Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Olur mu cahillik silacım ya , işimiz düşmediyse bilmeyebiliyoruz bazı şeyleri :KK9:
Ah ah bu zamane çocukları gelecekte daha neler neler öğretecekler bize kim bilir :KK53::KK54:

Ozalitçi ozalitci hakikaden nedir ne değildir ne iş yapar? İzmirde varmı hiç bilmiyorum bilen varmı?

Daha neler öğreneceğiz bakalım :)) Herşey sevimli bıcırıklar için.Gelişiyoruz onlarla birlikte :)

Ozalitçi ozalitci hakikaden nedir ne değildir ne iş yapar? İzmirde varmı hiç bilmiyorum bilen varmı?

Daha neler öğreneceğiz bakalım :)) Herşey sevimli bıcırıklar için.Gelişiyoruz onlarla birlikte :)

Ozalitçi kelimesini Duymuşluğum var da , bu ozalitçiler ne iş yaparlar tam anlamı ile, bilmiyorum ben de..:KK36:

Ayyy canim unuttum getirmeyi yaaa, bu aksam soz sayfalarin resimlerini cekip yarin ekliycem buraya. pazar gunu kabus gibiydi benim icin tamamen unutmusum. ama acikcasi ben memnunum, ha o paraya baska sey bulunmaz mi? bulunur heralde ben cok arastirmadim. birkac kitabi var zaten Ece'nin(kitap delisi) adim adimda da bebege eglenerek birseyleri ogretmen icin yol gostermisler. en iyisi ben getireyim sen karar ver. benden cok bakicimiz kullaniyor seti, ben az bir sure goruyorum cunku aksamlari :KK43: onda da huysuz oluyor, sanirim intikam aliyor bende gunduz evde olmadigim icin.

Lalecim adım adım eğitim setinin örneğini ekliyecektin? Ne dersin tavsiye edermisin çalışan bir anne olarak ne kadar uygulayabiliyorsun ece hanım yapmaya çalışıyormu durum nedir? yorumlarını bekliyorum..

Silacim ozalit eskiden sadece mimari veya muhendislikle ilgili projeleri cogaltmaya yarayan makinelerin bulundugu yerlerdi. ama son zamanlada bu bannerlar, etiketler vs. incik cincik isleri de yapiyorlar. sen kendi hazirladigin seyleri usb hard diskle falan goturuyorsun, onlarda ciktisini hazirlayip veriyorlar. esim makine muhendisi ve omru ozalitcilerde gecti :) onun sayesinde biliyorum bende. istanbul da her yerde var acikcasi. nerde oturuyorsan ona gore google dan bulabilirsin.

Bak ozalitciyi de yeni duydum ben one oluyor acaba ayy galiba degil gercekten cahil kalmisim

Doktor tedbir amacli yaziyor ama iste o antibiyotik vucuttan neler goturuyor acaba. insallah kullanmana gerek olmadan atlatir Selimcik hastaligi. kulak iltihabi duzelmis ya cok sukur o bile yeter.
oksuruk oyle hemen gecmiyor zaten, o da tek tuke indiyse gersi gelir insallah canim. oksuruk surubu veya balgam sokturucu verdi mi? Ece ye en iyi gelen sey bol su icmekti oksurugu atlatirken.
Ece dogdugunda biz defter almamistik, ama dogumgununde dusunebiliriz aslinda :) kolonyalar ise harika, kendimi zor tutuyorum kadikoy e gidip almamak icin :)

Teşekkür ederim Lalecim,
İkinci antibiyotiğe başlamadım henüz, kulak iltihabı düzelmiş çok şükür, öksürük de tek Tük ,
Dr tedbir olsun diye en ufak bir rahatsızlıkta yazıyor antibiyotiği.

İlk doğum günü için ( eğer şimdiye kadar böyle bir defter tutamadıysanız ) babası ile ona hissettiğiniz guzel duygularınızı, misafirlerinizin Ece hakkında ilk yaşı ile alakalı düşüncelerini yazacağı bir anı defteri oluşturabilirsiniz ileriye dönük çok hoş bir anı olur...

Çok güzel fikirmiş gerçekten bu minik kolonyalar..

Canim masallah Ecosaaaaa, kilo fazla almasin zaten ama boyu uzuuuun uzuuuuun olsun insallah :)

Mervecim Doğum için Ece hanıma anı defteri hazırlamıştık.Gelen misafirler yazdı :KK43:( Genelde aynı kişiler geleceği için partilerimize 2.kez yapmak sıkıcı oluck sanki...

