi olsun ozaman zaman daha hızlı geçer gider... biriyle sohbet ederken 1 saat 5 dk gibi gelir ama duvara bakıp otursan 5 dk 5 saat gibi gelir, aklından ne geçtiği önemli... artık hareketleri iyice öğrenmişsindir videoyu eskisi gibi dikkatli takip etmene gerek yoktur, tv, müzik gibi şeylerle renklendirebilirsin o 1 saati.. yada giyeceğin güzel kıyafetleri, sana dönecek bakışları hayal et bak o süre nasıl hızlı geçecek:))

ölçüler 1 er cm kadar azaldı :KK8:
yalnız bu arada ben karın hareketlerını yapamıyorum call a başlamadan önce var olan bı boyun agrım vardı onun şiddetlenmesine sebep oluyor :KK59:

yalnız bu arada ben karın hareketlerını yapamıyorum call a başlamadan önce var olan bı boyun agrım vardı onun şiddetlenmesine sebep oluyor :KK59:

hmm, beklediğimden az olmuş, genelde ilk haftada 1 er cm azalıyordu ama eksik yaptığın için olabilir... kitapda bu konuyla ilgili şeyler yazıyor ve hatta boyun-sırt sorunu olanlara alternatif hareketler de vardı, önce bunlarla güçlenin sonra hazır olunca 1 saatlik programı yapın diyordu... onlara da bak istersen.. doktora danıştın mı peki bu boyun konusunda, bendede boyun ve sırt problemi var ve ağırlığın iki kola eşit yayılmadığı hareketler, dumble falan yasak ve ekstra boyun sırt egzersizleri verdiler onları da yapıyorum...

valla canım aynaya bakınca memnun değilim kendimden değişmek istiyorum ama bunaldım :KK19:
sihirli değnek bekliyorum heralde :KK9:

dert etme yanliz degilsin :)) bende senin gibi dusunuyorum ...:KK70: birde hareketleri dogru yapip yapmama endisesi bitiriyor beni 5 gun oldu ama bilmem ki :KK70: acep sonucyaparken vercekmi :KK70: zaten yaparken esniyorum saka yaptimi zannetme valla esnemek aliyor beni :KK70: bunaliom:KK70: ama yine yapmaya devam :KK70:

dert etme yanliz degilsin :)) bende senin gibi dusunuyorum ...:KK70: birde hareketleri dogru yapip yapmama endisesi bitiriyor beni 5 gun oldu ama bilmem ki :KK70: acep sonucyaparken vercekmi :KK70: zaten yaparken esniyorum saka yaptimi zannetme valla esnemek aliyor beni :KK70: bunaliom:KK70: ama yine yapmaya devam :KK70:

bunda bir terslik var işte... spor ile kaslarına ve beynine daha fazla oksijen gider, buda kendini daha zinde hissetmeni sağlar üstelik beyin çikolata yemişsin gibi mutluluk hormonu salgılar bu durumda da uyku falan gelmesi beklenmez pek.. ama eğer esnemelerden sonra hiç kalkasım gelmiyor çoook rahatlıyorum falan diyorsanız o ok. sanırım hepimizde vardır bu.
birde zorlandıkça nefesinizi mi tutuyorsunuz acaba? ozamanda oksijensizlikten uyuma isteği hatta kas krampları falan oluyor.

ben nefes almak için sesli sayıyorum hep :KK15:
bende oyle bı uyku durumu yokda zannedersem usengeclik benim ki :97:

TAM SANA YAZACAKTIM Kİ nnnyyy yazmış.daha dur bakalım 4 oldu.en geç 7 hareketten sonra ezberlemiş olursun hareketleri ve sevdiğin bir şeyi izlerken akıp geçer zaman.bak ben bıraktım daha başlayacağım.neyi bekliyorsam..fotoğraflarımı koydum görmüşsündür.call zaten kilo verdirmiyor ama 3 kilo verdiysen atıyorum 5-6 kilo gibi gösteriyor.eziyetsiz bu kadar zayıflama yani vücut şekillendirme ben hayatım da görmedim.lütfen devam et ve sonuçları bizle paylaş.

karın hareketlerinde boynunu çok eğme istersen.alışana kadar tavana bak.bir de ben hareketleri yapmadan-pilatesten kalma alışkanlık- sırt üstü yatıyorum karnımı içe çekiyorum ve sonra ayağımı kaldırıyorum.o zman karnına konsantre oluyorsun ve boyun ağrımıyor.ha baktım hala acıyor elllerini ensede birlleşti boynu destekle.ama sürekli yapma ara ara boynu rahatlat.

