Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Bonibonlarım bir şey danışmak istiyorum.

Malum diyette olunca yiyeceklerden çok içecekleri çeşitlendirmek mantıklı geliyor bana.. Aktardan menengiç kahvesi aldım.
Doğu ve güneydoğu bölgesi dağlık alanlarında yetişen yabani fıstıktan yapılıyormuş bu kahve. Bir sürü faydası var. Ancak yağlı da bir içecek.
Kahve gibi pişiriliyor. Su yerine sütle. Ben tabii komple sütle baş edemeyeceğim için su ve sütü yarı yarıya karıştırdım. Lezzeti çok hoşuma gitti.
Şimdi sorum şu: yağ içeriyor olmasından ötürü, diyet adına bir tehlike yaratır mı acaba?
Birebir tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum. Internette bir sürü şey var ama biliyorsunuz işte.. zamanımızda her konu bilgi çöplüğüne dönüşüyor ne yazık ki.. o yüzden tanıdığımız insanların birebir tecrübeleri bana daha önemli geliyor.

Malum diyette olunca yiyeceklerden çok içecekleri çeşitlendirmek mantıklı geliyor bana.. Aktardan menengiç kahvesi aldım.
Doğu ve güneydoğu bölgesi dağlık alanlarında yetişen yabani fıstıktan yapılıyormuş bu kahve. Bir sürü faydası var. Ancak yağlı da bir içecek.
Kahve gibi pişiriliyor. Su yerine sütle. Ben tabii komple sütle baş edemeyeceğim için su ve sütü yarı yarıya karıştırdım. Lezzeti çok hoşuma gitti.
Şimdi sorum şu: yağ içeriyor olmasından ötürü, diyet adına bir tehlike yaratır mı acaba?
Birebir tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum. Internette bir sürü şey var ama biliyorsunuz işte.. zamanımızda her konu bilgi çöplüğüne dönüşüyor ne yazık ki.. o yüzden tanıdığımız insanların birebir tecrübeleri bana daha önemli geliyor.

püskütüm bu konu hakkında tecrüben yok .bilirsin benim içeçeklerlede pek aram yok kahveymiş çaymış pek anlamam .
ama sütte katıyormuşsun ve hafifde yaglı diyorsun . bu içeçek ara olarak kulanılabilir bence .

börek çörek çig köfteiçli köfte
karşımda yiyorlar bazen dayanamayıp azda olsa yiyorum
2 kez pilav üstü kırmızı et vedim dügünde
bu hafta dikkat ediyorum kaynanam kızına gitti

bende artık ne yapıcagımı şaşırdım benle spora başlıyan kadının teki tam 36 kilo verdi 1 yılda
of of fadimem işin zor . daha çok kalacaklarmı misafirlerin . bu kış tüm sendelermi yoksa:44:
76.7 yim kizlar gelemedim ozUr

kadisim çizelgenden anladıgıma göre 500gr vermişsin dogrumu ?:44:

eger böyleyse tebrikederim :KK9:

Saolun kizlar ama bu hafta nasil olur bilmem malum yilbasi misafirim de olacak.ama dogru kodlari yollamaya devam ve aksam yemekleri iptal

kilo verememek beni lanet bir kadin haline getirdi bugun
yerken iyiydi degilmi beril hanim diye aksama kadar kendimle bayramlastim durdum
kasik kasik zayifliyorum
kepce kepce geri sismanliyom
offfffffffffff offfffffffffffffffffffff
tartida goremedigim azalislar beni nasil tepe takla etti yaaaaaaaaaaaaaa

hiç bilmiyorumm kii:26::26:
bir selam da benden olsunnnnn...

hoşgeldinn:KK16::KK16:

Gecen haftaya gore 900 gr gitti canimcim saolasin
wowwww bravoooo:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kilo verememek beni lanet bir kadin haline getirdi bugun
yerken iyiydi degilmi beril hanim diye aksama kadar kendimle bayramlastim durdum
kasik kasik zayifliyorum
kepce kepce geri sismanliyom
offfffffffffff offfffffffffffffffffffff
tartida goremedigim azalislar beni nasil tepe takla etti yaaaaaaaaaaaaaa

ama nedenn:KK5::KK5:

fistik agaci bir yil fistik verir ikinci yil bu menengici verir biz onu toplariz top karabiner tanesine benzer
erkek fistik agaci yani yabani olanlar da olur
ama biz onu keyif kahvesi niyetine iceriz
sutle icmeyiz
hazmi kolaylastirir
bagirsaklari calistirir
bizim erkekler yorulunca genelde dinclik icin icerler
antep asil yeri bizde oraliyiz canimmmmm
haaaaaaa birde cok ozel misafirede ikram edilir
bu kahve bizim arda satin alinmaz
herkesin tarlasi var millet toplar yapar
umarim isine yarar yazdiklarim

of of fadimem işin zor . daha çok kalacaklarmı misafirlerin . bu kış tüm sendelermi yoksa:44:

kadisim çizelgenden anladıgıma göre 500gr vermişsin dogrumu ?:44:

eger böyleyse tebrikederim :KK9:

evet canım bu kış bendeler martta gitcekler

kilo almasam kalsınlar ama bana çok zararları oluyor kilo konusunda mutfakta çıkmıyorum

2 sene önce evim sobalıydı 2 tane soba kurmuştuk 6 biz 2 kişide onlar kışı çok zor atlatmıştım daha sonra depresyon ilaçlarına başlamıştım

kilo almasam kalsınlar ama bana çok zararları oluyor kilo konusunda mutfakta çıkmıyorum

