Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Demekki senin bıcırıkların dr dediğini yapmalarına zaman var.Her bebeğin gelişimi farklı ne kadar aynı ay gün bile doğumlu olsalar gelişim farklı oluyor.Dert etme kendine...

Ama denemekten vaz geçme.Mama sandalyesinin altına bir örtü ser .Onlar yerlere atsalarda toplaması kolay olur hem.Vakumlu mama kabı alırsan senin için iyi olur.Birde vakumlu mama kabına koy ve ordan alıp yedirmeyi dene ve birkaç kaşık sende ordan yemeyi dene tabi bunları yaparken onlarla konuş.bak buraya yemeği koyuyorum burdan alıp yiyorum falan :)) hayal gücünü zorla biraz ..Ama azimli ol elbet öğrenecekler annesi..Diş çıkarma dönemlerinde meme ısırmaları artıyor tepki göstermemeye çalış bırakıyorlar en azından bende öyle oldu.

Nacizane fikirlerim bunlar.Öğüt olarak algılanmasın lütfen deneyimlerimi yazdım :))

Estagfirullah canım fikirleriniz için yazıyorum burada paylaşımların amacı da bu biraz :KK66: deniyorum ama yok ağızlarına götürmüyolar un ufak ediyorlar ekmeği falan

Pırıl pırıl güneşli bir güne uyandik,
Bahar gibisi var mı ya :)
Günaydinlar hepinize:KK16:
Biz 7 gibi uyandik,oynadık ,kahvaltı yaptık ,tekrar uyuduk bile :)
günaydın canım :KK1:
gerçi saat geç oldu ama olsun
uyandıktan sonra naptınız bakalım...
elıfcım senınkıyle benım kızın harıcınde yemek sorunu yasayan yok.
allah allah bu kızı anlamıyorum..................

canım benım sana yazdıgım yabancı bır marka ben alm.dan almıstım ama ıst.de buyuk avm lerde de gormustum

valla canım bende bilemedimki,bikaç lokma yer bi daha yemez...

Son düzenleme:

Ben de varım yemeyen bebişten muzdarip üstelik iki tane yemeyenbebiş,

Şilacım bir kız bir erkek doğum günü teması minnie ve mickey geliyor akla ama ben cins olduğumdan bizim doğumgünü temamız korsan olacak :)))) elimde pembe üzerine kırmızı ve siyah üzerine beyaz kurukafa baskılı bandana var başka da bişey yok:KK43:

Lale benim ablamın evinde balıklar vardı biz ikimiz temizlerdik ablamla
inaki suyun içinden balıkları alırdım sevip okşayıp yerine koyardım :KK1:
içimdeki hayvan sevgisine bak :KK1:
kuzu sevmek istiyorum ama bi türlü kuzu bulamıyorum...
ama tabi ele gelecek hayvan tercihim
dün eşime kuş alalım dedim ve hayır cevabı aldım
evde sueda var tüğleri dökülür pis olur vs.anca büyüyünce dedi
adam bay hayır,nikahta nasıl evet dediyse :KK1:

neyse artık bende sokakta,gittiğim evlerde severim hayvanları...

bu arada bende hazır gıdalar,şekerli şeyler vermiyorum suedaya
sadece yaptığım yemeklerden veriyorum..
ama restoranntta bazen veriyorum,bikere iskender vermiştim biraz yemişti...