Mini mouse benimde aklıma yattı hatta o bannerı fikir dosyama ekledim bile :))
Birde kelebek var aklımda ama bakalım babayla bi karar verelimde paylaşırım canım..

Kızlar bu arada ...annemle, kayınvalidem Ece hanımı genel kontrole götürdü. 8270gr 73 cm olmuş geçen aya göre 200gr almış ve 2 cm uzamış :))

sibelcim basit yaşam felsefesi gayet iyi olmuş
çok iyi yapmışsın ellerine sağlık
gerçekten az eşya çok hayat...
çocuktan sonra bende çok sıkıldım eşyalardan
ben bi ara,yemek odasını gözden çıkarmıştım
ama eşim kabul etmedi,neyse artık bakacaz...
yemek odası,oturma grubum çok hantal,salonda yemek masası yeterli aslında
ben hiçbir eşyayı satmak değilde buna bebek gereçleride dahil
ihtiyacı olan birilerine verme taraftarıyım
annem böyle şeyleri ne var ne yok topluyor
yardım derneklerine veriyor,kapıya kadar geliyorlar
bende anneme getiriyorum herşeyi,ulaşacak yerlere temin ediyor annem...

kizlar,

Ece, kedimiz Recel'in basinin belasi oldu demistim ya; birkac fotolarini ekliyim size :)

$2013-04-07 11.53.42.jpg $2013-04-07 08.51.58.jpg $2013-04-07 08.54.07.jpg $2013-04-07 11.54.06.jpg $2013-04-07 11.57.02.jpg

banada eşim söylemişti
bu pastaların üstüne resimleri
yazıcıdan çıktı alıyorlarmış aynı kağıt gibi
çok şaşırmıştım...

Bu esya azaltma isine bende katiliyorum ama su ara yapamayiz. evlendigimizde cok buyuk bir evde oturuyorduk ve esimin etkisiyle kocaman bir kose koltuk almistik.
tamam cok seviyorum koltugu ama ev ararken bizi cok engelliyor, ona gore salon bulmak gerekiyor. acikcasi bende birkac sene sonra degistirmek istiyorum, daha minimalist esyalar istiyorum.
gozum yorulmasin yeter bana, hersey acik renk olsun ufak tefek olsun. hep aile kalabalik gelen nerde oturucak hesabi yaparak buyuk seyler aldik. sanki her gun misafir geliyor. gelen sandalyede otursun yahu napayim, onlar bir gun rahat edecek diye ben tum hayatim boyunca slklnti cekemiycem. destekliyorum sizi kizlar kucultun herseyi. ben Ece nin kuculenlerini falan bir arkadasima sakliyorum, insallah bebekleri olursa onlara vericem.

kizlar,

Ece, kedimiz Recel'in basinin belasi oldu demistim ya; birkac fotolarini ekliyim size :)

Eki Görüntüle 680620 Eki Görüntüle 680621 Eki Görüntüle 680622 Eki Görüntüle 680623 Eki Görüntüle 680624

maşallah yavrularına
reçelin cinsiyeti ne?
ben hayvanları çok seviyorum çocukken bahçeli evde büyüdüm
3 kedimiz,3 muhabbet kuşumuz vardı,bakımlarını hep ben yapardım
onlarla oyun oynardım,okuldan gelirdim sırtımdan çantamı çıkarmadan
kedime yemeğini koyardım,bir gün kışumuz kaçtı
ben kuşum kuşum diye ağlamıştım
insanın stresini atıyor hayvanlar
bazen o kadar çok kedi mıncıklamak istiyorum ki
eşime dedim kedi alalım hayatta hayvan sokmam dedi
belki bi kuş alabilirim...

lalecim sana bişi daha sorcam
tvde dr saç dökülmeleriniz varsa d vitamini kullanın diyormuydu?
ben dün netten baktımda bi çok vitamin eksikliğinden kaynaklanabiliyormuş b vitaminim gayet iyi.

kizlar,

Eki Görüntüle 680620 Eki Görüntüle 680621 Eki Görüntüle 680622 Eki Görüntüle 680623 Eki Görüntüle 680624

Maşallah ece hanıma..Allahım ne tatlı öle..

Yalnız bişey dikkatimi çekti.Zevklerimiz aynı, kızlarımızın ismi aynı düşüncelerimizde yorumlara bakarsak hemen hemen aynı :))

Birimiz Lale diğerimiz Gül :) (gülden) bu kadar olur :)))

Benden son yazılar.Bugünlük mesai bitimine son yarım saat.
Yarın görüşmek üzere çok kaynatmayın kızlar :))
Öpüyorum...

