Bütün kavgaların sebebi İletişimsizlik!

kelebegim_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2024
12
0
Selam arkadaşlar yıllardır burayı takip eden birisi olarak sizin fikirlerinizi rica ediyorum direk konuya giriyorum.

Herkesle (ailesi, arkadaşları, benim ailem dahil) gayet güzel anlaşıp muhabbet eden çok güzel iletişim kuran kocamla 15 yıldır ileşim sorunu yaşıyorum artık sorun bende mi diye düşünmeye başladım çünkü ya çok profesyonelce manüpile ediliyorum yada gerçekten sorun bende.

Farklı bakış açılarına gerçekten ihtiyacım var bir kaç örnek vererek sizden fikirlenizi istiyorum ya beni linçleyin yada kocamı çünkü gerçekten artık katlanamaz durumdayım.

Örneğin bayramda ben nereye gitmek istediğimi söyledim oda gidicez ama neresi olduğuna bakarız düşünürüz dedi sonrasında ailesi ile konuştu ve benim dediğim şekilde olmasına gerek yok dedi bende kızıp surat astım sonrasında neye kızdığımı açıkladım ama o gene kendi bildiğini okudu 2 gün konuşmadım gittik ama onun istediği yere. 2 gün küs kaldıktan sonra hadi sizi dışarı çıkarayım dedi ben hiç şurası burası demedim çocuklar için hazırlanıp çıktım ama beyefendi gene benim istemiceğimi bildiği yere götürdü ben gene surat beş karış neden böle yaptığını sordum bu şekilde devam ettiğin sürece böyle olur diyor. Yani ona göre ben çok konuşan surat asan istediğim olmayınca çirkinleşen tarafım ama sessiz kaldığım zamanlarda da gene kendi istediğini yapıyor ki haklı olduğu konu bana göre sadece benim surat asmam ve kızmam ki durup dururken yapmıyorum.

Başka bi örnekle de,

Hafta sonu öğlende uyandı 1 bucuk da gece işten geç gelmiş di dinlensin die onu kaldırmadım ben çocuklarla sabah kahvaltımı yaptım 10 bucuk gibi ona da sabah demlediğim çaydan koydum terslenerek bu çay bayat gayet belli bayat olduğunu vs die biraz yüksek biraz alçak sesle söylendi benimde suratım düştü doğal olarak sonrasında yeni çay demledim koydum bardağına içeri geldim kahvaltısını bitirdikten sonra geldi bana sırnaşıyor bakmadım gene suratına hayır sinir oluyorum çünkü ya bağırıp çağırmıcan insan gibi anlatıcan derdini yada bağırdıktan sonra benden işve cilve beklemicen kalkdım diğer odaya gittim.

Bana haklı haksız olsun farketez terslenip kızdığı zaman çok bozuluyorum ya onun gibi ona karşılık veriyorum yada surst asıp konuşmuyorum onunla çünkü sakin bi dille anlatsamda tamam hayatım o zaman falan demez yani haklı olduğunu düşündüğü için sadece susar belki.
Başka birisine bana yaptığı harekleri asla yapamaz yapmaz. Yapmasın zatende bana da yapmasın ama yani herkesle anlaşması iletişimi iyi olup sadece benle böyle olmasının sebebini anlayamıyorum. Çok manüpileden kendimi mi suçluyorum yoksa gerçekten benmi sorunluyuö bilemiyorum lütfen bana biraz akıl verin gerçekten.

Eşiniz saygısız biriymiş kusura bakmayın.

Saygısız biri. :KK43:

Saygısız.
Evet manipüle ediliyorsun…

Evet bencede saygısız bana karşı ama benden başka herkese gayet saygılı anneme babama kendi ailesine vs hatta annemle bile o kadar güzel bi iletişimi var ki şaşırıyorum bazen onları bile dinler, işine gelmeyen bişeysede hoş görü ile anlatır ama bana gelince saygısız işte benden dolayı heralde diye düşünmeye başladım artık o yüzden

Evet bencede saygısız bana karşı ama benden başka herkese gayet saygılı anneme babama kendi ailesine vs hatta annemle bile o kadar güzel bi iletişimi var ki şaşırıyorum bazen onları bile dinler, işine gelmeyen bişeysede hoş görü ile anlatır ama bana gelince saygısız işte benden dolayı heralde diye düşünmeye başladım artık o yüzden
Yok böyleleri ele ceylan eve şeytan olurlar. Dışarıdaki herkese saygı maskesini kullanıyordur.

