Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

teşekkür ederim canım bende adımı çok beğeniyorum
iyikide elif koymuşlar derim bazen
bazı insanlar isimlerini sevmiyor
sevmedikleri isimle yaşamak çok zordur onlar için
senin adında abimin eşinin adıyla aynı

canım artık boya verdiği için tombikliği kalmaz
ama o hala senin minik tosban
sueda hanım hiçbişi yemiyor
şimdi yatıcaz uyucaz inşaallah

herkese iyigeceler...

Son düzenleme:

Sanada iyi geceler canım,
Kuzucugunla mışıl mışıl uyuyun inş

Zeynepyarenim kumaş kitap, abaküs ve parmak kuklası aldık
Parmak kuklasından korktu eymen, çok korkak bu çocuk yaa kesin kılıbık olur:))

Günaydın kızlar guzel anneler iki gün ayrı kalınca özledim yine buraları ya hu ...
Gece geçmişi okudum fakat yazmak şimdiye nasib oldu,
Dün misafirlerim vardı onun hazırlığı temizliği derken fırsat olmamıştı,
Guldencim Ececik yürüyormuş maşallah darısı tembel pıtırcıklarımıza olsun
Hilal guzel günlerde kullanıp mutlu uzun uzun oynasınlar kuzucuklar oyuncakları ile...
Bizim dobiş iki numara olunca abladan her nevi oyuncak mevcut evd, yeni birşey almıyoruz pek, çocuklar büyüdükce evde oyuncak koyacak yer bulunmuyor vallahi kızlar o kadar çoğalıyor oyuncaklar çığ gibi oynanmayanları ver ver yine de bitmiyor ..

Güzel dileklerin için sağol mervecim, sen buraları özlüyorsun buralar da seni özlüyor ama

Kizlaaaaar merhaba dombikler nasil siz nasilsiniz :))

Kac gundur yokum ve merak edenlere coook tesekkur ederim :) Gemi geldi bu hafta ve cok is vardi, gecmise bile bakamadim gunlerdir. 1 saattirde gecmisi okuyorum masallah dokturmussunuz :)
Biz iyiyiz cok sukur, kosturmacayla geciriyoruz gunleri. Paza gunu hava superdi ve polonezkoye mangala gttik, her turk evladi gibi kizim mangal dumani teneffus etti, bizim etlerden minicik minicik yedi :)))) zaten vermezsek kiyameti kopariyor. ama giderken bir arkadasimiz ve babamiz sayesinde kestirmeden gidelim derken yolu kaybedince yolda slklntidan krize girdi :) yine de gittigimize degdi, soyduk minnosu ayakkabilarinida cikarttik cibil cibil cimlerde yurudu yuvarlandi :)) bide diger masalarin yanindan gecerken sirinlik yapiyo millete :))) cok mutluydu valla, eve gelincede sicak bir banyo ooohhhh mis gibi uyudu.

ayni siddete bende maaruz kaliyorum o ufacik eli nasilda agir. sac cekmek dersen avuc avuc yoluyor yaa. gecen gun acaba psikopat mi olucak zevk aliyor yaptigindan diye dusunup foruma baktim butun bebeklerde oluyormus. dun sabahta dudagima kafa atti ve icten yarildi dudak. ay sinirleniyorum da oyle yapinca.

Yaa kizlar sizde bebelerden siddet goruyomusunuz yaa benimkiler surekli ya sacimi cekerler ya yuzume vururlar ya tirmiklarlar yani anlayacaginiz bi taraflarimi hep cekistirme egilimindeler artik anneye siddete hayir diye protesto edicem yaa

Berilcim hosgeldin, gerci baya olmus sen geleli ama ben geriden takip ediyorum bu hafta kilo sorunu bende de var. hipotiroidim ve pkosum var. ocak ayinda ilk kez regl olupta tatli krizim gecince dedim artik diyete basliyorum. diyetisyene gittim ilk ay hemen 4 kg verdim ama sonraki 3. regl gecikince 1kg geri aldim. tirsip hemen jinekologuma gittim ve doktor sakir sakir pkossun yine dedi glucophage tedavisine basladik mecbur bu ilactan hem nefret ediyorum hem cok seviyorum. hamilelik oncesi onunla tedavi olup hamile kalmistim ama ilk haftalar insani duman ediyor. mide bulantisi bas donmesi yemek yiyememe kabus gibi. neyse simdi alistim ve duzeldim. tekrar kilo vermeye basladim. Seninde saglik sorunlarin olmus, Allah bir daha gostermesin minnoslarina bagislasin seni... uzun lafin kisasi ben kilo verme konusunda isbirligi yaparim :) 2 haftada bir diyet listem degisiyor. sizinle de paylasirim isterseniz. hadi birbirimizi gazlayalim :) kizimin yaninda anneannesi gibi durmak istemiyorum. 7 haziran(Ecenin d.gunu) ne kadar 70 kioya inme hedefim var. ozellikle 1 beden kucuk kiyafet aliyorum ki deneyip icine giremedikce hirslanayim :) mazosistlik var sanirsam.
bende bebek calismalarinda aldim, sonra kat be kat elif sisirdi sukur verdim sayilir.Ama daha verecegim kilo var istersen beraber bir birimize gaz verip kilolari verelim.

