Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

deguşim tabiki 3. şeçenek .......fakat genelde yaptıgımız 1. seçenek :KK9:
2. şıkkıda hiçç yapamam nedense:KK53:
bence genel anlamda böyle günlere takıntı etmeden yemeli . genel olarak dengeli beslenmeli . zaten genelde dengeli beslenirsek o 1 gün arada kaynayıp telafi oluyor ..
bizlerin sorunu (kendimden biliyorum ) bu tür günleri çok sık yapamakdan kaynaklı. bir kere alışmışız damak tadına :KK14: hayat boyu yemek alışkanlıgını degiştirmedigimiz sürece tekrar kilo artışlarına mahkumuz .ne yazıkki:KK19:
monti linkinde zilim var . seneler önce 90lı kilolardaymış . 179 boyunda 58 kilo civarlarında bazan dahada aşagı iniyor . genel olarak bakıyorum benden daha çok dikkat ediyor. şu an bu halde olmasına ragmen :nazar:

...... kiloyu bir kere almış bünye zayıflasada artık dikkat etmek zorunda ,çünki o eski kilosunu birkere bünyesi hafızaya almış:26:

tabi biz hem alıştığımz taddan vazgeçmeyelim hem de zayıf olalım istiyoruz nerde böyle düzen :KK19:

peki bi hafta çok dikkat ettik o haftanın sonunda tek bi kaçamk yaptık ertesi gün tekrar eskii düzene dönupde o kaçamağı butun hafta eritemediğimzde ki psikolojimızı napcaz ?

zor süreçler bunlar bazen ınsanın canına tak eidyor heleki bir hafta beslenme planın gayet iyi sporda yaptın gram oynamayınca en azından ben terelleliye bağlıyorum böyle bi dönemde çaremız ne olmalı :44:

osman mutfuoğlu bi programda koruma evresini en az 5 yıl dikkat ederek geçirrseniz kg oturur demişti sanırım ben bunu gözardı etmiş havaya girmişim :KK25:
şimdi debelenıyorum işte evt kafamızın içini resetlesek beyin yutarmı :KK51:

İnşallah.. benim durumum daha zor.. 2 günde 500 gram! Vay anam vay ve hatta ay ki ay!:KK55:

Ben de bir gün yaparım lapa diyetini daha fazla veririm.. İşte bünyeye göre değişiyor, herşey gibi..
Kekin artı olarak dönmemesine sevindim deguacım..
Kaçamak zamanı çok önemli, haklısın..
Kaçamak yapmayı oturtursak koruma dönemi de oturtmuş oluruz diye düşünüyorum kendimce..
Ama hepimizin ortak sorunu bu.. Bir çoğumuz kiloyu verdik sonra koruyamadık.. Belki de her Cuma tartılmaya ömür boyu devam edip, artış olunca o hafta tekrar diyete girmek lazım..

Bozma moralini eminecim.. Ne güzel aynı aileden bir dert ortağın var.. Her gün konuş teyzenle.. Neler yaptığını sor, kilosunu sor, sen kendini anlat..
Bak, benim kardeşim de diyette.. Her Cuma excel raporlarımızı gönderiyoruz birbirimize.. Veren, veremeyenle dalga geçiyor vs.. Veren şımarıklık yapıyor.. Aile içinde bu paylaşım benim için çok keyifli oldu.. Belki teyzen de bu anlamda senin için iyi olur..

canım lapa diyetini daha önce de yapmış biri olarak benim bunyemde herseferinde farklı sonuç veriyor tartı
1 kg da vermişliğim var bu seferde +600 gr gitti ama hiç olmazsa oynaama oluyor buda yetiyor

kaçamak zamanı hakkkında bence detaylı düşünüp vucudumuzn tepkisine göre bi yol haritası çizmemız lazım yoksa tekrar alıp verip alma evresini atlatamayacaz buda psikolojik çökuntu demek:KK19:

her cumadan ziiiyade günlük tartılmak daha doğru gelıyor gün sonunda eğerki abartmış tartıda + çıkıyorsak ertesi gün mudahale etmek daha kolay oluyor yoksa cumadan cumaya tartılınca 1 kg gibi bi artı çıkınca o daha bi moral bozukluğu oluyor en azından kendi adıma konuşursam :KK37:

tabi biz hem alıştığımz taddan vazgeçmeyelim hem de zayıf olalım istiyoruz nerde böyle düzen :KK19:

peki bi hafta çok dikkat ettik o haftanın sonunda tek bi kaçamk yaptık ertesi gün tekrar eskii düzene dönupde o kaçamağı butun hafta eritemediğimzde ki psikolojimızı napcaz ?

