Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Ay cok gecmis olsun canim yaa, mikrop eve bir girdi mi cikmasi zor oluyor. kovamiyoruz bi turlu :KK43: o burun tikanikligi kabus zaten, hem bebise hem anneye eziyet. Ece'nin burnunu acarken o bagirdikca ben agliyordum. ayyy icim slklldi hatirlayinca. Tez zamanda kurtulsun Gulfemcik canim :KK43: peki merak ettim, dis cikmadi ya hic, huysuzluk yapiyor mu? son 1 hafta kabustu da bizde yeni dis geldigi icin. dis cikarmayan bebekler de oluyor mu boyle merak ediyorum.

merhaba kızlar iyisinizdir inşallah. bu aralar sık giremiyorum bu takip etmiyorum anlamına gelmiyor tabiki :nazar: sadece fırsat bulup yazamıyorum. kızlar maşallah kuzucuklara nasıl güzel olmuşlar. Allahım esirgesin. gülfem yine grip ve öksürüğün esiri altında şu kız bir düzelmedi gitti. burnunun tıkalı olduğunu görünce strese giriyorum resmen. yaz gelsin diye dua ediyorum artık. bakıyorum artık doğum günü hakkında konuşuluyor vay bee büyüdülerde yaş günlerini kutlayacaz bıcırıkların.:KK16: benim yaş günü ve diş hediği aynı gün olacak sanırsam dün 11. aydan gün aldık ama daha 1 tane dişimiz yok. :KK1: hayırlısı bakalım Allaha emanet olun....

bizim esyalar su anda da acik renk ama buyuk iste, bir konsol var sanirsin titanik yaaa sinir oluyorum. suan oturdugumuz eve tasinirken, tasiyan adamlar illallah demislerdi :KK1:
esya cok olunca cocugu korumak icinde surekli tetikte olman gerekiyor. esya olmasa oooooooh sal minnosu kostursun dursun. esya yok stres yok :)
o fon perdeleri bende 2 sene once kaldirdim bazanin altina, tozlandi kirlendi utulendi sorunu da bitti :) koy bir tul bitsin gitsin :) gonlune gore mini mini dose evini tatlim

aynen bizde o yüzden hep büyük ev bakıyoruz
mobilya alırken bende hep misafirleri düşündüm
türk milletiyiz işte :KK1:
o gün mobilya satıcısı kız yatağa bi serildi bakın çok rahat
misfiride düşünme kimse gelmesin boşver demişti ben şok :KK53: :KK1:
hem göz yoruyor,birde koyu mobilya almışım
artık daha minik eşyalarla ve açık renklerle döşeyeceğim evimi

Gelinligimi ben de sakliyorum canim, zaten teyzem dikmisti, el emegi var onda manevi degeri buyuk. kizim giymesede saklarim :)
bende annemin nisanlik elbisesini sakliyorum mesela, henuz icine giremedim ama bir gun girecegime eminim :KK1::KK1:
hamileyken aldigim bir suru gereksiz sey de kutularindan cikmamis halde duruyor, arkadasa vericem hepsini, ev baya bosalicak ooooh
hamileyken butun aile ustumuze geldi kediyle bebek ayni evde olmaz verin kediyi diye, esim dedi ki; eger ikisi anlasamazsa bebegi artik bir cocuk yurduna veririz napalim
bu cumleden sonra bir daha insanlar sesini cikaramadi :))) evde besledigimiz hayvanlar oyuncak degil, canli. terkedilen hayvanlarin nasil hayata kusup aclik grevine girerek, sokagi tanimadigi icin araba altinda kalarak, sokak hayvanlarindan dayak yiyerek, barinaga atildiysa ordaki korkunc kosullarda veya acliktan nasil olduklerini kimse dusunmuyor. ver gitsin kediyi. yok yaaa!!! minder atiyoruz sanki. o bizim ilk kizimiz ve evimizin bir bireyi. asla vazgecmeyiz ondan. ayrica bizim milletimizde bir inanis var ya, kedi-kopek tuyu kist yapar diye. yok efendim yapmaz!! marketten alinan dandik salam sucuk, iyi yikanmamis sebzeler ve cig etler daha cok kist yapar. cunku kisti yapan Echinococcus isminde bir bakteri ve bu bakteride yukarida saydiklarimda var. yani bir insanin kedi kopekten kist bakterisini almasi cig et sebze vs. kapmasina gore cooooook dusuktur. evde beslenen hayvanina cig et, ciger vermiyorsan, sokaga cikmiyorsa zaten boyle bir ihtimal yok. ismini soylemedigimiz malum sitede hayvanlarla ilgili gruba uyeyim ve senelerdir bunun da savasini veriyoruz. neyseki ailelerimiz artik kabullendi ve Recel i seviyorlar :)ama hala cevremizdeki insanlara bunu kabul ettirmeye calisiyoruz o ayri

