Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Yok kız ben hep pirinç yapıyordum bugün bulgur yapasim tuttu
Bakalım kocacik ne diyecek
Olsun canım ya iki muhabbet ediverdik nolacak
:KK1:

dimi ya iki lafın belini kırak :KK1:
neyse biz hastane çıkışı dışarda yemeğimizi yedik
birer çay içtik,şimdi çay demlicem elmalı fıstıklı kurabiye aldım

sibel çayın yanına ne var kız? :KK1:

dimi ya iki lafın belini kırak :KK1:
neyse biz hastane çıkışı dışarda yemeğimizi yedik
birer çay içtik,şimdi çay demlicem elmalı fıstıklı kurabiye aldım

sibel çayın yanına ne var kız? :KK1:

Ohhh afiyet olsun,
Anacım ortada ne çay var ne başka bisey
Zorla uyuyan bi yaramazla harap bitap düşen bir anne var :KK52:

Canım biz yemekten sonra birer Türk kahvesi ictik kocişkoyla sonra onun çıkması gerekti maalesef
Bende pek cayci değilim ki hele yalnız yalnız :KK43:

Ohhh afiyet olsun,
Anacım ortada ne çay var ne başka bisey
Zorla uyuyan bi yaramazla harap bitap düşen bir anne var :KK52:

Canım biz yemekten sonra birer Türk kahvesi ictik kocişkoyla sonra onun çıkması gerekti maalesef
Bende pek cayci değilim ki hele yalnız yalnız :KK43:

ay canım yazık bazı akşamlar yalnız takılıyon sen...
ben çayı çok severim...

bir sorum olacvakti cevaplarsaniz sevinirim
kizlar benim cadi 7/24 memede bunun yaninda bazen 3 kez yemek yiyoruz, bazen 1 bazen daha fazla sizlerde boylemi yoksa saatlimi yediriyorsunuz.bizde saat de yok aciktigini artik anlatiyor dilince, sokakta zaten elinde hep meyve yada birsey oluyor.bu arda cilegi ve mangoyu hic affetmiyor kuzum.ikisindende nefret ederim.kime cekmis bu yawwwwwwwwww

benimki paso memede,yemekle pek arası yok
saatli vermiyorum o ne zaman,kaç öğün yemek isterse
ona göre veriyorum...

kızlar merhaba ayın 6 sında 10 aylık olan oğlumun ilk dişi göründü çok mutluyum inşallah diğerleri çok bekletmezde arka arkaya gelirler. bu arada İlknur'u bende merak etmeye başladım ne yapsak acaba?

kızlar merhaba ayın 6 sında 10 aylık olan oğlumun ilk dişi göründü çok mutluyum inşallah diğerleri çok bekletmezde arka arkaya gelirler. bu arada İlknur'u bende merak etmeye başladım ne yapsak acaba?

Hayırlı olsun ilk dişiniz, tamamını ağrısızca çıkartır inşallah..
İlknur'a ulaşabileceğimiz buradan farklı bir yol yok sanırım, bende de telefonu veya maili yok ne yazık ki :KK50:

@@ Günaydın annecikler :79::80::81::122:

Herkese gunaydin... İlknuru bende cok merak etmeye basladim galiba ya internetinde sorun var yada internet olmayan bir yere gitti yoksa coktan girerdi

Kizlar bana ikizlere uyabilecek dogum gunu temasi onerebilir misiniz rica etsem ben bulamadimda malesef bu konularda pek yaratici olamiyorum

Şilacım Ahh ah doğum günü teması..Kızıma bakarken senin bıcırıklara da bakayım :)

kizlar alintilamada hata oldu bende aklimda kalanlari yazayim
recele bayildim ya ben onu ekmeksiz yerimmmmmmmmm
dogum gunu icin buyuk birsey dusunmuyorum cunku hatirlamayacak.ama degisik birsey olacagi kesin.defteri biz dogumda koymustuk hatta dogum fotografcimiz bebegi ilk gorduklerindeki yuz ifadelerini fotolamisti sayfalara yapistirmistik.ikinci sikici olur gibime geliyor.
ugur bocegimin annesi isim ozurlu biri olarak adini unuttum ama bocun unutulacak gibi degil.masallahhhh
o ne o
o nasil bir makarna yemek yawwwwwwwww.diyetteyim canim cektiafiyet olsun bal seker olsun yarasin

kizlar unuttum varsa affola.

