Burun Estetiği Öncesi Bir Daha Düşünün

KBB doktoru seçimini bende mantıklı buluyorum ama lütfen estetiğe de dikkat etsin. Instagramdaki fotoğraflar çok yanıltıcı. Her şeyin tozpembe tarafını gösteriyorlar. Hatta bu yaşadığım süreçten sonra düşündüm eğer bu kadar fazla estetik operasyonu vb artarsa bir yasa getirmeliler diye düşünüyorum. Hastaları önce psikolojik bir teste tabii tutup, ameliyat sonrası karşılaşabilecekleri tüm olasılıkların söylenmesi zorunlu tutulsun.
Kesinlikle katılıyorum. Mesela geçen gün ilk burun ameliyatını kapalı teknikle olmuş bir hastaya denk geldim, ameliyat sonrası iplik erimediği için enfeksiyon oluşmuş ve 5 kez daha ameliyat olmak zorunda kalmış. Bir de dediğiniz gibi tam yüzün ortasında olunca saklanacak gibi bisey de değil. Onu okuduktan sonra kapalı rinoplastiden de korkar oldum açıkçası. Fiyat konusunda da bir sınırlama olmalı diye düşünüyorum. Bu yıl Nisan ayında revizyon için 35bin isteyen doktor bana ilk ameliyat için 60bin tl fiyat verdi. Mesela attığım ayni fotoğrafla bir doktor 45, diğeri 55, bir başkası 9500 euro fiyat verdi. Şaştım kaldım. Uçurum var resmen. Dolardan altından bile daha çok arttı.

Evet dogru söylüyorsunuz, yaptirsak bir dert yaptırmasak bir dert. Ameliyat olmasaydınız hep bir acaba nasil olurdu düşüncesiyle yaşayacaktınız, ameliyat olup beğenmeyince de keşke ile yaşamak zor. Ben aslında içten içe huzurluyum, insanlarla fazla muhatap olmak zorunda olmadığım bir işim var, haliyle burnumla dalga geciyorsalar bile pek duymadığım için moralim bozulmuyor. Ama güzel görünmesini de istiyorum. Bence sizin burnunuz daha değişecektir, şişlikler inince. Ozellikle de kalın derili hastalarda ödemlerin ve sisliklerin inmesi 1 yili bulabiliyor. Ve zamanla burun ucunda düşme oldugu için kavis göze daha hoş gelebiliyor. Bence 1 yıl sonrasında içinize daha çok sinen, daha çok mutlu hissettiğiniz bir burnunuz olacak. Cunku bu takip ettim doktorlar arasında kalın derili hastalariyla video çekenler var, ilk ay, altı ay, bir yıl arasında büyük bir değişim var. Size kalın ya da orta kalın derili demiş miydi doktor? Bir de ameliyatınızı yapan bu instagramda ünlü olan doktorlardan biri miydi yoksa fazla tanınmamış biri mi?
umarım çok teşekkürler dilekleriniz için, içime sinsin dışarıdan çok dikkat çekmesin rahat rahat hareket etmek istiyorum. ince deriliyim ben doktorum öyle söyledi.

Kesinlikle katılıyorum. Mesela geçen gün ilk burun ameliyatını kapalı teknikle olmuş bir hastaya denk geldim, ameliyat sonrası iplik erimediği için enfeksiyon oluşmuş ve 5 kez daha ameliyat olmak zorunda kalmış. Bir de dediğiniz gibi tam yüzün ortasında olunca saklanacak gibi bisey de değil. Onu okuduktan sonra kapalı rinoplastiden de korkar oldum açıkçası. Fiyat konusunda da bir sınırlama olmalı diye düşünüyorum. Bu yıl Nisan ayında revizyon için 35bin isteyen doktor bana ilk ameliyat için 60bin tl fiyat verdi. Mesela attığım ayni fotoğrafla bir doktor 45, diğeri 55, bir başkası 9500 euro fiyat verdi. Şaştım kaldım. Uçurum var resmen. Dolardan altından bile daha çok arttı.
5 kez ameliyat olan kişi için durum çok kötü ya , Allah korusun neler var yani. Fiyat konusunda da haklısınız, talep arttıkça fiyatlar çok arttı. Kesinlikle yasa gelmeli , ileri de de eğer mağdurlar çok olursa gelecektir diye düşünüyorum. Şu an çok fazla derecede estetik arttı, instagramda doktorlar kıyafet diker gibi burun yapıyor.