Ben bu ise fena kaptırdım kendimi,son bir yıldır kullanmadığım kullanma ihtimali olmayan ne varsa gidiyor evden hepsinin yerleri ayarlandi mutfak eşyası aksesuar giysi taki kizimin kucukleri ...Hepsini dağıtıyoruz da bı yemek takımı satalım dedik valla biraz beklerim satılmazsa dediğin gibi yeni evlenecek durumu olmayan birilerini bulucam kınaniligim nişanlın ayakkabılarını çantalarını öyle yaptım yillardir dolap bekliyor yalnızca gelinliğimi ayırdım belki kızım giyer kimbilir :)

Aynen canım benim benimkilerde koyu inanırmısin salonumda koyu koyu fon perdeler vardı öyle salinip duruyordu yanlarda bı çıkardık oda ferahladi valla

Lalecim Ecenin ne güzel oyun arkadaşı var öyle cok şirinler

lalecim benim adam kabul etmez işlem tamamdır :KK1:
uysal sokak kedileri gördüğüm zaman kucağıma alıp seviyorum
zaten dayanamamki sevmeden mıncıklamadan geçemem
ama bak kuş ve balık alabilirsin diyor
tüğleri dökülüyor evde hayvan olmaz diyor
aslında bazen benimde aklıma takılmıyor değil
mesala kedi benim yatağıma yatsın istemem
ya bunlar tuvaletlerini yapıyor popo tam temiz kalıyormu
malum evde dolanıyor
ama köpek fabim vardır finosundan bile korkarım
korkudan bayılacak gibi oluyorum
yollarda az çığlık atmadım,yanımdakine hemen sarılıveririm korkudan
aslında köpekleride seviyorum ama korkuyorum işte...
birde kuman çok cici,öyle kumayı kim sevmezki :KK1:
bebeği çocuk yurduna vermek he :KK1:

Son düzenleme:
Hani filmlerde oluyor ya annemin gelinliğini giyicem diyor kız :)) bende öyle ozeniverdim
valla bu cimcimeler değil gelinliği bizi bile begenmeyecekler ya hadi bakalım :KK1::KK1:

eh canım bu işler sırayla zamanında da biz annemizi beğenmemişizdir
onlarda bizi beğenmezler :KK1:

kızıma bakıp eşime diyorumki şimdi seviyoruz ama büyüdükleri zaman bizi beğenemeyecekler...