zor süreçler bunlar bazen ınsanın canına tak eidyor heleki bir hafta beslenme planın gayet iyi sporda yaptın gram oynamayınca en azından ben terelleliye bağlıyorum böyle bi dönemde çaremız ne olmalı :44:

osman mutfuoğlu bi programda koruma evresini en az 5 yıl dikkat ederek geçirrseniz kg oturur demişti sanırım ben bunu gözardı etmiş havaya girmişim :KK25:

evet canım sorunumuz zaman yayamamak belki de kısaca sabırsızlık,havaya girmek ne dersek artık.Ben de aynıyım 22kilo verdim başardım diye tekrar yemeye başladım hooop aldım hepsini fazlası ile..şimdi de başladım 4 kilo verdim diye kendimi birşey sandım 2 kilosunu hoop geri aldım..Dikkat etmek ve sabırlı olmak lazım

gunaydin10.png

günaydın:KK16::KK16::KK16:

berbat bir hava var dışarda.tam ruh kararmalık ama ne hikmetse çok pozitifim ben ya...

dün uzun çizme ve kaban giydim,terden bi taraflarımdan sular çıktı:KK1:nasıl olsa hava güzel olur diye sabahta trençkot giydim.giymez olaydım totom buz kesti bu seferde:18:

neyse anacım 3 gündür spor hak getire arkadaşlardan vakit bulup yürüyüşe çıkamıyorum bir türlü...

saatlerin ileri alınmasını dört gözle bekliyorum.o zaman kimse tutamaz beni.telefonuda almam yanıma ohhh misss gibi...

işte bende bu yanlışı yıllar önce yaptım.70 den 58 düştüm ve herşeyi bıraktım ve 1,5 sene sonra başladığım yerin çok daha kötü haline geldim.5 sene dikkat etmek ha keşkeeeeee..

ne vardı rabbim bizede yiyip yiyip kilo almayan insanların bahtından verseydi:KK36:

Eki Görüntüle 663233

Kilo Korumak Vermekten Neden Daha Zor?
Yazar: Uzm. Dyt. Gamze Şanlı Ak | Tarih: 03 Şubat 2010 Çarşamba

Kilo kontrolünü sağlamak, uzun çabalarla fazla kilolarından kurtulan ya da şuan ki kilosundan memnun, ama yemeği birazcık kaçırırsa kilo alacağından korkan kişiler için çok büyük önem taşıyor.

Fazla kilolarınızdan kurtuldunuz... ve amaçladığınız kilonuza ulaştınız. Peki, şimdi ne yapmak gerekiyor? Eski yeme alışkanlıklarımıza geri dönüp, nasıl olsa 1-2 kilodan bir şey olmaz deyip, eskisi gibi kontrolsüz yemeğe mi başlayacağız ???

Cevap; bu kadar çaba harcadıktan sonra tabi ki HAYIR! olmalıdır. Çünkü unutulmamalıdır ki, eski alışkanlıklara dönerseniz eski kilolarda çabucak size geri döner.

Aslında birçoğumuz da kilo korumanın, kilo vermekten daha zor olduğunu birkaç kez deneyimlemişizdir. Kiloyu koruma konusunda yetersiz kalınması, iki temel nedene bağlanabilir.

Birincisi; gerçekçi olmayan ve ulaşılamaz hedefler belirlenmesidir. Sonuca ulaşılsa dahi o kiloyu korumanın oldukça zor olur çünkü ulaşılan kilo bireyin sabitlemek de zorlanacağı kilodur ve birey bu kiloyu uzun süreli koruyamayacaktır. Bunun sonucunda da birey kendini kısır bir döngünün (kilo alıp-verme) içinde bulacaktır.

İkincisi ise; bireyler, zayıflama programında kazandıkları olumlu beslenme alışkanlıklarını devam ettirmezler ve program süresince yaptıkları aktiviteyi bırakırlarsa, kiloyu koruyamama ve tekrar kilo almaları olasıdır.

