Buyrun evlilik testine! Bakalım evliliğiniz ne durumda?

d_e_v_a_yxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
10
0
'EVET' yada 'HAYIR' CEVABI İSTENİYOR.Maddelerin sonuna 'E' yada 'H' işaretini koyun.'EVET' cevabınız için 1 puan kazanıyorsunuz...
1- Kendimi eşimin en iyi arkadaşı olarak tanımlayabilirim.
2- Eşimin neler hayal ettiğini biliyorum.
3- Eşimin sadece yüzüne bakarak neye sinirlendiğini anlayabilirim.
4- Eşimin sinirlerini bozan insanların isimlerini biliyorum.
5- Onun hayat felsefesini açıklayabilirim.
6- Eşimin en az sevdiği akrabalarını sayabilirim.
7- Eşimin beni çekici bulduğunu hissediyorum.
8- Ayrı kaldığımız zaman sık sık eşime ne kadar düşkün olduğumu düşünürüm.
9- Genellikle eşime tutkuluyumdur.
10- Eşim bana gerçekten saygı duyar.
11- Evliliğimiz hala tutkulu ve ateşli.
12- Romantizm kesinlikle beraberliğimizin bir parçası.
13- Eşim evlilik için yaptıklarımı takdir eder.
14- Eşim karakterimi beğenir.
15- Cinsel hayatımız çoğunlukla tatmin edici.
16- Her akşam eve gidince eşim beni görmekten memnuniyet duyar.
17- Eşim benim en iyi arkadaşımdır.
18- Sohbet etmeyi çok severiz.
19- Tartışmalarımızda birbirimizden bir şeyler öğreniriz.
20- Ayrı fikirde de olsa eşim beni saygıyla dinler.
21- Eşim problemlerimi çözmemde bana yardım eder.
22- Hayattaki temel değerler ve amaçlar konusunda genellikle uyuşuruz.

Değerlendirme
Her “Evet!” cevabınız için 1 puan veriyorsunuz, tek yapmanız gereken “Evet”leri toplamak.

13-22: Tebrikler! Evliliğiniz karşılıklı saygı ve arkadaşlığa dayanıyor. Birbirinize sadece eş değil, arkadaş da olabilmişsiniz. İmrenilecek bir evliliğiniz var. Birbirinizin kıymetini biliyorsunuz.

7-12: Eşinizle iletişiminizi güçlendirmeye, yakınlaşmaya çalışın. Birbirinizin prensiplerini belirleyin, onlara karşı saygılı ve uyumlu olmaya çalışın. Sadece kendi bildiğinizi okumayın. Değişim istiyorsanız işte size %100 değişimin sırrı: Değişerek değişin! Tenkit için en uygun yer aynanın karşısıdır. “Ben” diliyle konuşun, “Sen” diliyle değil.

0-6: Tahmin ettiğiniz gibi eşinizle aranızda iletişim problemleri var. Eğer bu durum sizi endişelendiriyorsa evliliğinizi kurtarmak için hala umudunuz olduğunu gösterir. Evliliğinizi yeniden inşa etmelisiniz. Bunun 3 yolu olabilir: 1- Hayallerinizdeki eşe göre değil, mevcut eşinize göre hayatınızı düzenleyin. 2- Eşinize problem çıkarma hakkı tanıyın. 3- Eşiniz sizin aynadaki görüntünüzdür, aynadaki görüntünüzü değiştirmek istiyorsanız önce SİZ değişmelisiniz.

Yeter ki isteyin ve gayret gösterin, her şeye ama her şeye rağmen mutlu olabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…