Son düzenleme:
Ay cok gecmis olsun canim yaa, mikrop eve bir girdi mi cikmasi zor oluyor. kovamiyoruz bi turlu :KK43: o burun tikanikligi kabus zaten, hem bebise hem anneye eziyet. Ece'nin burnunu acarken o bagirdikca ben agliyordum. ayyy icim slklldi hatirlayinca. Tez zamanda kurtulsun Gulfemcik canim :KK43: peki merak ettim, dis cikmadi ya hic, huysuzluk yapiyor mu? son 1 hafta kabustu da bizde yeni dis geldigi icin. dis cikarmayan bebekler de oluyor mu boyle merak ediyorum.

bizim esyalar su anda da acik renk ama buyuk iste, bir konsol var sanirsin titanik yaaa sinir oluyorum. suan oturdugumuz eve tasinirken, tasiyan adamlar illallah demislerdi :KK1:
esya cok olunca cocugu korumak icinde surekli tetikte olman gerekiyor. esya olmasa oooooooh sal minnosu kostursun dursun. esya yok stres yok :)
o fon perdeleri bende 2 sene once kaldirdim bazanin altina, tozlandi kirlendi utulendi sorunu da bitti :) koy bir tul bitsin gitsin :) gonlune gore mini mini dose evini tatlim

Gelinligimi ben de sakliyorum canim, zaten teyzem dikmisti, el emegi var onda manevi degeri buyuk. kizim giymesede saklarim :)
bende annemin nisanlik elbisesini sakliyorum mesela, henuz icine giremedim ama bir gun girecegime eminim :KK1::KK1:
hamileyken aldigim bir suru gereksiz sey de kutularindan cikmamis halde duruyor, arkadasa vericem hepsini, ev baya bosalicak ooooh
hamileyken butun aile ustumuze geldi kediyle bebek ayni evde olmaz verin kediyi diye, esim dedi ki; eger ikisi anlasamazsa bebegi artik bir cocuk yurduna veririz napalim
bu cumleden sonra bir daha insanlar sesini cikaramadi :))) evde besledigimiz hayvanlar oyuncak degil, canli. terkedilen hayvanlarin nasil hayata kusup aclik grevine girerek, sokagi tanimadigi icin araba altinda kalarak, sokak hayvanlarindan dayak yiyerek, barinaga atildiysa ordaki korkunc kosullarda veya acliktan nasil olduklerini kimse dusunmuyor. ver gitsin kediyi. yok yaaa!!! minder atiyoruz sanki. o bizim ilk kizimiz ve evimizin bir bireyi. asla vazgecmeyiz ondan. ayrica bizim milletimizde bir inanis var ya, kedi-kopek tuyu kist yapar diye. yok efendim yapmaz!! marketten alinan dandik salam sucuk, iyi yikanmamis sebzeler ve cig etler daha cok kist yapar. cunku kisti yapan Echinococcus isminde bir bakteri ve bu bakteride yukarida saydiklarimda var. yani bir insanin kedi kopekten kist bakterisini almasi cig et sebze vs. kapmasina gore cooooook dusuktur. evde beslenen hayvanina cig et, ciger vermiyorsan, sokaga cikmiyorsa zaten boyle bir ihtimal yok. ismini soylemedigimiz malum sitede hayvanlarla ilgili gruba uyeyim ve senelerdir bunun da savasini veriyoruz. neyseki ailelerimiz artik kabullendi ve Recel i seviyorlar :)ama hala cevremizdeki insanlara bunu kabul ettirmeye calisiyoruz o ayri

Cok doğru söylüyorsun canım ya onlarda can keyfine göre al sonra sıkıldım hadi sokağa günah valla
Benim esim hayvanları cok sever kedi alalım desem haman alır kesin
kuş besledik sonra annemler aldılar sen çocukla olunca cok ilgilenemezsin diye şimdi onlara arkadas gibi oldu cok seviyorlar ben kediyi istesemde besleyemem kedi tüyüne alerjim var benim biraz etrafımda dolansın hemen kabarcik kabarcık kaşıntı oluyorum :KK43:

lalecim benim adam kabul etmez işlem tamamdır :KK1:
ama bak kuş ve balık alabilirsin diyor
tüğleri dökülüyor evde hayvan olmaz diyor
aslında bazen benimde aklıma takılmıyor değil
mesala kedi benim yatağıma yatsın istemem
ya bunlar tuvaletlerini yapıyor popo tam temiz kalıyormu
malum evde dolanıyor
ama köpek fabim vardır finosundan bile korkarım
korkudan bayılacak gibi oluyorum
yollarda az çığlık atmadım,yanımdakine hemen sarılıveririm korkudan
aslında köpekleride seviyorum ama korkuyorum işte...
birde kuman çok cici,öyle kumayı kim sevmezki :KK1:
bebeği çocuk yurduna vermek he :KK1:

Ay canım bende köpeklerden acayip korkuyorum Yolumu degistiriyorum valla görünce küçükten az kovalamamislar beni :KK1:

Kizlar aksama ne yemek yaptınız tüm ev hanımlarının n kabusu bugün ne yapsam
Ben fırında tavuk yaptım yanına da bulgur pilavı yapıcam

Son düzenleme:
sueda tavuğu pek sevmiyor dr yemesin zaten hormonlu,köfte yesin dedi
bende oooo antrikot,kontrafile,kavurma veriyorum dedim
dr şaşırdı gülerek baktı...

heh aferim bulgur pilavı yiyin işte böyle prinçten daha sağlıklı
ya ben bekarken prinç pilavı yemezdim,eşim alıştırdı
ayıptır söylemesi çok güzel tereyağlı prinç pilavı yaparım
eşimde çok seviyor hergün olsa yerim diyor
yemek yapıyorum,ilk sorusu pilav varmı yanında
bugünde ammada çenem düştü he :KK1:

heh aferim bulgur pilavı yiyin işte böyle prinçten daha sağlıklı
ya ben bekarken prinç pilavı yemezdim,eşim alıştırdı
ayıptır söylemesi çok güzel tereyağlı prinç pilavı yaparım
eşimde çok seviyor hergün olsa yerim diyor
yemek yapıyorum,ilk sorusu pilav varmı yanında
bugünde ammada çenem düştü he :KK1:

Yok kız ben hep pirinç yapıyordum bugün bulgur yapasim tuttu
Bakalım kocacik ne diyecek
Olsun canım ya iki muhabbet ediverdik nolacak
:KK1:

Teşekkür ederim Lalecim,
İkinci antibiyotiğe başlamadım henüz, kulak iltihabı düzelmiş çok şükür, öksürük de tek Tük ,
Dr tedbir olsun diye en ufak bir rahatsızlıkta yazıyor antibiyotiği.

Tamam bekliyorum canım , sağol..

İlk doğum günü için ( eğer şimdiye kadar böyle bir defter tutamadıysanız ) babası ile ona hissettiğiniz guzel duygularınızı, misafirlerinizin Ece hakkında ilk yaşı ile alakalı düşüncelerini yazacağı bir anı defteri oluşturabilirsiniz ileriye dönük çok hoş bir anı olur...

Çok güzel fikirmiş gerçekten bu minik kolonyalar..

Teşekkür ederim sibelcim..

Basit yaşam felsefesi çok güzelmiş
Ne kadar eşyadan azade isen o kadar özgür oluyorsun cidden..
Senin ayıklama işlemine mobilyalar da dahil mi?

Biz de hala maxi cosi 12 kg ondayız
Ablamıza ve miniğe almam gerekiyor, römer iyi diyorlar fakat bayağı fiyatlı galiba..

kizlar alintilamada hata oldu bende aklimda kalanlari yazayim
recele bayildim ya ben onu ekmeksiz yerimmmmmmmmm
dogum gunu icin buyuk birsey dusunmuyorum cunku hatirlamayacak.ama degisik birsey olacagi kesin.defteri biz dogumda koymustuk hatta dogum fotografcimiz bebegi ilk gorduklerindeki yuz ifadelerini fotolamisti sayfalara yapistirmistik.ikinci sikici olur gibime geliyor.
ugur bocegimin annesi isim ozurlu biri olarak adini unuttum ama bocun unutulacak gibi degil.masallahhhh
o ne o
o nasil bir makarna yemek yawwwwwwwww.diyetteyim canim cektiafiyet olsun bal seker olsun yarasin

kizlar unuttum varsa affola.