2 sene önce evim sobalıydı 2 tane soba kurmuştuk 6 biz 2 kişide onlar kışı çok zor atlatmıştım daha sonra depresyon ilaçlarına başlamıştım

mrbb fadimee kolay gelsinn sana ya zor aslında 4 çocuk 2 de misafir seninkiler büyüktü sanırım
ikizlerden sonra 2 tane daha mı var senin?:18::18::18::18::18:

Kolayca atlatırsın bu seneyi inşş

Uzaktan ne desem boş farkındayım.. Uzaktan davulun sesi bile...
Başka türlü düşünmek için kendini zorlayabilir misin bilemiyorum ki fadimecim..
Telkin yöntemi yani.. kendine şunları diyebilir misin acaba?
"Depresyon ilaçlarımı bıraktım. Sporumu yapıyorum. Kilo verdikçe kendimi daha iyi hissediyorum. Misafir demek ekstra çaba, ekstra yorgunluk ve bunlar da ekstra kalori harcamak demek. Eğer kendimi gevşetirsem misafirlerim gidene kadar kilo almış olacağım. Onca yorgunluğun, telaşın üzerine bir de moralim bozulmuş olacak.
Ama kendimi tutmayı becerebilirsem, her gün küçük de olsa beni mutlu edecek görünüme ulaşmak için adım atıyor olacağım."

....böyle yazması çok kolay, biliyorum fadimecim. Dilerim hadsizlik etmiyorumdur. :KK17:

mrbb fadimee kolay gelsinn sana ya zor aslında 4 çocuk 2 de misafir seninkiler büyüktü sanırım
ikizlerden sonra 2 tane daha mı var senin?:18::18::18::18::18:

Kolayca atlatırsın bu seneyi inşş

günaydın canım benim kızlarım büyük biri ünü de 21 yaşında k kızımda lise sonda ikizler 14 yaşındalar ALLAH bunlara can sağlıgı versin olmayanlara hayırlı evlat versin

inşallah kilo vererek atlatırım. AMİN

fistik agaci bir yil fistik verir ikinci yil bu menengici verir biz onu toplariz top karabiner tanesine benzer
erkek fistik agaci yani yabani olanlar da olur
ama biz onu keyif kahvesi niyetine iceriz
sutle icmeyiz
hazmi kolaylastirir
bagirsaklari calistirir
bizim erkekler yorulunca genelde dinclik icin icerler
antep asil yeri bizde oraliyiz canimmmmm
haaaaaaa birde cok ozel misafirede ikram edilir
bu kahve bizim arda satin alinmaz
herkesin tarlasi var millet toplar yapar
umarim isine yarar yazdiklarim

Oh oh oh! Menengiçin memleketlisi buradaymış da haberimiz yokmuş..
Ne güzel yazmışsın.. :KK71:
Keyif kahvesi niyetine içiliyorsa demek ki günde bir taneyi geçmemek de fayda var.. Çok sevdim tadını ben.. Dediğim gibi yağından tedirginlik duydum.
Kafeinsiz ama bir yandan da e vitaminli, protein içerikli çok değişik bir içecek.
İyi ki keşfetmişsiniz vallahi.. hoşuma gitti. :21:

uzaktan ne desem boş farkındayım.. Uzaktan davulun sesi bile...
Başka türlü düşünmek için kendini zorlayabilir misin bilemiyorum ki fadimecim..
Telkin yöntemi yani.. Kendine şunları diyebilir misin acaba?
"depresyon ilaçlarımı bıraktım. Sporumu yapıyorum. Kilo verdikçe kendimi daha iyi hissediyorum. Misafir demek ekstra çaba, ekstra yorgunluk ve bunlar da ekstra kalori harcamak demek. Eğer kendimi gevşetirsem misafirlerim gidene kadar kilo almış olacağım. Onca yorgunluğun, telaşın üzerine bir de moralim bozulmuş olacak.
Ama kendimi tutmayı becerebilirsem, her gün küçük de olsa beni mutlu edecek görünüme ulaşmak için adım atıyor olacağım."

....böyle yazması çok kolay, biliyorum fadimecim. Dilerim hadsizlik etmiyorumdur. :KK17:

ne demek canım zaten burda yazdıgım zaman kendimi çok rahatlamış hissediyorum
bu sene kedimde var çogu stresimi alıp götürüyor
misafirler hiç kedimi sevmediler
geçen kedimi bebe şampuanıyla yıkadım kuruladım biraz nemli kalmıştı kendisi kurur diye bıraktım,misafirler nemli çekyatlara yatmasın dedi bende hiç kedimin rahatını bozmadım:KK1:eskiden olsa hemen morelim bozulurdu ama artık iyleştim galiba .sporumuda hiç bırakmıyorum misafirlerin yemegini çayını verip fitnesse gidip 1.5 saat kalıp geliyorum haftanın 3 günü zaten

oh oh oh! Menengiçin memleketlisi buradaymış da haberimiz yokmuş..
Ne güzel yazmışsın.. :KK71:
Keyif kahvesi niyetine içiliyorsa demek ki günde bir taneyi geçmemek de fayda var.. çok sevdim tadını ben.. Dediğim gibi yağından tedirginlik duydum.
Kafeinsiz ama bir yandan da e vitaminli, protein içerikli çok değişik bir içecek.
Iyi ki keşfetmişsiniz vallahi.. Hoşuma gitti. :21:

menengiç kahvesine eşim bayılır ben sevemedim
ben şimdi sade türk kahvesi yapıp içtim ikizler uyuyor kızımda dershaneye gitti

X