Son düzenleme:
Selam kızlar geçmişi okudum aklımda kalanlar
Reçele bayıldım çok çok tatlı ama ondan da tatlı bişey Ece, maşallah reçelle olan diyaloguna bayıldım gerçi tek taraflı sanırım monolog diyelim :)
Selime maşallah ayaklanmaya başlamış bizde eymen sıralıyor emekleyemiyor vera da sıralıyordu ama emeklemeyi keşfedince bıraktı evi keşfe çıkıyor sürekli iyice yaramaz oldu
Ozalitçiden bahsedilmiş, ozalit a3 ten büyük yani 42cm-30cm den büyük kağıda baskı yapan makine ozalitçi de o baskıyı alan kişidir :) mimarlık fakültelerine yakın kırtasiyelerde bulunur Ankara'da olsan çok yer söyleyebilirdim.
Lalecim evet mimarım ve fotoşop biliyorum lakin ADSL bağlantım yok telden giriyorum yoksa seve seve istediğin şeyi yapıp sana gönderirdim :KK43:
Elif ve beril eymen de ikiz kardeşini düşünmeksizin sürekli memede olayım diyor, yemeğini yemediğinde acaba acıkmadı mı diyip emzirmeyi teklif ediyorum maşallah ona hiç hayır demiyo
Vera beybisinin yeni dişleri çıkıyor üst yanlar ve sürekli ısırma halinde göğsümü diş kaşıyıcısı hatta ısırma tahtası olarak kullanıyo, sabırla bu sürecin geçmesini bekliyorum.
Hala pütürlü yiyemiyoruz tarhana çorbasına bulgur atmıştım zaten yemiyorlardı öğürdüler hiç yemediler dün :KK43: Dr a göre köfteyi minik minik bölüp önlerine koyacakmışım kendileri yiyeceklermiş pehhhhh ellerine aldıkları hiçbirşeyi ağızlarına götürmüyolarki :KK43:

canım yere sofra bezi serdim suedayı oturttum bende karşısına geçtim ekmek ufaladım ekmeği
sevdiği için az az yedi,yerken de çok şirin oluyorlar.artık yemekleride böyle yapacam inşaallah
ben 7.ayından itibaren püre vermedim zaten dr da öyle demişti
elimle yada çatalla ezerek verdim.katı gıdaları yiyor şükür...

Miktar olarak ne kadar yiyor bizimkiler 1-2 alıp oynamaya tükürmeye başlıyolar

miktar diye bişi yokki yediği en fazla 3 lokma olur
demin minik minik parçalayıp verdim 1 tane falan yuttu
diğerlerinide dediğin gibi attı...
pilavi güzel yiyor birazda makarna...
penyemi açıyo memeyi buluyor yumuluyor memeye :KK16:

miktar diye bişi yokki yediği en fazla 3 lokma olur
demin minik minik parçalayıp verdim 1 tane falan yuttu
diğerlerinide dediğin gibi attı...
pilavi güzel yiyor birazda makarna...
penyemi açıyo memeyi buluyor yumuluyor memeye :KK16:

Bizimkiler gibi desene, hem emseler hem yeseler olmamı :))

Son düzenleme:
Kızlar Selim kendi kendine bir yerlere tutunup ayağa kalkmaya ve koltukta( hemen devrilse de ) :-) sıralama çalışmaları yapmaya başladı :KK49:
Ablası gibi emeklemeden yürümeyi öğrenecek galiba dobişim.
Öksürüğümüz de dün gece itibariyle bitti , iyi ki başlamamışım antibiyotiğe....
Allah sağlık sıhhat huzur versin kuzucuklarımıza :119:

Kocaman bir aferin selime annesi bende emeklemeden yürümusum benim kızda bana benzicek .
10 aylık emekleme yok yuvarlanma var:))

kizlar bisey sorucam size, Ece'nin en buyuk problemi uyumak. daha dogrusu uyuyamamak :KK43: her gece 1 saat uyutmaya calisiyorum. eskiden meme emdigi icin kolaydi ama simdi halimizi gorseniz.. sutu ictikten sonra yatakta surekli donuyor ter icinde kaliyor ve yaklasik 1 saat suren bu surecin sonunda da bitap dusup siziyor. ben tabi karanlikta onunla mucadele halindeyim. uyudu diyelim , sabaha kadar defalarca kalkiyor ve benim uykum delik desik. 2 sabahtir saat 4-5 gibi uyandiginda bizim yataga getirip yatirdim. bana sirtini dayayip misil misil uyuyor. kendi yataginda uyusa; uyumaz zaten zirt pirt aglar. simdi bu bizim yatakta uyuma isi aliskanliga doner mi diye korkuyorum. kendi odasinda kendi yataginda uyusun istiyorum. yanlis mi yaptim acaba ?

