Buyrun evlilik testine! Bakalım evliliğiniz ne durumda?

d_e_v_a_yxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
10
0
'EVET' yada 'HAYIR' CEVABI İSTENİYOR.Maddelerin sonuna 'E' yada 'H' işaretini koyun.'EVET' cevabınız için 1 puan kazanıyorsunuz...
1- Kendimi eşimin en iyi arkadaşı olarak tanımlayabilirim.
2- Eşimin neler hayal ettiğini biliyorum.
3- Eşimin sadece yüzüne bakarak neye sinirlendiğini anlayabilirim.
4- Eşimin sinirlerini bozan insanların isimlerini biliyorum.
5- Onun hayat felsefesini açıklayabilirim.
6- Eşimin en az sevdiği akrabalarını sayabilirim.
7- Eşimin beni çekici bulduğunu hissediyorum.
8- Ayrı kaldığımız zaman sık sık eşime ne kadar düşkün olduğumu düşünürüm.
9- Genellikle eşime tutkuluyumdur.
10- Eşim bana gerçekten saygı duyar.
11- Evliliğimiz hala tutkulu ve ateşli.
12- Romantizm kesinlikle beraberliğimizin bir parçası.
13- Eşim evlilik için yaptıklarımı takdir eder.
14- Eşim karakterimi beğenir.
15- Cinsel hayatımız çoğunlukla tatmin edici.
16- Her akşam eve gidince eşim beni görmekten memnuniyet duyar.
17- Eşim benim en iyi arkadaşımdır.
18- Sohbet etmeyi çok severiz.
19- Tartışmalarımızda birbirimizden bir şeyler öğreniriz.
20- Ayrı fikirde de olsa eşim beni saygıyla dinler.
21- Eşim problemlerimi çözmemde bana yardım eder.
22- Hayattaki temel değerler ve amaçlar konusunda genellikle uyuşuruz.

Değerlendirme
Her “Evet!” cevabınız için 1 puan veriyorsunuz, tek yapmanız gereken “Evet”leri toplamak.

13-22: Tebrikler! Evliliğiniz karşılıklı saygı ve arkadaşlığa dayanıyor. Birbirinize sadece eş değil, arkadaş da olabilmişsiniz. İmrenilecek bir evliliğiniz var. Birbirinizin kıymetini biliyorsunuz.

7-12: Eşinizle iletişiminizi güçlendirmeye, yakınlaşmaya çalışın. Birbirinizin prensiplerini belirleyin, onlara karşı saygılı ve uyumlu olmaya çalışın. Sadece kendi bildiğinizi okumayın. Değişim istiyorsanız işte size %100 değişimin sırrı: Değişerek değişin! Tenkit için en uygun yer aynanın karşısıdır. “Ben” diliyle konuşun, “Sen” diliyle değil.

0-6: Tahmin ettiğiniz gibi eşinizle aranızda iletişim problemleri var. Eğer bu durum sizi endişelendiriyorsa evliliğinizi kurtarmak için hala umudunuz olduğunu gösterir. Evliliğinizi yeniden inşa etmelisiniz. Bunun 3 yolu olabilir: 1- Hayallerinizdeki eşe göre değil, mevcut eşinize göre hayatınızı düzenleyin. 2- Eşinize problem çıkarma hakkı tanıyın. 3- Eşiniz sizin aynadaki görüntünüzdür, aynadaki görüntünüzü değiştirmek istiyorsanız önce SİZ değişmelisiniz.

Yeter ki isteyin ve gayret gösterin, her şeye ama her şeye rağmen mutlu olabilirsiniz

X