Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

İyi gunler .
Geldim vede gidiyorum aksama goruselim .

Berilll aksam ne yaptin kiz soramadim sende yazmamissinnnnn , nasil gecti ?

İyi gunler .
Geldim vede gidiyorum aksama goruselim .

Berilll aksam ne yaptin kiz soramadim sende yazmamissinnnnn , nasil gecti ?
Yogun gecti hep ayaktaydik cocuklarda yordu ama gecti.
Nenuuuu
Mercimek corbaso
Ana yemek
Firinda ördek
Yaninda sebzeli patates
Masada
Salata, cacik, findik lahmacun, acili ezme, patlican soldurtmasi bir nevi salatasi
Istek uzerine tursu ekledim.
Tatli asure
Cayin yaninada
Sariyer böregi
Revani yaptim
Sabah Haber verilince boyle oldu menuyu begenmedim ama cok suslu bir Masa hazirladim acigimi göstermedim

Slm cafe sakinleri

Evet swetim 2 gun yapicam yeni alinmis kilocuklarim varda izinde

Ay barfix bizdede var cocuklar icin almistim kucuk kizin boyu biraz kisa uzasin diye ama sallanan yok

sanırım bugün bitti kuzum lahana çilen ben koridora kurdum aebenim gelip gidip bir sallanıyorum

Hoşgeldin Selincimmm ne iyi yapmışsın tatlım evde saatli bomba tutmamak en iyisi nefsimiz her an irademizle savaş halinde çünkü

Berim daha eve bile gelmedim kiz yoldayim . Tum gun disardaydim lahana olmadi . Dunde 800 gr gitti son 2 gundeki aldiklarim :) ama dunde hakkiyle yaptigim soylenemez :)

1 günde 800 gr süper gitmiş kuzum

ne çok içmiştim bir ara bol limon ve baharatla biraz katlanılır oluyor

tbrkler cnmmm az olsun bizim olsun 500 gr gayet iyi

Kahve ne kdarda zararliiymiis biz yesilcagmii icseek misir puskulude olabiliir yada zencefil limoon

Hayırdır Selincim o da nerden çıktı Türk kahvesi şekersiz olmak kaydıyla en güçlü antioksidanlardan ayrıca tok tutar canımcımm Kahveme dokundurtmam

Ellerine sağlık berilim daha ne olsun

oyy sen nasil dayandiiin kuzm ya bunlatn hepsini senmi yaptn cann cikmistr ben sabahtn aksama yetrtiremezdm bunlarii sofrann resmini ckeydin keskee :))

Banane kahvemi isterim ben
Ama biliyorsn durumlarii o zaman sana arad a bir tamm :))
evwt canm katiliyorm aksm canm iyle cok istediki anlatamam iyiki gondermisim yoksa kesin kesin yerdim :)) sonrada beril beni napardi bilmem :))

Canm bende okudum hem bizm takmda hrmde 5. Takndada paylasldi zararlari ondan canm :)

Kizlar bende simdi uzerne zeytnyagi gezdirilmiz izgara tavufmu hazrliyorum. Yannda feci acili salatamda tuketecegm ida biber cok aciymis bileydim koymazdm mecbr yicem simdik :F

berilin eline düşmemeye dikkat et bdv de bulabilirsin kendini selinim aman dikkat kuzum hemen bir koşu bakıp geleyimm

berilin eline düşmemeye dikkat et bdv de bulabilirsin kendini selinim aman dikkat kuzum hemen bir koşu bakıp geleyimm
Cok feci dikkatliyimm :))

ellerine sağlık cnm afiyetolsun şimdiden acıbiber bende yiyebilsem keşke metabolizmanı hızlandırır kuzumm
aslinda bana da iyi degil egzamam var ama yedim bikere sen niye yiyemiyorsn canm

Kahve ne kdarda zararliiymiis biz yesilcagmii icseek misir puskulude olabiliir yada zencefil limoon
bende sabah kahve içenlerdenim olmassa olmazım zencefil limonda güzel ama
maşallahın varmış valla ellerine saglık
daha ne olsun kuzum bak bıde begenmedım dıyor
Slm cafe sakinleri
tbrkler cnmmm az olsun bizim olsun 500 gr gayet iyi

evet ama hedefime ulaşamassam yandım
Kizlar bende simdi uzerne zeytnyagi gezdirilmiz izgara tavufmu hazrliyorum. Yannda feci acili salatamda tuketecegm ida biber cok aciymis bileydim koymazdm mecbr yicem simdik :F
afiyet olsun ben çok severim acıyı her yemegıme mutlaka kendım yaptııgm tozkırmızı bıberımı serpiştiririm:)

İyi aksamlar .

Berlim daha ne yapacaksin kiz 1 gunde :) afiyet olsun yiyenlere .

