Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

canım sanırım gelen bildirimler kısmında şu kişi senden bahsetti yazısında diye geliyor deneyelim bakalım seaBahAR seaBahAR senin bildiriminde nasıl göründü
:KK70::KK70: şahnurcum ilahi.. e anacım hem alıntı yapmışsın mesajımı hem de @ yazmışsın.. bu durumda bildirim zaten "alıntı yaptı" olarak geldi.. sen hiç alıntı yapmadan direkt mesaj yaz ve öyle addleme yap bakalım nolcek.. :KK50:
Hemen veriyorum aebencim.
1 yumurtanın akını güzelce çırpıyoruz.
Üzerine istersek, 1-2 damla aroma(ben çikolata aroması ekliyorum.)
Bu karışımdan 2 kaşık alıyoruz.
Üzerine 3 yemek kaşığı süt tozu ve 3 yemek kaşığı süt, karıştırıp çikolata kalıplarına döküp donduruyoruz.
Bu, ısınınca eriyen tarif.
Diğer tarif için en kısa zamanda güzel bir kıvam tutturup sizinle de paylaşacağım.

Afiyet olsun Sweetciğim.
Ben de aslında tam bir çikolatakoliğimdir ama bunlardan sonra fazlasını yiyesim gelmedi.
Bugün uzanmadım bile daha.

Ama ama ama ..
Ben burada bir kalkıp hemen kahvemi hazır edeyim.

Kesinlikle ciddiyim Püsküüt'üm.
Dün yediğimi görmeliydin.
Çook çook çoook .. :kk77:

Ahh, ne güzel bir hayaldir o öyle.
Kahkahayı bastım okumamla.
Benim de hayalim, yiyelim yiyelim kilo almayalım.
Bu arada yapılan bir araştırmada, insanların hayalleri arasında 1. sırayı alıyormuş bu madde.

Aebencim, acaba sindirim sisteminin çalışması üzerinde bir değişiklik oldu mu çörekotu yağı sonrası?

Bu çok kandırıkçı bi tarif ama bulunsun el atında diye kopyaladım, eline sağlık hmcim..
Araştırma kesin doğrudur.. ben de bigün lamba ciniyle karşılaşırsam (tabii bunun için evde ovalanacak bi lamba da olmalı di mi) üç isteğin birincisi kilo almadan yemek yiyebilmek..

Bu konuda bir sıkıntım olmadıgından fark edemedim hm'cim .

Yumurta akı ve süt tozu diyorsun ...Size ilginç gelecek benim çikolatayla aram yok, yani 40 yıl yemesem aklıma gelmez :KK57:.ama daha zararlısı ,şerbetli tatli hastasıyım :KK67:o_O
Ayyy biliyorum senin bu huyunu aebenim.. ilk duyduğumda da şaşırdım.. her zaman da şaşkın kalacağım bu konuda.. hayatımda tanıdığım tek örneksin.. :KK57:

Ahh, hayranım işte şöyle çikolata yemeyen insanlara.
Ben ölüyorum çikolata diye.
Rüyamda bile gördüğüm oluyor.
Tabi, şerbetli tatlı da ayrı zararlı ama en azından her an el altında olmaz diye düşünüyorum.
Aynı ben.. :KK70:

Hayal bile etmek istemedim.
Geçen denk gelmiştim de, 1 dilimcik baklava 300 kalori civarıymış.
O kadar kalori ile yarım paket çikolata yenir.
Demek ki diyetini düzenli sürdürebildiğin için ekstra tebrik edilmelisin.
İyi ki sevmiyorum şerbetli şuruplu tatlıları.. Buna da şükür.. :KK19:

:KK70::KK70: şahnurcum ilahi.. e anacım hem alıntı yapmışsın mesajımı hem de @ yazmışsın.. bu durumda bildirim zaten "alıntı yaptı" olarak geldi.. sen hiç alıntı yapmadan direkt mesaj yaz ve öyle addleme yap bakalım nolcek.. :KK50:

Bu çok kandırıkçı bi tarif ama bulunsun el atında diye kopyaladım, eline sağlık hmcim..
Araştırma kesin doğrudur.. ben de bigün lamba ciniyle karşılaşırsam (tabii bunun için evde ovalanacak bi lamba da olmalı di mi) üç isteğin birincisi kilo almadan yemek yiyebilmek..

