çalışan anneler

kızlar yorumlarınızı tek tek okudum çok teşekkür ederim. inanın burada olmaktan dolayı çok mutluyum. ağız kokusuna gelince sanmıyorum hiç bana böyle bişey diyeni duymadım sigara içiyorum onuda oğlum uyurken ve iş yeirnde kokusunu aldığını sanmıyorum. banyo işine gelince tensel teması birkaç yerde daha okudum bunu dnemem lazım nasıl beraber yıkanıyorsunuz benim küvetim yok belki bu işe yarar

Canım küvetin yoksa küçük banyo taburelerinden al. Sen otur ve biraz duş al. Sonra babası sana soyup oğlunu getirsin. Ya babası su döksün ya da duşu tak yukarı ya da bir elinle suyu dök bir elinle bebeğini tut. Öyle yıkayın işte. Bak gör çok keyifli.

hatta kuveti doldurup beraber icine girin. o daha da keyifli.:lepi:

ay babası böyle birşeyi kabul edermi acaba yok düşer der yok sıkılır der
bakalım ne diyecek

aslıhancım konuyu baştan sona okudum, bundan öncesinide biliyorum tabi, senin için ne kadar zor olduğunu tahmin bile edemem, canım kızların dediği gibi tensel teması artırmayı dene

ayrıca eşime söylediğimde hiç aklıma gelmeyen bir noktaya değindi olabileceğini sanmıyorum ama aktarmak istedim, üzerinde taşıdığın herhangi bir alet varmı mesela hiç çıkarmadığın bir saat, onun frekensından rahatsız oluyor olabilir, sende neredeyse doğduğundan beri olduğu için bana olası gelmiyor aslında, ama eşimin anlattığı bir olay var, bir bebek tvnin fişi takılır takılmaz ağlamaya başlıyormuş nedenide sonra anlaşılmış, tv de noralde duyulmayan bir tını varmış ve bebek onu hissedip rahatsız oluyormuş, allah kolyalık versin canım

saol canım
öyle taktığım bişey yok
mesela ben çok terlerim ama hergün banyo yaparım acaba oğlumu rahatsız edermi diye ne bileyim benim oğlan tez konusu olur sanırım böyle giderse

kızlar buarada oğlumlabeeraber yıkn-andım
banyoya yıkayacağm pikeyi serdim güvenli olsun diye oturdum ben onuda kucağıma aldım ama iç çamaşırlaırm vardı (acaba bidaha sütyenimi çıkarsammı) babası su döktü çok eğlendi inşallah biraz işe yarar

yukarida da dedim. kuveti doldurup beraber girmeyi deneyin, cok daha eglenceli.

biz oglumla hep yapardik. hemde su cok guzel yoruyor bebekleri misil misil uyuyorlar.

bu arada gecmisi dikkatlice okumadim ama sanirim bebeginiz kucaginizda agliyordu. ama su hepsine iyi gelir. bol bol suyla oynayin bence.

aslıhancım bırlıkte banyo yapmanıza sevındım
banyo yaparkan kı tepkısı nasıldı
ve daha sonra degısım oldu mu bebısınde
her gun eger fırsat bulabılırsen bu yaz gununde bırlıkte banyo yapmanız ıyı olacaktır

ama yere bırakma sureklı senın kucagında olsun
ben dusakabının ıcıne gırerek tabureye oturup kucagıma alarak yıkıyorum ama onun oyun havuzuna da gırebılıryorum
sureklı kucagında dırek tenıne teması cok super oluyor

yere koymadım kucağımdaydı ve çok eğlendi zaten suyu seviyor artık böyle yıkanacağız
pek değişiklik yok sanırım e mucizede beklemiyordum belki zamanla

Aslıhan banyo olayı güzel olmuş. Senin de biraz moralin yerine gelmiştir. Bu arada benim de aklıma bir şey geldi. Sürekli senin için bir şeyler üretip duruyoruz inşallah çareyi bulacağız. Bak ne diyeceğim; kızım hala emiyor. Geçen haftasonu biraz memeden soğur gibi oldu. Sürekli onu emzirmeye çalıştım. O emmedikçe ben stres oldum, ben stres oldukça kızım bana inat inat bakmaya başladı. Sonra karnı aç diye yedirmeye çalıştım. Sürekli zorunlu ve sevmediği şeyleri yapmaya çalıştım artık tükürüyordu yani günün sonunda. O kadar gıcık oldu bana diyebilirim. Sonra aman dedim yemesin etmesin. ıstemediği hiçbir şey yapmadım da düzeldi aramız. Yani şimdi sevgi ve oynama işlerini başkası yapıyorsa ve sana sürekli gerekli, zorunlu, bebeği sıkan işler kalıyorsa bu da soğutabilir oğlunu. Yoksa düşünemiyorum ki bir bebek oyuna bayılmasın. Oyun sırasında kendisini oynatana çığlıklar atmasın. Sürekli oyun oynamaya çalış bebeğinle. Biraz rahatla canım. Stresini azaltmaya çalış. Bakma boylarına onlar her şeyi algılıyor.

