Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Gunaydin kizlaaaar :) nasilsiniz bebecikler nasil? Biz iyiyiz cok sukur, Ece uyudu bu gecede, sadece 5 gibi kalkti onda da basucumda beklettigim termostaki suyla hemen sutunu hazirlayip verdim sonra aramiza yatirdim. Uydu cok sukur yine. Bir ara sanirim 6'ydi uyandim ki bizim kiz yatagin basucu ayakucu kavramini yitirmis yanlamasina yatiyor. Kafasi benim koltukaltimda ayaklari babasinin sirtinda :)))) biz gariban anne-baba yatagin uclarinda dusmek uzereyiz. EEe yuh be kizim dedim ufacik boyunla bizi atacak nerdeyse yataktan :) duzeltip yatirdim tekrar ama yine geldi ustume yapisti, ayakta ustume atildi :))) ana baba deli yatarsa o cocukta oyle yatar dimi :)

Herkes gecici bir dıonem diyor Guldencim, bir yandan alisir mi diyorum bir yandan da alisirsa alissin zaten birkac sene sonra istemeyecek bizi. O gune kadar tadini cikarayim kizimin diyorum. Eger abartirsa senin yontemi denerim ama etkğli duruyor :)
Ama tabi anne-babanin sakat bir aninda odaya girmesi dusunceside aklimi kurcalamiyor degil :) neyse bakacaz gidisata gore.

Kizlar sizin esler yardimci oluyor mu size? Mesela bu sabah Ece salonda babayla oynuyordu bende banyoda yuzumu temizle,, lens tak vs. standart isleri yapiyorum. Esim seslendi 'laleeee cikiyor musun, kaka yapmis kizin' heee dedim marketten aldim benim kizim sadece :) cikiyorum getir odasina dedim, getirdi ve ben altini acar acmaz 'iyyyy napmis boyle yaa' dedi kacti odadan :))) yaw bana hic igrenc gelmiyor alistim ama babalar alisamiyo. ama baksan cocukken kizlarin midesini bulandirmak icin herseyi yaparlar. sizde durumlar nasil?

Gel teyzesi Recel'i de Ece'yi de yiyebilirsin :) bazen monolog oluyor bazen karsilikli duet yapiyorlar :) Recel sabahlari yas mama yer mutfakta. Ece'de gider garibimin kuyrugunu cekip heeeeee diye pis pis siritir :)) o anda mama askina Recel sesini pek cikarmiyor ama mama bittiginde donup bir bagirir ve cakar eline Ece'nin :) surekli Recel'i taciz halinde valla aciyorum buyuk kizima. Dun aksamdan birkac kare :)
Eki Görüntüle 682357 Eki Görüntüle 682356 Eki Görüntüle 682355

cok tesekkur ederim canim dusunmen yeter, yapacak birini buldum, arkadasimin sevgilisi yapacak saolsun :)
olsun annesi birak isirsin azicik nasil olsa hatirlamayacaksin ilerde o anlari :) dogumdan sonra cektigim acilari unuttum ben mesela. hepsi unutuluyor. ama emzirmenin verdigi huzur ve mutluluk unutulmuyor. emsinler bosver yemesinler yemegi, sutun yetmese Allah boyle bir sistem yaratir miydi onu dusun. kilolari da iyi tontislerin nasil olsa. dis cikarirken doktorlar zorlamayin anne sutu veya bebek sutu yeter onlara diyor.

Canim biz gecen ay c&a ya girdik oylesine ve gezerken kizima siyah ustune beyaz kurukafa tayt ile pembe ustune siyah kurukafa tshirt aldim :) bir ara ugra istersen. biz esimle heavy metal ve rock muzik dinleriz, ebay den body bulmustum ben, oraya da bakabilirsin. cok enteresan seyler bulabilirsin, kendimize bile ordan aliyorum ben. gecenlerde unnado da super tshirtler vardi. batman'deki joker'in "why so serious" tshirlerden aldim kizime :p gelsin giydirip cekerim fotosunu size.

