Çalışmak İstemiyorum

En azından bir ev olmasi gerekiyor ki kadin calismasin maalesef geldigimiz nokta bu bende evdeyim hamileyim öncesinde çalışıyordum ama ev kendi evimiz düğünü olabildigince masrafsiz sade nikahla vs yaptik bekarken yaptığımız birikimi vs de evin borcunu kapattik şuan sadece araba almak icin borca girdik onu ödüyor eşim geçim gercekten zor hele ki bu devirde tek maaşla kirada ilerde bebeginizin de olacağını dusunurseniz yerinizde olsam esimle birlikte calisir en azindan iyi kötü bir ev sahibi olurum
Aynen öyle katılıyorum size. Benim de çalışmaktan çok bunaldığım oluyor ama oturduğumuz bi ev almadan asla düşünmüyorum böyle bir şeyi. İlerde ev alırız, durumumuz iyi olur, çocuklar çok yorar o zaman çocuklarıma vakit ayırayım diye belki uzun uzun izinler falan alırım ama kirada olan insan için çok büyük risk çalışmamak.

Ben su aile büyüklerinin parasina göz dikilmesine hep kritik bakıyorum. Yarin öbür elden ayaktan düsseler o para bakima gerekli olacak. Elde avucta olan öyle durumlarda o kadar cabuk eriyor ki. Ha kendileri yardim etmek istedi eyvallah, ama kocaman sagligi yerinde olan insanlar da gecirindilmeyi de beklemesin.
bunlara dişli bi görümce denk gelmiyorda ondan.
Benim annemin babamın parasına göz dikecek yatacak bekleyecek savaş çıkardı savaş.

Kızlar selam,
Benim şöyle bir derdim var, üniversiteden mezun olduğumdan beri kesintisiz çalışıyorum yaklaşık 5 yıldır. Ve işyerimde sorun olduğu için çıkarttılar hala tazminatımı alamadım orası ayrı. Bu arada 8 aylık evliyim ocak gibi işten çıkartıldım. 1 1 buçuk ay kadar evde durduktan sonra yeniden iş buldum ve işe başladım. Yeni işimde 1 ayımı doldurmak üzereyim ancak içimden gram çalışmak gelmiyor. Şimdi diyeceksiniz neden iş buldun o zaman tekrar diye.. Çünkü ev kira, düğün borçları vs. derken eşimin çalıştığıyla geçinemedik. Yani bi nevi mecbur kaldım. Eşimde sürekli iş bakıyor musun vs vs deyip duruyordu. Yani şuan çalıştığım yerde hiç mutlu değilim, ayaklarım geri geri gidiyor hep ve hiç gitmek istemiyorum. Çok evcimen bir insanımdır, yani sabahtan akşama evimde oturayım temizlik ev işleri yemek vs onlarla uğraşayım. Sizce ne yapmalıyım. yani bana dayan çalış vs demeyin çünkü yapamayacağım psikolojik olarak eminim. Ve bu durumda maalesef ki eşimin beni anlayacağını düşünmüyorum parayı düşünecek nazlanma demek isteyecek.. Ben geçerli bi sebep bulmak istiyorum ve bu konuda fikir arıyorum. Sağlık sorunu olur vs. gibi gibi yani ne olursa aklınıza gelen ne varsa yardımınızı bekliyorum.
Son olarak lütfen bana zorlanacaksanız neden çıkmak istiyorsun da demeyin, düğün zamanı eşimin ailesi yüzünden bizim bu kadar borcumuz var, biraz da onlar destek olsun istiyorum. (Zaten çalışmadığım 1 ay sürecinde oluyorlardı)
Dışarda ne tür bir işte çalışıyorsunuz? Ve evden çalışmayı hiç denediniz mi? Ya da kendinizi küçük internet business başlatmaya, ürün satma, falan filan?

Daha önce 5 yıl çalışmışsınız alışmadınız mı iş hayatına o süreçten sonra aksine evde sıkılmanız lazımdı sizi ilginç bence yeni bir işyerine alışma sürecinizi atlatamamışsınız sonuçta 5 yıldan sonra bir değişim olmuş sabredin alışırsınız 2 kişi çalışınca daha kolay borçlar ödenir ayrıca işinizin kıymetini bilin bakınız aşağıdaki videoda iş arayan gençlerin sayısını bildiriyor.

Tabiki herkes kendi evinden geçiminden sorumlu.Bide böyle olunca kimseye eyvallahın da olmuyor.Geriye dönüp baktığımda iyiki kendi kendimize yapmışız başarmışız diyorum🙏🏻

Aynen öyle. Benim bir kiracim var. Gecen kvde ucuza oturtduruyorsun dedi. Bende öyle de devam edecegini söyledim. Hesap kitap islerim iyidir. Kimsenin karismasina gerek yok :KK70: Kiracim da cok iyi sükür.

images.jpeg-26.jpg

Aynen öyle katılıyorum size. Benim de çalışmaktan çok bunaldığım oluyor ama oturduğumuz bi ev almadan asla düşünmüyorum böyle bir şeyi. İlerde ev alırız, durumumuz iyi olur, çocuklar çok yorar o zaman çocuklarıma vakit ayırayım diye belki uzun uzun izinler falan alırım ama kirada olan insan için çok büyük risk çalışmamak.
Evet vallahi ev kendimin olmasa bebek falanda düşünemez dim çünkü yetisilmiyor gercekten