Ayyy biliyorum senin bu huyunu aebenim.. ilk duyduğumda da şaşırdım.. her zaman da şaşkın kalacağım bu konuda.. hayatımda tanıdığım tek örneksin.. :KK57:

Aynı ben.. :KK70:

İyi ki sevmiyorum şerbetli şuruplu tatlıları.. Buna da şükür.. :KK19:

Püsküüt'üm, tarifin hiç öyle durduğuna bakma.
Tamam, harika bir çikolata olmayabilir ama isteği kesme konusunda mükemmel diyebilirim.
Normalde, inan 3-4 paket çikolata dahi yiyebilirim, o kapasiteye sahibim ama dün önümde paketler olsa, 1 parça koparamayacak durumdaydım.

Güvendigim bir aktardan organigini buldum toplightım ..çörek otu yagı br çorba kaşıgı içiyorum sabahları ..
sokulluda sanada çok uzak degil .. çörek otunu çignemek daha iyi lakin ben unuturum ve zaman alıyor .. bunu en azında hemen içiyorsun .. eşimede içiriyorum ..
müsait bir zamanda sokulludaki aktarın adını yazarsan sevinirim aeben im şöyle güvendiğim bi aktar maalesef yok sakaryadakilere güvenip alıyorum ama çokda içime sinmiyor

müsait bir zamanda sokulludaki aktarın adını yazarsan sevinirim aeben im şöyle güvendiğim bi aktar maalesef yok sakaryadakilere güvenip alıyorum ama çokda içime sinmiyor
Sokullu postanesi ve dikmen ziraat bankasi arasinda bir sokakta .. Adini tam bilmiyorum . Ama o sokakta baska aktar yok ..sokullu postanesine gelirsen kolayca bulursun yaninda cerceve ve tablo satan bir yer var :KK66:.
Hatta bugun bir arkadas ismarladi ona almaya gidicem kalmamisti yeni sikacaklarmis soguk pres ..

Püsküüt'üm, tarifin hiç öyle durduğuna bakma.
Tamam, harika bir çikolata olmayabilir ama isteği kesme konusunda mükemmel diyebilirim.
Normalde, inan 3-4 paket çikolata dahi yiyebilirim, o kapasiteye sahibim ama dün önümde paketler olsa, 1 parça koparamayacak durumdaydım.
Yok yok.. ben bu tarifi mutlaka denerim..
amma velakin iki önemli sorum var..
bu çikolettanın neden şekeri yok? bi de bende öyle çikoletta kalıbı yok.. evde kalıp namına kullanılmayan bir tane kek kalıbı var.. sanırım o olmaz.. :KK70:Hmm.. düşünüyorum.. hah buz kalıbı var.. ona döksem olur mu ki? Ya da folyodan minnak kalıpçıklar yapsam..

seaBahAR seaBahAR bu bir denemedir tabii ben alıntı yaptığımı düşünmeden yazmıştım bakalım şimdi nasıl gelecek
Ay ne dicem.. demin analiz bölümüne bir yarışmacımız bu şekilde bir mesaj yazmış.. o da gelmedi bildirimde.. sanırım dürtülme durumuyla alakalı bu.. ben o işlevi kapattığım için almıyor olabilirim..
ilk gün bir sürü dürtme geldi.. gittim bizim yönetim odasında sordum niye dürtülüyorum ki ben diye.. :KK70: meğersem facebookta falan varmış bu muhabbetler.. ben kullanmadığım için cahil kalmışım.. ama sonra bir de baktım ki meğersem twitterda da varmış.. oraya da genelde okumak için giriyorum ama hiç dikkatimi çekmemiş bugüne kadar addleme işi..

düşen çenemi alarık gidiyorum.. iyi akşamlar.. :KK76:

Sokullu postanesi ve dikmen ziraat bankasi arasinda bir sokakta .. Adini tam bilmiyorum . Ama o sokakta baska aktar yok ..sokullu postanesine gelirsen kolayca bulursun yaninda cerceve ve tablo satan bir yer var :KK66:.
Hatta bugun bir arkadas ismarladi ona almaya gidicem kalmamisti yeni sikacaklarmis soguk pres ..
çojk teşekkürler tatlım haftasonu uğrarım bende anladım bahsettiğin yeri sinan sokağın baş kısmı öpüldünüz efendimm