Eki Görüntüle 682368 Eki Görüntüle 682385

Ayyy alemsin Elifim yaa baligi alip eline sevdin mi :)))) ben korkuyorum baliga dokunmaya, acaip hassas duruyor zarar veririm diye dokunamam. yedigimiz baliklarada dokunamam bu arada, o yuzden evde yaptirmam pek :p
ya bu kadar sevdigin biseye esin niye karsi cikiyo, sanki kendi ugrasicak temizligiyle. valla hamilelik doneminde recel'in tuvalet kabini temizlemeyi doktor yasaklamisti, 12-13 ay falan hep esim temizledi, hatta odasini bile fircayla supururdu(kumlarini) is yeterki eve girsin bir kedi o zaman esin de sever. ama eve almak kismi biraz zorlar tabi :) gel bize sev bizim tuy torbasini :)
nikahta bos anina mi geldi acaba hahahahaha sen cok yasa emi cok guldurdun beni:))))
pazar gunu bir kacamak yapip peynirli pide yedim ve peynirlerin yarisini kizim yedi, esimde kusbasili yiyordu ondan da otlandi. sekerler haric ne yersek veriyorum ben yaa alissin bosver iyi yapmissin

Sibelcim gecici heralde ama bu donemin tadini cikarmaya karar verdik kari koca. Esim zaten cok gec geliyor eve ve bazen Ece'yi gunlerce goremiyor. uyurken gidip karanlikta yataginin basinda izliyor. O yuzden yataga getirince cok mutlu oluyor. baba kiz hasret gideriyorlar.

benim eşim yardımcı oluyor ev işlerinide yapıyor bazen,kahvaltı hazırlıyor,suedayada bakar kucağında evi gezdirir hep,sen işlerini yap der bana,ama altını almamıştır hiç bende almasını beklemiyorum zaten bu benim görevim ben öyle düşünüyorum.ilk zamanlar banyo yaptırırken su döküyordu şimdi ona da gerek yok,kendim yıkıyorum...kakasını yapınca hiç odadan kaçmışlığı yoktur :) birde suedanın kakası pek kokmuyor ya,bazen kaka yaptığını anlamıyorum altını açmazsam..

benim adama silah zoruyla evet dedirttim :KK1:

bazı insanlar vardır ne kuşa ne kediye dokunabilir,ben hamside ayıklarım,diğer büyük balıklar zaten temizlenmiş şeklilde geliyor..

canım reçelin başına neler gelmiş ya öyle üzüldüm,bu hırsızlar kediyi niye çalmış sokağa bırakmak içinmi?
işte benim sevdiğim kedi iran kedileri ama beyaz renkte olacak,burunlarıda minicik yassı oluyor bayılıyorum onlara :KK16:
benim bi tanıdığımın 3 tane beyaz iran kedisi vardı tekini sana veriyim dedi,o zaman bekardım bizimkiler istemedi eve
ne talihsizim :KK1: bahçe olsa izin verirlerde bina hayatı olunca eve kabul etmiyorlar.
heavy metal nasıl diniyorsunuz çok korkunç bir müzik,ürperiyorum dinlerken,eceye dinletiyormusunuz?
bende baston araba almayı düşünüyorum bendeki araba çok hantal,katlanınca sopa gibi oluyor hafif
taşıması kolay onlardan istiyorum.
lale o kadar uzun alıntı yapıyosunki kuzum parça parça alıntılasanolmazmı, bende hepsini bi arada topladım...

merhaba arkadaşlar bi kaç gündür yazamıyorum. bel ağrısıyla uğrasıyorum. dayanamayıp doktora gittim. ilk başta incitmişsin dedi gecmeyince tekrar gittim röntgen çekildi megersem doğustan bel açıklıgı ve minik bi eğrilik varmıs. şaşırdım bu zamana kadar hiç bi şikayetim olmamıstı. furkan sürekli ellerinden tutulup yürümek istiyodu bende onu yürütüyodum birden bi ağrı girdi hala çekiyorum. neyse oğlumunda dişi patladı bu arada. bardaktan su içirirken çıt çıt ses geldi bi baktım diş patlamış. bizde haberler böyle..:)

geçmiş olsun.........................

Tüh muhabbeti kaçırmışım :KK43:
Eymeni uyutup verayı da mama sandalyesine banyonun önüne koyup duş almıştım çıktım saçımı kuruturken saç kurutma makinesinin sesiyle vera sandalyesinde uyuyakalmış :)) bana da hazır uyumuş bebeği yatağa koymak kaldı :)). Eymende de yararsa bu taktik duş vakitlerim bebeler uyuyunca değil uykuları gelince olacak :)

ben yanında sesli aletler kullanamıyorum çok korkuyor,elektrik süpürgesinin dışardan gelen sesine bile ağlıyor...
gündüz banyo yaparsam bende böyle banyo yapıyorum...
ama ben kabini kapatıyorum yerler çok ıslanıyor sonra :KK1:
arada kabini açıp kafamı gösteriyorum ceee diyorum gülüyor bizimki..
ama dikkat et artık mama masasından çıkmaya çalışıyorlar,benimki bazen çıktı çıkacak oluyor..

