Çalışan Annelerin Doğum Sonrası Süreci

littleemom

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2024
52
76
Merhaba kızlar,
Biraz araştırdım ama çok da anlayamadım açıkcası bu yüzden süreci yaşayan biri bilgilendirirse sevinirim.
Özel sektörde çalışıyorum. Her şey yolunda giderse Kasım'da doğum yapacağım. Doğum sonrası maaş alma süreci nasıl işliyor? Toplu mu ödeniyor okuduklarımdan öyle anladım ama emin de olamadım. Borçlarım da olacak çünkü süreç uzun mu kısa mı ona göre hareket etmek isterim. Şirket mi ödüyor devlet mi ödüyor süreç nasıl işliyor bilgi verebilir misiniz?

Devlet ödüyor ve toplu yatıyor evet %75'lik bi kısım olması lazım ama hesaplama siteleri var. Bazı şirketler 4 ay maaşınızı verip sizden yatan toplu SGK maaşını alabiliyormuş, ben de sordum bizimkilere. Normalde yaptığımız bi şey değil ama patronla konuşurum istersen demişti şefim, bi şansımı denerim gibi

Devlet ödüyor ve toplu yatıyor evet %75'lik bi kısım olması lazım ama hesaplama siteleri var. Bazı şirketler 4 ay maaşınızı verip sizden yatan toplu SGK maaşını alabiliyormuş, ben de sordum bizimkilere. Normalde yaptığımız bi şey değil ama patronla konuşurum istersen demişti şefim, bi şansımı denerim gibi
Devlet ne kadar sürede yatırıyor acaba o da muamma muhtemelen, ben de İK'ya bi sorayım o zaman.

X