İyi geceler mi desem yarın okuyacaklara günaydın mı desem bilemedim:KK23::KK23:

Banum sohbete geldım
Hatta bu saatte olmayacağını bıle bıle
Belkı leptın salgılamaya başladın bıle
O zaman kocaman bır günaydın senı beklesın burda

Hoşgeldin Berilimm:KK74: Haklısın genelde 1 saat önceden uyumuş olmam lazımdı bugün böyle oldu
Günaydın yerine iyi geceler öpücüğünü aldım kuzum:KK60: ihmal etme burayı da devamsızlıktan sınıfta kalırsın demedi deme:KK22:
takımları gezme şansı olmuyor ama buraya illaki uğruyoruz:KK68:

m67RjWbp_7etVEWrr-dpAk9XCNnStCLQKnre2PyADqilil6oJ-pKstkHIOuz7bdhGGa-qsuKxorenuk_v0jK-Ygu0xOSubPB46uR3k58J0bwpiCUiN4=w547-h269-nc

Günaydın Kahveler hazır

Ellerine sağlık kuzummm yarın alayım artık yoksa sabahlarım:KK16:

günaydınnn

kahveler çok güzel görünüyor ellerine sağlık Sweetdimple Sweetdimple ın da dediği gibi biz yaşlılara şifa olsun bu arada sweet cim çörek otunu herakşam diyorum ki yarın sabah başlayayım ama sabah çocukların birini kreşe birini okula gönderme telaşı ile unutuyorum inşallah yarın başlayacağım

ben kalkar kalmaz ilk işim çörekotu yutmak Şahnurcum kahvaltıyı hazırlayana dek çiğneme faslı anca bitiyor aebenimm gibi yağı daha pratik olur senin için sanırım:KK66:

Günaydın bonibonlar..

ciddi misin.. yani "sınırsız" olma konusunda.. :confused:

Zorlayıcı koşullar altında hiç yoktan iyidir demek isterdim ama diyemedim.. ısınmadan lütfen hiçbir hareket yapma.. hele bu dönemlerde açık/kapalı mekan derece farkının olduğu dönemlerde.. Sonra bir terslik olmasın Şahnurcum..

Nasıl da bilmiş.. :KK39:
Her gün 1 tatlı kaşığı şekersiz sarelle veya 3 parça bitter çikoletta hakkım var.
Ama hep şöyle bi hayal kuruyorum..

Prof. Yarbay Cumhurbaşkanı Murtaza Çokbilmiş günün birinde bir makale yayımlar.. Aman Tanrım o nedir? Meğerse sınırsız pizza, sınırsız çikolata ve sınırsız kıymalı börek yemek bilinenin aksine kilo verdirmektedir. İnsanoğlunun hatası, ilgili ürünleri sınırlı tüketmesidir.

Ay ama çok şirin fincanlar bunlar..

Şahnurcum bişi sorucam.. Hani bu @ işaretini koyma durumu var ya.. karşıdaki kişiye bu bildirim nasıl ulaşıyo?

Günlük çiko istihkakın iyiyimiş Baharcım .Afiyetolsun:kk77:

Çok güzel bir hayalmiş hakikatenn:KK51::KK51::KK51:Adı üstünde hayal işte:KK48::KK48:Malesef yok öyle bir dünya:KK61::KK61:

Üzerine 3 yemek kaşığı süt tozu ve 3 yemek kaşığı süt, karıştırıp çikolata kalıplarına döküp donduruyoruz.
Diğer tarif için en kısa zamanda güzel bir kıvam tutturup sizinle de paylaşacağım.

Afiyet olsun Sweetciğim.
Ben de aslında tam bir çikolatakoliğimdir ama bunlardan sonra fazlasını yiyesim gelmedi.
Bugün uzanmadım bile daha.

Ama ama ama ..
Ben burada bir kalkıp hemen kahvemi hazır edeyim.