Esiniz calisan bir kadin olarak sizi tanidi ve basta ben calismak istemiyorum demediyseniz bu cok buyuk bir haksizlik olur onu enayi yerine koyuyorsunuz gecinemiyorsaniz adamin maasiyla tabiki calisacaksiniz bu nasil bir kafa anlamadim yani evlendikten sonra hastayim calismicam resmen dolandiricilik 😃

Kızlar selam,
Benim şöyle bir derdim var, üniversiteden mezun olduğumdan beri kesintisiz çalışıyorum yaklaşık 5 yıldır. Ve işyerimde sorun olduğu için çıkarttılar hala tazminatımı alamadım orası ayrı. Bu arada 8 aylık evliyim ocak gibi işten çıkartıldım. 1 1 buçuk ay kadar evde durduktan sonra yeniden iş buldum ve işe başladım. Yeni işimde 1 ayımı doldurmak üzereyim ancak içimden gram çalışmak gelmiyor. Şimdi diyeceksiniz neden iş buldun o zaman tekrar diye.. Çünkü ev kira, düğün borçları vs. derken eşimin çalıştığıyla geçinemedik. Yani bi nevi mecbur kaldım. Eşimde sürekli iş bakıyor musun vs vs deyip duruyordu. Yani şuan çalıştığım yerde hiç mutlu değilim, ayaklarım geri geri gidiyor hep ve hiç gitmek istemiyorum. Çok evcimen bir insanımdır, yani sabahtan akşama evimde oturayım temizlik ev işleri yemek vs onlarla uğraşayım. Sizce ne yapmalıyım. yani bana dayan çalış vs demeyin çünkü yapamayacağım psikolojik olarak eminim. Ve bu durumda maalesef ki eşimin beni anlayacağını düşünmüyorum parayı düşünecek nazlanma demek isteyecek.. Ben geçerli bi sebep bulmak istiyorum ve bu konuda fikir arıyorum. Sağlık sorunu olur vs. gibi gibi yani ne olursa aklınıza gelen ne varsa yardımınızı bekliyorum.
Son olarak lütfen bana zorlanacaksanız neden çıkmak istiyorsun da demeyin, düğün zamanı eşimin ailesi yüzünden bizim bu kadar borcumuz var, biraz da onlar destek olsun istiyorum. (Zaten çalışmadığım 1 ay sürecinde oluyorlardı)
Yani borç var harç var, tek maaş yetmiyorsa tabi ki çalışacaksınız, herkes hoptik hoptik gitmiyor ki işe, ne sanıyorsunuz anlamadım. İşi sevmeye çalışmayın, sevilecek bişey olsa para vermezler.

Zaten eşim tek çocuk olsa ve işin içinde haksızlık olmasa biz ödeyelim. Ama eşimin kardeşine her şeyi yapıp bize yapmamaları benim suçum değil.
Ya kardeşine yapmışlar senin kocana yapamamışlar sanane sen milletin parasına ne bakıyorsun sen mi kazandın da kim için harcanacağına karar verip ahkam kesiyorsun? Beş parasız elaleme hava olsun diye düğün yapmayı biliyorsunuz sonra ödemeye gelince kayın ailesi ödesin. Eşya borçlarını geçiminizi kayın aile ödesin hanımefendi çalışmasın. Yani sizin hiç mi utanmanız kalmadı bir de size burda oturup bahane arayacağız. Çalışmayacaksan çalışma ama yaşlı başlı insanlardan da seni geçindirmelerini bekleme

Bu arada, çalışmak istemiyorsanız hamile kalın diyeceğim ama onda da yarın şak diye işi bırak demezler sanırım ya. Bi şekilde yıkılırsınız kayın aileye yıkılmasına da, sonra her şeyimize karışıyorlar, evin tam ortasına çadır kurdular diye konu açmayın, fena gömeriz.

Zaten eşim tek çocuk olsa ve işin içinde haksızlık olmasa biz ödeyelim. Ama eşimin kardeşine her şeyi yapıp bize yapmamaları benim suçum değil.
Size ne? Adamın ailesi size yardım etmek zorunda değil. Büyük ihtimalle eşinize de yansıttınız bunu, ailesi önlem almıştır en başından. Bir de çalışmayın diye yalan uydurmamızı istiyorsunuz. Eşinize yalan söylerken yüzünüz kızarmayacak mı? Adam kendi başını yakmış, yazık. İnşallah yalanınız ortaya çıkar da böyle içten pazarlıklı birinden kurtulmuş olur.

Tabii ki haklısınız ama 7 yaşından beri senelerce okul için erken kalkmak sonrasında ara vermeden iş hayatı.. Geç kalkabildiğim son dönem okul zamanı yaz tatilleriydi. Bunu demek istiyorum işte evliliğimin tadını çıkaramadan evden çok işyerindeyim
Erken kalkıyormuş vah vah ya geç kalkmak istiyormuş

Kızlar selam,
Evde kafayı yersiniz, çalışmak iyidir 👍

Kızlar selam,
Valla bizde seve seve gitmiyoruz iş yerine ama mecburuz, işte saatlerce çalış sonra eve gel yemek bulaşık temizlik kimseyi tatmin etmez ama hayatta kalmak için bunlara mecburuz.bir yuva kurmuşsunuz mecburen devamını getirip ona göre yaşamaya alışacaksın. Malum hayat şartları belli, ya bu deve güdülecek yada bu diyardan gidilecek.

X