Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Hasta olur diye korkmuyor musunuz yaaa bizim ödümüz patlıyo güneşli havalarda çıkıyoruz sadece
Eşim yalnız kalır diye gitmek istemiyorum, yoksa o da herşeyi yapar yemeği falan benden güzel yapar. Küçük çapta bir şef ve gurmedir kendisi :)

kız niye hasta olsunki en fazla yarım saat dışarda kaldı hava fena değil
orası ankara belki daha soğuktur sen yinede arada çıkar
şimdi çıktığına bakma biz genelde evdeyiz kırk yılda bir çıkarız dışarı
babası istedi geçende çıkardı işten gelince..
o zaman hemen tatile gidiyorsun :KK1: eşin ne diyor
git beni düşünme demiyormu
benimki yanlız kalmayı dert etmez git gez der...

Son düzenleme:
kız niye hasta olsunki en fazla yarım saat dışarda kaldı hava fena değil
orası ankara belki daha soğuktur sen yinede arada çıkar
şimdi çıktığına bakma biz genelde evdeyiz kırk yılda bir çıkarız dışarı
babası istedi geçende çıkardı işten gelince..
o zaman hemen tatile gidiyorsun :KK1: eşin ne diyor
git beni düşünme demiyormu
benimki yanlız kalmayı dert etmez git gez der...

2 bebeli bir baba oldugu için git diyo ama eymen yürüdü yürüyecek vera desen sıralıyor özel anları kaçırırım diye korkuyo üstelik havalar tam ısınmadı orada ısıtıcı yok sabaha karşı falan soğuk olursa dye de gitmiyorum. Havalar düzelsin bebeler yürüsün gideriz inşallah

arda berk akalın diye bir blog var kasım 2011 doğumlu bir bebeğin ay ay doktor kontrollerini yazmış annesi. Gittikleri doktor da ankarada çok ünlü randevu almanın çok zor olduğu bir doktor bebekler o ayda ne yapar, nasıl davranılmalı, ne yemeli nasıl yemeli hepsinden bahsetmiş

2 bebeli bir baba oldugu için git diyo ama eymen yürüdü yürüyecek vera desen sıralıyor özel anları kaçırırım diye korkuyo üstelik havalar tam ısınmadı orada ısıtıcı yok sabaha karşı falan soğuk olursa dye de gitmiyorum. Havalar düzelsin bebeler yürüsün gideriz inşallah

haklısın ama gelincede görür ki
neyse en iyisini siz bilirsiniz tabi
ben seni zorla tatile gönderecem :KK1:

merhaba arkadaşlar bi kaç gündür yazamıyorum. bel ağrısıyla uğrasıyorum. dayanamayıp doktora gittim. ilk başta incitmişsin dedi gecmeyince tekrar gittim röntgen çekildi megersem doğustan bel açıklıgı ve minik bi eğrilik varmıs. şaşırdım bu zamana kadar hiç bi şikayetim olmamıstı. furkan sürekli ellerinden tutulup yürümek istiyodu bende onu yürütüyodum birden bi ağrı girdi hala çekiyorum. neyse oğlumunda dişi patladı bu arada. bardaktan su içirirken çıt çıt ses geldi bi baktım diş patlamış. bizde haberler böyle..:)

Yeni inciniz hayırlısı olsun..

Pırasa seven tek erkek tanıdım o da eymen :) dün akşam bayıla bayıla yedi, anlamıyorum bu bebeği pırasayı hiç geri göndermiyor acaba damağında nasıl bir tat bırakıyorki :)) Allah'ın nimetlerini küçümsemem de pırasa yani en nihayetinde :)
Vera hanım da yoğurt un yumurta ve kıymadan yaptığım enteresan çorbayı yedi. İlk defa gözümün içine bakarak ağzını kaşığa açtı damak zevklerini anlayabilmiş değilim.
Annem ben ikizler kadarken tek öğünde hem yemek hem yoğurt verirmiş bizimkiler birini yese öpüp başıma koyuyorum

Ohh maşallah bıcırıklara...

Sağolsunlar yaratıcılığımı arttırıyorlar sürekli beyin jimnastiği yapıyorum acaba bugün neyle neyi karıştırıp önlerine getirsem diye :)

Bu bebişler bizi yaratıcı yapıyor walla.Önceden aklımıza gelmeyecek yemekler yapıyoruz walla.