Bu programlarda ki genel amaçta; kaybedilen kiloların tekrar geri alınmasını önlemek veya minimum düzeyde olmasını sağlamak ve sağlıklı-dengeli beslenmeyi yaşam şekli haline getirmektir.

Hareket Planı: Ne yapmalıyız?

Kiloyu korumanın sırrı, protein, karbonhidrat ve yağ dengesinde yatar. Yapılan çalışmalar, kilo korumada düşük yağlı diyetlerin daha başarılı olduğunu göstermektedir. Ayrıca diyet ve egzersizle verilen kiloların yine aynı yöntemlerle uzun süre korunabileceği de biliniyor.

“Yine mi diyet yapmam gerekiyor? Ben hiçbir zaman, istediğim gibi yemek yiyemeyecek miyim?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Tabi ki istediğimiz, sevdiğimiz, keyif aldığımız besinleri tüketebileceğiz ancak kilo almak istemiyorsak enerji dengesini sağlamak çok büyük önem taşıyacaktır.

Kilo koruma yöntemi, normal öğününüzde almanız gerekenden daha çok kalori aldıysanız bunu dengeleyebilmeyi sağlar. Bu nedenle, ipin ucunu kaçırdığınızı düşündüğünüzde, o günün akşamı ve ertesi günün öğlenini çorba, salata, zeytinyağlı, yoğurt, meyve gibi hafif besinler tüketerek, alınan fazla kalorileri, dengelemeye çalışabilirsiniz.

Örneğin; özel bir gündesiniz (doğum günü, parti, kokteyl, yılbaşı, bayramlar, arkadaşlarla buluşma, akşam yemeği gibi) burada 3 seçiminiz olduğunu düşünün ve hangisini seçmek istediğinize siz karar verin.

* Bugün sizin doğum gününüz ve arkadaşlarınız akşam için size sürpriz bir parti hazırlamış. İlk önce yemek yiyeceksiniz, sonra mumlarınızı üfleyeceksiniz. Oysa siz daha yeni fazla kilolarınızdan kurtulmuşsunuz ve kilonuzu korumak istiyorsunuz.

1.Seçenek: Bir günden bir şey olmaz.
Bugün doğum günüm yemek yemek için daha özel bir gün olabilir mi? Canımın istediği kadar yemek yiyip, içeceğim, 1-2 kilodan bir şey olmaz. Ertesi gün aç gezerek dengelerim nasılsa.

2. Seçenek: Hayır, pastamdan dahi tadamam.
Kilo vermek için o kadar uğraştım, tartıya çıkıp kendimi 100 gram bile almış görmeye tahammül edemem. Çok ısrar ederlerse en fazla bir çatal alırım.

3. Seçenek: Yediklerimi dengeleyebilirim.
İsteğim kilo ulaştım, bugün doğum günüm tabiî ki yemeğimi, pastamı, alkolümü tüketeceğim. Nasıl mı? Ana yemekte ızgara tercihi yapıp, yanında yağsız salata alırım. 1 dilim pasta yiyeceğim için ekmeğimden ve salatamda ki yağdan vazgeçebilirim. Gece ara öğünümde ki meyve yerine de 1-2 kadeh şarap ve bol su içerek geceyi kilo almadan tamamlayabilirim.:)

Sizin kararınız hangisi?

***Dengeli beslenip, yasaksız yemeyi öğrenmek, keyifli ve formda yaşamanın ve tekrar kilo almamanın tek anahtarıdır

alıntıdır.

1 ile 3 arasında bocaladığım için hep bu hallere düştüm ben:KK39:

2.maddeyi ne yalan söyleyeyim hayatımda hiç uyguladığımı hatırlamıyorum:KK1:

nasılsın mevcan
geçen hafta bende snein gibi oldum sıcak nasıls adiye babet ve trenç kotla çıktım ama
gözlerimden yaş geldi ofise zor attım kendimi...:KK37::KK37::KK37::KK37:

