buraya dert yazacağımı hiç tahmin etmezdim..eşimle kavgamız

Bence kocan kin tutmayan yapıcı bir insan..

Seni hep hoş etmeye çalışmış,kırıldığın anların farkında ama sen olayı buyutunce iş çığırından çıkmış..

Kocanınsa tek eksi yanı sinirlenince abartılı hareketler de bulunması..

Ama kin tutmaması güzel..

İlişkiniz için senin biraz daha yapıcı ve anlayışlı olman lazım..

sinirliyken konuşmak hiç birşeye fayda etmez bir dahaki kavgalar çoğalır
bir daha kine belli bir dk zaman dilimi koyun gelmezse anneme geçiyorum diyin
akşam evde buluşuruz diyin

İlk defa konu açmışsınız ama acısını çıkarmışsınız. Oku oku bitmedi.

Ben de eşimi bir kere 1,5 saat bekledim üstelik soğukta dışardaydım ve 10 dakikaya geleceğim demişti. Allahtan yakında cafe vardı da gidip orada beklemeye devam ettim. Bu derece abartmadım, lafımı soktum, bana ileride geç kaldığım için kızarsan bugünü hatırlatacağım dedim bitti.

Eşin haklı kıskançlık yapmışsın, bi erkekle dertleşmiş olsa bu kadar kızmazdın.. Haklısın ama sonrasında aşırı derecede olayı büyütmüşsün kabul et...

Eşinizin bıktım senin bu takıntılarından demesinden anladığım kadarıyla, bu olayda da olduğu gibi pireyi deve yapan birisisiniz. Eşinizin işini ve makamını bilmediğimiz için yorum yapmamız saçma. Fakat eğer eşinizin kötü niyeti olsa kadın aşağıya gelip size "kusura bakmayınn" demez, dedirtmezdi. Yolculuk boyunca asmış olduğunuz surattan yada eksik anlatmış olduğunuz "dır dır"dan ötürü eşiniz sizi kırmamak için arabayı biran önce terk etmek istemiş. Artık eşinizin sizi sevdiğinden ne kadar eminseniz "ayrılmak istiyorum" bile diyebilmişsiniz. Genelde bu 2 kelimeyi sevgisi daha düşük olan insan daha basit söyler. Bence eşinizin sizden ayrılması eşinizin hayrına olacaktır. Burada hep hemcinslerimizi korumaktan feminist duygular beslemiş bir çok üye arkadaşımız var. Fakat empati yapıp eşinizin buraya sizinle yaşadıklarını yazması sonucu ona gelecek yorumlar kesinlikle şu olacaktı : "Hemen ayrıl ondan!". Nitekim siz bu lafı ilk defa etmemişsiniz ki genelde ayrılmayı ağza bile alınmaması gerektiğini size söylemiş. Siz çok şanslısınız, eşiniz gerçekten çok şanssız.

Son düzenleme:
son durumu anlatayım,
dün aksam bulustuk, yüzünü gülerken görmeden gitmek istemedim dedi. ben de aksilik etmedim, normal oturduk yedik içtik konustuk. bir daha ayrılık lafı etme lütfen dedi, bizim öyle bi opsiyonumuz yok, çünkü birbirmizii cok seviyoruz dedi, haklısın dedim, yanlıs yaptım, bi daha yapmamaya calısırım.
neyse kavgadan cok bahsetmedık zaten az vaktımız vardı, sarıldık, gitti..
herkese yorumları için tesekkur ediyorum, sunu anladım, insan dısardan baskalarının yorumlarından cok etkileniyormus cidden.. o yuzden dıkkatlı yorum yapmak lazım demek.. esimle ilgili olumlu yorumları okuyunca, ay adama haksızlık ettim, güzel güzel barısalım diye gecti içimden, sonra bi de olumsuz yorumları okyunca yani hani onu elestiren, bak iste diyorum benim gibi düsünenler de var, o bana haksızlık etti resmen fln.. neyse bizim aramız düzeldi. ama hala içimde kaldı yaptığı, ben haksız yanlarımı gördüm ve bunun ıcın özür diledim ondan, ama o Kabul etmedi haksız oldugunu, yani haber vermeden bekletmekte bsy yoktu dedi durdu hala, sadece madem rahatsız oluosun senı bi daha bekletmem dedi.. yani olay kapansın diye.. ben hala saygısızlık oldugunu dusunuyorum o aksini.
bu kavgalar içimizde yer edip edip sonrasında kocaman bsye dönüsecek diye korkuyorum. ben huysuz olabiirim ama o da aşırı sınırlenıp asırı tepkıler verıyor. neyse.. allah herkesin yuvasına huzur versin.