Sorma ya o makarna yerken makarna kolik olan ben kızımı izlemekten yiyemedim .Ama ne güzel bir anı olarak kaldı :))

kizlar benim cadi 7/24 memede bunun yaninda bazen 3 kez yemek yiyoruz, bazen 1 bazen daha fazla sizlerde boylemi yoksa saatlimi yediriyorsunuz.bizde saat de yok aciktigini artik anlatiyor dilince, sokakta zaten elinde hep meyve yada birsey oluyor.bu arda cilegi ve mangoyu hic affetmiyor kuzum.ikisindende nefret ederim.kime cekmis bu yawwwwwwwwww

Bu ara öğün arası daha fazla kızımın mesala saat 10bucuk gibi kahvaltı yapıp 2 gibi öğlen yemeği yemiş sonra 2bucukta uyumuş taa 5bucukta uyandı emzirdim. sonra ta 8de akşam yemeği için yakama yapıştı :)))
Saatinde yedirmeye çalışınca zorluyorum kendimde kızımda deliriyoruz ben ye diyorum kızım ağzını kilitliyor ne oluyor yemekler çöpe :KK43:( o yüzde açıkmasını ve dile getirmesini bekliyorum en güzeli ohh snrası hapur hupur yyor bi güzel ooh enfes :))

Berilcim benimkiler 3 saatte bir ogunlerini yiyolardi ama artik oyle yemiyolar bazen 5 saatt sonrq yedikleri oluyor

Büyüdüler artık daha fazla yiyip uzun süretok oluyorlar ben bunu anladım :)

Günaydın anneler ve sevimli bıcırıklar.Ohh bayağı kaynatmışız.Çaylar falan :)) afiyet olsun.Biz akşam annemlere geçtik hava güzel olunca annemlerin orası temiz hava ohh mis kızımda leyleği havada görüyor (dışarda mis gibi güneş,park,çocuklar)

Hakkaden ya İlknur nerelerde acaba.İnşallah problem yoktur.Merak ettim iyice...

Herkese gunaydin... İlknuru bende cok merak etmeye basladim galiba ya internetinde sorun var yada internet olmayan bir yere gitti yoksa coktan girerdi

Pırıl pırıl güneşli bir güne uyandik,
Bahar gibisi var mı ya :)
Günaydinlar hepinize:KK16:
Biz 7 gibi uyandik,oynadık ,kahvaltı yaptık ,tekrar uyuduk bile :)

Hayırlı olsun canım ilk inciniz

Son düzenleme:
elıfcım senınkıyle benım kızın harıcınde yemek sorunu yasayan yok.
allah allah bu kızı anlamıyorum..................

canım benım sana yazdıgım yabancı bır marka ben alm.dan almıstım ama ıst.de buyuk avm lerde de gormustum

Evet canım umarım böyle bir sıkıntıdır bunca zamandır gelmemesinin sebebi..
En azından bi ce deyip kaçardı fırsatı olsa ..

Günaydın anneler ve sevimli bıcırıklar.
Biz akşam annemlere geçtik hava güzel olunca annemlerin orası temiz hava ohh mis kızımda leyleği havada görüyor (dışarda mis gibi güneş,park,çocuklar)

Hakkaden ya İlknur nerelerde acaba.İnşallah problem yoktur.Merak ettim iyice...

Ne iyi etmişsiniz çocukların en büyük ihtiyacı ne yemek ne su
Temiz hava bol güneş :-)

Pırıl pırıl güneşli bir güne uyandik,
Bahar gibisi var mı ya :)
Günaydinlar hepinize:KK16:
Biz 7 gibi uyandik,oynadık ,kahvaltı yaptık ,tekrar uyuduk bile :)

Erkencisiniz siz de bizim gibi,
Ablayı okula yolcu etme bir fasıl uyku ardından kahvaltı şimdi de öğle uykusu zamanı :KK49:

allah allah bu kızı anlamıyorum..................

canım benım sana yazdıgım yabancı bır marka ben alm.dan almıstım ama ıst.de buyuk avm lerde de gormustum

Sağolasın cnm Almanya'ya eşim gittiğinde sorduracağım mutlaka,
İstanbulda yurt dışı ürünler oraya göre çok daha fazla fiyatlı oluyor çünkü..