bunda bir terslik var işte... spor ile kaslarına ve beynine daha fazla oksijen gider, buda kendini daha zinde hissetmeni sağlar üstelik beyin çikolata yemişsin gibi mutluluk hormonu salgılar bu durumda da uyku falan gelmesi beklenmez pek.. ama eğer esnemelerden sonra hiç kalkasım gelmiyor çoook rahatlıyorum falan diyorsanız o ok. sanırım hepimizde vardır bu.
birde zorlandıkça nefesinizi mi tutuyorsunuz acaba? ozamanda oksijensizlikten uyuma isteği hatta kas krampları falan oluyor.

o esneme özellikle sabahları yaptığımda bende de oluyordu.ama o vücudu esnetmenin verdiği rahatlıkla bi de uykusuzluğun etkisiyle esnemek.gözümün yaşarıp esneye esneye yaptığımı bilirim.am dediğim gibi uykum varsa oluyoır bu.

kızlar maşallah hepinize laf yetiştirdim.rtık yarın sabah başlayayım çoközledim call imi ya...:KK24::KK24:

17.bitti ama ben 2 gün dinleme yapıyorum pzts.ve perşembe ek olarkata yarım saat platese başlayacağım:KK23:

dinlenme bitti bugün tekrar başlıyoruummmmm

Merhabalar....
Baştan itibaren konuda yazılan herşeyi okudum ve ondan sonra yazıyorum......Ben bir başka forum sitesinden görüp uygulamaya başladım Callanetics hareketlerini.... 11. seansımı yaptım ve ilk olarak belimden incelme oldu...( 3 cm)...diğer yerlerden o kadar çok incelmedim sayılır..... Bir arkadaşım ..ki sık görüştüğüm biridir...bana bu ara güzel zayıfladın dedi halbuki sadece 1 kg verdim...
Bu arada ben sabah 7 de kalkıyorum ..önce Leslile ile walk at home videolarından bazen 2 bazen 3 mil yürüyüş yapıyorum.... Akşamları ise saat 11 de Callan yapmaya başlıyorum... bu sayede daha rahat ve güzel bir uykum oluyor.....
Başlangıçta benim de çok ağrım oldu... ve her hareketi sonlandıramadım... hala bazen yoruluyorum ama kesinlikle çok işe yarayan müthiş bir esneme egzersizi.... ve gittikçe kaslarımın esnediğini hissediyorum....
Buraya yazan ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler.... ben de paylaşmak istedim sadece...
Sabırla ve azimle yaparsanız sonuca ulaşırsınız kesinlikle...
Herkese kolaylıklar ve bol hareketli günler.....

Kızlarr ben bu bacak hareketlerini az buluyorum bacaklarım güçlü olduğu için zorlanmıyorum ve daha fazla hareket istiyorum :KK31::KK31: sanırım 20 dklık ayrıca bacak için videosu varmış netten baktım biraz ama kıt ingilizcemle bişe anlamadım indireceğim linki olan yada videonun oldugu adresi bilen yazabilirmi acaba ?? :26::26:

Kızlarr ben bu bacak hareketlerini az buluyorum bacaklarım güçlü olduğu için zorlanmıyorum ve daha fazla hareket istiyorum :KK31::KK31: sanırım 20 dklık ayrıca bacak için videosu varmış netten baktım biraz ama kıt ingilizcemle bişe anlamadım indireceğim linki olan yada videonun oldugu adresi bilen yazabilirmi acaba ?? :26::26:

Merhaba..bana tam olarak ne aradığınızı ...yani ingilizce adını yazarsanız size yardımcı olabilirim....bacak incetmeyi ben de istiyorum....

;D bisiler ters gittiginin farkindaydim :KK70: aslinda istemdisi nefesimi tutuyorum sanirim ondan olabilir cunki cok bekleme kasma hareketi var zorluo beni sanirsam ondan olabilir. ama boyle tamda esneyemiyorum ki ben :S hele bacak hareketlerinde oyle acip esneyemiyorum rahat rahat tam olmuyor hareketler anlicaginiz ...sizler nasil yapiyorsunuz zorlanmadan bir anlatsaniz :KK70::KK55:

X