Benim eşim de yardım eder sağolsun hergün yemek yapamıyorum ikizlerden dolayı tolere eder gelince ya o yapar yada bebişlere bakar ben yaparım, pazar günleri ev işlerine yardım eder sabah eğer uyanamamışsam evi toplar gider...

ben yanında sesli aletler kullanamıyorum çok korkuyor,elektrik süpürgesinin dışardan gelen sesine bile ağlıyor...
gündüz banyo yaparsam bende böyle banyo yapıyorum...
ama ben kabini kapatıyorum yerler çok ıslanıyor sonra :KK1:
arada kabini açıp kafamı gösteriyorum ceee diyorum gülüyor bizimki..
ama dikkat et artık mama masasından çıkmaya çalışıyorlar,benimki bazen çıktı çıkacak oluyor..

Evet feci sarkıyorlar sizde de antilop vardı değil mi, kemeri çok dandik yaa

Evet feci sarkıyorlar sizde de antilop vardı değil mi, kemeri çok dandik yaa

Akşama ne yemek var, ben pırasa yapmıştım sütümü arttırıyor diye ama eşim sevmiyor :KK43: maşallah yeşil soğan ve pırasa iyi süt yapıyor bende

bizde de antilop var kemeri cok dandik gercekten bırakıp bi yere gitmiyorum hep gözüm üstünde.. akşama da yayla çorbası kuru fasulye pilav var.. pırasayı bebişlere blendrdan mı geçiriyorsun yoksa sadece suyunu mu veriyorsun.?

bizde de antilop var kemeri cok dandik gercekten bırakıp bi yere gitmiyorum hep gözüm üstünde.. akşama da yayla çorbası kuru fasulye pilav var.. pırasayı bebişlere blendrdan mı geçiriyorsun yoksa sadece suyunu mu veriyorsun.?

Pırasaları ayırıp sulu olacak şekilde blenderdan geçiriyorum pirinçlerle karıştırıp veriyorum. Eymen seviyor ama vera 1lokma alıp bırakıyor

Az mantar vardı evde mantarlı bulgur pilavı yaparım ben de. Sağol :KK66:

birşey değil canım :) evet çok güzel oluyor mantarlı bulgur pilavı
ben prinç pilavını sebzeli yapıyorum bazen o da çok şahane oluyor bikerede mantar eklemiştim..
bayağıdır mantar almadım benimde canım mantar çekti geçen alcaktım
evde yemeklik var diye almadıydım...afiyet olsun...

birşey değil canım :) evet çok güzel oluyor mantarlı bulgur pilavı
ben prinç pilavını sebzeli yapıyorum bazen o da çok şahane oluyor bikerede mantar eklemiştim..
bayağıdır mantar almadım benimde canım mantar çekti geçen alcaktım
evde yemeklik var diye almadıydım...afiyet olsun...

Canını çektirdim kusura bakma, ben de domatesli pirinç pilavı yapıyorum, zaten pirinç pilavını hep salatayla yerim domatesi soğanı çok yakıştırıyorum pirinç pilavına da

Pazara markete nasıl gidiyorsun? Sueda ile mi? Ben hep anneme bırakıyordum ikizleri, haftaya annemler yazlığa gidecek 10 aydır ilk defa ikizlerle başbaşa olacağım. Daha önce 3hafta başbaşa kalmıştık gerçi annemler hacdayken onu unutmuşum. Ama o zaman 4aylıklardı şimdiden çok çok daha kolaydı bakımları

Pazara markete nasıl gidiyorsun? Sueda ile mi? Ben hep anneme bırakıyordum ikizleri, haftaya annemler yazlığa gidecek 10 aydır ilk defa ikizlerle başbaşa olacağım. Daha önce 3hafta başbaşa kalmıştık gerçi annemler hacdayken onu unutmuşum. Ama o zaman 4aylıklardı şimdiden çok çok daha kolaydı bakımları

biz pazara gitmiyoruz marketten alıyoruz herşeyi
eşim hallediyor alışverişi akşam arar ne lazım diye..
yada hep beraber gidiyoruz..
ben yanlız çıkmadım hiç suedayla arabası hantal
asansörde yok burda eski yerleşim burası
asansör olsaydı çıkardım kucağımda taşısam yorulurum
eşim bazen çık diyor ama yorulacağımı düşünmüyor galiba...
baston araba bakcaz bu aylarda iyi olurmu sence,nasılsa kocaman oldular artık..
birde uzun zamandır ev arıyoruz hala bulamadık...
sende yazlığa gitesene annenlerle..