Son düzenleme:
Kızlar Selim kendi kendine bir yerlere tutunup ayağa kalkmaya ve koltukta( hemen devrilse de ) :-) sıralama çalışmaları yapmaya başladı :KK49:
Ablası gibi emeklemeden yürümeyi öğrenecek galiba dobişim.
Öksürüğümüz de dün gece itibariyle bitti , iyi ki başlamamışım antibiyotiğe....
Allah sağlık sıhhat huzur versin kuzucuklarımıza :119:

Son düzenleme:
Balik kus ayni hissi vermiyor ki insana, kusu minciklayamiyorsun mesela. balik desen 3 saniyede hafizasi tazelenen bir hayvanla ne paylasacan :) yanlis anlamayin butun hayvanlari seviyorum ama minciklamalik hayvanlara iletisimim daha iyi :p
cennet papagani iyiymis ama insana cok yaklasiyormus, tanidigimiz aldi o anlattikca bende dusundum alsak mi acaba diye ama evde bir sylvester tweety kosturmacasi gormek istemiyorum :) bu arada kedi ve kopeklerin, hatta butuun tuylu hayvanlarin tukurukleri antiseptiktir, kendilerini ve vucutlarinda yaralari olursa iyilestirebilsin diye. o yuzden emin ol bir mutfak tezgahinda, kedi tuyunden daha cok mikrop oldugu deneyle ispatlanmis. ben mesela nerdeyse bebekligimden beri kedi kopekle hasir nesirim ve hic onlardan mikrop kapmadim. ustelik sokak hayvanlariydi yani. evimize de girdi cikti hepsi. ordek buyutup egitmisligim bile vardir balkonda :))))
yatagina coooook guzel kurulup yatarlar, ancak kapiyi kapatip engelleyebilirsin. senin kokun en yogun orda oldugundan sana yakin olmak isterler cunku. biz evde olmadigimiz icin butun gun yatakta yayilip yatiyormus Recel :) yatagin uzerindeki cukurluklardan da anliyorsun aksam gidince :)

lalecim benim adam kabul etmez işlem tamamdır :KK1:
uysal sokak kedileri gördüğüm zaman kucağıma alıp seviyorum
zaten dayanamamki sevmeden mıncıklamadan geçemem
ama bak kuş ve balık alabilirsin diyor
tüğleri dökülüyor evde hayvan olmaz diyor
aslında bazen benimde aklıma takılmıyor değil
mesala kedi benim yatağıma yatsın istemem
ya bunlar tuvaletlerini yapıyor popo tam temiz kalıyormu
malum evde dolanıyor
ama köpek fabim vardır finosundan bile korkarım
korkudan bayılacak gibi oluyorum
yollarda az çığlık atmadım,yanımdakine hemen sarılıveririm korkudan
aslında köpekleride seviyorum ama korkuyorum işte...
birde kuman çok cici,öyle kumayı kim sevmezki :KK1:
bebeği çocuk yurduna vermek he :KK1:

Alerjin varsa yapacak bisey yok, uzaktan sevecesin mecburen canim :KK43: ama herkese evinde bir canli beslemesini tavsiye ediyorum cocuk gelisimi icin..
kopekler icin oluyorum ama evde olmaz, cunku calisiyorum.kopekler sahibine daha bagli ve evde yalniz kalmalari sadece iskence. ama ilerde emekli oldugumda mutlaka sokak kopeklerinden alirim.