Swetim yik canim lahana 1 gunde kaldi dundebugunde evde drgildim mslasef olmadi

Hmm ne guzel el emegi goz nuruu :) bende bu sene tursu yaptm esim benden asure istedi daha once hic yapmadm tarifinide nette farkli farkli buldm nasil yapicm bilmiyorm kendmede sekersiz yapicam biraaz :)) varmi yapân ve bana yardm edecek olaan (

Cok feci dikkatliyimm :))

aslinda bana da iyi degil egzamam var ama yedim bikere sen niye yiyemiyorsn canm

ben yiyemiyorum işte selinimmm acıbiber ve içkinin mantığını çözebilmiş değilim

hedefe ulaşamazsam diye bir cümle kurmuyoruz kuzumm hedefime ulaşacağım diyoruz

ohh tamam ben ikimize yapayım bir kahve karşılıklı içelim tatlım

İyi aksamlar .

Berlim daha ne yapacaksin kiz 1 gunde :) afiyet olsun yiyenlere .

Swetim yik canim lahana 1 gunde kaldi dundebugunde evde drgildim mslasef olmadi

hmmm ben de kahvesizlikten ayran detoksunu 1 gün yapabilmiştim aebenim ona benzemiş

Hmm ne guzel el emegi goz nuruu :) bende bu sene tursu yaptm esim benden asure istedi daha once hic yapmadm tarifinide nette farkli farkli buldm nasil yapicm bilmiyorm kendmede sekersiz yapicam biraaz :)) varmi yapân ve bana yardm edecek olaan (

Ben tarif edim sana kuzum ama yarım kaseden fazla yememeye söz verirsen

Ayy khveler muthis gozukuyor inan canm cekti kokusu burnuma geldi su andaa :))

Yok canm benm inan yemicem zatn eltim yapti versi ondan bile yemedim esim sekeri az diye yemedi benden istyor simdi o yuzden lutfen tarif istyormm :))

yarım kg. buğday ( aşurelik )1 su bardağı nohut
1 su bardağı kurufasulye
1 çay bardağı pirinç
100 gr kuru kayısı, yıkanmış ve ufak ufak doğranmış
50 gr. kuş üzümü
100 gr. çekirdeksiz kuru üzüm
ufak ufak doğranmış kuru incir (incir aşurenin rengini koyulaştırdığı için biz pek kullanmıyoruz)

1.5 kilo şeker

ayva -elma -portakal-
limon kabuğu rendesi -1 portakal kabuğu rendesi -gülsuyu-biraz bal-1 su bardağı süt-
7 ad tane karanfil 7 ad. tane karabiber ayrıca 1 su bardağı karanfil suyu kavrulmuş susam fındık ceviz tarçın hindistan cevizi bu üst süslemeleri tamamen sana kalmış Selincim

gelelim yapılışına : öncelikle buğdayı suyu bembeyaz oluncaya dek bol bol yıka sonra geceden bol suda ıslat ve sabaha dek kabarsın diğer yandan da nohutunu ve kuru fasulyeni ıslat -kayısı ve kuru üzümleri ıslat

sabah kalkar kalkmaz suyunu dök büyük bir tencereye bugdayını ve bugdayın üzerini 2 karış geçecek şekilde su ekle ve altını en kısık seviyeye getirerek pişirmeye başla

bir diğer ocakta kuru fasulye ve nohutunu düdüklüde pişir ben nohutların kabuklarını haşlandıktan sonra tek tek çıkarırım bu sana bağlı

bir başka tencerede de pirincini haşla - bir başka tencerede de içine koymak istediğin meyveleri minik minik doğra onları kaynat

buğdayın tamamen pişince tüm bu diğer malzemeleri sırayla sıcak sıcak ekle şekerini ve meyvelerini koy
limon kabuğu ve portakal kabuğu rendesini karanfil suyunu biraz gülsuyunu birkaç damla bal ve 1 yem kaş pekmezi ekle tencerenin göbeği delinene dek kızık ateşte iyice kaynat

ben incir ve bakla sevmediğim için koymam bunlar sana kalmış selinim

süslemek için de susamı kavur pembeleşince kapat
bademleri biraz haşlayıp kabuklarını soyup ikiye böl ve onları da kavur
fındık fıstık ceviz hindistancevizi tarçın ve tatlı nar bunlarla bir güzel tabakalarının üstünü süsle

afiyetolsun kuzum yarım kaseye izin verdim ona göre umarım anlatabilmişimdir tatlım kolay gelsin

Tammdir canm boyle anlatnca kolay geldi ins becerebilirm cok tesekkur ederm :) belki o u bile yemem cunku bildirm geldi ama cuma sabahi tartildiktan sonra kahvaltida bi yarm kase yerim belki :) tekrardan cok cok tesekkur edem canm ugrastirdm senide :)

Ben Susan koymuyorum.meyvede pek koymam sirf Aroma icin Minik dogranmis limon ve portakal kabugunu once kaynatir aci suyunu cikarir eklerim.birde vanilya cubugu koyarim cok hos bir koku verir.

Hic seker koyma zaten meyvenin bakliyatin sekeri yetiyor bir Minik,Käse ye hem saglikli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…