Kesinlikle ciddiyim Püsküüt'üm.
Dün yediğimi görmeliydin.
Çook çook çoook .. :kk77:

Ahh, ne güzel bir hayaldir o öyle.
Kahkahayı bastım okumamla.
Benim de hayalim, yiyelim yiyelim kilo almayalım.
Bu arada yapılan bir araştırmada, insanların hayalleri arasında 1. sırayı alıyormuş bu madde.

Aebencim, acaba sindirim sisteminin çalışması üzerinde bir değişiklik oldu mu çörekotu yağı sonrası?

Tatlım hakikaten şeker yok içinde büyük ihtimal tatlandırıcılı bir tarif :KK12:Şimdi diyeceksin ki sen hiç mi tatlandırıcı kullanmadınn dukan yaparkennn neler döktürdüm neler :KK23::oops:

Tabiki hepimizin ilk hayali bu hem yiyelim hem ne yersek yiyelim sağlıklı ve fit kalalım :KK70:
Hayatta kıskandığım tek insan tipi vardır o da metabolizması hızlı çalışanlar yiyip yiyip kilo almayanlar:KK51:Şans bize gülmemiş işte :KK61:

Yarın tartı hepimizin yüzünü güldürsün inşallah :KK68:

Yok yok.. ben bu tarifi mutlaka denerim..
amma velakin iki önemli sorum var..
bu çikolettanın neden şekeri yok? bi de bende öyle çikoletta kalıbı yok.. evde kalıp namına kullanılmayan bir tane kek kalıbı var.. sanırım o olmaz.. :KK70:Hmm.. düşünüyorum.. hah buz kalıbı var.. ona döksem olur mu ki? Ya da folyodan minnak kalıpçıklar yapsam..

Ay ne dicem.. demin analiz bölümüne bir yarışmacımız bu şekilde bir mesaj yazmış.. o da gelmedi bildirimde.. sanırım dürtülme durumuyla alakalı bu.. ben o işlevi kapattığım için almıyor olabilirim..
ilk gün bir sürü dürtme geldi.. gittim bizim yönetim odasında sordum niye dürtülüyorum ki ben diye.. :KK70: meğersem facebookta falan varmış bu muhabbetler.. ben kullanmadığım için cahil kalmışım.. ama sonra bir de baktım ki meğersem twitterda da varmış.. oraya da genelde okumak için giriyorum ama hiç dikkatimi çekmemiş bugüne kadar addleme işi..

düşen çenemi alarık gidiyorum.. iyi akşamlar.. :KK76:

Püsküüt'üm, o da benim aklımın havada olmasından kaynaklanmış.
İçerisine 1 kaşık tatlandırıcı atıyoruz.
Şimdi ben bir şey diyeyim sana ama sonra unutmak şartı ile :KK47::KK47:
Çikolata kalıbına yaptım çikolataları ama minnak minnak oluyor hep.
Karışım arttı. Ben de bunu bildiğin topkekten de büyük bir kek kalıbına döktüm.
Sonra bir ara acayip tatlı istemişti canım.
Hepsini de 1 kerede yedim nasıl güzel gitti anlatamam. :KK70:
Ama tabi kocaman kek kalıbına olmaz, Folyo çok mantıklı geldi, muhtemelen sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.
Aslında çikolata kabı da aynen buzluk kabı gibi esnek olmayınca çıkması sıkıntı yaratabilir.

Tatlım hakikaten şeker yok içinde büyük ihtimal tatlandırıcılı bir tarif :KK12:Şimdi diyeceksin ki sen hiç mi tatlandırıcı kullanmadınn dukan yaparkennn neler döktürdüm neler :KK23::oops:

Tabiki hepimizin ilk hayali bu hem yiyelim hem ne yersek yiyelim sağlıklı ve fit kalalım :KK70:
Hayatta kıskandığım tek insan tipi vardır o da metabolizması hızlı çalışanlar yiyip yiyip kilo almayanlar:KK51:Şans bize gülmemiş işte :KK61:

Yarın tartı hepimizin yüzünü güldürsün inşallah :KK68:

Aynen öyle Sweetcim. Tatlandırıcılı bir tarif.
Ben, işin sağlık konusunu şimdilik 2. plana attığım için açıkçası pek dikkat etmiyorum.