Son düzenleme:
Gunaydin kizlaaaar :) nasilsiniz bebecikler nasil? Biz iyiyiz cok sukur, Ece uyudu bu gecede, sadece 5 gibi kalkti onda da basucumda beklettigim termostaki suyla hemen sutunu hazirlayip verdim sonra aramiza yatirdim. Uydu cok sukur yine. Bir ara sanirim 6'ydi uyandim ki bizim kiz yatagin basucu ayakucu kavramini yitirmis yanlamasina yatiyor. Kafasi benim koltukaltimda ayaklari babasinin sirtinda :)))) biz gariban anne-baba yatagin uclarinda dusmek uzereyiz. EEe yuh be kizim dedim ufacik boyunla bizi atacak nerdeyse yataktan :) duzeltip yatirdim tekrar ama yine geldi ustume yapisti, ayakta ustume atildi :))) ana baba deli yatarsa o cocukta oyle yatar dimi :)

Herkes gecici bir dıonem diyor Guldencim, bir yandan alisir mi diyorum bir yandan da alisirsa alissin zaten birkac sene sonra istemeyecek bizi. O gune kadar tadini cikarayim kizimin diyorum. Eger abartirsa senin yontemi denerim ama etkğli duruyor :)
Ama tabi anne-babanin sakat bir aninda odaya girmesi dusunceside aklimi kurcalamiyor degil :) neyse bakacaz gidisata gore.

Kizlar sizin esler yardimci oluyor mu size? Mesela bu sabah Ece salonda babayla oynuyordu bende banyoda yuzumu temizle,, lens tak vs. standart isleri yapiyorum. Esim seslendi 'laleeee cikiyor musun, kaka yapmis kizin' heee dedim marketten aldim benim kizim sadece :) cikiyorum getir odasina dedim, getirdi ve ben altini acar acmaz 'iyyyy napmis boyle yaa' dedi kacti odadan :))) yaw bana hic igrenc gelmiyor alistim ama babalar alisamiyo. ama baksan cocukken kizlarin midesini bulandirmak icin herseyi yaparlar. sizde durumlar nasil?

Gel teyzesi Recel'i de Ece'yi de yiyebilirsin :) bazen monolog oluyor bazen karsilikli duet yapiyorlar :) Recel sabahlari yas mama yer mutfakta. Ece'de gider garibimin kuyrugunu cekip heeeeee diye pis pis siritir :)) o anda mama askina Recel sesini pek cikarmiyor ama mama bittiginde donup bir bagirir ve cakar eline Ece'nin :) surekli Recel'i taciz halinde valla aciyorum buyuk kizima. Dun aksamdan birkac kare :)
Eki Görüntüle 682357 Eki Görüntüle 682356 Eki Görüntüle 682355

cok tesekkur ederim canim dusunmen yeter, yapacak birini buldum, arkadasimin sevgilisi yapacak saolsun :)
olsun annesi birak isirsin azicik nasil olsa hatirlamayacaksin ilerde o anlari :) dogumdan sonra cektigim acilari unuttum ben mesela. hepsi unutuluyor. ama emzirmenin verdigi huzur ve mutluluk unutulmuyor. emsinler bosver yemesinler yemegi, sutun yetmese Allah boyle bir sistem yaratir miydi onu dusun. kilolari da iyi tontislerin nasil olsa. dis cikarirken doktorlar zorlamayin anne sutu veya bebek sutu yeter onlara diyor.

Canim biz gecen ay c&a ya girdik oylesine ve gezerken kizima siyah ustune beyaz kurukafa tayt ile pembe ustune siyah kurukafa tshirt aldim :) bir ara ugra istersen. biz esimle heavy metal ve rock muzik dinleriz, ebay den body bulmustum ben, oraya da bakabilirsin. cok enteresan seyler bulabilirsin, kendimize bile ordan aliyorum ben. gecenlerde unnado da super tshirtler vardi. batman'deki joker'in "why so serious" tshirlerden aldim kizime :p gelsin giydirip cekerim fotosunu size.