Kizlar bana ikizlere uyabilecek dogum gunu temasi onerebilir misiniz rica etsem ben bulamadimda malesef bu konularda pek yaratici olamiyorum

bir sorum olacvakti cevaplarsaniz sevinirim
kizlar benim cadi 7/24 memede bunun yaninda bazen 3 kez yemek yiyoruz, bazen 1 bazen daha fazla sizlerde boylemi yoksa saatlimi yediriyorsunuz.bizde saat de yok aciktigini artik anlatiyor dilince, sokakta zaten elinde hep meyve yada birsey oluyor.bu arda cilegi ve mangoyu hic affetmiyor kuzum.ikisindende nefret ederim.kime cekmis bu yawwwwwwwwww

kizlar benim cadi 7/24 memede bunun yaninda bazen 3 kez yemek yiyoruz, bazen 1 bazen daha fazla sizlerde boylemi yoksa saatlimi yediriyorsunuz.bizde saat de yok aciktigini artik anlatiyor dilince, sokakta zaten elinde hep meyve yada birsey oluyor.bu arda cilegi ve mangoyu hic affetmiyor kuzum.ikisindende nefret ederim.kime cekmis bu yawwwwwwwwww

Berilcim benimkiler 3 saatte bir ogunlerini yiyolardi ama artik oyle yemiyolar bazen 5 saatt sonrq yedikleri oluyor

Peki nerde bulabilirmisiz kendilerini
Bazen ilgimi çekiyor ozalit baskı yapılır yazıyorlar cağaloğlu tarafında kursa gitmiştim özellikle o civarda çok vardı yanlış hatırlamıyorsam..

Doktor tedbir amacli yaziyor ama iste o antibiyotik vucuttan neler goturuyor acaba. insallah kullanmana gerek olmadan atlatir Selimcik hastaligi. kulak iltihabi duzelmis ya cok sukur o bile yeter.
oksuruk oyle hemen gecmiyor zaten, o da tek tuke indiyse gersi gelir insallah canim. oksuruk surubu veya balgam sokturucu verdi mi? Ece ye en iyi gelen sey bol su icmekti oksurugu atlatirken.
Ece dogdugunda biz defter almamistik, ama dogumgununde dusunebiliriz aslinda :) kolonyalar ise harika, kendimi zor tutuyorum kadikoy e gidip almamak icin :)

Bizim Dr alakalı güler yüzlü , istediğinde arayabiliyorsun ya da mesajla bi soru sor anında cevap yazar vs .. İyi yanı çok olduğu gibi tek kötü yanı da bu fazla ilaç yazması, bu hassasiyeti bebeklere özellikle, mesela aynı şikayetlerde kızımı götürüyorum ona antibiyotik vermiyor büyük çocuk vücudu dirençli antibiyotiksiz atlatır diyor,
Selime şu anda birşey vermiyorum burnunu temizliyorum sadece çok dolu çünkü ..
Balgam söktürücü verdi evet, öksürük şurubu da .. Fakat onları da vermedim öksürüğü beni rahatsız edecek boyutta değil kendiliğinden düzelecek gibi insallah..

kizlar,

Ece, kedimiz Recel'in basinin belasi oldu demistim ya; birkac fotolarini ekliyim size :)
Ece de kedisi de çok tatlılar reçel tam görünen tabloyu niteleyen bir kelime , reçel gibi tatlılar..
Ben de reçel gibi yüzü Tonton olan kedilere bayılıyorum , sağlıklı uzun yıllar yaşasın sizinle insallah..