Arkadaşların dediği gibi geçici bı dönemdir inş canım bı aralar bende aynı senin gibi yaptım sabah 5-6 gibinuyaniyordu yerinde uyumuyordu yanımıza alıyordum hemen uyuyordu.
Gercekten anne kokusunu arıyorlar
Uyurken tulbent le falan uyuyan bebekler var ama bı yerde okumuştum bağımlılık da yapabiliyormuş dikkat etmek lazım

günaydın canım :KK1:
gerçi saat geç oldu ama olsun
uyandıktan sonra naptınız bakalım...

Babamiz bugün arabayı bize bıraktı sağolsun arkadaşlarla buluştuk

Elifcim cok komiksin ya
bay hayır nikahta nasil evet dediyse :KK1:

Ayyy sinir oldum. Okadar yazdım hata verdi neyse hatırladığım kadarıyla

Mervecim selime aferin darısı benim tosbama :)

Elifcim cok komiksin yaa
Bay hayır, nikaha nasil evet dediyse :))

Öğleden sonra arkadaşlarla buluştuk

Lalecim ben bi aralar öyle yapıyordum sabahın köründe uyanıyordu bende yanımıza alıyordum seninkide geçicidir inş

Yemeyen bebekler kervanına benim kızı da ekleyiverin ac olduguna emin oldugum sevgili kızım çorba yoğurt meyve ne varsa reddediyor
Aksamustu resmen oyun oynadık yoğurt yemiyor elimlede veremem önce meyve puresinden elimle sonra kasikla sonra yoğurda geçiş yaptık :111:

Son düzenleme:
Herkese gunaydin bugun topigi ben acam bari yine herzaman ki gibi erkenciyizde....
Dunden aklimda kalanlar selimcik ayaga kalmaya baslamis ve siralamaya masallah ona artik mervecim sanada oturmak yok dagittigini toplayacaksin
hilalcim benimkilerin eline ekmek veriyorum yarisi mama sandalyesinin icinda yarisi midede oluyor ama kofteyi hic denemedim yagli yagli hertaraflarina surerler onu ama bak salatalikta vermistim gecen isirarak parca pincik ettiler cogunu yerden topladim
berilcim tek sizin bebisiniz yememezlik yapmiyo o klube gecen gun bende katildim istemesemde ne saat kaldi nede ogun sadece sevdikleri seyleri veriyorum bende onlarin ve benim ruh sagligim icin
bu arada tema onerisi icin mickey ve minnie onersi olmus ama onu bende dusunmustum ama hilal gibi pek hoslasmiyorum kendileriyle oyuzden pek icime sinmedi yinede herkese cok tesekkur ederim yeni fikirlerede acigim

Son düzenleme:
Kizlar size birsey daha danisayim yine fikirlerinizi soylerseniz cok sevinirim.. Simdi ben kizima dogum gunu icin tutu mu yaptirsam yada ucus ucus bir elbise mi alsam karar veremedim aslinda tutulu bir elbise begenmistim ama mayis icin usurmu diye tereddut ediyorum aksam pc yi acarsam fotosunu eklerim ama fiyatida biraz pahali geldi ya kararsiz kaldim bide bu konuya el ativerseniz

Son düzenleme:
Huhu guldencim nasilsin

Günaydın canım.İyiyim sen nasılsın. Walla ben tütüden yanayım kasım ayındaki 6 aylık kınasında ve en son yaptığım diş buğdayında hep tütü yaptım giydirdim çokta hoş oldu tütünün altına kalın kilotlu çorap giydirirsin yada tayt oh mis gibi üşüme derdide yok :))

Doğum günü temasını belirleme olayı o kadar zorki off nasıl bişi yapam bilemedim :KK43:
Mini mouse diyodum ama soğudum sanki....

X