Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

kizlar bizim burda silahli catisma var, polis yollari araba ve yaya gecisine kapatti :KK43:((
hurriyette cikti olay haberlere.

o pasta biz esimle cikarken bana aldigi pastaydi :) yolda getirirken herkes durup bakmis :))) gordugumde deliricektim acaip begenmistim, romantik kocam benim :)
Ece artik emmedigi icin isirma durumu yok, keske emsede isirsa, uzulme yani canim biraz sabredicen :)

Ben de cam kirilir diye almamistim, Ece nin eli ayagi durmuyor firlatiyor herseyi cunku.
mama kabini bile yanina yaklastirmiyorum, kafamda parcalar alimallah :)
anne sutunu birakti ece o yuzden aptamil iciyor, ben yine %0 bpa alayim can guvenligimiz icin :)
bugune kadar emzik basini degistirdim 1 kere ama artik biberon degisim zamanida geldi diye dusundum

Canim unutmazsam pazartesi ilk kitabini getireyim(2. kitabiyla oynuyor cunku gunduz) scan edip buraya ekleyeyim sayfa detaylarini, begenirsen alirsin sen de.
Pastalara icim gidiyor ama 40 kisilik pasta bana 400tl ye malolur, degmez yani gunah, millet sokakta ac yasiyor. bu sene standart bir pasta aliriz ve parti setleri var ya balon kulah sapka vs. o sekilde gecistiririz. Teyzeniz hemen bitirsin kursu bence, bastir mutlaka pastayi sen yapacaksin diye hehe. Ece nin dogum sekerlerini keceden yapmistim bende 100 tane ama o zaman dogum izininde evdeydim. Simdi ugrasacak vaktim ve de halim yok :). bu sene belki magnet yaptiririm. dogumgununde ne giydiricem onu arastiriyorum.

Eki Görüntüle 677328

oooo cok sert, ozsutte cosmus :) kim bu 100tl ye yapan muhterem kisi, istanbul'da mi :)

Aynen ozsut ucmus duyunca icimden yuhh dedim sanki pastayi altin tepside getiricekler. Canim evet istanbulda gulden bir yas kurabiyesi sormustu onun fiatini alirken halam arada bahdetmisti bir arkadasina 100 tl ye yapmis 20 kisilik ince kesilirse 35-40 kisiye cikiyomus oyle demisti halam bu arada bayan halamin yakin arkadasi bize uyguna yapior bende ona yaptirmayi dusunuyorum pasta ve kurabiyeyi kurabiyenin fiyati ise kucuk 2 tl buyukler 2,50 tl imis canim

Son düzenleme:
anneannemin annesinin adını koymuşlar bana
elifin adını kim koydu
suedada çapkın bakıp gülüyor,bu cümleyi bende çok kullanırdım...
canim ben derin ismi koyacaktim esimde baska birseyler diyordu.o donem bizim ikizler cok olumlu bakmiyordu kardese taki ultrasonda onu gorene kadar sonrada onlarin kresten beri hic ayrilmadiklari bir arkadaslari var elif adinda illa elif dediler.biz pekte olur demedik ama kandil gunu apar topar doguma girince elif olsun nasibiymis dedik.ama bu isim ona cok yakisiyor bence.

Kizlaaaaar merhaba dombikler nasil siz nasilsiniz :))

Kac gundur yokum ve merak edenlere coook tesekkur ederim :) Gemi geldi bu hafta ve cok is vardi, gecmise bile bakamadim gunlerdir. 1 saattirde gecmisi okuyorum masallah dokturmussunuz :)
Biz iyiyiz cok sukur, kosturmacayla geciriyoruz gunleri. Paza gunu hava superdi ve polonezkoye mangala gttik, her turk evladi gibi kizim mangal dumani teneffus etti, bizim etlerden minicik minicik yedi :)))) zaten vermezsek kiyameti kopariyor. ama giderken bir arkadasimiz ve babamiz sayesinde kestirmeden gidelim derken yolu kaybedince yolda slklntidan krize girdi :) yine de gittigimize degdi, soyduk minnosu ayakkabilarinida cikarttik cibil cibil cimlerde yurudu yuvarlandi :)) bide diger masalarin yanindan gecerken sirinlik yapiyo millete :))) cok mutluydu valla, eve gelincede sicak bir banyo ooohhhh mis gibi uyudu.

ayni siddete bende maaruz kaliyorum :KK43: o ufacik eli nasilda agir. sac cekmek dersen avuc avuc yoluyor yaa. gecen gun acaba psikopat mi olucak zevk aliyor yaptigindan diye dusunup foruma baktim butun bebeklerde oluyormus. dun sabahta dudagima kafa atti ve icten yarildi dudak. ay sinirleniyorum da oyle yapinca.