Cok doğru söylüyorsun canım ya onlarda can keyfine göre al sonra sıkıldım hadi sokağa günah valla
Benim esim hayvanları cok sever kedi alalım desem haman alır kesin
kuş besledik sonra annemler aldılar sen çocukla olunca cok ilgilenemezsin diye şimdi onlara arkadas gibi oldu cok seviyorlar ben kediyi istesemde besleyemem kedi tüyüne alerjim var benim biraz etrafımda dolansın hemen kabarcik kabarcık kaşıntı oluyorum :KK43:

Ay canım bende köpeklerden acayip korkuyorum Yolumu degistiriyorum valla görünce küçükten az kovalamamislar beni :KK1:

hahahahha hakkaten alemsin Elifcim :)) ama itiraf ediyorum, sekerli seyler haric ne yersek Ece'ye de veriyorum ben. zaten balik gibi agzini acip bekliyor ve vermezsek kiyamet kopariyor :) obur mu olacak nedir yaa

sueda tavuğu pek sevmiyor dr yemesin zaten hormonlu,köfte yesin dedi
bende oooo antrikot,kontrafile,kavurma veriyorum dedim
dr şaşırdı gülerek baktı...

Silacim, minnie mouse ve mickey mouse senin bidiklara uyar bence canim, ikiside erkek olsa edi yle budu super olurdu mesela :) dur dusuneyim aklima gelirse veya sitelerde rastlarsam yine yazarim ben sana :)

Kizlar bana ikizlere uyabilecek dogum gunu temasi onerebilir misiniz rica etsem ben bulamadimda malesef bu konularda pek yaratici olamiyorum

Canim sukret ne guzel meme emiyor hala masallah. Ece nin genelde saatleri belli, 2-3 saatte bir bisey yemesi lazim yoksa basliyor bagirmaya. kahvalti, meyve, ogle yemegi, yogurt, aksam muhallebisi, gece sutu seklinde beslenmesi. bir de uyumadan onc emutlaka bebek sutu veriyoruz anne sutu niyetine, onu icince uyuyor.

Telefonunu kapatmayan ve her soruna ilgili cevap veren doktora can kurban :) amiiiiiin canim, Recel le 5 sene gecirdik ve onsuz bir hayat dusunemiyorum su anda. umarim daha uzuuuuun seneler bizimle olur :)

Bizim Dr alakalı güler yüzlü , istediğinde arayabiliyorsun ya da mesajla bi soru sor anında cevap yazar vs .. İyi yanı çok olduğu gibi tek kötü yanı da bu fazla ilaç yazması, bu hassasiyeti bebeklere özellikle, mesela aynı şikayetlerde kızımı götürüyorum ona antibiyotik vermiyor büyük çocuk vücudu dirençli antibiyotiksiz atlatır diyor,
Selime şu anda birşey vermiyorum burnunu temizliyorum sadece çok dolu çünkü ..
Balgam söktürücü verdi evet, öksürük şurubu da .. Fakat onları da vermedim öksürüğü beni rahatsız edecek boyutta değil kendiliğinden düzelecek gibi insallah..
Ece de kedisi de çok tatlılar reçel tam görünen tabloyu niteleyen bir kelime , reçel gibi tatlılar..
Ben de reçel gibi yüzü Tonton olan kedilere bayılıyorum , sağlıklı uzun yıllar yaşasın sizinle insallah..

Masallah o zaman Gulfemcike :)) belli zaten gozlerinin ici guluyor masallah, daim olsun bu gulecligi :)) insallah dis cikarirken de guler hep canim benim..

teşekkür ederiz teyzesi. inan gram huzursuzluğu yok sadece burun tıanıklığı ve hastalık huzursuluk veriyor. onun dışında çok güleç ve mutlu bir bebek. gülfemin en dikkat çekici özelliğide bu zaten güleç olması .. (annesine çekmiş:KK1::KK1::KK1:) ama diş çıkarma zamanı ne olur bilemem..

Oooo hayirli olsun ilk inciniz :)) geriside saglikla rahatlikla gelsin :)

Ilknur'un olmayisi beni de fazlasiyla meraklandiriyor, o zaten telefondan baglaniyordu cogunlukla ve mutlaka bir selam derdi her gun. Soyadini bilsek bir sekilde bulurduk telefonunu ama boyle insan meraktan deliriyor. Allah hayirlara cikarsin, insallah sadece baglantisi falan yoktur.