Estağfurullah arkadaşım.

Diyelim ki sizin hatalı bir davranışınız oldu. Gene de size bu şekilde davranması hoş değil bence.

Yok böyleleri ele ceylan eve şeytan olurlar. Dışarıdaki herkese saygı maskesini kullanıyordur.

Kesinlikle öyle. Peki sizce benim nasıl davranmam lazım artık ciddi ciddi boşanmayı düşünüyorum çünkü çok yoruldummm kavga etmekten kendimi anlatmaktan sadece sonradan pişman olmamak için ne yapılabilirse yapmak istiyorum. Aileme anlatsam zaten onlarla gayet iyi olduğu için bana bulacaklar suçu gerçekten çok yorucu

Estağfurullah arkadaşım.

Diyelim ki sizin hatalı bir davranışınız oldu. Gene de size bu şekilde davranması hoş değil bence.

Teşekkür ediyorum tabi ki değil çünkü bütün kavga ve tartışmalar böyle incir çekirdeğini doldurmayacak sebepler hani büyük bi olay olsa hadi neyse dicem ama yok yani en ufak şey böyle kocaman oluyor ben susarsam olmaz tabiki 2 dk sonra canımlar cicimler havada uçuşur ama ben susmadığım için büyüyor işte.
Bunun dışında da başka bi sorun yok açıkcası benim için bu çok büyük bi sorun ama diğer türlü evde çocuklara vs gayet iyi ilgili ne bilim ay şaka gibi ama onların dediğini bile dinliyor

Teşekkür ediyorum tabi ki değil çünkü bütün kavga ve tartışmalar böyle incir çekirdeğini doldurmayacak sebepler hani büyük bi olay olsa hadi neyse dicem ama yok yani en ufak şey böyle kocaman oluyor ben susarsam olmaz tabiki 2 dk sonra canımlar cicimler havada uçuşur ama ben susmadığım için büyüyor işte.
Bunun dışında da başka bi sorun yok açıkcası benim için bu çok büyük bi sorun ama diğer türlü evde çocuklara vs gayet iyi ilgili ne bilim ay şaka gibi ama onların dediğini bile dinliyor
Çok üzüldüm gerçekten.

Bunlar küçük olaylar değil ki…

Siz eşinizi tersler misiniz çay bayat diye?

Kesinlikle öyle. Peki sizce benim nasıl davranmam lazım artık ciddi ciddi boşanmayı düşünüyorum çünkü çok yoruldummm kavga etmekten kendimi anlatmaktan sadece sonradan pişman olmamak için ne yapılabilirse yapmak istiyorum. Aileme anlatsam zaten onlarla gayet iyi olduğu için bana bulacaklar suçu gerçekten çok yorucu
Saygısızlık ilişkiyi yıkıyor bence. Mutsuzum diyorsanız yol belli.

Yılların birikmişliği oluyor malesef insanda ..Sizi o kadar iyi anlıyorum ki 16 yıllık evliliğim bitmek üzere sizinle aynı nedenlerden dolayı..İyi insan olmak herkesle geçinmek olmuyor mesele..Evlilikte iki insanın birbirini anlayamayışı ve belli bir yerden sonra değersizlik hissetmesi.. Hep anlaşılmak için çabalamak..Herkes kendine göre haklı ama haklılık birşey kazandırmıyor.. İnsan dayanabildiği yere kadar dayanıyor elinden geleni fazlası ile yapıyor en son artık yine de olmayacağını anlayınca bitiyor..
Bitirmeyi düşünüyorsunuz ama ona göre herşey normaldir kesin..Sorun olan şeyleri konuşabiliyorsanız üzüldüğünüzü artık aynı dili konuşamadığınızı anlatın..Evlilik terapisti iki taraf da isterse faydalı oluyor.. Biz de malesef etkili olmadı. Ama bu şekilde bakış açınız değişiyor bir ihtimal kurtuluyor..

Çok üzüldüm gerçekten.