5zYsbNxN9UIZ6uRk6M_fZznvu9aue-npBQNWjcyAakL1lsh2uFXdbYuNYdYSYmQxiKihPzXJxTvOC-1BPHk5WVIiX46A0StvjP62Jg=w384-h384-nc

Günaydın herkes kahvesini alsın soğumadan

Ayyy, bayıldım resmen.
En üst soldakini istiyorum ben.
Ayrıca söylemeden edemeyeceğim, şu baristalara baya baya hayranım.
Bir gün imkanım olursa, en azından kısa bir süre de olsa baristalık kursuna gitmek istiyorum.
Aslında daha da mantıklısı eşimi göndermek. Çalışması için ona denek olmakk :KK53::KK53:

Ama tabi kocaman kek kalıbına olmaz, Folyo çok mantıklı geldi, muhtemelen sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.
Aslında çikolata kabı da aynen buzluk kabı gibi esnek olmayınca çıkması sıkıntı yaratabilir.

Ben, işin sağlık konusunu şimdilik 2. plana attığım için açıkçası pek dikkat etmiyorum.

Ayyy, bayıldım resmen.
Bir gün imkanım olursa, en azından kısa bir süre de olsa baristalık kursuna gitmek istiyorum.
Aslında daha da mantıklısı eşimi göndermek. Çalışması için ona denek olmakk :KK53::KK53:
günaydın hayırlı cumalar arkadaşlar
hm cim cahilliğime ver tatlım barista ne demek yaa kahve köpüğü düzenleme sanatı mı?

Mthn83 Mthn83 ellerine sağlık şekerim.. tam ortadaki benim diyecektim ki aebenim kapmış..
sonra sol üst diyecektim onu da hmcim kapmış.. kararsız kaldım şimdi.. sonra içeyim. :KK15:

hm22 hm22 bana masraf kapısı açtın.. süt tozu hiç olmaz benim evde.. öncelikle onu alıyorum tamam.. ama bu tatlandırıcı işini benim için lütfen tablet versiyonuna çevirir misin? bi de onu almayayım di mi ama..
:KK70:topkek büyüklüğünde çikoletta mı yedin.. ohhhh afiyet bal olsun..
o zaman folyoya döker buruştururum ben onu.. bakalım nasıl olacak.. ben de aynen toplight toplight gibi cahilim.. barista ne ola ki?

Herkese günaydın bu arada.. Terazi gününüz bugün, koşun tartılın.. :KK70:

hemen seni adliyorum seaBahAR seaBahAR bakalım bu sefer olacak mı?
ama sen alıntılama yapmadan beni etiketlemişsin bana sadece seabahar cafelight konusuna mesaj yazdı diye bildirim geldi seni etiketledi diye değil demekki dürtmelerle alakalı değil bu durum

hemen seni adliyorum seaBahAR seaBahAR bakalım bu sefer olacak mı?
ama sen alıntılama yapmadan beni etiketlemişsin bana sadece seabahar cafelight konusuna mesaj yazdı diye bildirim geldi seni etiketledi diye değil demekki dürtmelerle alakalı değil bu durum
Teşekkür ederim şahnurcum.. senin etiketlemenden de haberdar olamadım ben.. haklısın, dürtmelerle ilgisi yokmuş. Hemen ticki kaldırayım..
ve demek ki uğraşmayacaz böyle @ falanla.. alıntılamaya devam..

Tünaydın fıstıklarrr:KK36::KK36:

5zYsbNxN9UIZ6uRk6M_fZznvu9aue-npBQNWjcyAakL1lsh2uFXdbYuNYdYSYmQxiKihPzXJxTvOC-1BPHk5WVIiX46A0StvjP62Jg=w384-h384-nc

Günaydın herkes kahvesini alsın soğumadan

Elleirne sağlık canımmmm ben kahvemi soguk ta içerim yeter ki senin ellerinden olsun:KK60:

Ayyy, bayıldım resmen.

Oooo kuzum dün dokunmadığun günün acısını çıkarmışsınnnn top kek büyüklüğünde demekk:KK8::KK8:

Tamamm unuttukkkkk bilee:KK69::KK69::KK69:

Afiyet olsun Sweetciğim.
Ben de aslında tam bir çikolatakoliğimdir ama bunlardan sonra fazlasını yiyesim
Çikolataaaaaa

X