çalışırken yürümye nasıl fırsat buluyorsun cnm dışardamı yürüyorsun
koşuu bandında mı? saatler alınınca bende sabah 6 da kalkıp 45 dk filan yürüyebilirmiyim acab diye düşünmüyor dgeilim yada akşamları:KK31::KK31::KK31::KK31:

binanın alt katı spor salonu olucak ama kim bilir ne zman faliyete geçicekk:KK31:
ama spor şart eskiden ne güzel spor yapardım özledim o günleri:KK4::KK4::KK4:
arka odadan mekik aletini getirip bi yayını takmaya üşeniyorum şimdi ise
aslında evde 500 mekik çeksem bu bile yeticek

şimdi kaç kilosun mevcan

nasılsın mevcan
geçen hafta bende snein gibi oldum sıcak nasıls adiye babet ve trenç kotla çıktım ama
gözlerimden yaş geldi ofise zor attım kendimi...:KK37::KK37::KK37::KK37:

çalışırken yürümye nasıl fırsat buluyorsun cnm dışardamı yürüyorsun
koşuu bandında mı? saatler alınınca bende sabah 6 da kalkıp 45 dk filan yürüyebilirmiyim acab diye düşünmüyor dgeilim yada akşamları:KK31::KK31::KK31::KK31:

binanın alt katı spor salonu olucak ama kim bilir ne zman faliyete geçicekk:KK31:
ama spor şart eskiden ne güzel spor yapardım özledim o günleri:KK4::KK4::KK4:
arka odadan mekik aletini getirip bi yayını takmaya üşeniyorum şimdi ise
aslında evde 500 mekik çeksem bu bile yeticek

şimdi kaç kilosun mevcan

valla benimde gözümden yaş geldi..

kış olduğu için evde yürüyorum koşu bandım var ama salonda orda da tv yok 30 dakika sonra sıkılıyorum..
7 gibi evde oluyorum 8 de yürüyüşe çıkıp metronun orda geminin arkasında büyük park var orda yürüryorum 8-9 arası tabii yine yürümem için saatlerin ileri alınması lazım..

geçen hafta 62.4 tüm bu hafta almış olabilirim boyumda 1.62..

valla benimde gözümden yaş geldi..

kış olduğu için evde yürüyorum koşu bandım var ama salonda orda da tv yok 30 dakika sonra sıkılıyorum..
7 gibi evde oluyorum 8 de yürüyüşe çıkıp metronun orda geminin arkasında büyük park var orda yürüryorum 8-9 arası tabii yine yürümem için saatlerin ileri alınması lazım..

geçen hafta 62.4 tüm bu hafta almış olabilirim boyumda 1.62..

sabah zor olabilir ama bend esabah yürümeyi seviyorum
bende akşam yürüycem mecburr napalım:26::26:
benimd eboy 1.62 ama sen benden zayıfsın 62.5 i görmüştüm bir kez kfleks diyeti yaptıgımda sadece 1 hafta:)

Günaydın.. :KK71:

:KK62: :KK62:
2 gündür uyguladığım kuş diyeti sonuç verdi.. Cuma kilomdan da aşağıya inmeyi başardım.. An itibariyle kilom 61,4 kayıtlar geçsin lütfen.. :KK9:

Bugün vermeye devam eder miyim bilmiyorum ama kuş diyetime devam... Bu bana ders olsun lütfen artık... :26:

2 gündür uyguladığım kuş diyeti sonuç verdi.. Cuma kilomdan da aşağıya inmeyi başardım.. An itibariyle kilom 61,4 kayıtlar geçsin lütfen.. :KK9:

Bugün vermeye devam eder miyim bilmiyorum ama kuş diyetime devam... Bu bana ders olsun lütfen artık... :26:

günaydınnn
kuş diyeti?

sabah zor olabilir ama bend esabah yürümeyi seviyorum
bende akşam yürüycem mecburr napalım:26::26:
benimd eboy 1.62 ama sen benden zayıfsın 62.5 i görmüştüm bir kez kfleks diyeti yaptıgımda sadece 1 hafta:)

aynı boydaymışız:nazar::nazar:

bende tam aksine akşam yürümeyi seviyorum.belki ev hanımı olsam sabah yürürdüm ama çalışırken çok zor.sabah çok zor çıkıyorum yataktan..

bak ne güzel 62.5 kiloyu görmüşsün,yani olmayacak bir şey için uğraşmıyorsun:KK34:

hedefin kaç senin çizelgende 60 ı gördüm.ben 58 i görünce biraz koruma birazda 57 olmak için uğraşıcam:KK8:

2 gün için benimde serçe diyetine ihtiyacım var canım.

hemen menü paylaş bakalım:KK34:

aynı boydaymışız:nazar::nazar:

bende tam aksine akşam yürümeyi seviyorum.belki ev hanımı olsam sabah yürürdüm ama çalışırken çok zor.sabah çok zor çıkıyorum yataktan..

bak ne güzel 62.5 kiloyu görmüşsün,yani olmayacak bir şey için uğraşmıyorsun:KK34:

hedefin kaç senin çizelgende 60 ı gördüm.ben 58 i görünce biraz koruma birazda 57 olmak için uğraşıcam:KK8:

benimd ehedefim 58 ama önce 60 ı göreyim dedimm:KK1::KK1:

5 yıl mı???
Desene şehir efsanesine Müftüuğlu boyutu katılmış..
Ben de 2 diye biliyordum ki o bile uzun gelirdi düşününce..

canım lapa diyetini daha önce de yapmış biri olarak benim bunyemde herseferinde farklı sonuç veriyor tartı
1 kg da vermişliğim var bu seferde +600 gr gitti ama hiç olmazsa oynaama oluyor buda yetiyor

kaçamak zamanı hakkkında bence detaylı düşünüp vucudumuzn tepkisine göre bi yol haritası çizmemız lazım yoksa tekrar alıp verip alma evresini atlatamayacaz buda psikolojik çökuntu demek:KK19:

her cumadan ziiiyade günlük tartılmak daha doğru gelıyor gün sonunda eğerki abartmış tartıda + çıkıyorsak ertesi gün mudahale etmek daha kolay oluyor yoksa cumadan cumaya tartılınca 1 kg gibi bi artı çıkınca o daha bi moral bozukluğu oluyor en azından kendi adıma konuşursam :KK37:
Dün akşam eski ajandalara baktım (aebenimle ben arşivde çalışıyoruz :KK60:)
Haklısın deguacım.. Ben de 600 gr / 1200 gr arasında oynayan sonuçlar almışım lapa diyetiyle..
Keslinlikle! Allah ebenimden razı olsun.. Bana her gün tartılma fikrini aşıladığı için.. Bu şekilde tartılalı beri Cumaya hep toparlamış oluyorum yoldan ne kadar çıkmış olursam olayım..
1 ile 3 arasında bocaladığım için hep bu hallere düştüm ben:KK39:

2.maddeyi ne yalan söyleyeyim hayatımda hiç uyguladığımı hatırlamıyorum:KK1:
Ay! Aynı ben! :KK37: Hayatta başıma gelmedi böyle bir şey.. "Çatal ağza değerse gitti tencere" oldum ben hep.. :KK60:
günaydınnn
kuş diyeti?
Kuş kadar yemek yani... :KK60:
2 gün için benimde serçe diyetine ihtiyacım var canım.

hemen menü paylaş bakalım:KK34:
Daha önce diyet yöntemimi paylaşmıştım o zaman burada mıydın bilemiyorum.. Eğer değilsen geçmişe bakar getiririm linki..

Yanlış yapıyor olabilirim, sağlıklı da olmayabilir.. Ama malum Cuma stresi nedeniyle acil durum planı olarak görebilirsiniz..

Saatlerine varana kadar 2 gündür aynı şekilde besleniyorum.. Şöyle:

- 14:00 kadar 2 tane diyet çubuk kraker (boyu serçe parmağı kadar) ve 2 kupa yeşil çay (tarçın, limon ve karanfil)

- 14:00 2 adet kaşarlı tost (bol pul ve karabiber ilaveli-form diyet ekmeğiyle-kaşar normal yağlı)

- 18:00 2 adet form light etimek üzerine sürülmüş lor peyniri (tahsildaroğlu) üzerine karma biber bolca

- 19:00 yeşil salata (tuzu yağı her şeyi normal) içine parçalanmış ve soya sosu+köriyle ızgara edilmiş haşlanmış tavuk

- 21:00 1 kupa beyaz çay yanında 2 adet mısır krakeri

Spor saatlerim.. sabah tibet yogası
kalan bütün sporlar, bisiklet dahil akşam yemeğinden 30-45 dakika sonra başlamak üzere..