kocam kin tutmaz evet, bense belki her kadın gibi unutamam.. hic huzel bsy degıl bu, insanı kendını de huzursuz hissettiriyor.. ama ne yapayım.. diyor ki ben sinirlendiğimde engel olmaya calısıyorum kendime ama bazen patlıyorum, o anlarda sen sussan sonra konussak.. ama ben de ne kadar susarak beklersem olay ıcımde o kadar buyuyor. o bir saat beklerken de ilk baslarda sakındım, sonra durdukca durdukca ınsan kuruyor kafasında resmen buyuyor olay kafada.
o cok abartı tepkıler verıyor.. arabadan atlamak nedir yaa..

su saatte cıkarım gel al diye kendi dedi, kadın onun bir calısanı, bu konu uzun bunu yarın konusalm diyebilirdi, ben de calısıyorum, o aksam bitmesi gereken ertesi güne hazır etmeleri gereken bsy uzerınde calısıorlar sandım, o yzuden telefondan onu taciz etmeden sabırla bekledim, sonra kadının isle ilgli dert yandıgını ogrenınce cileden cıktım. bu bekleyebilirdi bence, orda beklemesi gereken karısı degıl calısanının derdıydı..

hayret ve şaşkınlıkla okudum haklıyken haksız olmuşsunuz ki eşiniz özür dilemiş zaten..tek sorununuz bekletmesi ve mesaide bitmemiş işle ilgili bişey varsa bence bu sorun bile değil..o sizin eşiniz ağzınıza beddua yada boşanma kelimesi gelmesi hiç hoş değil.

ağzına sağlık :)

zorla o barısmadı, o devrıldı yattı.. ben gittim yanına gece.. yoksa küs ayrılacaktık.. olayı anneme tasımadım, canları sıkılmasın dıye anlatmadım hatta, benım tek hatam, bela cumlesı ve ayrılıgı agzıma almam. bunlar ıcın de ozur dıledım zaten.

gercekten oyle oldu, bırden bır sınırlenıyor kı kestiremiyorum o anı, ondan sonra zaten hersey kopuyor konusamaz hale gelıyoruz, abartı tepkıler verıyor. o zmn dıyorum ya ben hıc mı canımın sıkıldıgı uzuldugum hoslanmadıgım bıseyı hıc mi dile getiremicem, soyleyınce bi kusura bakma diyor, (özür kelimesini de kullanmaz, kusura bakma o kadar), ben hemen tamam deyip düzelmezsem, ki hemen düzelemiyorum ne yazıkki..baslıyo bagırıp cagırmaya..

evlilik,sabır,fedakarlık,anlayışdır.
kendinize sorun olarak gördüğünüz her şeyi bir tarafa,mutluluğunuzu bir tarafa koyarak olaylara tepki gösterin.
şımarıklık yapayım,eşim dizlerime kapansın vs. hikaye.
aranızdaki saygı,sevgi sınırını tahrip edecek şeylerden sakının.

hiç kimse vazgeçilmez değil.
bunu deneyerek öğrenmeyin.
evlilik olgunlaşma sürecidir.

basit bir kavganın hayallerinizi süsleyen yuvanızı darmaduman etmesine izin vermeyin.

çok doğru.. ama işte şeytan mı dürtüyor ne, insan o anda düşünemiyor.. ilk sinir geçtiğinde diyorsun ki alahım oysa ne kadar çok seviyorum onu, onsuz yapabilir miyim hayır.. e o zman derdin ne.. ama işte şeytan..