Bunlar küçük olaylar değil ki…

Siz eşinizi tersler misiniz çay bayat diye?
Hayır tabi ki terslemem. Haklısınız küçük derken ortada bişey olmamasına rağmen kendini haklı görse bile bunlar için küçük demek istedim. Yoksa benim açımdan tabi küçük değil ve yorucu maalesef

Yılların birikmişliği oluyor malesef insanda ..Sizi o kadar iyi anlıyorum ki 16 yıllık evliliğim bitmek üzere sizinle aynı nedenlerden dolayı..İyi insan olmak herkesle geçinmek olmuyor mesele..Evlilikte iki insanın birbirini anlayamayışı ve belli bir yerden sonra değersizlik hissetmesi.. Hep anlaşılmak için çabalamak..Herkes kendine göre haklı ama haklılık birşey kazandırmıyor.. İnsan dayanabildiği yere kadar dayanıyor elinden geleni fazlası ile yapıyor en son artık yine de olmayacağını anlayınca bitiyor..
Bitirmeyi düşünüyorsunuz ama ona göre herşey normaldir kesin..Sorun olan şeyleri konuşabiliyorsanız üzüldüğünüzü artık aynı dili konuşamadığınızı anlatın..Evlilik terapisti iki taraf da isterse faydalı oluyor.. Biz de malesef etkili olmadı. Ama bu şekilde bakış açınız değişiyor bir ihtimal kurtuluyor..

Kendisi beni kırdıktan sonra gelip konuşuyor ama kendisinin haksız olduğunu kabul ettiği çok azdır genelde haklı olduğu halde sözde de beni sevdiği için gönlümü almaya geliyormuş beyefendi. Evlilik terapistini çok kez söyledim kabul etmedi tabi ki dediğiniz gibi ona göre bi sorun yok olan sorunda benim surat asmam yada çok konuşmam bilemiyorum

Malesef böyle durumlarda iş ciddiye binmeden idrak edemiyorlar bazı şeyleri..İşin ucu ayrılma aşamasına gelince değişirim sanıyorlar iknaya yelteniyorlar..Tek taraflı çaba da daha çok yoruyor.Peki siz surat asmamayı denediniz mi..Yani alttan aldığınız sert tepkiler vermediğiniz durumlarda geçinebiliyor musunuz?

Malesef böyle durumlarda iş ciddiye binmeden idrak edemiyorlar bazı şeyleri..İşin ucu ayrılma aşamasına gelince değişirim sanıyorlar iknaya yelteniyorlar..Tek taraflı çaba da daha çok yoruyor.Peki siz surat asmamayı denediniz mi..Yani alttan aldığınız sert tepkiler vermediğiniz durumlarda geçinebiliyor musunuz?
Tabi ki alttan alırsam gayet iyiyiz ve benim istediğim şeyleride yaptığı oluyor ama ben alttan almak istemiyorum en başından beride almadım çünkü bana çok geliyor ortada bişey yokken yükselmesi yada başkasona sinirlenip bişey diyemeden o siniri bana yansıtması bende insanım sonuçta alttan almadığım için onun gibi aynı ona cevap verince olay uzayıp gidiyor ama buda benim için artık çok yorucu

Tabi ki alttan alırsam gayet iyiyiz ve benim istediğim şeyleride yaptığı oluyor ama ben alttan almak istemiyorum en başından beride almadım çünkü bana çok geliyor ortada bişey yokken yükselmesi yada başkasona sinirlenip bişey diyemeden o siniri bana yansıtması bende insanım sonuçta alttan almadığım için onun gibi aynı ona cevap verince olay uzayıp gidiyor ama buda benim için artık çok yorucu
Ona göre sorun yok, dediğim gibi ya kabul edip devam edeceksiniz ya da üzgünüm ama ayrılacaksınız..Çünkü tahammülünüz kalmamış..Eşiniz de ben buyum havasında olduğundan değişmesini gerektirecek bir durumu olduğunu kabul etmeyecek..Ve sürekli didişip daha çok yorulacaksınız.

Eşin saygısız birisi değer veren insan böyle davranmaz. İnsanlar konuşa konuşa anlaşır. Sizde fazla surat asıyorsunuz gibi geldi bana. 10 buçukta demlenen çay da 1 de hakikaten bayatlamış olur bu arada.

X