ya canım bak şimdi ben oğlanı uyuttum dedimki eşime ben biraz annene gidiyorum (karşı daireye) uyanınca bana çağrı yap geleyim
ben ona öyle dememişim o çocuğu kapıp gelmiş onlar haliyle saldırdılar bana kalmadı çocuk bende sinirlenip eve geçtim
şimdi ona kızıcam sen beni çağır ben ona beşiğinde günaydın falan diyeyim biaz seveyim zaten al götür yada isterler zaten şimdi sinir küpü sinir küpü oturuyorum kös kösklava:

Canım eşine kızmanın ne sana ne ona ne de bebeğinize faydası dokunmayacak ki. Yapmış bir şey getirmiş. Onun yerine sen gitmeyip bekleseydin bebeğin uyanana kadar. Sanırım senin sorunun biraz kalabalık yaşamanız. Bu durumda da bebeğin kim kendini besliyor, kim daha çok esvgi gösteriyor, kim ebeveyni onu şaşırmış olabilir.

canım doğru diyosunda beraber yaşadığın için gitmesen olmaz uyanınca gitsem beraber gidecektim yine aynı şey hazır uyuyoken gideyimde oturayım dedim

aslıhancım banyo olayına çok sevindim çok güzel olmuş su bir de insanların üzerindeki negatif enerjiyi de tamamen alıyor süper olur bu sıcak günlerin kıymetini bil hergün yıkanın bence beraber ama bence sütyenini de çıkarmalısın bu yaş grubunda en çok emme refleksi olduğu için göğüsler önemli bence sana dokunmasını sağla sen ona dokun şarkılar söleyin beraber vs...

kalabalık aile hususunda juli ile aynı fikirdeyim biraz oda etkiliyor sanırım bebeğini mümkün olduğu kadar özel hayat yaratmaya çalış bebeğinle sana mesela bir bebephone al uyanırsa sesini duyar hemen koşarsın yanına

sadece ikinizin olacağı özel zamanlar yarat fakat o zamanları hergün uygulamaya çalış ki alışkanlık kazansın bilsin ki o saat geleceğinde annesi ile birlikte olacak

Ya sanırım çalışan annelerin yapacağı en büyük yanlış eve gidince ev bebek ve eş üçlüsü arasında seçim yapamamak. Evet bütün çocuklar anneleriyle sınırsız vakit geçirmek istiyor ama işte biz de çalışmak zorundayız ve bu mümkün olmuyor. ışten eve gelince şu kaliteli vakit dedikleri şeyi mutlaka yapmamız gerekiyor. En az 20 dakika araya kimseyi sokmadan ilgisi sadece size yönelik şekilde vakit geçirmek işe yarıyor. Ben hızlıca bir şeyler atıştırdıktan sonra bebeğimi alıp yatak odasına ya da salona gidiyorum ve babası bile olmadan, bağırarak çağırarak oyunlar oynayarak sarılıp yuvarlanarak vakit geçiriyoruz. Çok eğleniyoruz. Kızım çok mutlu oluyor. Ona renkli şeyler gösterip, onların üzerinden hikaye anlatıyorum. Artık o da alıştı. Benim gösterdiğim şeyleri işaret parmağını götürüp o da göstermeye ve kendince konuşmaya başladı. Bu zamanların sonunda daha uysal bir Banusu oluyor. Babası tüm gün bu kadar eğlendiğini görmüyorum, sen gelince çok değişiyor diyor.

ben işten eve gelince yemek falan yemiyorum yemekte hazırlamıyorum zaten eşim işsiz oda annesinde yiyor
emme refleksine gelince oğlum beni doğru dürüst emmeddiki bununla ilgisi varmıki
eve gelince ona emek yediriyorum oynuyoruz şarkı söylüyorum balkondan baktırıyorum hoplatıyorum zıplatıyorum el çırpmayı çok seviyor ellerimi çırptırıyorum vs.
bugün izinliyim az önce babaanesindeydik ev kalabalıktı yüzüme bile bakmadı gel dedim gelmek istemedi kafasını çevirip babaansinin kucağında yattı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…