Mervecim tebrik ederiimmmmm :)) artik evi daha cok ve kolay didikleyebilecek bir minnosun var :))
masallah oksurukte bitmis, bahar geldi butun dertler bitiyor :)

Kızlar Selim kendi kendine bir yerlere tutunup ayağa kalkmaya ve koltukta( hemen devrilse de ) :-) sıralama çalışmaları yapmaya başladı :KK49:
Ablası gibi emeklemeden yürümeyi öğrenecek galiba dobişim.
Öksürüğümüz de dün gece itibariyle bitti , iyi ki başlamamışım antibiyotiğe....
Allah sağlık sıhhat huzur versin kuzucuklarımıza :119:

kizlar bisey sorucam size, Ece'nin en buyuk problemi uyumak. daha dogrusu uyuyamamak :KK43: her gece 1 saat uyutmaya calisiyorum. eskiden meme emdigi icin kolaydi ama simdi halimizi gorseniz.. sutu ictikten sonra yatakta surekli donuyor ter icinde kaliyor ve yaklasik 1 saat suren bu surecin sonunda da bitap dusup siziyor. ben tabi karanlikta onunla mucadele halindeyim. uyudu diyelim , sabaha kadar defalarca kalkiyor ve benim uykum delik desik. 2 sabahtir saat 4-5 gibi uyandiginda bizim yataga getirip yatirdim. bana sirtini dayayip misil misil uyuyor. kendi yataginda uyusa; uyumaz zaten zirt pirt aglar. simdi bu bizim yatakta uyuma isi aliskanliga doner mi diye korkuyorum. kendi odasinda kendi yataginda uyusun istiyorum. yanlis mi yaptim acaba ?

kizlar bisey sorucam size, Ece'nin en buyuk problemi uyumak. daha dogrusu uyuyamamak :KK43: her gece 1 saat uyutmaya calisiyorum. eskiden meme emdigi icin kolaydi ama simdi halimizi gorseniz.. sutu ictikten sonra yatakta surekli donuyor ter icinde kaliyor ve yaklasik 1 saat suren bu surecin sonunda da bitap dusup siziyor. ben tabi karanlikta onunla mucadele halindeyim. uyudu diyelim , sabaha kadar defalarca kalkiyor ve benim uykum delik desik. 2 sabahtir saat 4-5 gibi uyandiginda bizim yataga getirip yatirdim. bana sirtini dayayip misil misil uyuyor. kendi yataginda uyusa; uyumaz zaten zirt pirt aglar. simdi bu bizim yatakta uyuma isi aliskanliga doner mi diye korkuyorum. kendi odasinda kendi yataginda uyusun istiyorum. yanlis mi yaptim acaba ?

Sanırım geçici bir dönem canım bu. Bu ara ece hanımıda uyutmak zor oluyor.Emziriyorum uykusu var normalda kucağımda sarılı uyuyan böcük uyumuyor. ağlamaya dönüyor,Göğsüme yüz üstü yatırıyorum kendi kendime sağ sola hafifçe sallanıyorum hemencik uyuyor buyrun burdan yakın :)) Anne kokusunu istiyor daha fazla özlem giderme yöntemleri sanırsam bu.İyice alınca ki buda yarım saati buluyor sonrasında kendi yatağına alıyorum.

Lalecim sende uyuyunca kendi yatağına alıp sırtına bi minik yastık koymayı dene ama o yastığa kokunu sindir :) ( Yastıkla uyu birkaç akşam yani)

Sırtına bişey değicek ve anne kokusu belki kandırmaca olcak ama denemek lazım. Uyku arkadaşı diye bişey var dimi alışma dönemi için.Arkadaşımın biri oyuncağı atledi ile çamaşırı arasına koymuş oyuncağı yani tenine temas ettirip b,rkaç akşam onla uyumuş sonra bebeğinin yanına koymuş şimdi bebeği uyuyor maşallah :))

Denemek lazım diyorum..