adim adim egitim setinden bahsedilmis, ben uye oldum ve memnunum. ilk ay egitim kartlariyla siparis etmistim, o kartlardan 3 set geldi. 1 set ileride kullanicaz(12 ay sonrasi) digerlerini her gun yemek saati ders yaparak anlatiyor bakici teyzemiz :) dun aksam gittigimde hav hav diyordu :))) her ay bir kitap geliyor, o aya gore bebege uygun olan egitici oyunlar. iste el ve eyak resimleri var uzerine kapak seklinde eldiven ve corap koymuslar. Ece eldivenin altinda ne var veya eldiveni nereye giyeriz seklinde soruyorsun zamanla cimcime ogreniyo acip kapagi gosteriyo. kapakli oyunlarin hastasi zaten caaart diye kpai yirtmaya calisiyo:)))) bi suru oyun var simdi aklima gelmeyen. bu ay mesela 4 tane renkli ahsap kup geldi, onlari ust uste koymayi ogretiyorsun vs. tavsiye ediyorum ben. baska seylerde geliyor.

disi cikan ve emeklemeye baslayan dombikleri ayaklarindan opuyorum

daha aklima gelmeyen seyler var su anda, geldikce yazicam. alinti yaparken kopmusum da.

kizlar biberonlari ne kadar sureyle kullaniyorsunuz? ben artik yenilerini alayim dedim. 2. aydan beri ayni biberonlari kullaniyoruz avent %0 bpa. bir omru var bunlarin biliyor musunuz?

kizlar biberonlari ne kadar sureyle kullaniyorsunuz? ben artik yenilerini alayim dedim. 2. aydan beri ayni biberonlari kullaniyoruz avent %0 bpa. bir omru var bunlarin biliyor musunuz?

canım biberonla ben tek su veriyorum
bizim biberon cam
cam olduğu için şimdilik devam ediyorum...

bizim artik ilk adim ayakkabimiz vaaar :)) pitir pitir yuruyup kosuyoruz onlarla :)

Eklentiler

• $2013-03-26 18.45.39.jpg
    33,1 KB · Görüntüleme: 30
aklima gelen konulara devam ediyorum

sac dokulmesi bende dogumdan sonra 3. ayda basladi ama 2 ay sonra bitti. ama ben d vitamini ve ayrica multivitamin almayi hic birakmadim doktorumun tavsiyesiyle. hatta son gittigimde doktor tekrar folik acid baslatti(pkos kontrolunde) vitamin almayi ihmal etmeyin kizlar.yedigimiz ictigimiz hersey hormonlu gdolu sagliksiz. disardan destek almak gerekiyor.

Guldencim dis bugdayiniz hayirli olsun, super hazirlanmissin valla bayildim :) ben aile kalabalik oldugundan dis bugdayini yapmadim, o kadar hazirlikla ugrasamam dedim. dogumgunune ugrasicam ama. gecen gun gelecek sayisini hesapladim 40 kisiye yakin oluryor bu senekini kalabalik yapariz ama seneye boyle olmaz. pasta baktim netten ve fiyat arastirdim. sekilli seker hamurundan yapğilanlarin dilimi 10tl dediler yuhunuz dedim bende, o yuzden bu sene artik ustunde Ece nin resmi olan bir pastayla gecistiricez. seneye suslu puslu bisey yaptiricam ama, ornekleri asagida;

Evet canim yaa sejilli pastalar gercekten pahali yaa ozsutten sordum 16 kisilik pasta nerdeyse 200 tl dedi ama gulden icin 1 yas kurabiyelerini sordugum tanidik 100 tl ye yapiyomus hemde 20 kisilik bende ona yaptiricam sekilleride guzel hemde

Mervecim ece hanım henüz yürümüyor 1-2 adım adıyor ama yakındır yürümesi diyorum.Allahın izniyle tabi inşallah.
Biz şimdilik küplerimizle,kumaş kitabımızla ve toplarımızla oynuyoruz.