Ben de bir amirim. İşimle ilgili bir sorun olsa ve kocam kapıda beklese kesinlikle önce elemanımı dinlerim. Sen zaten seni bekletmesine değil, kadının kapıdaki hareketine delirmişsinki, bunu kendine itiraf etmişsin.
Bir de kadın kocasından dert yanmamış, işle ilgili dert yanmış. Bu durumda amirim beni dinlemese bir daha adam yerine koymam şahsen. Birçok çalışan da bunu yapar emin ol.

herkesin bir limiti var.
kiminin uzun,kiminin kısa.
ben de çabuk sinirlenmem ama sınır aşıldıysa sakinleşmem zor olur.
şeytanın en çok sevdiği şeydir eşlerin kavga etmesi.
sürekli vesveseyle kışkırtır.
en sinirli anında 20ye kadar sayayrak nefesini tut.
sakinleşirsin.
huzur,mutluluk o kadar kıymetli şeyler ki asla hiç bir şey o kadar kıymetli olamaz.

benim dediğim olsun felsefesi hem kendine,hem evliliğine zarar verir.
ortak bir hayat,ortak kararlar,ortak fedakarlık.
erkekler evliliklerine bizlerin sayesinde bağlanır.
kaç yaşında olursa olsunlar çocuk gibiler ama sertçe değil.uygun dille her istediğini yaptırabilirsin.:)

benim esim normalde beni kırmaz, ben de normlade hep cok tatlı dilliyimdir, mesela görümcem esine benim esime davrandıgım gibi davranmaz da hitap da etmez..
yani zaten normalde her dediğimi yapar mümkün olduğunca.. ama sonra, istemeden yaptıysa biseyi, bana o zaman söylemiyor, ama en ufak bi kavga anında patlak veriyor, basıma kakıyor bi sürü sey.. ben hep seffafım, bi seye canım sıkıldı mı o an konusalım cozelım ısterım, mutlu oldum mu anında dile getiririm. sonradan karsısına ısıtıp ısıtıp sunmam hicbiseyi.. bunu normalde kadınlar yapar benım kocam yapıyo..

katılmıyorum, benim de amirlerim var, eşinin aşağıda beklediğini bilirken ben hala anlatmaya devam edemezdim şahsen huzursuz olurdum, kaldı ki bi kere aradım, eşim tamam geliyroum dedi, ondan sonra bile yarım saat fln gecti.. insan der ki kusura bakmayın bekletmeyeyim.. burda adam yerine konulmayan sadece bekleyen eş..

Ben sizi haklı buldum.
Evet benim de türlü şımarıklıkları, nazları çekilen kadınları görünce değersiz hissettiğim çok olmuştur.

Ama o adamların da başka çirkin huyları var bunlara da şahit oldum.
Bütün değerlendirmek lazım.

Eşin bunu hep mi yapıyor?
Gönül almayı beceremez mi?
Öyleyse zor haklısın..

Kadını teselli edecek başka kimse kalmamış mı?
Bekletme sebebi başka olsa sorun olmazdı da kadın yüzünden olması sinir bozucu.
Ve yolda sergilediği tavırlar..

Bir de olayı aile konusuna getirmesi acayip saçma olmuş yaa.
Senin derdin ailen asıl burdan o çıkıyor der yeni bir kavgayı başlatırdım ben olsam :S

Ayyy ne uyuzlar

Anladığım kadarıyla eşiniz fevri biri. Malesef bende oyleyim bazen anlamadn dinlemeden karsindakine cıkısp bagarabiliyorum sonra pişman oluyorum yaptiklarimdan en sevmedigim huyumda budur malesef :) Eşiniz biraz az fevri davranrsa aranzdaki ufak iletisimsizlk biter :)

Canım sen zaten kendini fikriklerinden şaşmayan birisin. Neden buraya yazıp da görüş bekliyorsunki. bizi de boşuna yorma bari. neyse sana mutluluklar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…