Eki Görüntüle 682368 Eki Görüntüle 682385

Ayyy alemsin Elifim yaa baligi alip eline sevdin mi :)))) ben korkuyorum baliga dokunmaya, acaip hassas duruyor zarar veririm diye dokunamam. yedigimiz baliklarada dokunamam bu arada, o yuzden evde yaptirmam pek :p
ya bu kadar sevdigin biseye esin niye karsi cikiyo, sanki kendi ugrasicak temizligiyle. valla hamilelik doneminde recel'in tuvalet kabini temizlemeyi doktor yasaklamisti, 12-13 ay falan hep esim temizledi, hatta odasini bile fircayla supururdu(kumlarini) is yeterki eve girsin bir kedi o zaman esin de sever. ama eve almak kismi biraz zorlar tabi :) gel bize sev bizim tuy torbasini :)
nikahta bos anina mi geldi acaba hahahahaha sen cok yasa emi cok guldurdun beni:))))
pazar gunu bir kacamak yapip peynirli pide yedim ve peynirlerin yarisini kizim yedi, esimde kusbasili yiyordu ondan da otlandi. sekerler haric ne yersek veriyorum ben yaa alissin bosver iyi yapmissin

Sibelcim gecici heralde ama bu donemin tadini cikarmaya karar verdik kari koca. Esim zaten cok gec geliyor eve ve bazen Ece'yi gunlerce goremiyor. uyurken gidip karanlikta yataginin basinda izliyor. O yuzden yataga getirince cok mutlu oluyor. baba kiz hasret gideriyorlar.

benim eşim sagolsun cok yardımcı olur bana. suan evde olmama ragmen temizliği hafta sonu birlikte yaparız. yemek varsa vardır yoksa kendisi halleder. ütüsünü kendi yapar. sen sadece çocuga bak, o uyuyunca sende uyu der. Allah razı olsun. bu arada kızın çok şirin maşallahh

Son düzenleme:
biz pazara gitmiyoruz marketten alıyoruz herşeyi
eşim hallediyor alışverişi akşam arar ne lazım diye..
yada hep beraber gidiyoruz..
ben yanlız çıkmadım hiç suedayla arabası hantal
asansörde yok burda eski yerleşim burası
asansör olsaydı çıkardım kucağımda taşısam yorulurum
eşim bazen çık diyor ama yorulacağımı düşünmüyor galiba...
baston araba bakcaz bu aylarda iyi olurmu sence,nasılsa kocaman oldular artık..
birde uzun zamandır ev arıyoruz hala bulamadık...
sende yazlığa gitesene annenlerle..

Aslında ben de yazlığa gitmek istemiyorum değil ama eşim ne olacak onu bilmiyorum :KK43:

Aslında ben de yazlığa gitmek istemiyorum değil ama eşim ne olacak onu bilmiyorum :KK43:

eşine nolcakki salla gitsin :KK1:
çocuk değil ya,ben olmayınca benimki çok güzel idare ediyor
evi temizliyor,açta kalmaz,geldiğimde heryer pırıl prırl düzenli oluyor...
eşini hangi yönden düşünüyorsun yanlız kalmasın diyemi?
eğer öyleyse sende evdesin aylardır ...benimde imkanım olsa giderdim heralde..
şimdi suedayı babası aldı gezmeye gittiler...
yavrum nasılda heyecanlıydı...

eşine nolcakki salla gitsin :KK1:
çocuk değil ya,ben olmayınca benimki çok güzel idare ediyor
evi temizliyor,açta kalmaz,geldiğimde heryer pırıl prırl düzenli oluyor...
eşini hangi yönden düşünüyorsun yanlız kalmasın diyemi?
eğer öyleyse sende evdesin aylardır ...benimde imkanım olsa giderdim heralde..
şimdi suedayı babası aldı gezmeye gittiler...
yavrum nasılda heyecanlıydı...

Hasta olur diye korkmuyor musunuz yaaa bizim ödümüz patlıyo güneşli havalarda çıkıyoruz sadece
Eşim yalnız kalır diye gitmek istemiyorum, yoksa o da herşeyi yapar yemeği falan benden güzel yapar. Küçük çapta bir şef ve gurmedir kendisi :)

X