Bu esya azaltma isine bende katiliyorum ama su ara yapamayiz. evlendigimizde cok buyuk bir evde oturuyorduk ve esimin etkisiyle kocaman bir kose koltuk almistik.
tamam cok seviyorum koltugu ama ev ararken bizi cok engelliyor, ona gore salon bulmak gerekiyor. acikcasi bende birkac sene sonra degistirmek istiyorum, daha minimalist esyalar istiyorum.
gozum yorulmasin yeter bana, hersey acik renk olsun ufak tefek olsun. hep aile kalabalik gelen nerde oturucak hesabi yaparak buyuk seyler aldik. sanki her gun misafir geliyor. gelen sandalyede otursun yahu napayim, onlar bir gun rahat edecek diye ben tum hayatim boyunca slklnti cekemiycem. destekliyorum sizi kizlar kucultun herseyi. ben Ece nin kuculenlerini falan bir arkadasima sakliyorum, insallah bebekleri olursa onlara vericem.

aynen bizde o yüzden hep büyük ev bakıyoruz
mobilya alırken bende hep misafirleri düşündüm
türk milletiyiz işte :KK1:
o gün mobilya satıcısı kız yatağa bi serildi bakın çok rahat
misfiride düşünme kimse gelmesin boşver demişti ben şok :KK53: :KK1:
hem göz yoruyor,birde koyu mobilya almışım
artık daha minik eşyalarla ve açık renklerle döşeyeceğim evimi

Ben bu ise fena kaptırdım kendimi,son bir yıldır kullanmadığım kullanma ihtimali olmayan ne varsa gidiyor evden hepsinin yerleri ayarlandi mutfak eşyası aksesuar giysi taki kizimin kucukleri ...Hepsini dağıtıyoruz da bı yemek takımı satalım dedik valla biraz beklerim satılmazsa dediğin gibi yeni evlenecek durumu olmayan birilerini bulucam kınaniligim nişanlın ayakkabılarını çantalarını öyle yaptım yillardir dolap bekliyor yalnızca gelinliğimi ayırdım belki kızım giyer kimbilir :)

Aynen canım benim benimkilerde koyu inanırmısin salonumda koyu koyu fon perdeler vardı öyle salinip duruyordu yanlarda bı çıkardık oda ferahladi valla

Lalecim Ecenin ne güzel oyun arkadaşı var öyle cok şirinler

merhaba kızlar iyisinizdir inşallah. bu aralar sık giremiyorum bu takip etmiyorum anlamına gelmiyor tabiki :nazar: sadece fırsat bulup yazamıyorum. kızlar maşallah kuzucuklara nasıl güzel olmuşlar. Allahım esirgesin. gülfem yine grip ve öksürüğün esiri altında şu kız bir düzelmedi gitti. burnunun tıkalı olduğunu görünce strese giriyorum resmen. yaz gelsin diye dua ediyorum artık. bakıyorum artık doğum günü hakkında konuşuluyor vay bee büyüdülerde yaş günlerini kutlayacaz bıcırıkların.:KK16: benim yaş günü ve diş hediği aynı gün olacak sanırsam dün 11. aydan gün aldık ama daha 1 tane dişimiz yok. :KK1: hayırlısı bakalım Allaha emanet olun....

Tesekkurler Elifcim, Recel de disi, 2 kizimiz var bizim :))
Hayvanlar hem insanin stresini aliyor hem de mutluluk veriyor.
Kendinden ornek ver bence esine, "ben kucukken boyle sorumluluk sahibiydim. Sueda da evde bir hayvani olursa gelisimi acisindan cok buyuk yararini gorur" de.
Sokakta gordugun kedileri sev, psikolojik baski kur yani :p ben 1 sene ugrastim sonunda ikna ettim, sende yaparsin emin ol :)
Biz evlendigimizde esim de hayatta evde kedi istemem derdi :))) simddi guluyorum cunku Recel'i aldiktan sonra ben dislandim. esim kizim da kizim diye delirdi.
Recel de esime asik oldu. Resmen kendime kuma aldim diyordum hehehehe
Ece daha anlamiyor tabi oyuncak saniyor Recel i ve hirpaliyor, sonra patiyi yiyince mahzun mahzun bakiyor yuzume :)
zamanla Recel e nasil yaklasmasi gerektigini ogrenecek ve cok iyi arkadas olucaklar. Recel cok yaklasmak istiyor ama korkuyor Ece nin hismina ugramaktan
ya kuyrugu cekiliyor ya patisinden yakalanip surukleniyor garibim :)) bizde peslerinde ayiriyoruz ikisini. Ece uyuduktan sonra yanina gidiyor rahatlikla :)