...ve günde 3 lt.su

5 yıl mı???
Desene şehir efsanesine Müftüuğlu boyutu katılmış..
Ben de 2 diye biliyordum ki o bile uzun gelirdi düşününce..

Dün akşam eski ajandalara baktım (aebenimle ben arşivde çalışıyoruz :KK60:)
Haklısın deguacım.. Ben de 600 gr / 1200 gr arasında oynayan sonuçlar almışım lapa diyetiyle..
Keslinlikle! Allah ebenimden razı olsun.. Bana her gün tartılma fikrini aşıladığı için.. Bu şekilde tartılalı beri Cumaya hep toparlamış oluyorum yoldan ne kadar çıkmış olursam olayım..

Ay! Aynı ben! :KK37: Hayatta başıma gelmedi böyle bir şey.. "Çatal ağza değerse gitti tencere" oldum ben hep.. :KK60:

Kuş kadar yemek yani... :KK60:

Daha önce diyet yöntemimi paylaşmıştım o zaman burada mıydın bilemiyorum.. Eğer değilsen geçmişe bakar getiririm linki..

Yanlış yapıyor olabilirim, sağlıklı da olmayabilir.. Ama malum Cuma stresi nedeniyle acil durum planı olarak görebilirsiniz..

Saatlerine varana kadar 2 gündür aynı şekilde besleniyorum.. Şöyle:

- 14:00 kadar 2 tane diyet çubuk kraker (boyu serçe parmağı kadar) ve 2 kupa yeşil çay (tarçın, limon ve karanfil)

- 14:00 2 adet kaşarlı tost (bol pul ve karabiber ilaveli-form diyet ekmeğiyle-kaşar normal yağlı)

- 18:00 2 adet form light etimek üzerine sürülmüş lor peyniri (tahsildaroğlu) üzerine karma biber bolca

- 19:00 yeşil salata (tuzu yağı her şeyi normal) içine parçalanmış ve soya sosu+köriyle ızgara edilmiş haşlanmış tavuk

- 21:00 1 kupa beyaz çay yanında 2 adet mısır krakeri

Spor saatlerim.. sabah tibet yogası
kalan bütün sporlar, bisiklet dahil akşam yemeğinden 30-45 dakika sonra başlamak üzere..

...ve günde 3 lt.su

evet gerçekten kuş diyetiymiş..

sorun şu ki iş yerinde bunu nasıl uyguluycamm:KK31::KK31:

mesela sabah tahıllı sandviçimi yedim..

öğlen yemeğini daha az yesem ve o 1 dilim ekmeği almasam

arada 1 elma (kocamannnn)

sonracıma yanımda az fındık ve badem var onları yesem

zaten yeşil çay ve su benim can dostum akşamda bi şey yemeyip 2 gün yürüyüş yapsam tartıda -kiloyu görürmüyüm ki

bu seferde akşam yemezsem sabaha kabız oluyorum.yada eve gidince yoğurt yesem biraz,ama diet deil bildiğin kaymaksız sütaş..

evet gerçekten kuş diyetiymiş..

sorun şu ki iş yerinde bunu nasıl uyguluycamm:KK31::KK31:

mesela sabah tahıllı sandviçimi yedim..

öğlen yemeğini daha az yesem ve o 1 dilim ekmeği almasam

arada 1 elma (kocamannnn)

sonracıma yanımda az fındık ve badem var onları yesem

zaten yeşil çay ve su benim can dostum akşamda bi şey yemeyip 2 gün yürüyüş yapsam tartıda -kiloyu görürmüyüm ki

bu seferde akşam yemezsem sabaha kabız oluyorum.yada eve gidince yoğurt yesem biraz,ama diet deil bildiğin kaymaksız sütaş..

mevcann bende yanımda badem, ceviz kayısı incir getiriyorum
sabah sanviç yapıyorum 2 dlm ekmek ile onu yiyorum burda öglende evden salata yanınd atavuk, ton balık veya peynir yiyorum .
yemek çıkmıyor bizim burda tabi , sonra birde 4 gibi ara yapıyorum
akşamd ayogurt ve sebze

yedigim hiç bir ürün diyet degil bildiign yaglı süt yogurt:KK1:

X