Ben bu ise fena kaptırdım kendimi,son bir yıldır kullanmadığım kullanma ihtimali olmayan ne varsa gidiyor evden hepsinin yerleri ayarlandi mutfak eşyası aksesuar giysi taki kizimin kucukleri ...Hepsini dağıtıyoruz da bı yemek takımı satalım dedik valla biraz beklerim satılmazsa dediğin gibi yeni evlenecek durumu olmayan birilerini bulucam kınaniligim nişanlın ayakkabılarını çantalarını öyle yaptım yillardir dolap bekliyor yalnızca gelinliğimi ayırdım belki kızım giyer kimbilir :)

Aynen canım benim benimkilerde koyu inanırmısin salonumda koyu koyu fon perdeler vardı öyle salinip duruyordu yanlarda bı çıkardık oda ferahladi valla

Lalecim Ecenin ne güzel oyun arkadaşı var öyle cok şirinler

Gelinlik nişanlık kına gecesi elbisesi ve ayakkabılarını vermeye kıyamıyorum ben de..
Çünkü ben hep anneminkileri merak etmişimdir, annem çoğunu saklanmamıştı...
Bunun dışında bir kıyafet iki üç ay giyilmiyorsa hemen kullanılacağı bir eve gidiyor.

merhaba kızlar iyisinizdir inşallah. bu aralar sık giremiyorum bu takip etmiyorum anlamına gelmiyor tabiki :nazar: sadece fırsat bulup yazamıyorum. kızlar maşallah kuzucuklara nasıl güzel olmuşlar. Allahım esirgesin. gülfem yine grip ve öksürüğün esiri altında şu kız bir düzelmedi gitti. burnunun tıkalı olduğunu görünce strese giriyorum resmen. yaz gelsin diye dua ediyorum artık. bakıyorum artık doğum günü hakkında konuşuluyor vay bee büyüdülerde yaş günlerini kutlayacaz bıcırıkların.:KK16: benim yaş günü ve diş hediği aynı gün olacak sanırsam dün 11. aydan gün aldık ama daha 1 tane dişimiz yok. :KK1: hayırlısı bakalım Allaha emanet olun....

Geçmiş olsun gülfem elaya canım,
Aynı şikayetler bizde de var ne yazık ki :-(
Ya ne kadar çabuk geçiyor zaman bebeklerimizle değil mi ,
Bir bakmışız okullu olmuşlar..

Kuru fasulye pilav :KK56:
kizlar alintilamada hata oldu bende aklimda kalanlari yazayim
recele bayildim ya ben onu ekmeksiz yerimmmmmmmmm
dogum gunu icin buyuk birsey dusunmuyorum cunku hatirlamayacak.ama degisik birsey olacagi kesin.defteri biz dogumda koymustuk hatta dogum fotografcimiz bebegi ilk gorduklerindeki yuz ifadelerini fotolamisti sayfalara yapistirmistik.ikinci sikici olur gibime geliyor.
ugur bocegimin annesi isim ozurlu biri olarak adini unuttum ama bocun unutulacak gibi degil.masallahhhh
o ne o
o nasil bir makarna yemek yawwwwwwwww.diyetteyim canim cektiafiyet olsun bal seker olsun yarasin

kizlar unuttum varsa affola.

Berilcim yazdığın marka yurt dışı markası mı
Hangi ülkeye ait, eşime sipariş verebilirim buralarda bulunmuyorsa..

Selim iki öğün yiyor genelde,
Kahvaltı yoğurt ikilisini.. Meyva püresini de yer çoğu zaman.. ama çorba ve muhallebi öğünümüz yok pek..
Ve yemek saatleri hemen hemen aynı oluyor üç aşağı beş yukarı,
Bunun dışında sizin Elifcik gibi hep memede hep memede :KK16:

teşekkür ederiz teyzesi. inan gram huzursuzluğu yok sadece burun tıanıklığı ve hastalık huzursuluk veriyor. onun dışında çok güleç ve mutlu bir bebek. gülfemin en dikkat çekici özelliğide bu zaten güleç olması .. (annesine çekmiş:KK1::KK1::KK1:) ama diş çıkarma zamanı ne olur bilemem..

X