$2013-01-25 21.14.05.jpg $2013-01-25 21.20.16.jpg $2013-01-25 21.34.11.jpg

maşallah yavrularına
reçelin cinsiyeti ne?
ben hayvanları çok seviyorum çocukken bahçeli evde büyüdüm
3 kedimiz,3 muhabbet kuşumuz vardı,bakımlarını hep ben yapardım
onlarla oyun oynardım,okuldan gelirdim sırtımdan çantamı çıkarmadan
kedime yemeğini koyardım,bir gün kışumuz kaçtı
ben kuşum kuşum diye ağlamıştım
insanın stresini atıyor hayvanlar
bazen o kadar çok kedi mıncıklamak istiyorum ki
eşime dedim kedi alalım hayatta hayvan sokmam dedi
belki bi kuş alabilirim...

Evet Elifcim, d vitamini eksikliginin nelere sebep oldugunu soyluyordu, saclari da saydi. Saclar icin E vitamini de cok gerekli ama.
hatta sac maskelerine (ev yapimi) ampul e vitamini koyariz ya. icten almak farkli ama daha etkili.
o yuzden ben multivitamin aldim, hepsi olsun dedim.

lalecim sana bişi daha sorcam
tvde dr saç dökülmeleriniz varsa d vitamini kullanın diyormuydu?
ben dün netten baktımda bi çok vitamin eksikliğinden kaynaklanabiliyormuş b vitaminim gayet iyi.

Ruh ikizi miyiz acep :)) cok komik oldular valla, video ekleyebilsem daha guzel olur da eklenmiyo.
iyi aksamlar canim bende yarim saat sonra cikicam, Ecosu op benim icin :KK54:

Maşallah ece hanıma..Allahım ne tatlı öle..

Yalnız bişey dikkatimi çekti.Zevklerimiz aynı, kızlarımızın ismi aynı düşüncelerimizde yorumlara bakarsak hemen hemen aynı :))

Birimiz Lale diğerimiz Gül :) (gülden) bu kadar olur :)))

Benden son yazılar.Bugünlük mesai bitimine son yarım saat.
Yarın görüşmek üzere çok kaynatmayın kızlar :))
Öpüyorum...

Ben bu ise fena kaptırdım kendimi,son bir yıldır kullanmadığım kullanma ihtimali olmayan ne varsa gidiyor evden hepsinin yerleri ayarlandi mutfak eşyası aksesuar giysi taki kizimin kucukleri ...Hepsini dağıtıyoruz da bı yemek takımı satalım dedik valla biraz beklerim satılmazsa dediğin gibi yeni evlenecek durumu olmayan birilerini bulucam kınaniligim nişanlın ayakkabılarını çantalarını öyle yaptım yillardir dolap bekliyor yalnızca gelinliğimi ayırdım belki kızım giyer kimbilir :)

yok nişan kına elbisemi vermiyim onlar hatıra
gelinliğin hatıra kalsın kızım giyer diye düşünüyorsan
moda çok değişiyor hele o zamana kadar
beğenipte giymezler bile :KK1:

merhaba kızlar iyisinizdir inşallah. bu aralar sık giremiyorum bu takip etmiyorum anlamına gelmiyor tabiki :nazar: sadece fırsat bulup yazamıyorum. kızlar maşallah kuzucuklara nasıl güzel olmuşlar. Allahım esirgesin. gülfem yine grip ve öksürüğün esiri altında şu kız bir düzelmedi gitti. burnunun tıkalı olduğunu görünce strese giriyorum resmen. yaz gelsin diye dua ediyorum artık. bakıyorum artık doğum günü hakkında konuşuluyor vay bee büyüdülerde yaş günlerini kutlayacaz bıcırıkların.:KK16: benim yaş günü ve diş hediği aynı gün olacak sanırsam dün 11. aydan gün aldık ama daha 1 tane dişimiz yok. :KK1: hayırlısı bakalım Allaha emanet olun....

geçmiş olsun gülfem elaya bütün kış hasta olmazlar baharda hasta olurlar bu baharda ne varsa...

Sedacım hosgeldin gecmis olsun gulfeme ah o yaz gelsin diye diye

yok nişan kına elbisemi vermiyim onlar hatıra
gelinliğin hatıra kalsın kızım giyer diye düşünüyorsan
moda çok değişiyor hele o zamana kadar
beğenipte giymezler bile :KK1:

Hani filmlerde oluyor ya annemin gelinliğini giyicem diyor kız :)) bende öyle ozeniverdim
valla bu cimcimeler değil gelinliği bizi bile begenmeyecekler ya hadi bakalım :KK1::KK1:

Son düzenleme:
X