Berilcim hosgeldin, gerci baya olmus sen geleli ama ben geriden takip ediyorum bu hafta:KK53: kilo sorunu bende de var. hipotiroidim ve pkosum var. ocak ayinda ilk kez regl olupta tatli krizim gecince dedim artik diyete basliyorum. diyetisyene gittim ilk ay hemen 4 kg verdim ama sonraki 3. regl gecikince 1kg geri aldim. tirsip hemen jinekologuma gittim ve doktor sakir sakir pkossun yine dedi :KK43: glucophage tedavisine basladik mecbur :KK43: bu ilactan hem nefret ediyorum hem cok seviyorum. hamilelik oncesi onunla tedavi olup hamile kalmistim ama ilk haftalar insani duman ediyor. mide bulantisi bas donmesi yemek yiyememe kabus gibi. neyse simdi alistim ve duzeldim. tekrar kilo vermeye basladim. Seninde saglik sorunlarin olmus, Allah bir daha gostermesin minnoslarina bagislasin seni... uzun lafin kisasi ben kilo verme konusunda isbirligi yaparim :) 2 haftada bir diyet listem degisiyor. sizinle de paylasirim isterseniz. hadi birbirimizi gazlayalim :) kizimin yaninda anneannesi gibi durmak istemiyorum. 7 haziran(Ecenin d.gunu) ne kadar 70 kioya inme hedefim var. ozellikle 1 beden kucuk kiyafet aliyorum ki deneyip icine giremedikce hirslanayim :) mazosistlik var sanirsam.

adim adim egitim setinden bahsedilmis, ben uye oldum ve memnunum. ilk ay egitim kartlariyla siparis etmistim, o kartlardan 3 set geldi. 1 set ileride kullanicaz(12 ay sonrasi) digerlerini her gun yemek saati ders yaparak anlatiyor bakici teyzemiz :) dun aksam gittigimde hav hav diyordu :))) her ay bir kitap geliyor, o aya gore bebege uygun olan egitici oyunlar. iste el ve eyak resimleri var uzerine kapak seklinde eldiven ve corap koymuslar. Ece eldivenin altinda ne var veya eldiveni nereye giyeriz seklinde soruyorsun zamanla cimcime ogreniyo acip kapagi gosteriyo. kapakli oyunlarin hastasi zaten caaart diye kpai yirtmaya calisiyo:)))) bi suru oyun var simdi aklima gelmeyen. bu ay mesela 4 tane renkli ahsap kup geldi, onlari ust uste koymayi ogretiyorsun vs. tavsiye ediyorum ben. baska seylerde geliyor.

disi cikan ve emeklemeye baslayan dombikleri ayaklarindan opuyorum:KK54:

daha aklima gelmeyen seyler var su anda, geldikce yazicam. alinti yaparken kopmusum da.
canim hos geldinnnnnnnnn

kizlar elif sabah 9 gibi yataktan dustu ama ne dusus kanamadi ama anli boyle patates gibi sisti.dr.u aradim ben birsey yapamam direk hastaneye gidin dedi.hastanede rontgen vs...........surdu.sonra ya aglamaktan yoruldu yada bilmiyorum uyududy uyudu dr.da bizi aksama kadar burda kalin gozetelim dedi.demin geldik ama canimdan can verdim.sukurki sislik haricinde birsey yok.bu ayaklanmalari pekte iyi olmadi.gece uyumadigi icin sabaha dogru dalmisim buda uyanmis yatagin icinde dolasirken gummmmmmmmmm yere.
sonrada babamizla meydan savasi oldu.inanin beynen cok yoruldum.yarin insallah uzun uzun konusuruz.

canim ben derin ismi koyacaktim esimde baska birseyler diyordu.o donem bizim ikizler cok olumlu bakmiyordu kardese taki ultrasonda onu gorene kadar sonrada onlarin kresten beri hic ayrilmadiklari bir arkadaslari var elif adinda illa elif dediler.biz pekte olur demedik ama kandil gunu apar topar doguma girince elif olsun nasibiymis dedik.ama bu isim ona cok yakisiyor bence.