Eki Görüntüle 677220 bizim artik ilk adim ayakkabimiz vaaar :)) pitir pitir yuruyup kosuyoruz onlarla :)

Teşekkür ederim canım ,beğenmene sevindim.Kalabalık oldu biraz ,bilmiyorum doğum gününde ne yapacağım :))
Adım adım eğitim setine üye oldum ama senden bilgi bekliyorum açıkcası arayan bayanada biraz bekliyim ,araştırıyorum dedim kendisine,Ne dersin yararlımı gerçekten sipariş edeyim mi yoksa değmez mi.??
Pastalar çok güzel insan karar veremiyor gerçekten birde fiyatları biraz uçuk bakalım nasıl yapcam.Ablam pastacılık kursunu bitirirse pastamızı ona yıkarım artık teyze olarak yapıverir :)) Diş pastamız çok başarılıydı.

cam biberon markasi nedir Elifcim? cam mi alsam ben de acaba? aventin yeni biberonlari cikmis, onlari siparis edicektim sepette bekletiyorum ama cam daha saglikli tabi

ben plastik sevmiyorum cam bana daha sağlıklı geliyor
artık büyüdüler senin kız elinde içiyorsa devam sütünü plastik al
atıp kırabilir çünkü sonra bi kaza çıkmasın

ben ilk zamanlar mamada veriyordum
NUK geniş ağızlı anticolic
ama bunu artık kullanmıyorum
sadece emdiği için devam sütü kullanmıyorum
su içinse klasik biberon wee kullanıyorum
meme ucunu değiştirdim sadece
küçük geldiği için

Pastalardan yumak ve kedili olana bayıldım
Eymen emerken göğsümü ısırdı canım ağzıma geldi veranın dişleri olmasına rağmen ısırdığında bu kadar acımıyor erkek gücü farklı oluyo demekki uffff deyince iyice coştu, mahvoldum

Ah o ısırma ...Ece hanım ısırıp suratıma bakıyor ve gülüyor kızlar .oyun oynuyor resmen ben tepki verdikçe devam ediyorum.Tepki vermemek için bilseniz ne çekiyorum.Şükür tepki vermiyorum diye bırakıyor ısırmayı devam ediyor emmeye.Size tavsiyem tepki vermeyin bakalım sizde de işe yarayacakmı ama gerçekten zor bir iş başarırsınız umarım.
Ben artık tepki gösterirsem kızıma birşey olcakmış gibi düşünüyorum.Bayağı şartladım kendimi :))

o pasta biz esimle cikarken bana aldigi pastaydi :) yolda getirirken herkes durup bakmis :))) gordugumde deliricektim acaip begenmistim, romantik kocam benim :)
Ece artik emmedigi icin isirma durumu yok, keske emsede isirsa, uzulme yani canim biraz sabredicen :)

Ben de cam kirilir diye almamistim, Ece nin eli ayagi durmuyor firlatiyor herseyi cunku.
mama kabini bile yanina yaklastirmiyorum, kafamda parcalar alimallah :)
anne sutunu birakti ece o yuzden aptamil iciyor, ben yine %0 bpa alayim can guvenligimiz icin :)
bugune kadar emzik basini degistirdim 1 kere ama artik biberon degisim zamanida geldi diye dusundum

Canim unutmazsam pazartesi ilk kitabini getireyim(2. kitabiyla oynuyor cunku gunduz) scan edip buraya ekleyeyim sayfa detaylarini, begenirsen alirsin sen de.
Pastalara icim gidiyor ama 40 kisilik pasta bana 400tl ye malolur, degmez yani gunah, millet sokakta ac yasiyor. bu sene standart bir pasta aliriz ve parti setleri var ya balon kulah sapka vs. o sekilde gecistiririz. Teyzeniz hemen bitirsin kursu bence, bastir mutlaka pastayi sen yapacaksin diye hehe. Ece nin dogum sekerlerini keceden yapmistim bende 100 tane ama o zaman dogum izininde evdeydim. Simdi ugrasacak vaktim ve de halim yok :). bu sene belki magnet yaptiririm. dogumgununde ne giydiricem onu arastiriyorum.

oooo cok sert, ozsutte cosmus :) kim bu 100tl ye yapan muhterem kisi, istanbul'da mi :)
Evet canim yaa sejilli pastalar gercekten pahali yaa ozsutten sordum 16 kisilik pasta nerdeyse 200 tl dedi ama gulden icin 1 yas kurabiyelerini sordugum tanidik 100 tl ye yapiyomus hemde 20 kisilik bende ona yaptiricam sekilleride guzel hemde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…