5 kez ameliyat olan kişi için durum çok kötü ya , Allah korusun neler var yani. Fiyat konusunda da haklısınız, talep arttıkça fiyatlar çok arttı. Kesinlikle yasa gelmeli , ileri de de eğer mağdurlar çok olursa gelecektir diye düşünüyorum. Şu an çok fazla derecede estetik arttı, instagramda doktorlar kıyafet diker gibi burun yapıyor.
Ayynen öyle malesef

Merhaba ben de perşembe günü ameliyat oldum. Septoplasti ameliyati. Ameliyattan önce ve ameliyata girerken özellikle şekline dokunmayın kaldırmayın demiştim ama kalkmış burnum. Moralim aşırı bozuk. Bana da çok erken bekle diyorlar ama yandan bakınca burnumun ucu kalkık duruyor burun sırtım kufukmusi. Doktora söyledim istediğiniz gibi yaptım düşecek diyo. Yani kalkirin burnumu kalkık burun istiyorum desem ne yapacaktı acaba? Gerçekten moralim çok bozuldu. İnşallah iner benim de

Merhaba ben de perşembe günü ameliyat oldum. Septoplasti ameliyati. Ameliyattan önce ve ameliyata girerken özellikle şekline dokunmayın kaldırmayın demiştim ama kalkmış burnum. Moralim aşırı bozuk. Bana da çok erken bekle diyorlar ama yandan bakınca burnumun ucu kalkık duruyor burun sırtım kufukmusi. Doktora söyledim istediğiniz gibi yaptım düşecek diyo. Yani kalkirin burnumu kalkık burun istiyorum desem ne yapacaktı acaba? Gerçekten moralim çok bozuldu. İnşallah iner benim de
Burun kemeriniz çok alınmadıysa iner diye düşünüyorum. “Burun sırtım kufukmusi” yazmışsınız ama orayı anlayamadım ?

Burun kemeriniz çok alınmadıysa iner diye düşünüyorum. “Burun sırtım kufukmusi” yazmışsınız ama orayı anlayamadım ?
Burun sırtım küçülmüş yani kısalmış baya 😢 burun ucunu yukarıya doğru kaldırdığı için sanırım. Doktor tampnlari alınca inecek birkaç haftaya dedi ama bilmiyorum yani inse bile ne kadar inebilir ki moralim çok bozuk

Columella tarafınızda kıkırdak var mı ? Tam 2 deliği ayıran kısımda ? Eğer yoksa inecektir hem doktorunuzda öyle diyorsa biraz bekleyin K Kecelikalemm
Kolumellada herkesin kıkırdak var, yoksa burun çöker. Doğal burunda da var yani :) ekstra kıkırdak desteği yapmışsa o ayrı ama tip desteğini hepsi yapar genelde.

Kolumellada herkesin kıkırdak var, yoksa burun çöker. Doğal burunda da var yani :) ekstra kıkırdak desteği yapmışsa o ayrı ama tip desteğini hepsi yapar genelde.
kolumella 2 kıkırdağının arasına bir de strut greft denen bişey koyuyorlar sağlam dursun diye benimkinde mevcut ve yamuk ya da asimetrik ödem

Şu an önden bakınca anlamıyorum ama yandan çok kalkık duruyor. Hayır yani istesem de yapsa diyecegim ki sen istedin ondan oldu asla şekline dokunmayın dedim İnecek diyo doktor inanmıyorum o kadar inecegine ama gerçekten inmesini istiyorum süreç sonunda 😢🙏

Şu an önden bakınca anlamıyorum ama yandan çok kalkık duruyor. Hayır yani istesem de yapsa diyecegim ki sen istedin ondan oldu asla şekline dokunmayın dedim İnecek diyo doktor inanmıyorum o kadar inecegine ama gerçekten inmesini istiyorum süreç sonunda 😢🙏
Umarım iner, bende forumda eski konulara bakıp moralimi düzeltmeye çalışıyorum

X