canim hos geldinnnnnnnnn

kizlar elif sabah 9 gibi yataktan dustu ama ne dusus kanamadi ama anli boyle patates gibi sisti.dr.u aradim ben birsey yapamam direk hastaneye gidin dedi.hastanede rontgen vs...........surdu.sonra ya aglamaktan yoruldu yada bilmiyorum uyududy uyudu dr.da bizi aksama kadar burda kalin gozetelim dedi.demin geldik ama canimdan can verdim.sukurki sislik haricinde birsey yok.bu ayaklanmalari pekte iyi olmadi.gece uyumadigi icin sabaha dogru dalmisim buda uyanmis yatagin icinde dolasirken gummmmmmmmmm yere.
sonrada babamizla meydan savasi oldu.inanin beynen cok yoruldum.yarin insallah uzun uzun konusuruz.

adıyla yaşasın
geçmiş olsun kuzuya,aylar önce bende böyle uyumuştum ayakucumdan pat düşmüştü
hastaneye gittik usg çekildi bikaç saatte uyutmadım
şükür bişi olmadı,biz hep yerde yatıp kalkıyoruz yatağa koymuyorum hiç...

canim hos geldinnnnnnnnn

Ayy canim cok gecmis olsun elif hanima dikkat etmek lazim hic yerlerinde durmuyolar. Bende bi kere senin gibi uykuya dalnisim benim kiz hop yataktan asagi esimin bagirmasiyla uyandim esim o sirada doruga sut veriyodu zaten nasil psikolojik baski yapmissa bir sure uykumdan aniden uyanip cocuk dusuyo diye esimi tutuyodum yatagin icinde bebeleri ariyodum ama artik daha dikkatliyim

adıyla yaşasın
geçmiş olsun kuzuya,aylar önce bende böyle uyumuştum ayakucumdan pat düşmüştü
hastaneye gittik usg çekildi bikaç saatte uyutmadım
şükür bişi olmadı,biz hep yerde yatıp kalkıyoruz yatağa koymuyorum hiç...

Ayy canim cok gecmis olsun elif hanima dikkat etmek lazim hic yerlerinde durmuyolar. Bende bi kere senin gibi uykuya dalnisim benim kiz hop yataktan asagi esimin bagirmasiyla uyandim esim o sirada doruga sut veriyodu zaten nasil psikolojik baski yapmissa bir sure uykumdan aniden uyanip cocuk dusuyo diye esimi tutuyodum yatagin icinde bebeleri ariyodum ama artik daha dikkatliyim

yeminle nasil oldum suan nasilim bilemiyorum.ama allahim bana bagisladi.gun boyu aglanirmi ya.......hala baktikca icim titriyor.ben biliyordum bu durmaz diye ikizlerdende tecrubeliydim.onun icin yatagi duvara dayadim.bir tarafada bas hizamdan minnosun yatagini koydum ki dusmesin diye.ama 11 aydir gece uykusu yok.ayni kus gibi 15 dakika uyu uyan, 30 dakika uyu uyan.ama benim mercimek ayaklandi ya yatagin ayak ucundan dusmus.gup deyipte bunun cigligiyla ay hatirlamak bile istemiyorum.cani da ne tatliymis kuzumun arabada gidene kadar agladi basindaki sisi gordukce hala vicdan azabi cekiyorum.benim ikizler pat pat cok duserdi.dr.un biri bana kaorkma kizim melekler korur derdi.hep aklima geldi bugun birde bizim yatagin yerden yuksekligi 35-40 cm. birsey.bugun yer yatagi yapacam bakalim.rabbim ben sagken beni evlat acisiyla sinamasin ne olur.

imeklemedi derken bunlari hic hesaplamamisiz yarin yuruyunce ne olacak acaba.parkta bahcede hey yarabbim anne olmak ne zor yaaaaaaaaaaaaa

kizlar allahla emanet kuzulariniz.birakin aglasinlar yataginda kalsin.inanin 1000 kez oldum o koridorlarda.