Selam kızlar geçmişi okudum aklımda kalanlar
Reçele bayıldım çok çok tatlı ama ondan da tatlı bişey Ece, maşallah reçelle olan diyaloguna bayıldım gerçi tek taraflı sanırım monolog diyelim :)
Selime maşallah ayaklanmaya başlamış bizde eymen sıralıyor emekleyemiyor vera da sıralıyordu ama emeklemeyi keşfedince bıraktı evi keşfe çıkıyor sürekli iyice yaramaz oldu
Ozalitçiden bahsedilmiş, ozalit a3 ten büyük yani 42cm-30cm den büyük kağıda baskı yapan makine ozalitçi de o baskıyı alan kişidir :) mimarlık fakültelerine yakın kırtasiyelerde bulunur Ankara'da olsan çok yer söyleyebilirdim.
Lalecim evet mimarım ve fotoşop biliyorum lakin ADSL bağlantım yok telden giriyorum yoksa seve seve istediğin şeyi yapıp sana gönderirdim :KK43:
Elif ve beril eymen de ikiz kardeşini düşünmeksizin sürekli memede olayım diyor, yemeğini yemediğinde acaba acıkmadı mı diyip emzirmeyi teklif ediyorum maşallah ona hiç hayır demiyo
Vera beybisinin yeni dişleri çıkıyor üst yanlar ve sürekli ısırma halinde göğsümü diş kaşıyıcısı hatta ısırma tahtası olarak kullanıyo, sabırla bu sürecin geçmesini bekliyorum.
Hala pütürlü yiyemiyoruz tarhana çorbasına bulgur atmıştım zaten yemiyorlardı öğürdüler hiç yemediler dün :KK43: Dr a göre köfteyi minik minik bölüp önlerine koyacakmışım kendileri yiyeceklermiş pehhhhh ellerine aldıkları hiçbirşeyi ağızlarına götürmüyolarki :KK43:

Selam kızlar geçmişi okudum aklımda kalanlar
Reçele bayıldım çok çok tatlı ama ondan da tatlı bişey Ece, maşallah reçelle olan diyaloguna bayıldım gerçi tek taraflı sanırım monolog diyelim :)
Selime maşallah ayaklanmaya başlamış bizde eymen sıralıyor emekleyemiyor vera da sıralıyordu ama emeklemeyi keşfedince bıraktı evi keşfe çıkıyor sürekli iyice yaramaz oldu
Ozalitçiden bahsedilmiş, ozalit a3 ten büyük yani 42cm-30cm den büyük kağıda baskı yapan makine ozalitçi de o baskıyı alan kişidir :) mimarlık fakültelerine yakın kırtasiyelerde bulunur Ankara'da olsan çok yer söyleyebilirdim.
Lalecim evet mimarım ve fotoşop biliyorum lakin ADSL bağlantım yok telden giriyorum yoksa seve seve istediğin şeyi yapıp sana gönderirdim :KK43:
Elif ve beril eymen de ikiz kardeşini düşünmeksizin sürekli memede olayım diyor, yemeğini yemediğinde acaba acıkmadı mı diyip emzirmeyi teklif ediyorum maşallah ona hiç hayır demiyo
Vera beybisinin yeni dişleri çıkıyor üst yanlar ve sürekli ısırma halinde göğsümü diş kaşıyıcısı hatta ısırma tahtası olarak kullanıyo, sabırla bu sürecin geçmesini bekliyorum.
Hala pütürlü yiyemiyoruz tarhana çorbasına bulgur atmıştım zaten yemiyorlardı öğürdüler hiç yemediler dün :KK43: Dr a göre köfteyi minik minik bölüp önlerine koyacakmışım kendileri yiyeceklermiş pehhhhh ellerine aldıkları hiçbirşeyi ağızlarına götürmüyolarki :KK43:

Demekki senin bıcırıkların dr dediğini yapmalarına zaman var.Her bebeğin gelişimi farklı ne kadar aynı ay gün bile doğumlu olsalar gelişim farklı oluyor.Dert etme kendine...

Ama denemekten vaz geçme.Mama sandalyesinin altına bir örtü ser .Onlar yerlere atsalarda toplaması kolay olur hem.Vakumlu mama kabı alırsan senin için iyi olur.Birde vakumlu mama kabına koy ve ordan alıp yedirmeyi dene ve birkaç kaşık sende ordan yemeyi dene tabi bunları yaparken onlarla konuş.bak buraya yemeği koyuyorum burdan alıp yiyorum falan :)) hayal gücünü zorla biraz ..Ama azimli ol elbet öğrenecekler annesi..Diş çıkarma dönemlerinde meme ısırmaları artıyor tepki göstermemeye çalış bırakıyorlar en azından bende öyle oldu.

Nacizane fikirlerim bunlar.Öğüt olarak algılanmasın lütfen deneyimlerimi yazdım :))

X