Ya bir de ikizler çok farklı şimdi nasıl anlatsam mesela vera al diye uzatınca alır ver deyince elindekini uzatır, kucağımdayken burun derim burnumu tutar Allah bir derim işaret parmağıyla bir yapar ama eymen hiçbirini yapmıyor üzülüyorum ama ikiz de olsalar onlar ayrı birer insan olabilir diyorum ama ne bileyim işte

Maşallah vera ya..Annesi eymende yapar ama onun gelişimi demek veraya göre farklı oda farklı bir kişilik ikiz olsalarda ...

Guldencim sen denizcilik firmasinda mi calisiyosun gecen gun gemi geldi falan yazdinya ondan soruyorum eger oyleyse hangisinde

Guldencim sen denizcilik firmasinda mi calisiyosun gecen gun gemi geldi falan yazdinya ondan soruyorum eger oyleyse hangisinde

Şilacım ;
allah allah ben mi yazdım gemi geldi diye.hiç hatırlamıyorum neyden bahsettim ki acaba.Özel sektörde bilgisayar yazılım destek uzmanı olarak çalışıyorum ama hizmet yerim belediye :))

canim napim islerden firsat buldugumda toplu yaziyorum ondan boyle destan gibi oluyo :)))
ooo beyler iyimis valla super. benim esim sabahin korunde cikip aksamin korunde geldigi icin artik yardim edemiyor.
eskiden cumartesi ben sabah temizlige baslardim, o da isten oglen geldiginde banyoyu temizlerdi, birlikte bitirirdik. simdi nerdeeeee, adamcagiz uyuyacak zaman bulamiyor. ama Ece'ye bakar evdeyken, o da cok nadir oluyor zaten. alt temizleme isini ek gidaya gecince tamamen birakti :)))))

hele hamsi hele hamsi ayyyyy kabus :) hayatimda bir kere babamin zoruyla yapmaya kalkip, ogurmeye baslayinca da son bulmustu :)
Recel baya badireler atlatti ama hala dersini alamadi, hirsizlar calmamis canim. biz oyle sandik, muhtemelen bizimki bagirinca kapidan atmislar. o da bir sekilde apartmandan cikmis kaybolmus. kedi dedigin evini bulur ama bizimki pek zeki degil onu anlamis olduk :)
sari renk ozellikle istemistim boyle muzur tipi olsun diye. pek oyle muzurlugu yok gerci butun gun uyur ve bazen koltuktan asagi inerken bile dusunur insem mi inmesem mi diye :)) iran kedileri sirp poz, habire yatsin uyusun, aksiyon yok :)
Ece'ye heavy metal dinletmiyoruz tabi ki canim daha neler :))) ben o senin dusundugun bogurmelileri (trash metal) dinlemem hatta nefret ederim. onlari esim dinler :) birlikte bogururler hehehe. ama guns'n roses, sancturay vs. bayilirim. kizima arabadayken rock fm acik oldugundan ordan rock muzik dinletiyoruz. evdeyken de genelde klasik muzik dinliyor. adam hurst'u seviyor mesela bir deneyin.

Adam Hurst: 'Ritual' - YouTube

ben o cybex callisto ya bayildim. cok daha hafif modeller de var ama arkasi yatmiyor. sokaktayken Ece uyuyabilsin istiyorum. bir de arkasini yatirmak icin ipli modeller var onlari sevmiyorum, bizim suanki arabamiz da oyle ve pratik degil.

benim eşim yardımcı oluyor ev işlerinide yapıyor bazen,kahvaltı hazırlıyor,suedayada bakar kucağında evi gezdirir hep,sen işlerini yap der bana,ama altını almamıştır hiç bende almasını beklemiyorum zaten bu benim görevim ben öyle düşünüyorum.ilk zamanlar banyo yaptırırken su döküyordu şimdi ona da gerek yok,kendim yıkıyorum...kakasını yapınca hiç odadan kaçmışlığı yoktur :) birde suedanın kakası pek kokmuyor ya,bazen kaka yaptığını anlamıyorum altını açmazsam..

benim adama silah zoruyla evet dedirttim :KK1:

bazı insanlar vardır ne kuşa ne kediye dokunabilir,ben hamside ayıklarım,diğer büyük balıklar zaten temizlenmiş şeklilde geliyor..

canım reçelin başına neler gelmiş ya öyle üzüldüm,bu hırsızlar kediyi niye çalmış sokağa bırakmak içinmi?
işte benim sevdiğim kedi iran kedileri ama beyaz renkte olacak,burunlarıda minicik yassı oluyor bayılıyorum onlara :KK16:
benim bi tanıdığımın 3 tane beyaz iran kedisi vardı tekini sana veriyim dedi,o zaman bekardım bizimkiler istemedi eve
ne talihsizim :KK1: bahçe olsa izin verirlerde bina hayatı olunca eve kabul etmiyorlar.
heavy metal nasıl diniyorsunuz çok korkunç bir müzik,ürperiyorum dinlerken,eceye dinletiyormusunuz?
bende baston araba almayı düşünüyorum bendeki araba çok hantal,katlanınca sopa gibi oluyor hafif
taşıması kolay onlardan istiyorum.
lale o kadar uzun alıntı yapıyosunki kuzum parça parça alıntılasanolmazmı, bende hepsini bi arada topladım...