yeminle nasil oldum suan nasilim bilemiyorum.ama allahim bana bagisladi.gun boyu aglanirmi ya.......hala baktikca icim titriyor.ben biliyordum bu durmaz diye ikizlerdende tecrubeliydim.onun icin yatagi duvara dayadim.bir tarafada bas hizamdan minnosun yatagini koydum ki dusmesin diye.ama 11 aydir gece uykusu yok.ayni kus gibi 15 dakika uyu uyan, 30 dakika uyu uyan.ama benim mercimek ayaklandi ya yatagin ayak ucundan dusmus.gup deyipte bunun cigligiyla ay hatirlamak bile istemiyorum.cani da ne tatliymis kuzumun arabada gidene kadar agladi basindaki sisi gordukce hala vicdan azabi cekiyorum.benim ikizler pat pat cok duserdi.dr.un biri bana kaorkma kizim melekler korur derdi.hep aklima geldi bugun birde bizim yatagin yerden yuksekligi 35-40 cm. birsey.bugun yer yatagi yapacam bakalim.rabbim ben sagken beni evlat acisiyla sinamasin ne olur.

imeklemedi derken bunlari hic hesaplamamisiz yarin yuruyunce ne olacak acaba.parkta bahcede hey yarabbim anne olmak ne zor yaaaaaaaaaaaaa

kizlar allahla emanet kuzulariniz.birakin aglasinlar yataginda kalsin.inanin 1000 kez oldum o koridorlarda.

bu kadar hırpalama ama kendini daha o kadar çok düşeceklerki
bir dahakine dikkat edersin
benimkide düştüğü zaman daha emeklemiyordu
yer yatağında yatıyoruz hiç aklım kalmıyor
çünkü uyurken döne döne heryeri geziyor benimki :KK1:

Çok geçmiş olsun canım, oy korkmuştum biraz da yavrucuk o kadar ağlamazdı yoksa..
Allah korumuş yavrunu, mühim birşeyi yokmuş bak üzme artık sen de kendini, bir anlık dalgınlık hepimizin başına gelebiliyor böyle şeyler insanız neticede,
Allah beterinden korusun insallah bütün minik meleklerimizi..

Herkese gunaydin ben sabah sabah sinir harbi yasadim sagolsun bebisler kahvaltilarini yemediler suan acligin verdigi huzurla guzel guzel oynuyolar ama ben 10 dakika once sinirden ikisinide parcalayabilirdim zor tuttum kendimi. Bende vermiyecem bakalim ne olacak cok istahsizlar bu aralar zor yemek yediriyorum bi an once duzelseler yaa istahsiz bebeye yemek yedirmek ne kadar zormus simdi anladim bunu

Herkese gunaydin ben sabah sabah sinir harbi yasadim sagolsun bebisler kahvaltilarini yemediler suan acligin verdigi huzurla guzel guzel oynuyolar ama ben 10 dakika once sinirden ikisinide parcalayabilirdim zor tuttum kendimi. Bende vermiyecem bakalim ne olacak cok istahsizlar bu aralar zor yemek yediriyorum bi an once duzelseler yaa istahsiz bebeye yemek yedirmek ne kadar zormus simdi anladim bunu

İştahsız bebeğe yemek yedirmekten daha zor olan şey 2iştahsız bebeğe yemek yedirmeye çalışmak. Kulübe hoş geldin canım :KK43:

İştahsız bebeğe yemek yedirmekten daha zor olan şey 2iştahsız bebeğe yemek yedirmeye çalışmak. Kulübe hoş geldin canım :KK43:

Evet bide iki tane demin kiza corbasini yedireyim bari dedim ama yarisini zorla yedi en sonunda sinirlenmiyeyim diye biraktim yedirmeyi sanki benim icin yiyolar keyifleri bilir. Esimde oyle olurmu yedir diyo iyi hadi bakalim sen yedir dedim o bi kasik bile yediremeden pes etti eee dedim ne oldu niye yedirmiyon dedim yemiyo ki diyo sanki ben yiyoduda yedirmedimm. Ama cok zormus benimkilerin simdiye kadar istahlari iyiydi bi kac gundur yemiyolar seninkiler bari anne sutu aliuo bende o da yokk eee ne yiyecekler ozaman

Son düzenleme:
valla ben aylardır böyleyim yemediği içinde bazen yemek hazırlamıyorum
şu ilacıda bir bitse içirirken ağlıyor öğürüyor
işkence oldu valla ikimizede...

emziren anneler dogum kontrolu olarak ne kullaniyorsunuz acaba.fazla ozel degilse yazabilirmisiniz.

X