valla bizde de her gun yemek olmaz, isten eve geldigimde Ece musaade ederse yaparim etmezse kahvalti, tost veya izgara et seklinde idare ederiz. sorun da etmez sagolsun esim. napim ne ara yemek yapayim ki. dun aksam zeytinyagli barbunya, semizotu salatasi vardi ama esim yemedi tost yaptik ona.

Benim eşim de yardım eder sağolsun hergün yemek yapamıyorum ikizlerden dolayı tolere eder gelince ya o yapar yada bebişlere bakar ben yaparım, pazar günleri ev işlerine yardım eder sabah eğer uyanamamışsam evi toplar gider...

dun aksam is cikisi Ece'yi alip pazara gittim, su degisik sekilli mantarlardan vardi ve adam orda hemen yapiyordu da. nasil canim cekti ama alamadim Esim yemedigi icin. nefret ediyo mantardan yaaa inanamiyorum :KK43:

birşey değil canım :) evet çok güzel oluyor mantarlı bulgur pilavı
ben prinç pilavını sebzeli yapıyorum bazen o da çok şahane oluyor bikerede mantar eklemiştim..
bayağıdır mantar almadım benimde canım mantar çekti geçen alcaktım
evde yemeklik var diye almadıydım...afiyet olsun...

cok tesekkur ederim canim :) masallah benimki de oyle elinden geleni yapar cok yorgun degilse.

benim eşim sagolsun cok yardımcı olur bana. suan evde olmama ragmen temizliği hafta sonu birlikte yaparız. yemek varsa vardır yoksa kendisi halleder. ütüsünü kendi yapar. sen sadece çocuga bak, o uyuyunca sende uyu der. Allah razı olsun. bu arada kızın çok şirin maşallahh

dun pazardan kizima toka aldim sonunda ve Ece'yi japon yaptim :))

$20130411_195240.jpg

kizlar sabah yazmaya baslamistim ama daha yeni bitirdim yukaridaki yazimi kusura bakmayin, cok isim vardi.
gerci sizden de pek ses cikmamis, haftasonu moduna girmisiz. ben de havadan midir yoksa regl olamadigim icin midir nedir acaip bir depresif moda girdim, canim slklliyo valla. neyse bakalim hayirlisi

Guldencim, unuttum sandin yine dimiiiiii :)
unutmadim, eve girer girmez ilk olarak foto cektim :) adim adim 10. ay kitabi asagida :)

$20130411_195428.jpg $20130411_195441.jpg $20130411_195551.jpg $20130411_195538.jpg $20130411_195527.jpg $20130411_195513.jpg $20130411_195505.jpg $20130411_195457.jpg $20130411_195447.jpg $20130411_195805.jpg

en sondaki kartlari genelde Ece'ye yemek yedirirken kullaniyorum. kartlari gosterip ustundeki resimle ilgili biseyler anlatiyorum, o arada da agzina kasigi tikiveriyorum :)
9. ay kitabini Ece kemirdiginden fotosu nun cekilecek hali kalmamis. yukaridaki kartlardan 2 set daha var, onlar 12 ay sonrasi olarak geldi. nerde bulamadim o yuzden cekemedim fotosunu. bu kartlara ayrica 58tl odedik ama sete dahil degildi. kartlari ve kitabi cok seviyor

birlikte böğürüyorlar he güzelmiş :KK1:
itici müzik ne hazzı alıyorlarsa...
dinledim canım güzelmiş keman sesi ayrı bi şahane oluyor zaten...
bizim arabada yatsada sığmıyor bacakları dışarda kalıyor artık
bastondada otururken nasıl uyuyacak bilmiyorum...
eşin mantar sevmesin,canın çekmiş sen kendine alıp yapsaydın
arada bende böyle yapıyorum suedanın saçını
ecede pek tatlı olmuş :nazar:

Selam kızlar, vera emeklerken tutun tutun diye yaklaşıyorum heyecanlanıp hızlı hızlı kaçmak istiyo çabalıyor çabalıyor ama bir arpa boyu yol alamıyor halının üstüne yatıp ağlıyo :)

Lale Ece fotolarda iri çıkıyor maşallah, iri bir bebiş mi?

X